Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Autoryzacja Modułu CI w dekoderze Finlux

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Autoryzacja Modułu CI w dekoderze Finlux

Proszę o pomoc jak autoryzować kartę w module CI (oryginalny zakupiony razem z kartą w ofercie N na kartę rok temu) w dekoderze Finlux FS3-7110. Starałem się robić wszystko zgodnie z instrukcją. Update softu modułu CI został zrobiony na kanale MGM. Przed tym pojawiał się błąd 05, czyli zgodnie z instrukcją, ale po wgraniu nowego softu pojawia się teraz na każdym kanale komunikat:
    "Proces autoryzacji pomiędzy urządzeniem nadrzędnym a modułem CI nie powiódł się. Prosimy o kontakt z działem pomocy technicznej podając następujący kod: 03".
    Dwa razy dzwoniłem już do BOK, ale bez sukcesów.
    Po wyjęciu modułu i ponownym włożeniu razem z kartą program pojawia się na ułamek sekundy i potem jest znowu ten komunikat.
    Jak wsadzam moduł osobno, to jest informacja, że autoryzacja przebiegła pomyślnie, ale jak potem wsadzę kartę, to na moment pokazuje, że jest autoryzowana pomyślnie, a potem znów ciemność i ten sam komunikat o kodzie :03.
    Przepraszam za obszerny opis, ale starałem się podać jak najwięcej szczegółów.

Obawiam się, że użytkowanie tego modułu nie będzie możliwe w tym dekoderze. Kodowanie kanałów w ofercie z modułem odbywa się poprzez system Conax.
    Z tego co udało mi się znaleźć, Twój dekoder obsługuje tylko system Negra.
    Polecam może jeszcze poczekać na opinię innych Użytkowników, ale w moim mniemaniu nie da się użytkować na tym dekoderze nCam'u.

Komentarz

Nagrę to on obsługuje ale w czytniku kart a nie w slocie na moduł... Inna sprawa, że jest to dekoder (z tego co zasłyszałem) z obsługą CI+ i może tu jest problem...
      NTC, NC+ na kartę pakiet startowy, CP Darmowy HD, HD+, tivsat

Komentarz

dekoder finlux

Tak, dekoder ma z przodu slot tylko na kartę, która oryginalnie była używana z kartą HD+. Z tego co widać w menu jest to slot Nagra. Na pudełku jest napisane CI+. Osoba, od której kupiłem ten dekoder potwierdza, ze testowała go z niesparowanym modułem CI conax i działało zarówno HD jak i SD (bez eurosportu i Disney HD).

Komentarz

Dokupienie modułu Conax

Witam ponownie. Czy dokupienie dodatkowego modułu conax może rozwiązać mój problem, czy będą to dodatkowo wyrzucone pieniądze w błoto?

Komentarz

Jeżeli masz faktycznie N na kartę, to karta jest przypisana do modułu z którym była sprzedana. W innym module - nie zadziała. Szkoda kasy.

Ja mam pytanie, czy na pewno masz N na kartę? Bo może to SmartHD ze zwykłym modułem CI Conax, a wydaje mi się, że te Finlux-y chyba gadają tylko z modułami CI+ (czyli właśnie N na kartę, TNK HD i NC+ MIX).

Komentarz

karta NNK

Posiadam moduł nCAM sparowany z kartą N na kartę. Dziwne mi się wydaje, że człowiek, od którego kupiłem dekoder mówi, że testował z niesparowanym modułem CI i działało zarówno TNK, jak i N na kartę. Link do aukcji: http://allegro.pl/dekoder-hd-finlux-...269454238.html

Komentarz

W takim przypadku działa tylko część oferty. Domowy HD konkretnie, ale bez Disney XD i Eurosportu. Premium HD i Canale+ Family na innym module czy tunerze chodzić NIE BĘDĄ.

Komentarz

moduł conax

czy jak bym kupił taki moduł zamiast oryginalnego:
                  http://allegro.pl/modul-conax-smit-t...304632868.html
                  to ta część oferty mi zadziała?
                  Jak by wyglądał odbiór TNK SD w tym module?

Komentarz

Powinno jedno i drugie. Ale gwarancji ci nie dam, bo nie sprawdzałem.

Komentarz

moduł CI

Zakupiłem, dam znać, co działa, a co nie działa.

Komentarz

co działa

z tym modułem na karcie TNK działają kanały SD. Z kartą NNK HD działa tylko pakiet domowy. W pakiecie premium pokazuje brak dostępu i kod błędu 06.

Komentarz

A Eurosport i Disney XD z domowego z NNK działa? Podejrzewam, że nie...

Komentarz

inne kanały

Nie działają. Jaka jest przyczyna, że jakikolwiek moduł CI conax działa lepiej, niż ten, który powinien być do tego dedykowany? Czy chodzi o to, żeby ludzie kupowali tylko ceryfikowane telewizory?

Komentarz

Pracuję...
                            X
                            nc+