Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Serwer filmów i seriali

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Serwer filmów i seriali

Wiem że sugestie abonentów czy userów nie mają znaczenia. Liczą się tylko pomysły tęgich głów oderwanych od rzeczywistości które z badań na 1000 osób wiedzą czego potrzeba kilku milionom abonentów No ale rzucę pomysł serwera filmów i seriali z którego każdy abonent np. mający C+ mógłby pobrać jakiś film czy serial. Wszystko oczywiście zaszyfrowane w taki sposób jak z satelity czy na HDD dekodera. Pobieramy interesujący nas serial, wgrywamy na pendrive i odtwarzamy na dekoderze. Jeśli mamy paczkę C+ i serial jeszcze leci w tv to możemy go oglądać. Jeśli stracimy uprawnienia nie zobaczymy nic. Myślę że od strony techniczne byłoby to do ogarnięcia. Wiem że jest możliwość nagrywania ale to trzeba mieć dysk, zaprogramować wszystko. Można zapomnieć o zaprogramowaniu, coś się nie włączy. Jak w serialu stracimy jeden odcinek to mamy po oglądaniu trzeba czekać na powtórkę sezonu. Tak miałem z Quantico. 2 pierwsze odcinki oglądnąłem z napisami z sieci. Dowiedziałem się że będzie na C+ to pomyślałem że poczekam. Na c+ było opóźnienie w stosunku do wersji amerykańskiej. Czekałem, czekałem i zapomniałem. I teraz mam możliwość albo oglądnąć kilka odcinków z sieci i później na bieżąco oglądać na C+ albo zaczekać na jakieś powtórki czy maraton. Gdyby istniał serwer taki jak napisałem mógłbym w pełni legalnie nadrobić brakujące odcinki.

napisał(a) Greg08 Zobacz post
    Wiem że sugestie abonentów czy userów nie mają znaczenia. Liczą się tylko pomysły tęgich głów oderwanych od rzeczywistości które z badań na 1000 osób wiedzą czego potrzeba kilku milionom abonentów No ale rzucę pomysł serwera filmów i seriali z którego każdy abonent np. mający C+ mógłby pobrać jakiś film czy serial. Wszystko oczywiście zaszyfrowane w taki sposób jak z satelity czy na HDD dekodera. Pobieramy interesujący nas serial, wgrywamy na pendrive i odtwarzamy na dekoderze. Jeśli mamy paczkę C+ i serial jeszcze leci w tv to możemy go oglądać. Jeśli stracimy uprawnienia nie zobaczymy nic. Myślę że od strony techniczne byłoby to do ogarnięcia. Wiem że jest możliwość nagrywania ale to trzeba mieć dysk, zaprogramować wszystko. Można zapomnieć o zaprogramowaniu, coś się nie włączy. Jak w serialu stracimy jeden odcinek to mamy po oglądaniu trzeba czekać na powtórkę sezonu. Tak miałem z Quantico. 2 pierwsze odcinki oglądnąłem z napisami z sieci. Dowiedziałem się że będzie na C+ to pomyślałem że poczekam. Na c+ było opóźnienie w stosunku do wersji amerykańskiej. Czekałem, czekałem i zapomniałem. I teraz mam możliwość albo oglądnąć kilka odcinków z sieci i później na bieżąco oglądać na C+ albo zaczekać na jakieś powtórki czy maraton. Gdyby istniał serwer taki jak napisałem mógłbym w pełni legalnie nadrobić brakujące odcinki.
    dzięki temu, że przeprowadzili sondaże w swojej firmie, a nawet PO swoich rodzinach to wiedzą lepiej czego chcą wszyscy abonenci i wszyscy chcieli dostać kopie kanału c+1 z godzinnym opóźnieniem transmisji c+

ale co tu dużo mówić POlski c+ nie jest nawet w połowie taki jak Francuski odpowiednik.
    taki mały przykład na grudzień tego roku Francuski Canal+
    http://iv.pl/images/62563816235859716676.jpg
    i więcej...
    http://iv.pl/images/31325727854713367093.jpg

a tutaj co serwuje się w Polsce na grudzień tego roku.
    http://www.canalplus.pl/film/aktualn...13256675542510

