Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie działa BBC Brit HD (brak sygnału)

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Dziś jeszcze raz ustawiałem antenę. tym razem na bbc brit. max co mi się udało ustawić to 74/18 w takim ustawieniu osiągnąłem maksymalne paramerty dla tvp1hd 91/44. Niestety wszystkie tvn'y spadły do 91/20. Rzeczywiście jak ktoś na forum napisał bardzo ważne jest ustawienie skosu konwertera.

W moim przypadku chyba antena się nie nadaje, ponieważ muszę mieć konwerter nienaturalnie wygięty do góry. Sama antena nie jest skrzywiona (biała z czerwonym logo canal +) Zresztą konwerter pewnie lipny.

Komentarz

napisał(a) budrys Zobacz post
      Dziś jeszcze raz ustawiałem antenę. tym razem na bbc brit. max co mi się udało ustawić to 74/18 w takim ustawieniu osiągnąłem maksymalne paramerty dla tvp1hd 91/44. Niestety wszystkie tvn'y spadły do 91/20. Rzeczywiście jak ktoś na forum napisał bardzo ważne jest ustawienie skosu konwertera.

W moim przypadku chyba antena się nie nadaje, ponieważ muszę mieć konwerter nienaturalnie wygięty do góry. Sama antena nie jest skrzywiona (biała z czerwonym logo canal +) Zresztą konwerter pewnie lipny.
      Ja mam ustawioną antenę przez fachowca od anten satelitarnych 100 na 90 wszystkie kanały mi działają poprawnie prócz tego jednego( Tele5 miał takie problemy ale okazało się że to wina nadawcy ) jak ja mam teraz ustawiać tylko pod jeden kanał i resztę sobie osłabić to ja daruje sobie a jak zmienią na inny system czyli DVB-S2 to niech na swój koszt wyślą kogoś kto to ustawi bo ja nie po to płacę abonament żeby jeszcze w koszty się pchać a ja stwierdzą że ja mam na swój koszt to zrobić to przejdę na telewizję kablową i nie będę miał już takich problemów jak antena

Sygnał na kanale BBC BRIT HD jest 90/22 na antenie 90cm i nic więcej nie da się wyciągnąć jak szatkuje tak nic się nie zmieniło od wczoraj
      Ostatni raz edytowany przez XMAREKK30; 2015-02-02, 17:11.
      Pakiet Comfort+
      Multi+
      Filmbox
      HBO
      Premium Sport &Film
      CANAL+ VOD
      EXTRA+ za 79zł na całą umowę
      Dekoder turbo 500gb

Komentarz

napisał(a) XMAREKK30 Zobacz post
        Jutro zadzwonię do działu technicznego i zobaczymy co powiedzą czyja to jest wina ???
        Witam,,dzwoniłeś może do nich??

Komentarz

BBC Brit

Przed chwilą sprawdzałem.U mnie kanał ten działa bez problemu-jakość 81 % -antena 60cm.Antenę ustawiłem sam za pomocą wskaźnika sygnału sat.Skręt konwertera właściwy dla mojego położenia geograficznego.Montując antenę satelitarną należy zwrócić uwagę aby uchwyt mocujący antenę był idealnie w pionie....ponieważ później wychodzą różne "cyrki" ze skrętem konwertera no i oczywiście z odbiorem kanałów.

Komentarz

Witam.
            napisał(a) Carens2000 Zobacz post
            Montując antenę satelitarną należy zwrócić uwagę aby uchwyt mocujący antenę był idealnie w pionie....
            Uchwyt, do którego montujemy antenę satelitarna nie musi być ustawiony dokładnie pionowo. Ewentualne różnice w pełni skoryguje wyregulowanie kąta obrotu konwertera względem uchwytu.
            (Rzut powierzchni anteny w kierunku satelity jest kołem).
            Skręt konwertera właściwy dla mojego położenia geograficznego.
            Istotne są wyniki w postaci optymalnej jakości sygnału uzyskanej metodą prób (danych z tabelki o kącie skrętu nie da się w praktyce wykorzystać).
            jakość 81 % -antena 60cm
            Informacja jest niepełna. Nie zawiera danych o typie dekodera (wyniki dla tego samego transpondera uzyskane z różnych dekoderów nc+ mogą się znacząco różnić).
            Ponadto wypływ na wynik ma lokalizacja. Wyniku z zachodniej Polski nie uda się powtórzyć przy wschodniej granicy na tym samym sprzęcie.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Witam. Również mam problem z tym kanałem. Przy czym na nBox rec. Sprawa wygląda tak że mam jakość na 1 antenie stałe 54 a na drugiej około 23 i obraz jest ok. Natomiast na dekoderze sagem ds183 mam jakość od 3 do 29 w zależności od pory dnia i nocy ale tak czy siak obraz jest poszatkowany - zdarza się jednak że jest w porządku pomimo tego że jakość jest np. 15. Antena to bodajże 80 n-ki i ustawił ją monter. Dzisiaj samemu poszedłem to poustawiać ale maks co dałem radę to 29%. Dla mnie to trochę chore żeby tak spierniczyć ten kanał. Dobrze że chociaż działa dobrze na nBox
              Swoją drogą resztę kanałów mam na min 50%. Tylko z tym jednym jest problem
              Ostatni raz edytowany przez Riddick1500; 2015-02-03, 14:02.

