Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z ncam ( TNK HD ) z tv samsung Led 32f6510

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Quest79
    założył(a) wątek Problem z ncam ( TNK HD ) z tv samsung Led 32f6510

Problem z ncam ( TNK HD ) z tv samsung Led 32f6510

Witam serdecznie,

mam pewien problem, kupiłem w zeszłym miesiącu tv samsung 32f6510 z wejściem na CI+ i tunerem satelitarnym. Dodatkowo do zestawy dokupiłem modem TNK HD. Na początku programy działały prawidłowo, jednak końcem marca pobrałem aktualizację nowego oprogramowania do Tv. Po tej aktualizacji tuner ncam przestał się prawidłowo uruchamiać. Czasami się włączy, następnie kilka razy się nie włączy i nie wiem co zrobić abym mógł korzystać prawidłowo z tv. Brak połączenia ncam z tv charakteryzuje się napisem na ekranie tv. "sygnał zakodowany" W menu tv wyczytałem, że jeżeli pojawia się taki napis to oznacza to, że podłączony modem nie jest zgodny z CI+ telewizora Samsung. Czasami jest tak że po włączeniu tv jest obraz, zaś po 15sek. się blokuje i pojawia się w/w napis i nie można wejść w menu tv, w ustawienia modemu cam.

Proszę napiszcie co może być tego przyczyną i jak można ten problem rozwiązać.

Dodatkowo chciałbym się zapytać jak w tv samsung wejść w menu modemu ncam i zrobić upgrade może to coś pomoże. Mój modem został wyprodukowany w październiku 2010, zaś tv jest z końca roku 2013 i może to jest przyczyną.

Proszę o odpowiedz, pozdrawiam

• Quest79
    replied
    napisał(a) pablo82 Zobacz post
    Witam. @Quest79 co do tv Samsung to Ci nie udzielę odpowiedzi ale o module poczytaj tutaj, a zwłaszcza o jego aktualizacji:

Najbardziej aktualne oprogramowanie do modułu nCam dla TNK HD jest z maja 2012r.:
    http://satkurier.pl/news/75392/ncam-...ersji-121.html

Najlepiej zaktualizuj sobie oprogramowanie modułu w dekoderze u sąsiada, który ma wejście CI w odbiorniku i ustaw tuner włączony na kanał MGM. Reszta na temat aktualizacji modułu w linku podanym wyżej.
    PS. Myślę, że po aktualizacji Twój tv samsung powinien prawidłowo współpracować z modułem TNK HD. Ja też mam ten sam moduł u siebie z oprogramowaniem z maja 2012r. przy czym ja go używam dla TNK HD w tunerze HD Opticum x403p i nie mam z nim żadnych problemów po aktualizacji modułu. Pozdrawiam pablo82

Bardzo dziękuję za odpowiedz, poniższy link uświadomił mi jak się dokopać do menu ncam.
    Okazuje się, że software 121 był już zainstalowany, ale przywróciłem ustawienia fabryczne cam i modem zaczął się częściej uruchamiać. Jednak nadal występuję problem, że po 15sek. od włączenia się programów kodowanych blokuje się i wyskakuje napis "sygnał zakodowany" oraz w bieżącej chwili nie można włączyć ustawień cam menu tv samsung - podświetlenie ustawień cam w menu wygasza się na szaro i w tym wypadku może pomóc tylko wyłączenie i włączenie tv.

Proszę o odpowiedz

Leave a comment:

• pablo82
    replied
    Witam. @Quest79 co do tv Samsung to Ci nie udzielę odpowiedzi ale o module poczytaj tutaj, a zwłaszcza o jego aktualizacji:
    W dniu 21 maja 2012 na satelitę trafiła aktualizacja oprogramowania modułu CAM nCAM HD przeznaczonego dla klientów Telewizji na Kartę HD oraz n na kartę. Nowa wersja przedstawia się jako 1.2.1 (poprzednio 1.2.0).
    Najbardziej aktualne oprogramowanie do modułu nCam dla TNK HD jest z maja 2012r.:
    http://satkurier.pl/news/75392/ncam-...ersji-121.html

Po zmianach moduł zgłasza się jako:
    - wersja SDK: v31680 (poprzednio: r27011)
    - wersja mechanizmu bootowania: r18868 (bez zmian)
    - ID uaktualnienia: 7 (poprzednio: 6)
    - wersja oprogramowania: 1.2.1 r3486 (poprzednio: 1.2.0 r3294)
    Najlepiej zaktualizuj sobie oprogramowanie modułu w dekoderze u sąsiada, który ma wejście CI w odbiorniku i ustaw tuner włączony na kanał MGM. Reszta na temat aktualizacji modułu w linku podanym wyżej.
    PS. Myślę, że po aktualizacji Twój tv samsung powinien prawidłowo współpracować z modułem TNK HD. Ja też mam ten sam moduł u siebie z oprogramowaniem z maja 2012r. przy czym ja go używam dla TNK HD w tunerze HD Opticum x403p i nie mam z nim żadnych problemów po aktualizacji modułu. Pozdrawiam pablo82

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+