Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

2850st 1080i bez 1080p w czym rzecz?

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• gothic77
    założył(a) wątek 2850st 1080i bez 1080p w czym rzecz?

2850st 1080i bez 1080p w czym rzecz?

Witam.

Mam problem,bo nie wiem czemu,ale nie mogę uzyskać lepszej jakości - 1080p
    - mam jedynie 1080i z przeplotem

Tuner jak i telewizor który posiadam - 42" LED mają możliwość pracy z taką rozdzielczością.
    Proszę o pomoc,bo nie mam pojęcia w czym jest problem.

• GDA
    replied
    napisał(a) zenek1966 Zobacz post
    Zmień kabel HDMI na kabel lepszej jakości.
    co to znaczy lepsza jakosc?

zarowno ten za 9 złotych jak i ten za 99 dzialaja identycznie
    albo przekazuja obraz albo nie
    o zadnym polepszeniu jakosci nie ma mowy

Leave a comment:

• nOlsbit
    replied
    Witam.

Z powodu opisanego tutaj #2 konstrukcja dekodera ITI-2850ST nie przewiduje przesyłania sygnału 1080p. Wymiana kabla na lepszy nic tu nie zmieni.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Leave a comment:

• zenek1966
    replied
    napisał(a) gothic77 Zobacz post
    Witam.

Tuner jak i telewizor który posiadam - 42" LED mają możliwość pracy z taką rozdzielczością.
    Zmień kabel HDMI na kabel lepszej jakości.

Leave a comment:

• fan HDTV
    replied
    napisał(a) tiesto_77 Zobacz post
    Dzieki za podpowiedz a tego nie wiedzialem,czyli lepiej ustawic na 1080i ?
    Przy oglądaniu materiału emitowanego w 1080i zawsze (niezależnie od rozdzielczości ekranu telewizora) najlepiej ustawić wyjście dekodera na 1080i. Ale jak oglądamy te kanały HD z Astry, które są emitowane w 1280x720p ustawienie wyjścia dekodera na 1080i powoduje sporą utratę jakości obrazu.

Leave a comment:

• tiesto_77
    replied
    napisał(a) fan HDTV Zobacz post
    Tylko w przypadku telewizorów z ekranem o rozdzielczości 1280x720 przy przestawieniu wyjścia dekodera na format 720p (gdy odbiera się transmisję 1080i) nie pogarsza się obrazu. Po prostu to co powinien robić telewizor (deinterlacing, przeskalowanie), robi wówczas dekoder. Ale... w Polsce praktycznie nie było żadnych telewizorów, które miałyby ekran o rozdzielczości 1280x720. Popularne kiedyś telewizory nie Full HD miały z reguły rozdzielczość wyświetlacza 1366 x 768. Ustawiając przy współpracy z nimi wyjście dekodera na 720p marnujemy część transmitowanej rozdzielczości.
    Dzieki za podpowiedz a tego nie wiedzialem,czyli lepiej ustawic na 1080i ? Pozdrawiam

Leave a comment:

• fan HDTV
    replied
    napisał(a) tiesto_77 Zobacz post
    W tym przypadku 720p bo to jest rozdzielczosc tego telewizora i obraz jest oki.Pozdrawiam
    Tylko w przypadku telewizorów z ekranem o rozdzielczości 1280x720 przy przestawieniu wyjścia dekodera na format 720p (gdy odbiera się transmisję 1080i) nie pogarsza się obrazu. Po prostu to co powinien robić telewizor (deinterlacing, przeskalowanie), robi wówczas dekoder. Ale... w Polsce praktycznie nie było żadnych telewizorów, które miałyby ekran o rozdzielczości 1280x720. Popularne kiedyś telewizory nie Full HD miały z reguły rozdzielczość wyświetlacza 1366 x 768. Ustawiając przy współpracy z nimi wyjście dekodera na 720p marnujemy część transmitowanej rozdzielczości.

Leave a comment:

• fan HDTV
    replied
    napisał(a) Kibo no hikari Zobacz post
    Czy tak samo lepiej 1080i ustawić przy telewizorach HD Ready?
    Oczywiście. Ustawiając format wyjścia dekodera zgodnie z formatem transmisji zapewniamy, ze telewizor dostaje wszystkie informacje, które były emitowane i pozostawiamy telewizorowi przeskalowanie tego do rozdzielczości ekranu.

Leave a comment:

• tiesto_77
    replied
    napisał(a) Kibo no hikari Zobacz post
    W tym przypadku 720p bo to jest rozdzielczosc tego telewizora i obraz jest oki.Pozdrawiam

Leave a comment:

• Kibo no hikari
    replied
    napisał(a) fan HDTV Zobacz post
    Przestawienie dekodera z 1080i na 720p przy oglądaniu polskich kanałów HD spowoduje tylko tyle, że zamiast przeskalowywać obraz do 1080p (co robi Twój telewizor) przeskalujesz go do 720p (dekoderem), a potem do 1080p (telewizorem). Efekt będzie tylko taki, że utracisz część szczegółów (rozdzielczość z 1920x1080 na 1280x720) obrazu. Pogorszysz go, nie polepszysz.

Leave a comment:

• fan HDTV
    replied
    Telewizor mam LG 42LM615S LED
    Czytałem,że obraz z przeplotem 1080i jest gorszy od 720p
    - przy pewnych obrazach np.gdzie ktoś ma jakieś ubranie w paski widać delikatne migotanie

Zerkałem na internecie i jest nawet przykład obrazu z przeplotem z takim efektem
    180i
    - jest też sporo, aby nastawić na 720p,bo daje to lepszy efekt niż wspomniane 1080i (?)
    Przestawienie dekodera z 1080i na 720p przy oglądaniu polskich kanałów HD spowoduje tylko tyle, że zamiast przeskalowywać obraz do 1080p (co robi Twój telewizor) przeskalujesz go do 720p (dekoderem), a potem do 1080p (telewizorem). Efekt będzie tylko taki, że utracisz część szczegółów (rozdzielczość z 1920x1080 na 1280x720) obrazu. Pogorszysz go, nie polepszysz.

Leave a comment:

• gothic77
    replied
    Telewizor mam LG 42LM615S LED
    Czytałem,że obraz z przeplotem 1080i jest gorszy od 720p
    - przy pewnych obrazach np.gdzie ktoś ma jakieś ubranie w paski widać delikatne migotanie

Zerkałem na internecie i jest nawet przykład obrazu z przeplotem z takim efektem
    180i
    - jest też sporo, aby nastawić na 720p,bo daje to lepszy efekt niż wspomniane 1080i (?)

Leave a comment:

• fan HDTV
    replied
    Witam.

Wszystkie kanały HD w Polsce są emitowane w 1080i, więc ustawiając dekoder na wysyłanie do telewizora tego formatu nic nie tracisz z jakości emitowanego obrazu. Twój telewizor (o ile masz plazmę lub LCD) przekształca Ci obraz do formatu 1080p i tak go wyświetla.

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+