Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Potwierdzenie zaplaty

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Potwierdzenie zaplaty

Jak dlugo trzeba czekac, aby zostala wprowadzona platnosc w ica? Dodam ze platnosci dokonywalam wlasnie przez ICA, wczoraj, a nadal mam ujemne saldo!!! Myslalam ze jesli bezposrednio w ica dokonuje sie platnosci to jest ona od razu odnotowywana, a tymczasem widze ze to dziala tak samo jakbym zrobila zwykly przelew z banku;/

Fajnie ze ktos mi pomogl:/ jak zawsze mozna na was liczyc.

Komentarz

klaudia90

prześlij proszę dane swojej umowy na nasz adres e-mail. Sprawdzimy czy środki zostały zaksięgowane i jeżeli będzie taka możliwość, udostępnimy sygnał.

Komentarz

napisał(a) klaudia90 Zobacz post
        Jak dlugo trzeba czekac, aby zostala wprowadzona platnosc w ica? Dodam ze platnosci dokonywalam wlasnie przez ICA, wczoraj, a nadal mam ujemne saldo!!! Myslalam ze jesli bezposrednio w ica dokonuje sie platnosci to jest ona od razu odnotowywana, a tymczasem widze ze to dziala tak samo jakbym zrobila zwykly przelew z banku;/
        Klaudia90, ja zawsze płacę przez ICA i z moich obserwacji wychodzi, że saldo zmienia się po ok. tygodniu... Teraz na przykład ciągle mam ujemne saldo, choć płatność była robiona 5 dni temu. Tak działa nc+, najnowocześniejsza platforma w Polsce

Komentarz

Nie wiem od czego to zależy ale ja zapłaciłem wczoraj a już dzisiaj miałem komunikat na nboxie o wpłacie i zerowym saldzie; na moim koncie w ICA również dzisiaj mam już saldo zerowe.
          Czyli może to działać prawidłowo? Może, tylko nie wiadomo jakie muszą być spełnione warunki..
          Może odrobina szczęścia w życiu?
          Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania i nie może służyć jako dowód przeciwko niemu w dniu kolejnym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Komentarz

napisał(a) zakmar Zobacz post
            Nie wiem od czego to zależy ale ja zapłaciłem wczoraj a już dzisiaj miałem komunikat na nboxie o wpłacie i zerowym saldzie; na moim koncie w ICA również dzisiaj mam już saldo zerowe.
            Czyli może to działać prawidłowo? Może, tylko nie wiadomo jakie muszą być spełnione warunki..
            Może odrobina szczęścia w życiu?
            Księgowanie środków jest zależne głównie od pracy banku w którym dokonywana jest płatność oraz banku, który odbiera wpłaty. Jak tylko bank odbierający płatność przekaże nam transze, to informacja o płatności pojawia się w naszym systemie niemal natychmiastowo.
            Długi czas księgowania jest zauważalny niekiedy w momencie, kiedy Abonent dokonuje wpłaty w piątek wieczorem. Wtedy księgowanie wpłaty następuje w poniedziałek lub wtorek.

Komentarz

Jako dawny Bankowiec , przybliże sprawę wpłat:
              Sesje w BANKACH na ogół są od godz. 9,00 , 12,00, 15,00, 17,00 , ale mogą byc i inne sesje bankowe tu link
              Wpłaty dokonywane w godzinach między sesjami sa przekazywane w najbliższej sesji
              wpłaty piątkowe po godz. 17 wchodzą dopiero w poniedziałek o godz 9,00
              Inna jest droga wejścia kasy do banku obsługującego nasze konta nc+, a wejścia wprost na konto każdego z nas by pokazało sie na ekranie tv.

Ja osobiście 12 każdego miesiąca robie przedpłatę, i problemu nie mam, bo faktury w nc+ są wystawiane:
              dla tych co są : z c+ i aktualnie w nc+ tj.11 każdego m-ca i płatne do 18 każdego m-ca
              z eN i aktualnie w nc+ tj. 23 kazdego m-ca i płatne do końca miesiąca
              Ostatni raz edytowany przez wlodek.z.; 2013-11-20, 22:04.

Komentarz

Nie do końca tak jest z tymi fakturami. Przeszedłem do nc+ z n i faktury od sierpnia miałem wystawione kolejno 11, 15, 13, 17 w kolejnych miesiącach z 8 dniowym terminem płatności. Z powyższego widać, ze żadne reguły w tym temacie nie obowiązują.
                Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu jego napisania i nie może służyć jako dowód przeciwko niemu w dniu kolejnym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Komentarz

Nie do końca tak jest z tymi fakturami. Przeszedłem do nc+ z n i faktury od sierpnia miałem wystawione kolejno 11, 15, 13, 17 w kolejnych miesiącach z 8 dniowym terminem płatności. Z powyższego widać, ze żadne reguły w tym temacie nie obowiązują.
                  Ja napisałem o operacjach bankowych, natomiast wystawianie faktur, leży w gestii wystawiającego,
                  BANK nie wystawia faktur, może wystawic notę obciążającą ale tylko na zlecenie.

