Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki konwerter wybrać ?

Zwiń
Temat został zamknięty
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Jaki konwerter wybrać ?

Na wiosne planuję wymienić antenę a tym samym konwerter. Już mają swoje lata. Mam związku z tym prośbę do was o poradę jaki konwerter wybrać do anteny 80 cm dekoder ADB 2850. W tej chwili mam 2 osobne konwertery ale przy zmianie myślę o monoblocku i tu moje pytanie do osób które mają takie konwertery.
    Czy taki konwerter monoblock na Hot Bird i Astre jest dobrym konwerterem czy się sprawdza u was?
    Czy sygnał z Astry jest dobrej jakości, czy na wszystkich transponderach jest sygnał z tego satelity przy takim typie konwertera, jesteście zadowoleni i czy jeśli mielibyście jeszcze raz kupować konwerter czy wybralibyście taki sam czy 2 zwykłe konwertery?
    Z tego co zauważyłem w opisach to niektóre konwertery mają współczynnik szumów 0,1 db inne 0,2 db a jeszcze inne 0,3 db i jaki konwerter wybrać pod tym względem?
    Jaki konwerter byście polecili ?
    Dzięki za wszelkie informacje

napisał(a) Luki555 Zobacz post
    Jaki konwerter byście polecili ?
    Miałem do tej pory monoblok quad Maximum. Wytrzymał 7 lat bezproblemowej pracy. Monoblok sprawdził się dobrze, wszystkie kanały z Astry były dostępne bez żadnych zakłóceń. Zresztą podobno Astra nadaje silniejszy sygnał od HB.
    Też stoję przed zakupem nowego konwertera i chyba zakupię Konwerter Monoblock Twin 6° Maximum XO-62. Współczynnik szumów powinien być jak najmniejszy, chociaż w zupełności wystarczy 0.2 dB. Moje kryteria to też:
    1. Musi mieć zasuwaną osłonę złączek przed warunkami atmosferycznymi.
    2. Lepiej sprawdza się kolor biały niż czarny, bo nie absorbuje tyle ciepła. Antena też dwa razy do roku działa jak soczewka skupiająca promienie słoneczne wprost na konwerter (tzw. sun outage), dlatego lepiej jasny kolor.
    turboBOX+ z "wiecznym" fullem od 2009

Komentarz

A jaki jest powód że wymieniasz, coś się stało z konwerterem po tych 7 latach? Czy tylko tak wymieniasz żeby mieć lepszy konwerter?
      Ostatni raz edytowany przez Luki555; 2014-10-06, 11:06.

Komentarz

napisał(a) Luki555 Zobacz post
        A jaki jest powód że wymieniasz, coś się stało z konwerterem po tych 7 latach? Czy tylko tak wymieniasz żeby mieć lepszy konwerter?
        Prawdopodobnie został uszkodzony podczas burzy albo po prostu się zużył.
        Efekt jest taki, że siła skacze co kilka sekund do 70%, przy braku jakości.
        Ustawienie anteny (azymut, nachylenie, skręt) nie było ruszane od początku.
        Dodatkowo wszystkie plastikowe elementy instalacji się już kruszą. Na Górnym Śląsku atmosfera, mimo znacznej poprawy, jest nadal zanieczyszczona, zwłaszcza w pobliżu dużych zakładów. Mało które tworzywo wytrzymuje na zewnątrz przez długi okres. Kibice piłkarscy pewnie pamiętają mecze na starym Stadionie Śląskim, gdzie chodziło się z gazetą, żeby położyć na ławkę

Poza tym działający konwerter podobno zawsze pokazuje jakąś siłę, niezależnie od wycelowania w satelitę. Jakość pojawia się dopiero po wycelowaniu we właściwego satelitę.
        turboBOX+ z "wiecznym" fullem od 2009

Komentarz

Ok dzięki za info.

Komentarz

Mam takie dodatkowe pytanie. Czy ten konwerter monoblok będzie dobrym konwerterem do dekodera ADB 2850 przy antenie 80 cm
            http://allegro.pl/konwerter-monobloc...621239990.html
            czy
            http://allegro.pl/konwerter-maximum-...630220557.html
            czy
            http://allegro.pl/konwerter-monobloc...651618331.html

Może który z przedstawicieli albo nOlsbit by doradził jeśli nie z tych to jaki
            Ostatni raz edytowany przez Luki555; 2014-10-07, 19:09.

Komentarz

U siebie mam konwerter TWIN MONOBLOCK INVERTO BLACK PRO
              http://allegro.pl/konwerter-twin-mon...140737470.html
              ale można też dostać go w ich bezpośrednim sklepie dmtrade.pl - konwerter z anteną instalowałem 2 lata temu, talerz mam 80cm, wszystko działa jak należy.

Komentarz

napisał(a) roman60 Zobacz post
                U siebie mam konwerter TWIN MONOBLOCK INVERTO BLACK PRO
                http://allegro.pl/konwerter-twin-mon...140737470.html
                ale można też dostać go w ich bezpośrednim sklepie dmtrade.pl - konwerter z anteną instalowałem 2 lata temu, talerz mam 80cm, wszystko działa jak należy.
                Witam.
                Potwierdzam.Jest naprawdę dobry.Też miałem taki kilka lat,ale z czasem brakowało wyjść to zmieniłem z 2 na 4.
                WPT [nPremium - HBO] ExtraHD (79,00) :N od2007r.
                01.12.2014r.-30.11.2016r.Superpremium+(98,88) MEDIABOX+
                01.12.2018r.-30.11.2019r.Superpremium+(129,99) Multi Man Pack (149,99) 4K UltraBOX+

Komentarz

Temat do zamknięcia konwerter wybrany i zmieniony

Komentarz

Zatem zamykam.

Komentarz

Pracuję...
                    X
                    nc+