Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moduł Wi-Fi, pomoc w konfiguracji.

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Moduł Wi-Fi, pomoc w konfiguracji.

  Witam, posiadam moduł WiFi TL-WR802N i borykam się z jego skonfigurowaniem. Dekoder do którego podłączam to Sagemcom DSI87. Pytanie w ogóle czy na tym module da się podłączyć dekoder? Konfiguruję jako Client, wszystko działa tak mi się wydaje, a na Dekoderze pokazuję że jest błędne IP, ktoś coś doradzi?

 • #2
  Kwiecio,

  na początek prosiłabym o sprawdzenie w Ustawieniach - Informacje o sieci, jaki dekoder ma przydzielony adres IP, maskę podsieci, bramę sieciową oraz DNS.

  Komentarz


  • #3
   Dałem na sztywno (ręczne) w dekoderze jak i module i internet działa, niestety ta opcja quick setup jest jakoś niedopracowana.

   Komentarz


   • #4
    Wszystko działało, aż do dnia w którym zrobiła się aktualizacja dekodera. Da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji?
    Dodam, że internet idzie z urządzenia na laptopie.
    Ostatni raz edytowany przez Kwiecio; 2016-11-21, 18:18.

    Komentarz


    • #5
     Kwiecio, sugeruję następujący reset tunera Sagemcom. Wejdź do menu i wybierz /Ustawienia/. Włącz /Diagnostyka/ i otwórz zakładkę /Ustawienia fabryczne/. Następnie wybierz /Przywróć ustawienia fabryczne/. Kod PIN to 0000. Gdy dekoder będzie się uruchamiał, odepnij kabel ethernet i odczekaj, aż tuner się włączy. Wówczas podepnij kabel ethernet. Po chwili dekoder powinien już działać poprawnie.

     Komentarz


     • #6
      Paweł_nc+, dzięki za sugestie wszystko działa po tym zabiegu.

      EDIT.
      Tak, tak działało do dziś, znów nie mam połączenia z internetem. Co jest grane? Moduł cały czas podłączony do dekodera, w ustawieniach sieci nic sie nie zmieniło.

      PS.
      Dziwie się czemu podczas przedłużenia umowy (dodatkowe usługi internetowe VOD doszły) nie zaproponowali dekodera z wbudowanym modułem WIFI, może nie byłoby takich problemów. Czy
      Ostatni raz edytowany przez Kwiecio; 2016-11-23, 14:54.

      Komentarz


      • #7

       EDIT.
       Tak, tak działało do dziś, znów nie mam połączenia z internetem. Co jest grane? Moduł cały czas podłączony do dekodera, w ustawieniach sieci nic sie nie zmieniło.

       PS.
       Dziwie się czemu podczas przedłużenia umowy (dodatkowe usługi internetowe VOD doszły) nie zaproponowali dekodera z wbudowanym modułem WIFI, może nie byłoby takich problemów. Czy o wszystko trzeba się prosić? Teraz podobno już nie ma możliwości otrzymania nowego dekodera.

       Komentarz


       • #8
        Odświeżam.

        Komentarz


        • #9
         Problem nadal występuje. Resetuje urządzenie i nic nie daję, maska podsieci w ogóle się nie zapisuje cały czas wywala 0.0.0.0.
         Konsultanci każą wymienić dekoder, nie wie ktoś ile trzeba dopłacić z dekoder z wbudowanym Wi-Fi?

         Komentarz


         • #10
          Kwiecio
          dekoder możesz wymienić tylko w Puncie Sprzedaży nc+. Nie mam możliwość przedstawienia ofert, dostępnych właśnie w Punkcie. Proszę o udanie się do dowolnego przedstawiciela w celu zapoznania się z warunkami wymiany sprzętu.
          Aktualna lista Punktów Serwisowych i Salonów nc+, w których można dokonać wymiany dekodera jest dostępna na stronie http://ncplus.pl/oferta/jak-kupic Są one oznaczone jako Punkt serwisowy lub Centrum nc+

          Komentarz

          Pracuję...
          X
          nc+