Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tuner do TNK z obsługą DVB-T

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Tuner do TNK z obsługą DVB-T

Witajcie.
    Stary dekoder ADB-2850 pracujący od paru lat z kartą TNK dokonał żywota i przyszedł czas na kupienie nowego. Karta jest doładowana więc zestawy startowe to ostateczność.
    Zainteresował mnie Opticum X8 Combo. Mam na niego dobrą ofertę (używka). Będzie współpracował z posiadaną od lat kartą TNK bez problemu? Żadne HD póki co nie jest potrzebne. Podłączony będzie do CRT Panasa.
    Polecicie coś co będzie współpracowało z posiadaną kartą TNK i naziemną DVB-T?
    Ma to pracować u rodziców, którzy korzystają tylko i wyłącznie z oglądania dostępnych kanałów FTA i DVB-T.

Nie. Karta z TNK HD jest parowana z dekoderem. Opticum z NNK HD? Ten też jest parowany ze swoją kartą i prawie na pewno nie przyjmie żadnej innej (przekładałem kiedyś karty między dwoma 2850 i po zamianie oba NIE DZIAŁAŁY).

Karta z TNK HD umożliwi oglądanie kanałów nieparowanych na innych dekoderach z czytnikiem Conax/uniwersalnym. Ja wkładałem do Arivy 250 Combo. Kanały nieparowane to cały pakiet Darmowy HD i pakiet Domowy HD bez Disney XD i Eurosportu SD. Dodatkowo wszystkie pakiety z ostatniej promocji też są nieparowane.
    NTC, NC+ na kartę pakiet startowy, CP Darmowy HD, HD+, tivsat

Komentarz

Sprzedający tego Opticuma X8 combo twierdzi, że wystarczy zakupić starter.
      Posiadana karta to TNK SD. Chodzi o okres ważności karty po wygaśnięciu doładowania.
      W takim razie jaki najtańszy dekoder z obsługą DVB-T który zadziała z tą kartą wchodzi w grę?
      Jeżeli jednak sumarycznie będzie taniej to jaki starter do tego dekodera zakupić? Czay da się ten dekoder sparować z nową kartą NNK HD?
      Jak z ważnością karty w przypadku tego rozwiązania?

Komentarz

Nikt nie ma konkretnych informacji dotyczących nakreślonego problemu?
        Oferta dość długo już na rynku ale szukam po necie i konkretnych informacji znaleźć nie można.

Komentarz

napisał(a) quasimodek Zobacz post
          Sprzedający tego Opticuma X8 combo twierdzi, że wystarczy zakupić starter.
          Posiadana karta to TNK SD. Chodzi o okres ważności karty po wygaśnięciu doładowania.
          W takim razie jaki najtańszy dekoder z obsługą DVB-T który zadziała z tą kartą wchodzi w grę?
          Jeżeli jednak sumarycznie będzie taniej to jaki starter do tego dekodera zakupić? Czay da się ten dekoder sparować z nową kartą NNK HD?
          Jak z ważnością karty w przypadku tego rozwiązania?
          X8 jest sparowany z kartą i nic innego w nim nie zadziała.
          http://cardsplitter.pl/opticum-iti-h...bo-p-2340.html
          WPT [nPremium - HBO] ExtraHD (79,00) :N od2007r.
          01.12.2014r.-30.11.2016r.Superpremium+(98,88) MEDIABOX+
          01.12.2018r.-30.11.2019r.Superpremium+(129,99) Multi Man Pack (149,99) 4K UltraBOX+

Komentarz

No to już przynajmniej mamy jasność co do jednego pytania.
            Skoro nic innego to czy nowy starter NNK HD może być sparowany przez BOK z tym dekoderem? Czy jest to jednorazówka i jak kartę wsiorbie, pudełko się spaliło i nie mam numeru poprzedniej karty to innego numeru seryjnego tej samej oferty już się nie da sparować?

Komentarz

Skoro nic innego to czy nowy starter NNK HD może być sparowany przez BOK z tym dekoderem? Czy jest to jednorazówka i jak kartę wsiorbie, pudełko się spaliło i nie mam numeru poprzedniej karty to innego numeru seryjnego tej samej oferty już się nie da sparować?
              ŻADNA inna karta nie będzie działać w tym dekoderze i nikt nie sparuje Ci samej karty z innym dekoderem.
              Nie ma samej karty w nnk hd.Dostajesz kartę z dekoderem.Po co tak kombinujesz,nie prościej kupić nowy dekoder X8 Combo z gwarancją na 24mies.i pakietem opłaconym na 3 mies???
              01.12.2018r.-30.11.2019r.Superpremium+(129,99) Multi Man Pack (149,99) 4K UltraBOX+

Komentarz

Tyle że od tego X8 lepsza jest mydelniczka i jeszcze można dostać w TNK HD
                http://allegro.pl/dekoder-tnk-hd-z-3...853509894.html
                Tu bez problemu dostaniesz.
                http://www.dmtrade.pl/p1036,adb-st28...rter-n-hd.html
                Ostatni raz edytowany przez Kris1975; 2014-12-04, 14:27.

