Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z podłączeniem turboboxa

Zwiń
Temat został zamknięty
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problem z podłączeniem turboboxa

Witam, podłączyłam dekoder do routera za pomocą kabla Ethernet. Serwer DHCP jest włączony. Wybrałam konfigurację automatyczną jednak pojawia się komunikat: "Brak połączenia z siecią LAN. Sprawdź połączenie z urządzeniem sieciowym (..)". Próbowałam połączyć się przez konfigurację ręczną, również bez efektów. Proszę o pomoc.

napisał(a) marly Zobacz post
    Witam, podłączyłam dekoder do routera za pomocą kabla Ethernet. Serwer DHCP jest włączony. Wybrałam konfigurację automatyczną jednak pojawia się komunikat: "Brak połączenia z siecią LAN. Sprawdź połączenie z urządzeniem sieciowym (..)". Próbowałam połączyć się przez konfigurację ręczną, również bez efektów. Proszę o pomoc.
    JAK JUZ PODEPNIESZ DO ROUTERA, TO WYŁĄCZ Z PRĄDU DEKODER I PONOWNIE WŁĄCZ do pradu, nie odłączaj routera i kabli, powinien pobrać

jaki to router?

Komentarz

Niestety to nie pomogło.

Sagemcom Fast 2704

Komentarz

Niestety to nie pomogło.
        Witam!

Proponuję podłączyć w miejsce dekodera komputer i sprawdzić , czy istnieje dostęp do sieci. Potwierdzisz tym samym sprawność zarówno routera, jak i kabla ethernet. Jeżeli będziesz miał połączenie z internetem, problem leży po stronie dekodera. Pozostaje przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia i próba ponownej konfiguracji (automatycznej lub ręcznej) dekodera. Kiedy i ta próba się nie powiedzie, będzie to wskazywało na problem z kartą sieciową dekodera. Udaj się ze sprzętem do APSiS (wymiana).
        Pozdrawiam!
        Ostatni raz edytowany przez jjm; 2015-01-29, 10:53. Powód: literówka
        abonent od 01.03.2007r.

Komentarz

Na komputerze wyświetla się komunikat, że kabel sieciowy jest odłączony. Może warto kupić adapter wifi do dekodera? Czy nie warto, bo to niczego nie zmieni?

Komentarz

Witam!
            Opisana sytuacja wskazuje na problem z routerem (portem LAN?) lub usterkę kabla. Spróbuj wymienić kabel ethernet. Zakładam, iż w routerze nie masz włączonych zabezpieczeń np. filtracji MAC-adresów?
            Możesz oczywiście połączyć dekoder z routerem za pomocą adaptera Wi-Fi, lecz uważam iż korzystniejszym rozwiązaniem (nie tylko ze względu na koszty) jest stosowanie kabla tam, gdzie jest to oczywiście możliwe.
            Pozdrawiam!
            abonent od 01.03.2007r.

Komentarz

Firewall jest wyłączony. Spróbuję na nowym kablu, napiszę czy to pomogło.

Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi.

Komentarz

Witam.
                komunikat: "Brak połączenia z siecią LAN. Sprawdź połączenie z urządzeniem sieciowym (..)"
                Również w ten sposób oprogramowanie dekodera reaguje na stan bez podłączenia kabla do gniazda Ethernet. Podłącz dekoder innym kablem, jeśli nie pomoże, podłącz inne urządzenie sieciowe (może być komunikat o braku dostępu do Internetu).
                Negatywny wynik testu wskazuje na problem z dekoderem. Dla pewności uruchom dekoder ponownie.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Działa! Widocznie nie miałam szczęścia do kabli, dopiero na 3 poszło bez problemu, a było tyle kombinowania.

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Komentarz

Wątek zamykam.

Komentarz

Pracuję...
                    X
                    nc+