Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

własna numeracja ulubionych kanałów

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

a czy zrobienie własnej listy ulubionych i posegregowanie w niej kanałów nie załatwia sprawy ???
    Beer for Body Metal for Soul

Komentarz

napisał(a) amiwork Zobacz post
      a czy zrobienie własnej listy ulubionych i posegregowanie w niej kanałów nie załatwia sprawy ???
      Załatwiałoby gdyby nc+ nie zablokowała tego. Oni nie chcą tej funkcji odblokować, bo okazałoby się, że TVN-y zostały przeniesione przez abonentów na numery 2 albo nawet 3 cyfrowe i spadłaby im oglądalność. [ciach]
      Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-02-07, 13:20.
      Umowa zakończona 31.03.2013r. Faktury zapłacone w terminie. Oni nasyłają firmy windykacyjne i kancelarie prawne. Ciekawe jak długo?

Komentarz

nie rozumiemy się jest opcja lista moich ulubionych i po wybraniu na niej kanałów można je przesuwać jak się chce oczywiście nie zmienimy numeru stacji ale samą kolejność na liście ulubionych i uruchamiając ją możemy mieć na początku np. Stars TV a po nim Comedy Central itd

Komentarz

... oczywiście nie zmienimy numeru stacji ...
          No właśnie o to chodzi aby nie wystarczyło kliknąć 1 aby mieć najczęściej oglądany program tylko wejść w ulubione i wybrać go z listy. Jest to trudniejsze niż kliknięcie konkretnej cyfry niezależnie od numeru aktualnie oglądanego programu. O to chodzi "inteligentnym" decydentom nc+. W normalnym dekoderze zarówno listę główną jak i listę ulubionych układamy wg przez siebie ustalonej kolejności z wybranymi przez siebie numerami niekoniecznie zgodnymi z przyporządkowaniem podczas szukania programów. Dekoderom (ich oprogramowaniu) nc+ daleko na razie do tej normalności mimo wieloletnich apeli abonentów o zmianę w tym zakresie z którą z technicznego punktu widzenia problemów nie ma. Wystarczy tylko dobra wola odpowiedniej osoby decyzyjnej..
          Umowa zakończona 31.03.2013r. Faktury zapłacone w terminie. Oni nasyłają firmy windykacyjne i kancelarie prawne. Ciekawe jak długo?

Komentarz

napisał(a) dizmar Zobacz post
            Wystarczy tylko dobra wola odpowiedniej osoby decyzyjnej..
            W szambie szukasz perfum?

Komentarz

po ustawieniu listy ulubionych wyszło że oglądamy w domu max 45 stacji, po dodaniu tych nowych będzie pewnie ponad 50 i jak dla mnie wygodniejsza jest lista ulubionych bo programy których nie oglądam automatycznie są pomijane przy zmienianiu kanałów przyciskami ch +-
              i tak te naj naj ulubione zapamiętasz do wywołania z klawiatury numerycznej
              zadaj sobie pytanie ile programów oglądzasz i czy zmiana numeracji kanałów coś zmieni oprócz tego że trzeba będzie zapamiętać od nowa te numery
              no ale może dla niektórych lepsza jest zmiana numeracji kanałów

Komentarz

po ustawieniu
                Skoro tak podoba Ci się tak jak jest w tej chwili to po co się tutaj udzielasz. Lista zrobiona przez nc+ jest chora, ogłupia abonentów, traktuje nas jak smarkaczy i niedouków. Napisałbym to inaczej ale admin skasuje. Idąc Twoim tokiem rozumowania to można wszystko to czego ja nie używam wywalić poza nawias.

Komentarz

...czy zmiana numeracji kanałów coś zmieni oprócz tego że trzeba będzie zapamiętać od nowa te numery
                  no ale może dla niektórych lepsza jest zmiana numeracji kanałów
                  Przecież w domu zwykle jest nie jeden TV lecz często kilka i przecież najlepszym rozwiązaniem aby najczęściej oglądane programy były z tymi samymi numerami. Naprawiam telewizory od dawna i najczęściej spotykaną numeracją jest u moich klientów jest 1.TVP1, 2.TVP2, 3.Polsat, 4.Info lub info Regionalne, 5.TVN, dalej to różnie, sportowe, informacyjne pozostałe. Przecież n-ka mając numerację sztywną coś ponad rok temu zabrała TVP1 i TVP2 z pierwszych 2 numerów. Zresztą niech robią co chcą, bo to forum czytam i czasami piszę zupełnie rekreacyjnie. Jeżeli wiosną nie wykluczałem możliwości powrotu do tej platformy tak teraz tej małej nawet możliwości już nie ma. Niech zawdzięczają to swoim marketingowcom. Nowa definicja rozrywki w tej formie nie dla mnie. Te kilka miesięcy ich działań wystarczyło aby ostatecznie zniechęcić mnie do bycia ich abonentem.