Komentarz

Na allegro znalazłem bez trudu same karty... więc są. Stąd moje laickie pytania.
                  Po co kombinuję? Dlatego, że ten dekoder mam za parę dych.
                  Parę dych < 230 PLN...
                  No ale skoro to jest tak problematyczne lub niewykonalne to najwyżej dekoder zwrócę bo sprzedawca twierdził że wystarczy kupić starter...

W takim razie jaki najtańszy dekoder z obsługą DVB-T który zadziała z posiadaną kartą TNK wchodzi w grę? Przypomnę że poprzedni uległ awarii i jest do wyrzucenia.
                  Powtórzę jeszcze raz najważniejsze założenia:
                  - posiadana karta TNK, doładowana
                  - potrzebny najtańszy dekoder z obsługą DVB-T, który zadziała z tą posiadaną kartą
                  - z dekodera korzystają rodzice, którzy korzystają tylko i wyłącznie z oglądania dostępnych kanałów, kanałów FTA i DVB-T
                  - w TNK jest z tego co pamiętam rok ważności karty po wygaśnięciu doładowania, jest to dość istotny parametr bo większość roku karta nie jest doładowywana a działają kanały FTA i DVB-T

Konia z rzędem temu co doradzi...
                  Ostatni raz edytowany przez quasimodek; 2014-12-04, 14:28.

Komentarz

Potrzebujesz dekodera z czytnikiem Conax nieparowanym. Możesz myśleć o:
                    - Jakiejś Arive (np Ariva 150 Combo), ale ja osobiście nie polecam, mają sporo niedociągnięć.
                    - Ktoś kiedyś pisał o jakichś Cabletechach.
                    - NBOX z Enigmą2 i stickiem USB do DVB-T.

Wystrzegaj się dekoderów SD (DVB-S/MPEG2), weź od razu HD (DVB-S2/MPEG4), bo są mniej lub bardziej konkretne plany przejścia na DVB-S2 z MPEG4.

Komentarz

O i teraz jest konkretnie za co dziękuję.
                      Czyli kupię jak radził Kris1975 tzw. "mydelniczkę" z nową kartką TNK HD a X8 pójdzie z powrotem do sprzedawcy który napisał w aukcji że wystarczy kupić starter.

Komentarz

Ariva

Mi karta z ADB 2849 pracuje w Ariva 252 naziemne też i z pendrive 16 gdzie mam zgrane 4 kasety VHS jakieś 10 godzin z uroczystości rodzinnych i jeszcze można nagrywać

Komentarz

Tyle, że mydelniczka z softem ITI prawie na pewno NIE zadziała z twoją opłaconą kartą TNK. Choć ktoś się gdzieś chwalił, że karta TNK SD w mydelniczce mu zadziałała.

Ja używałem i generalnie byłem zadowolony, więc jeśli rezygnujesz ze swojej karty, to moim zdaniem, wybór jest jak najbardziej dobry. Sam mam jedną nie śmiganą z ofertą TNK HD w zapasie .

Komentarz

Doładowanie już się skończyło (sprawdziłem na stronie TNK HD) więc rozstanie będzie bezbolesne. Szkoda tylko karty... no ale.
                            Stary 2850 był na sofcie nc+ (tzn. barwy i logo w OSD były z nc+) zmigrowany z TNK SD do TNK HD dawno temu.
                            Najbardziej rodzicom zależało na rocznej ważności karty ale oferta TNK HD to zapewnia więc jak mam kombinować z innymi dekoderami w ciemno to faktycznie lepiej kupić nowy zestaw.

Nie interesowałem się tym tematem wcześniej więc wybaczcie laicyzm i być może głupie pytania, ale od tego są fora, żeby się pytać jak ktoś czegoś nie wie.
                            Ostatni raz edytowany przez quasimodek; 2014-12-04, 17:44.

Komentarz

Nie wyrzucaj karty i zachowaj sobie numer dekodera. W końcu za 19.90 możesz z niej też mieć pakiet darmowy na dowolnym sprzęcie z czytnikiem Conax. Nigdy nie wiadomo, kiedy Ci się to może przydać.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+