Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie działa BBC Brit HD (brak sygnału)

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Brit najpierw szatkował, niedawno działał ok przez może 2 tygodnie, teraz od tygodnia znowu nie działa.... cuda jakieś.

Komentarz

Ustaw odpowiednio antenę.
      Comfort+
      HBO GO
      mediaBox
      Multi+
      Cinemax
      EXTRA+
      Filmbox
      HBO
      History HD
      SunDance HD
      Premium Sport &Film
      netVOD+
      CANAL+ VOD
      Seriale+

Komentarz

nie chodzi o antenę, bo nie działa na ULTRABOX+/PVR PACE. Tylko ten kanał.
        mam multi, i na drugim tv na BOX+/HD SAGEMCOM działa bez problemu.

ultrabox na ustawieniach fabrycznych, kanały odświeżałem kilka razy i nic.

Komentarz

napisał(a) boniekk Zobacz post
          nie chodzi o antenę, bo nie działa na ULTRABOX+/PVR PACE. Tylko ten kanał.
          mam multi, i na drugim tv na BOX+/HD SAGEMCOM działa bez problemu.

ultrabox na ustawieniach fabrycznych, kanały odświeżałem kilka razy i nic.
          wejdz w setup dekodera na tym kanale i sprawdz jakość i siłę sygnału. gwarantuję, że parametry są zbyt niskie i potrzebna jest korekta ustawień anteny. pozdrawiam

Komentarz

@nAbo to niczego nie dowodzi. Wykaże tylko że ten dekoder na jakiejś częstotliwości nie widzi sygnału. Widziałem kilka razy gdzie dekoder na niektórych transponderach nie "widzi" w ogóle sygnału pomimo że sygnał był poprawny (zmierzone profesjonalnym urządzeniem). Podłączając inny dekoder zamiast uszkodzonego z tymi kanałami nie było problemu.
            wyłącz tefałen, włącz myślenie

Komentarz

Słaby BBC Brit HD

Koledzy, podpowiedzcie co może sprawiać, że BBC Brit HD jest najsłabszym kanałem? Objawia się to szatkowaniem obrazu w każdy, cokolwiek bardziej pochmurny dzień. Obserwowana w menu WiFiBoxa, siła sygnału podlega szybkim zmianom. Pasek jakości sygnału pokazuje odczyt rzędu 85 - 95%.

Wszystkie inne kanały HD odbierane są stabilnie. Potrzeba naprawdę sporego zachmurzenia lub ulewy, żeby wystąpiły podobne objawy. Czy ma to związek z tym, że BBC Brit HD jako jedyny idzie z 12476 H (tp 89) i wiązka/moc są ukształtowane niezbyt fortunnie? Powinienem sprawdzić precyzję wyregulowanie kąta obrotu konwertera? Według instalatora, kąt jest prawidłowy dla południowego zachodu. Może nadawca powinien przenieść ten kanał na mniej "egzotyczny" transponder?
              Ostatni raz edytowany przez jam3; 2015-05-23, 09:51.

Komentarz

i tak jesteś szczęściarzem że osiągasz te 85-95% (mnie udało się jedynie 40)

wiązka jest chyba skierowana głównie na afrykę północną
                a nadawca ma to w ....

jeszcze ta częstotliwość jest blisko górnego skraju pasma i wiele konwerterów (w tym pewnie ten mój) ma z nią problem
                Ostatni raz edytowany przez niebond; 2015-05-23, 18:23.
                2 pudła ADB

Komentarz

napisał(a) niebond Zobacz post
                  i tak jesteś szczęściarzem że osiągasz te 85-95% (mnie udało się jedynie 40)

wiązka jest chyba skierowana głównie na afrykę północną
                  a nadawca ma to w ....

jeszcze ta częstotliwość jest blisko górnego skraju pasma i wiele konwerterów (w tym pewnie ten mój) ma z nią problem
                  Z informacji podawanej przez LyngSat wynika, że jest to tzw. szeroka wiązka. W tabeli widać, że w PL powinno to być nieco ponad 50 dBW. Teoretycznie stabilny odbiór zapewnia więc antena 50-60 cm. Ja mam 80 cm i BBC Brit HD nie da się oglądać przez większość dnia. Szczęściarzem jestem więc "parametrycznie"

NC+ nie jest nadawcą ale ciekawi mnie oficjalne stanowisko w tej sprawie. Poznamy je na tym forum?

Komentarz

Witam.

Sprawdziłem na wifiBOX+ wyniki z anteny 80 cm dla transpondera BBC Brit HD - JAKOŚĆ prawie 90%. Na pozostałych kanałach jest 100%, więc ten transponder odbierany jest nieco słabiej (większy parametr SR), ale pogoda praktycznie nie ma wpływu na odbiór. Proponuję na próbę zainstalować inny konwerter - polecam Inverto (niektóre konwertery mają poważny problem z odbiorem pasma powyżej 11,7 GHz).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Odgrzewam temat, ale dobra. Niestety BBC Brit HD jakość 0%. Dla porównania 66% TVP 1 HD, 62% TVN HD, CANAL+ HD 90%. Nie wiem, czy jest sens za to się brać, skoro są tak wielkie różnice. Co myślicie?

Komentarz

U mnie BBC Brit HD dziala caly czas bez problemu,antena 80 parametry 96/55,mieszkam w zachodniopomorskim,moze tu jest ok a gdzie indziej sie krzani nie wiem.Mam mediaboxa.

Komentarz

U siebie nie zauważyłem żadnych problemów na chwile obecną a sygnał podobny do tego jaki ma jacekwluk 80, 90/55 na Podkarpaciu. Najwidoczniej problem tkwi w samych ustawieniach konwertera czy anteny

Komentarz

Witam.

Wykonaj solidny test instalacji antenowej odczytując parametry sygnału dla różnych transponderów (zobacz -> lista) - decyduje JAKOŚĆ (mamy teraz odpowiednią pogodę). Ponadto napisz jaką masz antenę satelitarną i dekoder oraz określ w przybliżeniu położenie (region Polski). Będzie można przyrównać wyniki z innym zestawem odbiorczym.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

napisał(a) przemo_one Zobacz post
                              Odgrzewam temat, ale dobra. Niestety BBC Brit HD jakość 0%. Dla porównania 66% TVP 1 HD, 62% TVN HD, CANAL+ HD 90%. Nie wiem, czy jest sens za to się brać, skoro są tak wielkie różnice. Co myślicie?
                              Witam.

Możesz spodziewać się niższych wartości parametru JAKOŚĆ dla kanału BBC Brit HD (transponder 12475H) o około 15 - 20%. Wynik 0% oznacza awarię, która może objawiać się brakiem odbioru jednego transpondera lub grupy transponderów (zależnie od polaryzacji sygnału H/V lub (i) częstotliwości poniżej/powyżej 11700 MHz). Pomocy w testach byłby nowy konwerter.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Antena 80cm (nc+), konwerter Twin Sharp, dekoder ITI-5800s i dzisiaj kanał działa. Jakość sygnału około 48%. Nic nie zrobiłem.

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+