Komentarz

To przyzwyczajenie kiedy mieliśmy dostępne raptem kilka programów.Wtedy z automaty każdy miał jedynkę na pozycji pierwszej,dwójkę na drugiej.

@dizmar wbrew pozorom to własnie narzucona numeracja powoduje że na kilku telewizorach/tunerach masz te same kanały.

Nie neguję możliwości tworzenia własnych numeracji kanałów.Jak bedzie to fajnie.Może z niej skorzystam.Przy kilkudziesięciu kanałach nie ma to dla mnie znaczenia bo te najczęściej ogladane pamietam pod którymi są numerami a resztę wybieram z listy.
                    IMHO są bardziej przydatne funkcje których brakuje jak skanowanie satelity/transpondera,nagrywanie jednocześnie dwóch programów czy nagrywanie audycji radiowych.

Komentarz

Bez obrazy, Pablo70, jak dla Ciebie ważniejsze jest skanowanie satelity niż własna numeracja to żyjemy w innych światach.

Komentarz

Leon, póki co masz jeszcze czas żeby dokonać wyboru.
                        .

Komentarz

Leon chyba nie zabraniasz nikomu udzielania się na tym forum, zwłaszcza grzecznego i rzeczowego, nikt z moich kilkunastu znajomych będących w nc+ nie ma żadnych zastrzeżeń do takiego a nie innego stanu numercji kanałów i pewnie zdecydowana większość abonentów nie zaprząta sobie głowy tą sprawą.
                          Jeśli chodzi o mnie dałem tylko przykład, że za pomocą listy ulubionych można sobie jakoś z tym problemem poradzić.
                          Myśl o tym, że jakaś telewizja za pomocą ustawienia kanałów i ich zblokowania robi ze mnie smarkacza lub niedouka ( cokolwiek to znaczy ) ociera się trochę o teorię spiskową a mając na karku prawie pół wieku różne rzeczy już w życiu widziałem.
                          Byłem abonentem już wszystkich nadawców satelitarnych dostepnych w naszym kraju łącznie z kablówkami i na tą chwilę nc+ dla mnie ma najlepszą ofertę co nie znaczy, że nie można jej pod paroma wzgledami ulepszyć
                          z życzeniami dobrego wieczoru eot

Komentarz

napisał(a) Pablo70 Zobacz post
                            ...
                            @dizmar wbrew pozorom to własnie narzucona numeracja powoduje że na kilku telewizorach/tunerach masz te same kanały.
                            ...
                            Wstrzymaj się z pisaniem takich bzdur. Gdyby dekodery inne niż nc+ (dvbt, CP) miały narzuconą numerację to jakim cudem byłaby ona taka jak w nc+? Zastanów się... Gdy jeden dekoder ma sztywna numerację a pozostałe (w tym TV) mają swobodną to oczywiście można dopasować do nc+ ale dlaczego do nich a nie oni do innych. Powinna być numeracja swobodna wg [ciach] żabie mózgi nie potrafią zrozumieć, że Polacy to są ludzie myślący i mogą chcieć ułożyć listę programów wg własnego upodobania. Zadufanie w sobie powoli odbija im się czkawką chociaż oni (decydenci nc+) tego na razie nie chcą zauważyć i trwają we własnej głupocie.
                            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-02-07, 13:13.

Komentarz

Leon chyba nie zabraniasz nikomu udzielania się na tym forum,
                              Oczywiście, że nie. Nie tak w moim toku myślenia chciałem abyś odebrał mój post. Ja jak mnie temat nie interesuje nie zabieram głosu, Ty oczywiście masz prawo. Jednak to że się komuś podoba chyba nie prawa udowadniać, że jest dobrze.

Myśl o tym, że jakaś telewizja za pomocą ustawienia kanałów i ich zblokowania robi ze mnie smarkacza lub niedouka ( cokolwiek to znaczy ) ociera się trochę o teorię spiskową a mając na karku prawie pół wieku różne rzeczy już w życiu widziałem.
                              Przeczytaj moją stopkę, taką odpowiedź dostałem na e-maila do n-ki na temat odblokowania listy kanałów. Oczywiście odpowiedź była dłuższa i głupsze niż to jedno zdanie.

A pamiętasz jakich odpowiedzi n-ka udzielała na temat umieszczenia na pilocie przycisku do zmiany rozdzielczości.
                              Ostatni raz edytowany przez Leon; 2013-12-05, 18:09.

Komentarz

@ dizmar miałem na myśli tego samego operatora np.w usłudze multiroom. a nie pomiędzy różnymi operatorami.

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+