Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

własna numeracja ulubionych kanałów

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Leon
    replied
    Bez obrazy, Pablo70, jak dla Ciebie ważniejsze jest skanowanie satelity niż własna numeracja to żyjemy w innych światach.

Leave a comment:

• Pablo70
    replied
    To przyzwyczajenie kiedy mieliśmy dostępne raptem kilka programów.Wtedy z automaty każdy miał jedynkę na pozycji pierwszej,dwójkę na drugiej.

@dizmar wbrew pozorom to własnie narzucona numeracja powoduje że na kilku telewizorach/tunerach masz te same kanały.

Nie neguję możliwości tworzenia własnych numeracji kanałów.Jak bedzie to fajnie.Może z niej skorzystam.Przy kilkudziesięciu kanałach nie ma to dla mnie znaczenia bo te najczęściej ogladane pamietam pod którymi są numerami a resztę wybieram z listy.
    IMHO są bardziej przydatne funkcje których brakuje jak skanowanie satelity/transpondera,nagrywanie jednocześnie dwóch programów czy nagrywanie audycji radiowych.

Leave a comment:

• dizmar
    replied
    napisał(a) amiwork Zobacz post
    ...czy zmiana numeracji kanałów coś zmieni oprócz tego że trzeba będzie zapamiętać od nowa te numery
    no ale może dla niektórych lepsza jest zmiana numeracji kanałów
    Przecież w domu zwykle jest nie jeden TV lecz często kilka i przecież najlepszym rozwiązaniem aby najczęściej oglądane programy były z tymi samymi numerami. Naprawiam telewizory od dawna i najczęściej spotykaną numeracją jest u moich klientów jest 1.TVP1, 2.TVP2, 3.Polsat, 4.Info lub info Regionalne, 5.TVN, dalej to różnie, sportowe, informacyjne pozostałe. Przecież n-ka mając numerację sztywną coś ponad rok temu zabrała TVP1 i TVP2 z pierwszych 2 numerów. Zresztą niech robią co chcą, bo to forum czytam i czasami piszę zupełnie rekreacyjnie. Jeżeli wiosną nie wykluczałem możliwości powrotu do tej platformy tak teraz tej małej nawet możliwości już nie ma. Niech zawdzięczają to swoim marketingowcom. Nowa definicja rozrywki w tej formie nie dla mnie. Te kilka miesięcy ich działań wystarczyło aby ostatecznie zniechęcić mnie do bycia ich abonentem.

Leave a comment:

• Leon
    replied
    po ustawieniu
    Skoro tak podoba Ci się tak jak jest w tej chwili to po co się tutaj udzielasz. Lista zrobiona przez nc+ jest chora, ogłupia abonentów, traktuje nas jak smarkaczy i niedouków. Napisałbym to inaczej ale admin skasuje. Idąc Twoim tokiem rozumowania to można wszystko to czego ja nie używam wywalić poza nawias.

Leave a comment:

• amiwork
    replied
    po ustawieniu listy ulubionych wyszło że oglądamy w domu max 45 stacji, po dodaniu tych nowych będzie pewnie ponad 50 i jak dla mnie wygodniejsza jest lista ulubionych bo programy których nie oglądam automatycznie są pomijane przy zmienianiu kanałów przyciskami ch +-
    i tak te naj naj ulubione zapamiętasz do wywołania z klawiatury numerycznej
    zadaj sobie pytanie ile programów oglądzasz i czy zmiana numeracji kanałów coś zmieni oprócz tego że trzeba będzie zapamiętać od nowa te numery
    no ale może dla niektórych lepsza jest zmiana numeracji kanałów

Leave a comment:

• Leon
    replied
    napisał(a) dizmar Zobacz post
    Wystarczy tylko dobra wola odpowiedniej osoby decyzyjnej..
    W szambie szukasz perfum?

