Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Porty na modemie Huawei E3372

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• balsam1
    założył(a) wątek Porty na modemie Huawei E3372

Porty na modemie Huawei E3372

Witam

Zdecydowałem się niedawno na internet domowy lte od ncplus wraz z którym zakupiłem brandowany przez ncplus modem lte marki Huawei E3372 Modem wpiąłem do routera marki TP-Link model MR3220 skonfigurowałem i generalnie rzecz biorąc internet działa, ale należę do osób, które od życia wymagają trochę więcej niż tylko dostępu do internetu w celu przeglądania stron czy ściągania itp. . W domu mam kilka urządzeń w sieci lokalnej, do których chciałbym mieć dostęp również z zewnątrz. W związku z tym przekierowałem odpowiednie porty na routerze do obsługi każdego z nich. Będąc w sieci lokalnej mam dostęp do tych urządzeń, ale z zewnątrz już niestety nie. Rozumiem, że modem ma dynamiczne IP i dlatego też skonfigurowałem sobie usługę DynamicDNS, ale tak jak mówię nie jestem w stanie się połączyć z zewnątrz. Długie dumanie i testowanie pozwoliło mi na wysunięcie wniosku, że problem leży w modemie - otóż router przydziela adresy z puli 192.168.1.x i te urządzenia w mojej sieci lokalnej, którym przypisałem stałe lokalne IP również mają adresy 192.168.1.x. Sam modem natomiast ma adres 192.168.8.1 i routerowi przydzielił adres 192.168.8.100. Wnioskuję (choć mogę się mylić), że powinienem również na modemie przekierować odpowiednie porty i/lub stworzyć DMZ na nim - problem tylko w tym że strona konfiguracyjna modemu takich opcji po prostu nie oferuje. Czy jest jakaś możliwość aby mieć dostęp do takich opcji? Wiem, że inne wersje oprogramowania (często nieoficjalne) mają szersze możliwości konfiguracyjne, ale wgrywanie taki alternatywnych wersji softu wiązałoby się to z utratą gwarancji i nie chce tego robić.Czy nc+ oferuje jakieś rozwiązanie takiego problemu? Jeśli nie, to dlaczego nie jest to nigdzie opisane, że możliwości korzystania z szeroko rozumianego internetu są ograniczone?

• Guest's Avatar
    Guest replied
    @balsam1,
    próba zmiany ustawień o którą pytasz nie jest możliwa. Natomiast ingerencji w konfigurację, może wiązać się z utratą gwarancji.

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+