Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tuner 2850st TNK nie działa rozdzielczość 720p i 1080i

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Tuner 2850st TNK nie działa rozdzielczość 720p i 1080i

  Witam wszystkich forumowiczów.
  Piszę, ponieważ od miesiąca mam problem z ustawieniem rozdzielczości 720p lub 1080i na moim dekoderze 2850st. Jest on podłączony kablem hdmi do plazmy panasonica 50ut50. Do tej pory wszystko działało dobrze, obraz był wyświetlany w rozdzielczości 1080i (* 3). Od miesiąca na ustawionej tej rozdzielczości nie ma w ogóle obrazu. Dopiero trzeba przełączyć na 572p (* 5) i obraz się pojawia. Siła sygnału jest 100 %, jakość 70-80. Kabel hdmi jest dobry, ponieważ podłączony poprzez niego laptop wyświetla obraz na telewizorze w rozdzielczości 1080p.
  Przejrzałem już chyba wszystkie ustawienia w menu telewizora i tunera i nie mam pojęcia co może być nie tak. Z góry dziękuje za wszystkie porady. Pozdrawiam

 • #2
  Sprawdzałeś dekoder po innym telewizorem ? Może to usterka sprzętu, jednak dziwne, że jedną rozdzielczość obsługuje a drugą nie.

  Możesz spróbować go zresetować poprzez SETUP, włączy się MENU dekodera, a następnie z pilota jak najszybciej jednym ciągiem CZERWONY CZERWNOY 7 3 73 8. Reset czyści wszystko. Listę ulubionych kanałów, informacje o doładowaniach.
  Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
  Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.


  Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

  Komentarz


  • #3
   Sprawdziłem dekoder na innym telewizorze i działa dobrze w 1080i, także jest dobry.Do swojego telewizora podłączyłem pożyczony dekoder polsatu i też nie działa także myślę, że problem tkwi w telewizorze. Być może ostatnia aktualizacja oprogramowania telewizora coś namieszała. Przeczytałem na jakims forum, że może to być związane z HDCP czyli szyfrowaniem przesyłanych treści i blokowanie treści wysokiej rozdzielczosci, aby zapobiegac ich kopiowaniu

   Komentarz

   Pracuję...
   X
   nc+