Komentarz

napisał(a) spiro Zobacz post

a tutaj co serwuje się w Polsce na grudzień tego roku.
      http://www.canalplus.pl/film/aktualn...13256675542510
      Ten news dotyczy grudnia 2011

Komentarz

napisał(a) Greg08 Zobacz post
        Tak miałem z Quantico. 2 pierwsze odcinki oglądnąłem z napisami z sieci. Dowiedziałem się że będzie na C+ to pomyślałem że poczekam. Na c+ było opóźnienie w stosunku do wersji amerykańskiej. Czekałem, czekałem i zapomniałem. I teraz mam możliwość albo oglądnąć kilka odcinków z sieci i później na bieżąco oglądać na C+ albo zaczekać na jakieś powtórki czy maraton. Gdyby istniał serwer taki jak napisałem mógłbym w pełni legalnie nadrobić brakujące odcinki.
        Wcześniejsze odcinki Quantico są dostępne w Canal+VOD w ramach nc+go TV i chyba w ogóle w nowym nc+GO.

Komentarz

Mój pomysł jest chyba prostszy. No ale w korporacjach proste pomysły nie przechodzą. Im więcej wodotrysków tym lepiej. O tym marzą zwykli abonenci i pewnie dlatego tak chętnie korzystają z PVR-arów, time shiftów, VOD itd.

Komentarz

To samo mam z serialem Okupowani na Ale kino. Czekałem na napisy do tego serialu, nikt nie robił. Latam sobie po kanałach w sobotę wieczorem a tam koniec powtórki pierwszego odcinka. I koniec. Nie ma więcej powtórek, w sieci nie ma napisów. Gdyby istniało rozwiązanie które podałem to mógłbym sobie oglądać ten serial na bieżąco co środę. No chyba że znowu bym przegapił ale wtedy mógłbym sobie ściągnąć kolejne odcinki z serwera.

Komentarz

Przez święta nadrobiłem Quantico, nadrobiłem Blindspot. Oczywiście wszystko z napisami bo przy tradycyjnej telewizji jak się przeoczy jeden odcinek to ma się spokój do powtórki całego sezonu która ma miejsce, jeśli w ogóle, kilka miesięcy później. I tak mając i płacąc za C+ nie oglądam na nim seriali pomimo że je oglądam. A później płacz nadawców i właścicieli praw że piractwo, że straty. Jak nie potrafią dostarczyć produktu w formie wygodnej dla odbiorcy to pewnie że piractwo będzie kwitło. A wystarczyłoby postawić serwer jak wspomniałem. Do serialu czy filmu wkleić na stałe, bez możliwości przewijania, jedną reklamę na początku, i jakoś by to się kręciło. To samo z programami z Kuchni+ czy DOMO+. Rozwiązanie dużo lepsze i wygodniejsze od PVR. Ot choćby przed świętami na Kuchni+ leciał jakiś program Jamiego Oiviera o świątecznym gotowaniu, zresztą nie tylko jego. Programy leciały o różnych porach. Żeby to zaprogramować to trzeba by poświęcić trochę czasu a i tak mogłoby pójść coś nie tak. Gdyby istniał serwer, pani domu pobrałaby sobie wszystkie odcinki kiedy by chciała. Oglądnęła kiedy by jej było wygodniej. A tak pewnie szukała ich po sieci na pirackich serwisach

Komentarz

No i proszę. Z tego co czytam w necie Netflix pojawił się w Polsce. Za 40-50 zł mogę sobie oglądać całe sezony seriali kiedy jest mi wygodnie. W nc+ za te same pieniądze, a nawet wyższe, mogę oglądać seriale kiedy nadawcy jest wygodnie Taki serwer filmów i seriali rozwiązałby sprawę. I nie byłby to streaming czy VOD (a pewnie na to potrzeba dodatkowe licencje) bo odtwarzanie odbywałoby się bezpośrednio na dekoderze niekoniecznie podłączonym do netu. W sumie byłoby to takie PVR online

Komentarz

Netflix na 100% nie zabije płatnej telewizji w Polsce
                  COMFORT+
                  Multi+
                  EXTRA+
                  HBO
                  Premium Sport &Film
                  CANAL+ VOD
                  netVOD+ konto podstawowe
                  NC+ GO internet
                  Multiroom Premium

1-12: 49.90, 13-24: 99.90