Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyskakiwanie dekodera z sieci

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Wyskakiwanie dekodera z sieci

Po ostatniej dużej aktualizacji dekoder MediaBox+ wyłącza się z internetu. To znaczy dzieje się to w następujący sposób (zawsze powtarzalnie). Kiedy chcę obejrzeć jakiś program, np. w Playerze zawsze, już w czasie pierwszej reklamy po 8 sekundach dekoder odłącza się od internetu. Ustawienia sieci są automatyczne. Jednak nie ma możliwości, aby ponownie dekoder się podłączył. Kiedy w opcji ustawień dekodera chcę to zrobić widzę na ekranie jedynie obracające się kółko. Obraca się dowolny czas, rezultatu brak. Dopiero kiedy router wyłączę z zasilania i ponownie włączę, dekoder sam zaskakuje. Sieć do routera jest z Wi-Fi za pośrednictwem D-Link DAP-1160. Są tam dwa wyjścia. Drugie do telewizora działa bez zarzutu. Sieć pracuje cały czas. Dlatego to musi być wina dekodera MediaBox+. Jest to dla mnie uciążliwe, ponieważ mam wykupiony dostęp do HBO i nie mogę z tego korzystać. Dodam, że przy odtwarzaniu programów radiowych dekoder dobrze pracuje. Prędkość (efektywna) sieci jaką posiadam to 30Mb/s.

Temat ciągle aktualny

Telewizor Panasonic Viera Cast bez problemu łączy się z internetem. Dekoder natomiast przy ustawieniach automatycznych wyświetla podłączenie do sieci LAN, ale brak połączenia z internetem. Trzeba router D-Link wyłączyć z gniazdka i włączyć aby dekoder ponownie automatycznie się podłączył do internetu. Całe wakacje płaciłem za dodatkowe opcje. Zupełnie bez sensu. Wobec braku reakcji NC+ będę musiał zrezygnować z dodatkowych opcji.

Komentarz

Piszesz
      Trzeba router D-Link wyłączyć z gniazdka i włączyć
      Zapewne wspomniany router ma kilka wyjść (klienta) od trzech do iluś zależy od modelów.. Spróbuj zmienić ( przełączyć na inne wyjście routera kabel z mediabox...
      jeżeli to nie da rezultatu pewnie praktycznie pozostanie ci spróbować zabawę z innym routerem. Bo media może nie chcieć współpracować z tym routerem.. Czasami tez tak bywa..
      "MULTI+
      PREMIUM SPORT &FILM
      CANAL+ VOD
      AKTYWACJA NC+ GO INTERNET R
      EXTRA+ HB ITI+ Mediabox
      "

Komentarz

Witam.

Sprawdź sposób opisany w poście: http://forum.ncplus.pl/forum/showthr...401#post781401.
        Dodatkowy DNS, niezwiązany z dostawcą Internetu można wprowadzić także do ustawień routera.

Zwłoka w przekazywaniu odpowiedzi DNS jest jednym ze sposobów na ograniczenia ruchu w sieci.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Wreszcie działa

Żadne kombinowanie z DSami itd. Pomogło jedynie podłączenie dekodera kablem bezpośrednio do routera. Zaskoczyło natychmiast. Pracuje stabilnie. Widocznie ta technologia jest niedopracowana. Wygląda na to że dekoder nie ma dobrego oprogramowania które by pozwoliło pracować z radiowym punktem dostępowym. Bo telewizor plazmowy Panasonic Viera Cast współpracuje bez problemu.

Komentarz

Pracuję...
          X
          nc+