Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Smart Hd wyłącznie w HD jaki Tuner HD wybrać?

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Smart Hd wyłącznie w HD jaki Tuner HD wybrać?

Dzień dobry.

Od dziś Smart Hd jest nadawane wyłącznie w HD i muszę zmienić mój sprawdzony i niezawodny tuner Ferguson FK 6900CR na jakiś tuner HD.
    Proszę o opinie jaki tuner HD dobrze współpracuje z karta Smart HD.

Sprzedawca w hurtowni RTV zachwalał Ferguson Ariva S300.
    Czytałem, jednak na forach fergusona i ceneo, że ten tuner źle współpracuje z kartą Smart HD (TV na kartę). Powtarzają się np.opinie że są problemy z uzyskaniem uprawnień do kodowanych kanałów lub że co jakiś czas pokazuje się komunikat że kanały są zakodowane (mimo uzyskanych uprawnień).

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie w jaki tuner HD zainwestować żeby bezproblemowo korzystać ze Smart HD.

Najtańszy jest opticum AX 305 i działa nawet nieźle. Ma funkcję skanowania dla operatora (wielu do wyboru), to jest ważne jeżeli nie chcesz się "zajmować" dekoderem, po prawdzie to ta funkcja jest niedopracowana (bo nie sortuje kanałów poprawnie ale można to modyfikować także odpada duża część "pracy" po zmianach parametrów przez operatora. Dekoder pozbawiony jest wad modeli xs2 (globo/opticum) z elektorniką. Mi się wydaje że sprzedawca wciska to co ma.
    wyłącz tefałen, włącz myślenie

Komentarz

Różnica między Opticum AX 305 a Opticum HD XS 65 ???

Dziękuję za odpowiedź.

Też myślałem nad tym Opticum AX 305, oprócz tego polecano mi też inny Opticum HD XS 65.
      Czy jest duża różnica między Opticum AX 305 a Opticum HD XS 65???

Dziękuję

Komentarz

XS 65 to "następca" xs2, gdyby był wykonany dobrze złego słowa bym nie powiedział ale z tego powodu że firma polska nie potrafi zamówić z chin dobrze wykonanego sprzętu (bo pewnie go stamtąd ściągają). Dno i 10 metrów mułu, średnio co 7-6 od razu może iść do serwisu, nie wiem tylko kto ma z tego korzyść. Zaprojektowany przez polskich inżynierów... - tak było na opakowaniu kiedyś, teraz już nawet nie patrzę, niestety polska może produkować tylko jabłka i kartofle. Nie wiem czy ta myśl techniczna taka słaba czy ci Chińczycy na złość robią "źle".

Komentarz

Dziękuję.

Do SMART HD+ sprzedawcy z hurtowni RTV w moim mieście polecali:

http://satmania.com.pl/tuner_ferguso...,90,_2293.html
          http://satmania.com.pl/tuner_golden_...,90,_2215.html

Z fergusonami różnie bywa, są modele dobre a są takie które się mocno krytykuje w Internecie.
          Natomiast o tych tunerach golden_interstar nie ma zbyt wiele informacji.

Therektor, czy uważasz że najlepiej zakupić Opticum AX 305 czy może któryś z tych powyżej polecanych przez hurtowników lub coś jeszcze innego (raczej tuner ma służyć do oglądania TV a nie youtube itp)??? .

Komentarz

Osobiście mam klona DM i włączam go raz na 3 miesiące ale jest to dekoder którym trzeba się "zajmować", mi by wystarczył gdybym miał oglądać telewizję. Jeżeli ma być tani i w miarę mało awaryjny to może być ten który wcześniej podałem. Z fergusonami naprawdę bardzo różnie bywa od kilku lat, to samo GI, może pracować bezawaryjnie ale nie musi dlatego nie polecam. Znowu napiszę to samo, polecali to co mieli.

Komentarz

Opticum AX 305

Dziękuję Ci za wszystkie rady!

Tak więc zdecyduję się na Opticum AX 305.

Pozdrawiam

Komentarz

Pracuję...
              X
              nc+