Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Protest przeciw planowanym regulacjom abonamentu RTV

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Protest przeciw planowanym regulacjom abonamentu RTV

  Proponuję ogólnopolski protest operatorów satelitarnych i kablowych, przeciwko planowanym regulacjom abonamentu RTV. Nowa ustawa da Poczcie Polskiej (spółce działającej na rynku niemal w pełni komercyjnie) dostęp do bazy abonentów, bez ich zgody, uzyskiwanie informacji, o tym, którzy abonenci zarejestrowali odbiornik. To co wyprawia PIS to jakaś kpina z prawa. Dosyć finansowania tej tuby propagandowej. Proponuję zablokowanie na platformach dostępu do sygnału kanałów TVP na 24 godziny i wyświetlaniu w ich miejsce planszy informującej o działaniach rządu, godzących w interes i naruszających ochronę danych abonentów. Myślę, że taka inicjatywa spotka się z poparciem wielu abonentów. Ewentualnie można by też podpiąć na stronie www taką informację z możliwością zapisania się do protestu i wtedy możliwe było by wyłączenie sygnału TVP tylko abonentom, którzy do protestu się włączą. Akcję można by nagłośnić w mediach, pobudziło by to obywateli do dyskusji.
  NC+: EXTRA+ /CANAL+ /HBO /CINEMAX /CANAL+ 4K /MAN PACK /ELEVEN SPORTS /POLSAT SPORT PREMIUM /CANAL+VOD /HBO GO /MULTIROOM /NC+GO CP: RODZINNY HD /CINEMAX /CP GO

 • #2
  Przed wejściem nowelizacji ustawy wszyscy operatorzy tv-sat powinni wydzielić programy Telewizji Polskiej do osobnego pakietu (bezpłatnego) i dać abonentom możliwość wyłączenia takiego pakietu poprzez złożenie dyspozycji pisemnej lub telefonicznej. Natomiast w informacji o abonencie udostępnianej poczcie powinna być adnotacja, że abonent pozbawiony jest możliwości odbioru telewizji publicznej. To by wystarczyło i ostudziło zapędy dobrej zmiany.
  nie róbcie podwyżek - jest przecie deflacja !

  Komentarz


  • #3
   Dokładnie tak, posiadanie pakietu TVP lub jego brak byłby jasny i klarowny, na pewno bardziej niż domniemane posiadanie telewizora. Przecież gdyby ktoś wyrzucił teraz swój telewizor przez okno, wcale nie przestał by być abonentem NC+, co więcej, nadal mógłby oglądać kanały, np. TVP Info w aplikacji NC+GO na smartfonie czy komputerze, ale czy taka osoba ma telewizor? Nie. Czy musi płacić abonament RTV? Nie.
   NC+: EXTRA+ /CANAL+ /HBO /CINEMAX /CANAL+ 4K /MAN PACK /ELEVEN SPORTS /POLSAT SPORT PREMIUM /CANAL+VOD /HBO GO /MULTIROOM /NC+GO CP: RODZINNY HD /CINEMAX /CP GO

   Komentarz


   • #4
    Jeśli ta ustawa przejdzie to czy kablówki i platformy satelitarne będą musiały zmienić regulamin świadczenia usług i wszyscy abonenci będą musieli go zaakceptować? I jeśli nie zaakceptują to będą mogli rozwiązać umowy?

    Komentarz


    • #5
     Rozumiem wasze zaniepokojenie jednakże, nie znamy jeszcze treści ustawy i nie przesłano do nas żadnych zapytań, nie nałożono na nas żadnych obowiązków. Czekamy na oficjalne stanowisko Rządu w tej sprawie. Działamy również w porozumieniu z innymi operatorami sieci kablowych i satelitarnych przyglądając się uważnie wszystkim doniesieniom medialnym.

     Komentarz


     • #6
      No to zajmijcie stosowne stanowisko, bo konkurencja już wydała oświadczenie w tej sprawie. Naprawdę mają rację i trzeba ich popierać z pożytkiem dla wszystkich - i nadawców i abonentów.
      nie róbcie podwyżek - jest przecie deflacja !

      Komentarz


      • #7
       filolog,
       poniżej oficjalne stanowisko platformy nc+:

       Szanowni Państwo,
       Po wstępnej analizie projektu nowelizacji ustawy abonamentowej jesteśmy głęboko zaniepokojeni planowanymi zmianami przedstawionymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Również nasi abonenci zgłaszają nam swoje obawy w stosunku do zapisów przedmiotowego projektu w trakcie rozmów z naszym Biurem Obsługi Klienta.

       Uważamy, że przyjęcie ustawy w obecnej formule zaszkodzi całemu rynkowi medialnemu, wpłynie negatywnie na całą kulturę medialną w Polsce.

       Pragniemy tez zwrócić uwagę na fakt, że proponowane zapisy nowej ustawy powodują, iż możemy być potencjalnie zmuszeni do ujawniania danych osobowych naszych Klientów wbrew ich woli, a także wbrew polskiej i europejskiej legislacji w zakresie ochrony danych osobowych.

       Ponadto nowa ustawa wydaje się absolutnie niesymetryczna w zakresie równego traktowania obywateli, ponieważ sposób dostarczania treści telewizyjnych i stosowanych przy tym technologii nie powinien nikogo dyskryminować.

       Nasze oficjalne stanowisko zostanie przekazane do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach formalnego procesu konsultacji projektu nowej ustawy. W naszej ocenie istnieją inne rozwiązania prawne, funkcjonujące na innych rynkach, które umożliwiają skuteczne egzekwowanie opłat abonamentowych.

       Ostatni raz edytowany przez Aleksandra_nc+; 2017-03-14, 17:59.

       Komentarz

       Pracuję...
       X
       nc+