Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Autoryzacja Modułu CI w dekoderze Finlux

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Autoryzacja Modułu CI w dekoderze Finlux

  Proszę o pomoc jak autoryzować kartę w module CI (oryginalny zakupiony razem z kartą w ofercie N na kartę rok temu) w dekoderze Finlux FS3-7110. Starałem się robić wszystko zgodnie z instrukcją. Update softu modułu CI został zrobiony na kanale MGM. Przed tym pojawiał się błąd 05, czyli zgodnie z instrukcją, ale po wgraniu nowego softu pojawia się teraz na każdym kanale komunikat:
  "Proces autoryzacji pomiędzy urządzeniem nadrzędnym a modułem CI nie powiódł się. Prosimy o kontakt z działem pomocy technicznej podając następujący kod: 03".
  Dwa razy dzwoniłem już do BOK, ale bez sukcesów.
  Po wyjęciu modułu i ponownym włożeniu razem z kartą program pojawia się na ułamek sekundy i potem jest znowu ten komunikat.
  Jak wsadzam moduł osobno, to jest informacja, że autoryzacja przebiegła pomyślnie, ale jak potem wsadzę kartę, to na moment pokazuje, że jest autoryzowana pomyślnie, a potem znów ciemność i ten sam komunikat o kodzie :03.
  Przepraszam za obszerny opis, ale starałem się podać jak najwięcej szczegółów.

 • #2
  Obawiam się, że użytkowanie tego modułu nie będzie możliwe w tym dekoderze. Kodowanie kanałów w ofercie z modułem odbywa się poprzez system Conax.
  Z tego co udało mi się znaleźć, Twój dekoder obsługuje tylko system Negra.
  Polecam może jeszcze poczekać na opinię innych Użytkowników, ale w moim mniemaniu nie da się użytkować na tym dekoderze nCam'u.

  Komentarz


  • #3
   Nagrę to on obsługuje ale w czytniku kart a nie w slocie na moduł... Inna sprawa, że jest to dekoder (z tego co zasłyszałem) z obsługą CI+ i może tu jest problem...
   NTC, NC+ na kartę pakiet startowy, CP Darmowy HD, HD+, tivsat

   Komentarz


   • #4
    dekoder finlux

    Tak, dekoder ma z przodu slot tylko na kartę, która oryginalnie była używana z kartą HD+. Z tego co widać w menu jest to slot Nagra. Na pudełku jest napisane CI+. Osoba, od której kupiłem ten dekoder potwierdza, ze testowała go z niesparowanym modułem CI conax i działało zarówno HD jak i SD (bez eurosportu i Disney HD).

    Komentarz


    • #5
     Dokupienie modułu Conax

     Witam ponownie. Czy dokupienie dodatkowego modułu conax może rozwiązać mój problem, czy będą to dodatkowo wyrzucone pieniądze w błoto?

     Komentarz


     • #6
      Jeżeli masz faktycznie N na kartę, to karta jest przypisana do modułu z którym była sprzedana. W innym module - nie zadziała. Szkoda kasy.

      Ja mam pytanie, czy na pewno masz N na kartę? Bo może to SmartHD ze zwykłym modułem CI Conax, a wydaje mi się, że te Finlux-y chyba gadają tylko z modułami CI+ (czyli właśnie N na kartę, TNK HD i NC+ MIX).
      NTC, NC+ na kartę pakiet startowy, CP Darmowy HD, HD+, tivsat

      Komentarz


      • #7
       karta NNK

       Posiadam moduł nCAM sparowany z kartą N na kartę. Dziwne mi się wydaje, że człowiek, od którego kupiłem dekoder mówi, że testował z niesparowanym modułem CI i działało zarówno TNK, jak i N na kartę. Link do aukcji: http://allegro.pl/dekoder-hd-finlux-...269454238.html

       Komentarz


       • #8
        W takim przypadku działa tylko część oferty. Domowy HD konkretnie, ale bez Disney XD i Eurosportu. Premium HD i Canale+ Family na innym module czy tunerze chodzić NIE BĘDĄ.
        NTC, NC+ na kartę pakiet startowy, CP Darmowy HD, HD+, tivsat

        Komentarz


        • #9
         moduł conax

         czy jak bym kupił taki moduł zamiast oryginalnego:
         http://allegro.pl/modul-conax-smit-t...304632868.html
         to ta część oferty mi zadziała?
         Jak by wyglądał odbiór TNK SD w tym module?

         Komentarz


         • #10
          Powinno jedno i drugie. Ale gwarancji ci nie dam, bo nie sprawdzałem.
          NTC, NC+ na kartę pakiet startowy, CP Darmowy HD, HD+, tivsat

          Komentarz


          • #11
           moduł CI

           Zakupiłem, dam znać, co działa, a co nie działa.

           Komentarz


           • #12
            co działa

            z tym modułem na karcie TNK działają kanały SD. Z kartą NNK HD działa tylko pakiet domowy. W pakiecie premium pokazuje brak dostępu i kod błędu 06.

            Komentarz


            • #13
             A Eurosport i Disney XD z domowego z NNK działa? Podejrzewam, że nie...
             NTC, NC+ na kartę pakiet startowy, CP Darmowy HD, HD+, tivsat

             Komentarz


             • #14
              inne kanały

              Nie działają. Jaka jest przyczyna, że jakikolwiek moduł CI conax działa lepiej, niż ten, który powinien być do tego dedykowany? Czy chodzi o to, żeby ludzie kupowali tylko ceryfikowane telewizory?

              Komentarz

              Pracuję...
              X
              nc+