Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TP-LINK a Multiroom premium

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • TP-LINK a Multiroom premium

  Mam multiroom premium z MEDIABOX a dekodery połączone są siecią elektryczną przy użyciu pary powerlinków TL-PA6030KIT i wszystko działa znakomicie. Proponowane włączanie internetu za pomocą dodatkowego routera i 2 przewodów jest bardzo niepraktyczne - jeszcze jedna para powerlinków i router z zaslaczem.

  A. Pojedynczy TL-PA6030 lub TL-PA6010 włączony do wolnego wyjścia INTERNETU z LAN NETIASPOT i tejże sieci energetycznej. Czy to będzie działać ?
  B. Przetwornik wifi do LAN i włączony do powerlinka przy MEDIABOX. Powerlink ma aż 3 wejścia. Czy to będzie działać ?


  Dodatkowa informacja: Podłączyłem bezpośrednim kablem dług.15m wyjście (są trzy) LAN Netiaspot z wolnym (są trzy) gniazdem Ethernet w powerlinku TL-PA6030 przy MEDIABOX i po konfiguracji multiroom internet hula znakomicie w mediabox'ie. Po zamianie kabla na połączenie jak w opcji "B" (patrz wyżej), też powinno działać. Tutaj powerlink spełnia rolę przełącznika.
  Dla kogoś kto ma blisko z netiaspotu do MEDIABOX'a a daleko do drugiego dekodera, jest to dobre rozwiązanie.
  Ostatni raz edytowany przez bernardkita; 2014-12-18, 19:55.

 • #2
  Power link a Multiroom

  Wersja z trzema Powerlinkami t.j. "A" została uruchomiona i hula!
  W menu "MULTIROOM" wybrać "USTAWIENIA SIECI" i dalej "METODA POLECANA Z DOSTĘPEM DO INTERNETU" i dalej "KIONFIGURACJA AUTOMATYCZNA" w obydwu dekoderach.
  Powerlinki parować tak: najpierw połączenie dekoder - dekoder, potem podłączamy powerlink do Netiaspotu i parujemy w kolejności :powerlink przy Netiaspot z powerlinkiem przy dekoderze głównym (to może potrwać) i mamy połączenie Netiaspot z dekoderem głównym, sprawdź po parowaniu czy internet się pojawił w dekoderze głównym, i w końcu parujemy połączenie Netiaspot z dekoderem dodatkowym. Przycisk pair naciskamy najpierw w powerlinku przy Netiaspot a potem w dekoderze.

  Komentarz

  Pracuję...
  X
  nc+