Te faktury masz wystawione przez nadawcę i ostatnio są one wykonywane w różnych terminach jeśli chodzi o eN, natomiast w c+ zawsze jest jednakowo co m-c.
                  Ostatni raz edytowany przez wlodek.z.; 2013-11-20, 18:57.

Komentarz

napisał(a) wlodek.z. Zobacz post
                    bo faktury w nc+ są wystawiane:
                    dla tych co są : z c+ i aktualnie w nc+ tj.11 każdego m-ca i płatne do 18 każdego m-ca z eN i aktualnie w nc+ tj. 23 kazdego m-ca i płatne do końca miesiąca
                    Nie Włodku, napisałeś o terminach wystawiania faktur w nc+ i do tej części Twojej wypowiedzi nawiązałem.

Komentarz

Jako dawny Bankowiec , przybliże sprawę wpłat:
                      Sesje we wszystkich BANKACH są o godz. 9,00 , 12,00, 15,00
                      Wpłaty dokonywane w godzinach między sesjami sa przekazywane w najbliższej sesji
                      wpłaty piątkowe po godz. 15 wchodzą dopiero w poniedziałek o godz 9,00

Inna jest droga wejścia kasy do banku obsługującego nasze konta nc+, a wejścia wprost na konto każdego z nas by pokazało sie na ekranie tv.

Ja osobiście 12 każdego miesiąca robie przedpłatę, i problemu nie mam, bo faktury w nc+ są wystawiane:
                      dla tych co są : z c+ i aktualnie w nc+ tj.11 każdego m-ca i płatne do 18 każdego m-ca
                      z eN i aktualnie w nc+ tj. 23 kazdego m-ca i płatne do końca miesiąca
                      Panie dawny bankowiec, ładnie próbujesz Pan to tłumaczyć, ale mówisz nie na temat.
                      Nie mówimy o płatności przelewem z banku do banku, ale o płatności przez ICA, w której pośredniczy operator zewnętrzny - w tym przypadku firma eCard S. A.

To jest rozwiązanie, które ma gwarantować natychmiastową rejestrację wpłaty. Tzn. my wpłacamy pieniądze na konto za pośrednictwem operatora na jego konto, operator przekazuje usługodawcy informację, że zostało zapłacone, a później przekazuje pieniądze usługodawcy.
                      Jest to usługa finansowa wprowadzona właśnie po to by nie trzeba było czekać na żadne sesje i księgowanie wpłat. Tak by świadczenie usługi mogło się zacząć od razu po dokonaniu płatności. Na pewno nie raz robiłeś zakupy w internecie i się z tym spotkałeś. Tak można na przykład opłacić pakiet w Ipli czy zapłacić za zakupy w Allegro (PayU). Tam przeważnie, to działa dobrze. Nawet jak pojawi się opóźnienie, to nie trwa to tyle co tutaj - tydzień.

Zresztą o sesjach międzybankowych też nie do końca precyzyjnie napisałeś, bo godziny, które podałeś są zależne od banku. Tu np. masz podane godziny sesji międzybankowych (wejść i wyjść) w poszczególnych bankach: http://www.money.pl/banki/elixir/

@Zakmar, może u byłych enkowiczów to działa dobrze?

@Jurek_nc+, jeśli nc+ udostępnia płatność za pośrednictwem operatora i pomimo tego czeka aż pieniądze spłyną na konto nc+, to albo nie rozumie idei tego typu płatności i ponosi dodatkowe koszty bezsensownie (operator pobiera za to prowizję), albo po prostu macie niedopracowane oprogramowanie, które słabo integruje się z systemem płatności. Myślę, że dla dobrego programisty poprawienie tego nie będzie niczym trudnym. Najprostsze sklepy internetowe sobie z tym radzą.
                      Ostatni raz edytowany przez Sympozjum; 2013-11-20, 20:31.

Komentarz

dziekuje za odpowiedzi poczekam jeszcze kilka dni, mam nadzieje ze platnosc zostanie zaksiegowana, a nie chodzi mi tutaj o problem wylaczenia syganlu, tylko po prostu tak jak poprzednik myslalam ze ten system dziala sprawnie i po to wlsanie jest wprowadzony zeby platnosci od razu zostawaly odnotowywane, ale jak widac tak nie jest;/ chyba jednak pozostane przy normalnym przelewie z banku, przynajmniej jest to bardziej bezpieczne.

Komentarz

Nie Włodku, napisałeś o terminach wystawiania faktur w nc+ i do tej części Twojej wypowiedzi nawiązałem.
                          ok.

