Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem z sygnałem nc+

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• problem z sygnałem nc+

sygnał astry łapie a hotbirda skacze mi siła z 0 na ponad połowę. Jaka przyczyna?

Powodów może być tu wiele:

1. Antena ustawiona na Astrę - brak jakości dla Hot Bird.
    2. Źle zarobione końcówki kabla antenowego lub uszkodzone gniazda antenowe (świadczyć może o tym skaczący parametr siły).
    3. Pojedynczy konwerter, a nie typu zez.
    4. Źle ustawiona konfiguracja w menu dekodera (oznaczenia LNB błędnie przypisane).

Opisz swoją instalację, czy to pierwsza instalacja, czy też wcześniej działało, a teraz przestało działać poprawnie? Jaki model konwertera posiadasz? Jaki model dekodera?

Komentarz

Dziękuję za odpowiedz.

Wcześniej działało, kilka lat. konwenter ten podwójny.
      Najpierw była słaba jakość a teraz to już w ogóle siły nie łapie. Problemy od ok 1 msc. dekoder w serwisie sprawdzany i był sprawny. sprawdzane na dwóch antenach.

dekoder taki jak ten

http://ncplus.pl/Oferta/Dekodery/turboBOX

ktoś mi powiedział, że konwenter do wymiany ale dziwne, że astre łapie jednak.

Pozdrawiam.

Komentarz

dodam jeszcze, że próba na drugim konwenterze też bez sukcesu i ten sam błąd. zatem konwenter odpada sprawny.

Komentarz

Według Twojego opisu dekoder był sprawdzony w serwisie i okazało się, że jest sprawny.
          Brak stabilnego parametru SIŁA mógłby wskazywać na problem z konwerterem, jednak bywają wyjątkowe sytuacje kiedy parametr ten również spada w momencie gdy jakość jest bardzo niska, albo zanika. W pierwszej kolejności próbowałabym doprecyzować ustawienia czaszy anteny.

Napisałeś, że problemy zaczęły się około miesiąc temu, wówczas miały miejsce bardzo duże wichury, burze, więc antena mogła się poruszyć i przestawić tak, że spadła jakość. Być może wystarczy wykonać kilka ruchów samym konwerterem, by ponownie załapać prawidłową jakość dla Hot Birda.

Komentarz

Witam.
            napisał(a) kugo Zobacz post
            dodam jeszcze, że próba na drugim konwenterze też bez sukcesu i ten sam błąd. zatem konwenter odpada sprawny.
            Instalator, poza sprawdzeniem nakierowania anteny na satelitę Hot Bird (czy masz coś na potwierdzenie?), dla próby wymieniłby konwerter (przypuszczam, że chodzi o konwerter monoblock (?)), a w następnym kroku połączyłby dekoder z konwerterem innym kablem koncentrycznym.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Pracuję...
            X
            nc+