Leave a comment:

• dizmar
    replied
    ... oczywiście nie zmienimy numeru stacji ...
    No właśnie o to chodzi aby nie wystarczyło kliknąć 1 aby mieć najczęściej oglądany program tylko wejść w ulubione i wybrać go z listy. Jest to trudniejsze niż kliknięcie konkretnej cyfry niezależnie od numeru aktualnie oglądanego programu. O to chodzi "inteligentnym" decydentom nc+. W normalnym dekoderze zarówno listę główną jak i listę ulubionych układamy wg przez siebie ustalonej kolejności z wybranymi przez siebie numerami niekoniecznie zgodnymi z przyporządkowaniem podczas szukania programów. Dekoderom (ich oprogramowaniu) nc+ daleko na razie do tej normalności mimo wieloletnich apeli abonentów o zmianę w tym zakresie z którą z technicznego punktu widzenia problemów nie ma. Wystarczy tylko dobra wola odpowiedniej osoby decyzyjnej..

Leave a comment:

• amiwork
    replied
    nie rozumiemy się jest opcja lista moich ulubionych i po wybraniu na niej kanałów można je przesuwać jak się chce oczywiście nie zmienimy numeru stacji ale samą kolejność na liście ulubionych i uruchamiając ją możemy mieć na początku np. Stars TV a po nim Comedy Central itd

Leave a comment:

• dizmar
    replied
    a czy zrobienie własnej listy ulubionych i posegregowanie w niej kanałów nie załatwia sprawy ???
    Załatwiałoby gdyby nc+ nie zablokowała tego. Oni nie chcą tej funkcji odblokować, bo okazałoby się, że TVN-y zostały przeniesione przez abonentów na numery 2 albo nawet 3 cyfrowe i spadłaby im oglądalność. [ciach]
    Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-02-07, 13:20.

Leave a comment:

• amiwork
    replied
    a czy zrobienie własnej listy ulubionych i posegregowanie w niej kanałów nie załatwia sprawy ???

Leave a comment:

• Kipcior
    replied
    napisał(a) piterK Zobacz post
    W cyfrze jestem od 11 lat, teraz podpisałem z NC+ ale to moja ostatnia z nimi umowa.W konkurencyjnym CP można tworzyć swoje listy programów i zmieniać kolejność .Najlepiej udaje im się ustalać astronomiczne ceny za pakiety .Jeśli będziemy zgadzać się na te tandetne dekodery i przedłużać umowy to dalej nie zmienią w nich oprogramowania.
    Decyzję o wyborze dostawcy telewizji uzależniasz od tego czy pozwala na sortowania kanałów?? Myślałem, że naistotniejsza jest zawartośc programowa, ale czasy się zmieniają, może teraz chodzi tylko o to, żeby posortowac kanały wg swojego upodobania i na tym koneic zabawy.

Leave a comment:

• piterK
    replied
    W cyfrze jestem od 11 lat, teraz podpisałem z NC+ ale to moja ostatnia z nimi umowa.W konkurencyjnym CP można tworzyć swoje listy programów i zmieniać kolejność .Najlepiej udaje im się ustalać astronomiczne ceny za pakiety .Jeśli będziemy zgadzać się na te tandetne dekodery i przedłużać umowy to dalej nie zmienią w nich oprogramowania.

Leave a comment:

• Ziomal153
    replied
    Korzyści rozwiązania nc+ MIX z modułem CAM:
    jeden pilot do obsługi telewizora
    możliwość nagrywania programów na podłączonym do telewizora dysku twardym
    brak dodatkowego pudełka w postaci dekodera oraz brak dodatkowych kabli
    możliwość ułożenia własnej listy i kolejności kanałów
    automatyczne wyszukanie kanałów nc+ i automatyczne aktualizacje w tunerach satelitarnych w wybranych certyfikowanych telewizorach takich marek jak SONY, Samsung, LG i Panasonic poprzez wybranie odpowiedniego profilu (nc+/CYFRA+ albo CYFRA+)
    Źródło: satkurier.pl

No proszę, ciekawe, czy się kiedyś doczekamy na dekoderach...
    Ostatni raz edytowany przez Ziomal153; 2013-10-22, 12:18.

Leave a comment:

• Honda.
    replied
    Jestem za możliwością własnej numeracji kanałów !

Leave a comment:

• GDA
    replied
    no to po co te jęki?

piszemy boxach dedykowanych platformy a nie o wlasnym sprzęcie

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+