Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ogólnie o dekoderach Ferguson

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Ogólnie o dekoderach Ferguson

W tym temacie, możecie podyskutować o dekoderach firmy Ferguson.

Tego złomu do waszej oferty nie polecam bo wam oczy z orbit wyskoczą taki obraz ''mydło''
    Miałem tego producenta sprzet i smieć jak zaden inny NIE POLECAM wręcz ODRADZAM a pomoc techniczna do nie go masakra i zlewka na maksa zero zainteresowanie sie
    Pozdrawiam EagleEye
    TECHNISAT DIGYBOXX CI+ & OPTICUM AX 501 CI+ COMFORT+& MULTI+& EXTRA+& SPORT & FILM (8 PACK) & H HD& H2 HD& ADVENTURE TV HD& HUSTLER HD& MR CAMELEON& MODUŁ CAM CI+

Komentarz

A ja zapytam właśnie o fergusona mianowicie Ariva HDcombo. Posiadam kartę TNK HD czekającą na puszczenie uprawnień i właśnie w/w sprzęt. Kanały bez opłat świeciły na ferdku 6318. Przełożyłem kartę do Aivki i już nie zaświeciły. Co może być??
      TV CRT 36" Panasonic
      Ariva 250 combo HB 13,0 + Smart HD + Net 6Mb/s
      MUX 1, 2, 3 Góra Św. Marcina

Komentarz

napisał(a) ulotne1982 Zobacz post
        A ja zapytam właśnie o fergusona mianowicie Ariva HDcombo. Posiadam kartę TNK HD czekającą na puszczenie uprawnień i właśnie w/w sprzęt. Kanały bez opłat świeciły na ferdku 6318. Przełożyłem kartę do Aivki i już nie zaświeciły. Co może być??
        Kolego ARIVA HD COMBO jaka z CA czy CA/CI ???

Jeśli CA to Ci nigdy TNK HD nie zaświeci oprócz kanałów nieparowanych

Jesli CA/CI to wkładasz cam w gniazdo i na MGM HD łapie uprawnienia no problem z odpowiednio wgrana lista kanałów
        Pozdrawiam EagleEye
        TECHNISAT DIGYBOXX CI+ & OPTICUM AX 501 CI+ COMFORT+& MULTI+& EXTRA+& SPORT & FILM (8 PACK) & H HD& H2 HD& ADVENTURE TV HD& HUSTLER HD& MR CAMELEON& MODUŁ CAM CI+

Komentarz

sprzęt tej firmy jest dobry .
          mam Arive 200 , 100 do multiroomu w nc+ ( po c+) i sobie chwalę . , arivę do dvb-t , ariva player 110 , 210 i sobie chwalę , jest w przystępnej cenie.
          tylko szkoda , że jeszcze nie produkują dekoderów z ci+ . ale tak to jest w porządku
          nc+ canal+ platinium, hbo, cinemax, history hd + multiroom (ariva 200 i LG 65LM860V cam CI+)
          Polsat + premium + multiroom cam CI+, HD6000

Komentarz

Ferguson ARIVA była i mineła.Powiem tak do początkowej zabawy z ''edukacja'' tuner dobry ale ilosc problemów dyskwalifikuje ten tuner (co soft problem z czymś nowym przy naprawie poprzedniego błedu). Miałem 3 lata ten dekoder i powiem tak jak przesiadłem sie na TechniSat-a CI+ dedykowanego do byłej Cyfry+ HD zauważyłem ile traciłem przez te lata z Ariva choc tu nie ma ''edukacji'' to jakość TechniSat-a to rekompensuje w 100% tym bardziej ze ''edukacja'' dogorywa
            Pozdrawiam EagleEye

Komentarz

Czyli jak to możliwe, aby sama karta była parowana, jeśli z innymi dekoderami nie. A jakbym zmienił soft?? W tej chili mam soft 020
              TV CRT 36" Panasonic

Komentarz

Ferguson

napisał(a) EagleEye Zobacz post
                Ferguson ARIVA była i mineła.Powiem tak do początkowej zabawy z ''edukacja'' tuner dobry ale ilosc problemów dyskwalifikuje ten tuner (co soft problem z czymś nowym przy naprawie poprzedniego błedu). Miałem 3 lata ten dekoder i powiem tak jak przesiadłem sie na TechniSat-a CI+ dedykowanego do byłej Cyfry+ HD zauważyłem ile traciłem przez te lata z Ariva choc tu nie ma ''edukacji'' to jakość TechniSat-a to rekompensuje w 100% tym bardziej ze ''edukacja'' dogorywa
                Przecież Ktoś napisał,że z powodzeniem korzysta z Arivy,więc wcale nie "była i minęła" Ciekawe co oferuje TechniSat po podłączeniu go do internetu,czy ma funkcję PVR i jakie wymagania ma co do dysku? Korzystam z TNK HD,bo cenię sobie wolność a wszelkie dedykowane przez platformy sprzęty skutecznie ją ograniczają. Od wielu lat używam"ferdków",byłem i jestem z nich zadowolony.Pozdrawiam wszystkich i polecam również ze względu na niską cenę.

