Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dlaczego mój dekoder TurboBox nie może się podłączyć do Internetu?

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Dlaczego mój dekoder TurboBox nie może się podłączyć do Internetu?

  Dzień dobry,

  Chciałbym prosić fachowców o pomoc w rozwiązaniu problemu, dlaczego poprzez NC+ Turbobox nie mogę się podłączyć do internetu.

  Mam internet dostarczany poprzez Netię poprzez router Pirelli, który jest podłączony pod router Linksys WAG200G. Router Linksys jest podłączony jako bridge z routerem Pirelli – po prostu router Linksys daje o wiele mocniejszy sygnał wi-fi, więc w całym domu korzystam w sygnału z Linksys. Oprócz tego, do routera Linksys kablem sieciowym jest podłączony komputer i docelowo na drugim kablu ma być dekoder nc+.

  Próbowałem podłączyć dekoder NC+ Turbobox kablem ethernetowym do routera Linksys i skonfigurować. Niestety ani automatyczna, ani ręczna konfiguracja się nie powiodła. Jeśli do tego samego kabla, do którego podłączałem dekoder próbuję podłączyć laptop, to wtedy laptop od razu odczytuje adresy ip i internet działa poprawnie. Jeśli te same adresy wpisuję do konfiguracji dekodera NC+ nic się nie dzieje.

  Co może być przyczyną, że dekoder NC+ nie jest w stanie się poprawnie skonfigurować? Ktoś mi podpowiedział, że problemem może być MAC adres dekodera i powinienem go ręcznie wpisać do ustawień routera Linsksys, ale nie wiem czy to jest dobry trop?

  Pozdrawiam i będę zobowiązany za pomoc.
  Paweł

 • #2
  Być może karta sieciowa w dekoderze jest uszkodzona.Próbowałeś go podłączać do innego routera ?

  Komentarz


  • #3
   @kedrap,
   wykonujesz połączenie poprawnie. W związku z brakiem połączenia konieczna będzie diagnostyka dekodera w Punkcie serwisowym. Jeśli potwierdzone zostanie uszkodzenie dekodera, sprzęt zostanie wymieniony.
   Aktualna lista Punktów Serwisowych i Salonów nc+, w których można dokonać wymiany dekodera jest dostępna na stronie http://ncplus.pl/oferta/jak-kupic. Są one oznaczone jako Punkt serwisowy lub Centrum nc+.
   Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
   Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.


   Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

   Komentarz

   Pracuję...
   X
   nc+