Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moduł WiFi (b/g/n) B-LINK + TP LINK 740N

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Moduł WiFi (b/g/n) B-LINK + TP LINK 740N

Witam!
    Chciałbym sobie podłączyć neta do mediaboxu w celu nc+ go.
    Multiroomu nie mam i nie potrzebuje (1 telewizor)

Obecnie w domu korzystam z routera TP LINK WR740N
    http://www.tp-link.com.pl/products/d...odel=TL-WR740N
    Czy ten router da radę aby połączyć mediaboxa z netem?
    (telewizor mi chodzi i laptop bez problemu)

Wiem że NC poleca router TP-Link TL-WR702N, jednakże nie zamierzam specjalnie kupować nowego routera.

Co do adapteru WIFI, to myślę o Module WiFi (b/g/n) B-LINK.
    http://allegro.pl/adapter-modul-wi-f...148331752.html

Czy na moim routerze i module wifi da radę ściągnąć neta do mediaboxa?

pozdro

Witam!
    Model routera rozsiewającego internet nie ma w Twoim przypadku żadnego znaczenia.Możesz pozostać przy swoim WR740N.
    Jeżeli chodzi o podłączenie dekodera, najkorzystniejsze i najprostsze byłoby podłączenie do routera za pośrednictwem kabla ethernet.Jeżeli nie masz takiej możliwości, należy skorzystać z odpowiedniego adaptera- najprostszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia, które pracuje w trybie "client". Może to być wspomniany przez Ciebie TL-WR702N.
    Urządzenie, o którym piszesz też zapewne zadziała.Opis konfiguracji Twojego "znaleziska" jest tutaj.
    Proponuję zdecydować się na bardziej markowy sprzęt. Nie sądzę, abyś musiał wydać więcej pieniędzy.Jeżeli zaś masz duszę eksperymentatora i lubisz odrobinę egzotyki...
    Pozdrawiam!
    abonent od 01.03.2007r.

Komentarz

Dzięki jjm za wstawienie instrukcji.
      Szukam czegoś co będzie pracowało na zasilaniu USB, bo w listwie miejsca już brak.
      Jako że to adapter do multiroomu, to tym bardziej do nc+ go będzie działał.

Chyba że polecasz netgara (teraz doczytałem że on też może być zasilany z USB, wcześniej tego nie widziałem).

A gdzieś jest konfiguracja mego ruotera z netgarem? Bo znajduje tylko WR702N, a skoro niewielka różnica w opłacie to ten netgar chyba wezme..

Komentarz

Witam.

Urządzenia Wi-Fi obu firm, które mogą pośredniczyć w połączeniu bezprzewodowym dekodera do sieci są opisane w poradnikach dostępnych na forum:
        Ten pierwszy daje się skonfigurować metodą WPS (działa z urządzeniami Wi-Fi firmy Netgear).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

nOlsbit, nie będę sobie specjalnie kupował nowego routera. Teraz tylko się zastanawiam nad adapterem wi-fi.

Komentarz

napisał(a) Boski Zobacz post
            ... nie będę sobie specjalnie kupował nowego routera....
            Witam!
            TP-Link TL-WR702N choć jest routerem, to po odpowiedniej konfiguracji może pracować w trybie "client" , a więc będzie pełnił funkcję adaptera Wi-Fi.
            Pozdrawiam!
            abonent od 01.03.2007r.

Komentarz

ło jejciu, instalacja prosta jak nogi Paris Hilton.
              Po naciśnięciu przycisku WPS z netgara i mego routera, od razu połączenie nastąpiło automatycznie i nigdzie nie trzeba było włazić i konfigurować.
              nc+ go łazi!!

Ale jest problem. Na grach nie ma neta. W setupie wszystko jest ok, konfiguracja automatyczna, ale tylko gry nie chodzą.
              Ostatni raz edytowany przez Boski; 2015-04-14, 23:12.

Komentarz

Pracuję...
              X
              nc+