W dawnej c+ były stałe dni, faktury szły jak w zegarku, natomiast dla faktur po c+ też idą terminowo, gorzej jest dla nowych abonentów w nc+ z dekoderami ADB,
                          Ja osobiście mam sprzęt zarówno po c+ jak i nowszy ADB, gdy miało się np. w c+ trzy Umowy to każda miała swój numer, natomiast w nc+ na razie dla abonentów po c+ zostawiono po staremu. Dla nowego i dawnego z eN, faktury wystawiane są w różnych terminach.
                          Bardzo mnie osobiście razi, że jak masz np 2 umowy to są w jednym koncie płatności, ma to swoje i minusy, bo np ty weżmiesz dwie umowy, użyczysz dziadkowi jedną i na telewizorze wyświetla się suma łączną na obu dekoderach, a powinna być osobna, bo po co drugi ma wiedzieć co ma pierwszy.

Komentarz

napisał(a) Sympozjum Zobacz post
                            Panie dawny bankowiec, ładnie próbujesz Pan to tłumaczyć, ale mówisz nie na temat.
                            Nie mówimy o płatności przelewem z banku do banku, ale o płatności przez ICA, w której pośredniczy operator zewnętrzny - w tym przypadku firma eCard S. A.

To jest rozwiązanie, które ma gwarantować natychmiastową rejestrację wpłaty. Tzn. my wpłacamy pieniądze na konto za pośrednictwem operatora na jego konto, operator przekazuje usługodawcy informację, że zostało zapłacone, a później przekazuje pieniądze usługodawcy.
                            Jest to usługa finansowa wprowadzona właśnie po to by nie trzeba było czekać na żadne sesje i księgowanie wpłat. Tak by świadczenie usługi mogło się zacząć od razu po dokonaniu płatności. Na pewno nie raz robiłeś zakupy w internecie i się z tym spotkałeś. Tak można na przykład opłacić pakiet w Ipli czy zapłacić za zakupy w Allegro (PayU). Tam przeważnie, to działa dobrze. Nawet jak pojawi się opóźnienie, to nie trwa to tyle co tutaj - tydzień.

Zresztą o sesjach międzybankowych też nie do końca precyzyjnie napisałeś, bo godziny, które podałeś są zależne od banku. Tu np. masz podane godziny sesji międzybankowych (wejść i wyjść) w poszczególnych bankach: http://www.money.pl/banki/elixir/

@Zakmar, może u byłych enkowiczów to działa dobrze?

@Jurek_nc+, jeśli nc+ udostępnia płatność za pośrednictwem operatora i pomimo tego czeka aż pieniądze spłyną na konto nc+, to albo nie rozumie idei tego typu płatności i ponosi dodatkowe koszty bezsensownie (operator pobiera za to prowizję), albo po prostu macie niedopracowane oprogramowanie, które słabo integruje się z systemem płatności. Myślę, że dla dobrego programisty poprawienie tego nie będzie niczym trudnym. Najprostsze sklepy internetowe sobie z tym radzą.
                            Dziękuje za podpowiedż
                            Cześciowo piszesz prawdę, ale tylko częściowo, bo system E-karty i PayU, działa na takiej samej zasadzie, tylko za operacje w różnych bankach płacisz ty.
                            Kiedyś wystarczyło dać zlecenie dowolnej sieci by sama ściągała Kasę z twego konta.
                            Ostatni raz edytowany przez wlodek.z.; 2013-11-20, 22:06.

Komentarz

Dziękuje za podpowiedż
                              Cześciowo piszesz prawdę, ale tylko częściowo, bo system E-karty i PayU, działa na takiej samej zasadzie, tylko za operacje w różnych bankach płacisz ty.
                              Kiedyś wystarczyło dać zlecenie dowolnej sieci by sama ściągała Kasę z twego konta.
                              Nie rozumiesz w czym rzecz. Oczywiście, że system E-CARD (taka jest prawidłowa nazwa firmy o której mówimy, e-karta to usługa mBanku albo sieciówka w Kielcach czy Rybniku...) działa na takiej samej zasadzie. Różnica taka, że po dokonaniu płatności, system informuje usługodawcę, że płatność została dokonana i usługa może być uruchomiona. Pieniądze do usługodawcy spływają zgodnie z ustalonym harmonogramem (dziennie, tygodniowo, miesięcznie) i sesjami międzybankowymi.
                              Informacja o płatności jest NATYCHMIASTOWA. Zobacz, jak to działa w normalnych usługach tam gdzie ta usługa nie jest skopana, np. Ipla czy weeb.tv. Wykupujesz, płacisz, oglądasz. Tak samo jest w Polsacie (tak, tak, tym zacofanym Polsacie, z którego nc+ się śmieje że ciągle z tyłu pod względem technologii), po dokonaniu płatności online wpłata jest od razu widoczna w ICOK. W nc+ musisz czekać.

Tutaj po prostu jest ewidentny błąd. Jestem niemal pewny, że winę za to ponosi oprogramowanie nc+.

Zajmuję się e-commerce i e-marketingiem i takie objawy spotkałem wiele razy. Naprawa tego błędu nie jest skomplikowana.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+