Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak internetu w BOX+

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Brak internetu w BOX+

  Podłączyłem dekoder BOX+ kablem Ethernet do routera w domu jednakże dekoder nie może połączyć się z internetem. Dekoder jest prawidłowo widoczny w sieci lokalnej, widoczny na routerze oraz sam dekoder prawidłowo odbiera przypisany mu adres IP. Sam kabel również jest sprawny, sprawdzany był i testerem i poprzez fizyczne podłączenie do komputerów. Router nie posiada zablokowanych jakichkolwiek portów jak również dostawca nie blokuje jakichkolwiek portów. Nie posiadam usługi multiroom. W załącznikach dodaje fotki ustawień sieciowych na których widać, że połączenie jest aktywne, oraz okno jakie pojawia się po wybraniu konfiguracji automatycznej sieci, konfiguracja ręczna również nie naprawia problemu braku internetu. Oczywiście oprogramowanie, wg dekodera, jest najnowsze.

  Model dekodera

  BOX+ ITI-2851S
  Attached Files
  Ostatni raz edytowany przez michal13225; 2015-07-17, 17:59.

 • #2
  Może po prostu w tym przypadku NC+ nie ma puli adresów IP Twojego dostawcy internetu...

  Komentarz


  • #3
   Witam.
   napisał(a) michal13225 Zobacz post
   W załącznikach dodaje fotki ustawień sieciowych na których widać, że połączenie jest aktywne,
   Zdjęcie pokazuje brak adresów serwerów DNS. Musi być przynajmniej jeden prawidłowy adres. Bez usługi DNS połączenia internetowe nie działają.

   Pozdrawiam.

   nOlsbit

   Komentarz


   • #4
    Tak, chyba, że adres DNS jest ustawiony na urządzeniu pośredniczym czyli Routerze. Tak właśnie jest. DNS nic nie zmienia.

    Komentarz


    • #5
     Witam.

     To dekoder przed zestawieniem połączania internetowego np. z adresem w domenie "ncplus.pl" musi ustalić adres IP tej domeny (176.32.165.45). Mając do dyspozycji serwery DNS o adresach 0.0.0.0 (takich ma używać zgodnie z danymi w menu diagnostycznym) nie uzyska informacji o adresach IP - na tym operacja zestawiania połączenia internetowego zatrzyma się.

     Pozdrawiam.

     nOlsbit

     Komentarz

     Pracuję...
     X
     nc+