Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana czasu - dalej problem - nagrania cykliczne !!!!

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Zmiana czasu - dalej problem - nagrania cykliczne !!!!

Poprzedni wątek (też na moją prośbę) został zamknięty, gdyż myślałem, że faktycznie po 5 latach doczekaliśmy się "normalnego" korzystania z nboxa w tych dniach, jednak...................... nie do końca !!

Szkoda, że jak zawsze coś jest i owszem zrobione ale jak to w nc+ nie od A do Z

Otóż:

Faktycznie programy zaplanowane nagraly się prawidłowo - i tu szacun i wielki PLUS !!!

Ale:

Programy "cykliczne" już N I E !!!!!!

Ponieważ Fakty i Aktualności TVP Katowice oglądam codziennie, korzystam z funkcji nagrań cyklicznych. Co kilka tygodni tylko dodaje kolejne 30 odcinków i nie myślę o tym. Wczoraj po powrocie z weekendu niestety zamiast Faktów o 19 nagrało się coś o 18, a zamiast Aktualności o 18.30 miałem nagranie z 17. 30 !!!!!!!!!!!!

I tu moje pytanie do nc+przedstawicieli i do nOlsbita (który potwierdzał, że wszystko jest ok):

CZEMU TAK SIĘ STAŁO SKORO (PODOBNO) NAPRAWILIŚCIE ????

p.s. Czy jest szansa, że do marca (kolejnej zmiany czasu) zostanie to naprawione, czy dopiero za kolejne 5 lat, jak ta zmiana ??

Pawle_nc+ skoro już jesteś to odpowiedz

Komentarz

przewiduję odpowedź "Przesłaliśmy zapytanie do działu technicznego"
      Platinium+HBO+Cinemax+Filmbox+MR=109zł do 31.07.14
      Comfort+, Extra+, 6xC+, HBO, C+VoD, MR=84,90zł do 31.10.2015
      Superpremium+H1&2+Filmbox+MR=94,90zł od 1.11.2015

Komentarz

Na dekoder zostały wysłane odpowiednie dane, co potwierdza prawidłową realizację nagrań zwykłych. Błędna realizacji nagrań cyklicznych, wynika prawdopodobnie z błędu dekodera.
        Na ten moment więcej informacji nie posiadamy. Oczywiście gdy tylko uda nam się je uzyskać, przekażemy je Wam w tym wątku.
        Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-10-28, 14:32. Powód: literówka

Komentarz

napisał(a) Paweł_nc+ Zobacz post
          Na dekoder zostały wysłane odpowiednie dane, co potwierdza prawidłowa realizacja nagrań zwykłych. Błędna realizacji nagrań cyklicznych, wynika prawdopodobnie z błędu dekodera.
          Na ten moment więcej informacji nie posiadamy. Oczywiście gdy tylko uda nam się je uzyskać, przekażemy je Wam w tym wątku.
          Czy jest szansa na naprawę tego przed marcem 2014 ??

Komentarz

Tego się spodziewałem, odkąd posiadam dekoder turbo problem występuje cały czas.

,,Domowym'' sposobem jest zaktualizowanie - przeklikanie, (zmień rezerwacje) każdego nagrania cyklicznego.
            ExtraFull 99zł

Komentarz

Musi to od czegoś jeszcze zależeć bo u mnie nagrania cykliczne nagrały się poprawnie. Aż się zdziwiłem, że zarówno cykliczne jak i normalne nagrały się tak, jak powinny.

Może jest różnica zależna od tego czy nagranie było programowane z EPG (wciśnięcie R na pozycji EPG a potem edytowanie i dodanie cykliczności) czy od razu na liście z ręcznym wpisaniem godzin.

Komentarz

napisał(a) sw3 Zobacz post
                Musi to od czegoś jeszcze zależeć bo u mnie nagrania cykliczne nagrały się poprawnie. Aż się zdziwiłem, że zarówno cykliczne jak i normalne nagrały się tak, jak powinny.

Może jest różnica zależna od tego czy nagranie było programowane z EPG (wciśnięcie R na pozycji EPG a potem edytowanie i dodanie cykliczności) czy od razu na liście z ręcznym wpisaniem godzin.
                Ja mam 3 nagrania cykliczne i faktycznie jedno "ręczne" nagranie było ok, a ustawione z EPG "samo" się przestawiło.

Gratuluje technikom niedoróbki

Następnym razem nOlsbit zanim potwierdzisz, że coś działa (nawet po 5 latach czekania) to sprawdź czy faktycznie działa

Pozostaje nam czekać do kolejnej "godziny zero" w marcu 2014 !!

Komentarz

napisał(a) TurboLuk Zobacz post
                  Ja mam 3 nagrania cykliczne i faktycznie jedno "ręczne" nagranie było ok, a ustawione z EPG "samo" się przestawiło.