Komentarz

napisał(a) lespaul Zobacz post
                  Przecież Ktoś napisał,że z powodzeniem korzysta z Arivy,więc wcale nie "była i minęła" Ciekawe co oferuje TechniSat po podłączeniu go do internetu,czy ma funkcję PVR i jakie wymagania ma co do dysku? Korzystam z TNK HD,bo cenię sobie wolność a wszelkie dedykowane przez platformy sprzęty skutecznie ją ograniczają. Od wielu lat używam"ferdków",byłem i jestem z nich zadowolony.Pozdrawiam wszystkich i polecam również ze względu na niską cenę.
                  A wiec tak ten TechniSat co jest dedykowany do byłej Cyfry+ HD ma;
                  - gniazdo CI+
                  - gniazdo CA+
                  - funkcje PVR ( ciekawa funkcja redagowania materiału nagranego za pomocą tunera czyli przycinanie,wycinanie itp rzeczy)
                  - wbudowana listę operatora Cyfra+ HD (obecnie ''nc+'') która aktualizuje sie automatycznie
                  - mozliwość tworzenia trzech list ulubionych we własnej konfiguracji
                  - odbiór ofert w różnej konfiguracji np. karat Cyfra+ HD/Smart HD+ z modułem cam CI+ C.Polsat lub moduł TNK HD
                  - jakośc obrazu FULL HD przebija ARIVY (brak zamydlenia obrazu jak w Fergusonach)

WAZNE
                  Tuner ma licencje na CONAX i NMA takze suuport do niego ze strony TechniSat & ''nc+'' jest zapewniony stosowna umową

Cena od 300 do 350 zł
                  Ostatni raz edytowany przez EagleEye; 2013-05-28, 09:02.
                  Pozdrawiam EagleEye

Komentarz

Gratulacje

Dzięki za info i gratuluję sprzętu,a najbardziej możliwości edycji nagrań z którą ja muszę radzić sobie przy pomocy komputera,co jest czasochłonne i niestety obniża jakość. W Cyfrze+ byłem,kiedy oferowali tylko jakieś czarne"żelastwo"(bodajże MEDIASAT) oczywiście SD, bez cyfrowego wyjścia dźwięku,a chcąc korzystać z własnego sprzętu musiałem sporo korespondować i tak zaczęła się moja przyjaźń z Fergusonem,a że było dobrze to nie szukałem"kwadratowych jaj".Jeszcze raz dziękuję za wyczerpujące informacje o dekoderze i pozdrawiam.

Komentarz

Witam ponownie. Dzwoniłem do BOK TNK i miły Pan powiedział, że w chwili migracji z SD do HD karta została sparowana z dekoderem, czyli w moim przypadku z AF-6318 i nie ruszy w innym. Na pytanie czy poprzez dodatkowy moduł pójdą uprawnienia, Pan nie był mi w stanie odpowiedzieć. Czyli pozostaje mi spróbować poprzez moduł lub zakupić nową kartę, która zostanie sparowana z danym dekoderem - jak twierdził miły Pan ...
                      TV CRT 36" Panasonic

Komentarz

napisał(a) ulotne1982 Zobacz post
                        Witam ponownie. Dzwoniłem do BOK TNK i miły Pan powiedział, że w chwili migracji z SD do HD karta została sparowana z dekoderem, czyli w moim przypadku z AF-6318 i nie ruszy w innym. Na pytanie czy poprzez dodatkowy moduł pójdą uprawnienia, Pan nie był mi w stanie odpowiedzieć. Czyli pozostaje mi spróbować poprzez moduł lub zakupić nową kartę, która zostanie sparowana z danym dekoderem - jak twierdził miły Pan ...

Nie obraz sie ale albo ten pan ma ''nierówno pod ....'' albo nie wie o czym gadał

Większej głupoty nie słyszałem Ci powiem !!!!!

Ładnie Cie ten pana ''bujał w bajkę'' !!!
                        Kolego;
                        - po pierwsze jaka masz karte (taka wyłamywana jak SIM do GSM) i jaki ten tuner HD masz od Fergusona symbol/model (pisze na przednim panelu)

- po drugie karta TNK SD z której migrowałeś na Smart HD+ dostała jedynie nowy CAID (0b01) i nic więcej

- po trzecie nie ma czegoś takiego jak parowanie kart z dekoderem niededykowanym !!!

- po czwarte karta na FERGUSON ARIVA ze slotem CA powinna Ci działać ''no problem'' (wystarczy wgrać odpowiednia listę przez USB lub wyszukać w meny dekodera)

- po piąte nic nie kupuj nowego odezwij sie do mnie na PM to Ci pomogę maiłem Fergsuona ARIVE i mam na kompie jeszcze listy z aktualnymi parametrami dla oferty Smart HD+

- po szóste nie dzwoń do nich bo konsultanci znaja sie tylko na sprzęcie dedykowanym do danej oferty nie na dekoderach własnych i szkoda pieniędzy i czasu

Odezwij sie na PM
                        Ostatni raz edytowany przez EagleEye; 2013-05-29, 15:01.
                        Pozdrawiam EagleEye

Komentarz

Pracuję...
                        X
                        nc+