Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Intermet w SAGEMCOM DSI87S nie działa

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • havoc12
  założył(a) wątek Intermet w SAGEMCOM DSI87S nie działa

  Intermet w SAGEMCOM DSI87S nie działa

  Witam,
  Moje ustawienia są następujące:
  turboBox+/PVR ADB 5720SX - adres ip na sztywno 192.1.2.100/255.255.255.0 brama, dns ustawione internet działa (serwisy www)
  dodatkowy : Box+/HD SAGEMCOM DSI87 (S)
  ip na sztywno 192.1.2.101/ brama 0.0.0.0 ( nie da się ustawić - jakby urządzenie gubiło ustawienia), na tym urzadzeniu serwisy www nie działają. Multiroom ma małe problemy przy pierwszym uruchomieniu, po zmianie ustawienia ip działa bez zarzutu ( nie ma zrywania połączenia).
  Całość jest połączona bezprzewodowo za pomocą routerów 2x apclient z routem w trybie ap.
  Zastanawiam się czy ten sagemcom nie jest uszkodzony skoro gubi ustawienia maski -a może to mormalny objaw.

  Pozdrawiam.

 • havoc12
  replied
  Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście - po ustawieniu pobierania adresu ip przez DSI-87 maska jest właściwa. Po zamianie na adres statyczny maska pozostała. Ze względu na dość złożoną sieć jak również zastosowanie jako przystawki radiowej Dlinków DIR-615 (wgrane DDWRT) - preferuję statyczne adresy.
  Nie rozumiem pierwszego zdania, chodzi chyba o przypadek gdy maska jest /24 ja znam różne inne maski i wtedy operujemy większą ilością adresów - chyba że te urządzenia nie przewidują tego
  No i zniknął problem problem z brakiem połączenia z turboboxem po uruchomieniu.

  Pozdrawiam

  Leave a comment:


 • nOlsbit
  replied
  Witam.

  Dane o adresach sieciowych w DSI-87 powinny być takie same jak w turboBOX+ (poza ostatnim członem adresu IP). Ustawienia "brama 0.0.0.0" wyklucza nawiązywanie połączeń poza sieć lokalną - Internet jest niedostępny.
  Dekoder DSI-87 przy konfiguracji automatycznej skutecznie pobiera zastaw adresów z serwera DHCP (część oprogramowania typowego routera). Zwykle po odebraniu zastawu adresów można przełączyć na konfigurację ręczna i zmienić adres IP dekodera na wybrany (pozostałe dane się nie zmienią).

  Pozdrawiam.

  nOlsbit

  Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+