Gratuluje technikom niedoróbki

Następnym razem nOlsbit zanim potwierdzisz, że coś działa (nawet po 5 latach czekania) to sprawdź czy faktycznie działa

Pozostaje nam czekać do kolejnej "godziny zero" w marcu 2014 !!
                  Jest na to sposób!! Zaprogramować nagrania tak, by nie przekroczyć magicznej daty w marcu

Później już po zmianie czasu zaprogramować resztę ! Buehhehehehe ....
                  ExtraFull 99zł

Komentarz

napisał(a) dexu Zobacz post
                    Jest na to sposób!! Zaprogramować nagrania tak, by nie przekroczyć magicznej daty w marcu

Później już po zmianie czasu zaprogramować resztę ! Buehhehehehe ....
                    Od 5 lat tak robię.

Ucieszyłem się kiedy nOlsbit potwierdził, że wygrali ten bój z którym nie mogli sobie poradzić przez tyle lat !!

Jak widać czeka nas kolejne 5 lat by problem całkowicie zniknął, skoro po 5 latach opanowali go w połowie.

No cóż: jaka platforma tacy technicy

Komentarz

napisał(a) Paweł_nc+ Zobacz post
                      Na dekoder zostały wysłane odpowiednie dane, co potwierdza prawidłową realizację nagrań zwykłych. Błędna realizacji nagrań cyklicznych, wynika prawdopodobnie z błędu dekodera.

Jest gorzej niż było, wcześniej nagrania ręczne i cykliczne działały bez problemu. Do tej pory wystarczyło nie programować z EPG gdy jest zmiana czasu, a teraz to co pół roku trzeba będzie pamiętać, żeby nagrania cykliczne naprawiać.
                      JAKI SENS MA FORUM, NA KTÓRYM PYTANIA SĄ USUWANE LUB POZOSTAJĄ BEZ ODPOWIEDZI?

Komentarz

napisał(a) Jarosław K. Zobacz post

Jest gorzej niż było,
                        Jest w tej ocenie trochę przesady. Z cytatów niże wynika, że pozostała do poprawienia jedna funkcja (nagrywanie cykliczne z użyciem EPG). Najważniejsze, nagrania jednorazowe zdziałały poprawnie (od wtorku).
                        napisał(a) sw3 Zobacz post
                        napisał(a) TurboLuk Zobacz post
                        Obejście problemu jest stosunkowo proste. Przy programowaniu nagrań cyklicznych obejmujących zmianę czasu wprowadzamy czas, kiedy dekoder ma nagrywać.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

napisał(a) nOlsbit Zobacz post
                          Jest w tej ocenie trochę przesady. Z cytatów niże wynika, że pozostała do poprawienia jedna funkcja (nagrywanie cykliczne z użyciem EPG). Najważniejsze, nagrania jednorazowe zdziałały poprawnie (od wtorku).

Obejście problemu jest stosunkowo proste. Przy programowaniu nagrań cyklicznych obejmujących zmianę czasu wprowadzamy czas, kiedy dekoder ma nagrywać.

Pozdrawiam.

nOlsbit
                          I tu się mylisz: Nie jest to takie proste Dekoder sam "skoryguje" czas i np trzeba kombinować i np gdy nagra sie Fakty w sobote o 19 trzeba recznie (w tym celu nalezy wrocic z weekendu) przestawic nagranie na godz. 18 i wtedy w niedziele dekoder sam przestawi na 19.

Jak widzisz to nie takie proste i potrzebna jest obecnosc w domu

W zwiazku mam nadzieję, że zdążycie w ciągu pół roku to skorygować.

Zdaje sobie sprawę, że czasu jest niewiele (potrzebowaliście 5 lat na nagrania z EPG), ale sądzę, że może jakaś premia za naprawę błędu podziała motywująco

Trzymam kciuki i czekam na ostatni weekend marca

Komentarz

Rowniez mam problemy z EPG. Problem występuje zarówno na dekoderze cyfry+ jak i nBoxie enki. Ponieważ posiadam te dwa abonamenty i oby dwa dekodery. Mogę stwierdzić szwankują. Składałem reklamacje dekodery mimo że wiecznie nie posiadają połowy EPG to się wieszają, zacinają i tak dalej straszne dziadostwo. Z tego co mi wiadomo wielu użytkowników ma z EPG problem jednak nc+ nie fatyguje się i nie robi z tym kompletnie nic. Drodzy Państwo pamiętajcie również że wymieniając dekoder w którym ma niby wszystko świetnie działać (na ten samy jaki posiadacie) dostajecie już używany tylko odswiężony dekoder. Płacę bardzo dużo bo aż 165zł za abonamenty. nc+ nie robi nic w kierunku choćby EPG, zbywa mnie gdy składałem reklamację z prośbą na wymianę lepszej klasy tuner generalnie straszne dziadostwo. Oczywiście konsultanci są bardzo mili jednak firma nie szanuje klienta. Dlatego tez postanowiłem z końcem umowy zrezygnować z usług nc+ i nie dam się wkręcić w żadne promocje bo i tak połowa usług nie działa. Konurencja na szczęscie nie spi.
                            Uwolnić listę kanałów w N-boxie

Komentarz

Pracuję...
                            X
                            nc+