Komentarz

napisał(a) damon Zobacz post
                Witam,
                od dziś mamy nowy kanał BBC Brit na kanale 118.

Posiadam dekoder BOX+, a podłączony jestem do anteny zbiorczej, gdzie siła i jakość jest powyżej 70% - niestety na kanale 118 wyskakuje mi info, że mam źle podłączony dekoder do anteny.

Czy ktoś pomoże rozwiązać ten problem? - taki komunikat wyskakuje tylko przy BBC Brit
                BŁĘDU NIE WIDZĄ, natomiast TO MY MAMY BŁĄD w ustawieniu ANTENY, kto żyw kręcić anteną nawet jak jest mróż!!, moze sie polepszy a może sp.......pszy? na innych kanałach...
                Trzeba UMIEĆ się CIESZYĆ nowościami!!
                Ostatni raz edytowany przez teodor.wilk; 2015-02-03, 17:42.

Komentarz

napisał(a) teodor.wilk Zobacz post
                  BŁĘDU NIE WIDZĄ, natomiast TO MY MAMY BŁĄD w ustawieniu ANTENY, kto żyw kręcić anteną nawet jak jest mróż!!, moze sie polepszy a może sp.......pszy? na innych kanałach...
                  Trzeba UMIEĆ się CIESZYĆ nowościami!!

Pierwszy raz powiem to co kiedys sie mowilo ustawcie sobie anteny umnie dziala i nic sie nie zacina
                  Comfort+ EXTRA+ Multi+ 6xC+ 3xHBO 79.99 do 30.11.2018

Komentarz

Bardzo ważny jest kąt skręcenia konwertera- skew. Pewnie większość nie ma o tym pojęcia albo się nie interesuje, ale skręcenie konwertera w lewo o kilka stopni stojąc przodem o anteny zasadniczo poprawia odbiór wszystkich kanałów. Większość "społecznych" ustawiaczy anten pomija skew.
                    nie róbcie podwyżek - jest przecie deflacja !

Komentarz

napisał(a) filolog Zobacz post
                      Bardzo ważny jest kąt skręcenia konwertera- skew. Pewnie większość nie ma o tym pojęcia albo się nie interesuje, ale skręcenie konwertera w lewo o kilka stopni stojąc przodem o anteny zasadniczo poprawia odbiór wszystkich kanałów. Większość "społecznych" ustawiaczy anten pomija skew.
                      hehe, u mnie anteny przymocowana z boku balkonu na drugim piętrze więc pozycja "stojąc przodem do anteny" jest zasadniczo niemożliwa no chyba, że ktoś potrafi lewitować

Komentarz

napisał(a) filolog Zobacz post
                        Tym też się bawiłem ale być może jest to wina mojego miejsca zamieszkania. Kiedyś sam zamontowałem antenę i wszystko ustawiłem i miałem jakość 100. Po 2 latach coś się spierniczyło i jakość spadła na 60 - 70. Wezwał montera i nic z tym nie zrobił, bo co by nie robił wyżej się nie dało ustawić. W zeszłym roku zamontowałem 2 dekoder i na nim też jest wszystko ok poza właśnie tym kanałem. Na 1 kablu jakość tego kanału jest tak jak pisałem stałe 54 na 2 około 20 - 30 i też działa ale na 3 od multiroomu jest koło 20 pod wieczór i w nocy a w dzień spada do nawet 5 ale nie dział tak czy siak

Komentarz

zastanawiam się co ja mogę zrobić u siebie. Sytuacja wygląda tak iż mam antenę 80cm konwerter quad, podłączone mam 3 dekodery. Dwie oddzielne umowy. Na jednym nie odbiera bbcbrit jakość 0 a na innych kanałach jakość 60. Na kolejnym dekoderze mediabox taka sama sytuacja nie ma bbcbrit ale na tej umowie mam multiroom i dekoder biały nbox i na nim wszystko gra, bbcbrit jest jakość 60. Nie rozumiem tego bo wszystko jest pod tą samą anteną. Na infolinii oczywiście mówią że moja antena jest źle ustawiona.

Komentarz

Próbowałeś pod kabel na którym masz 0 podłączyć inny dekoder? Jeśli też będzie 0 to wina kabla lub danego wyjścia w konwerterze. Jeśli będzie 60 to coś z dekoderem nie tak.

Komentarz

tylko że inne kanały odbierają

Komentarz

Witam.
                                napisał(a) bercik302 Zobacz post
                                Na jednym nie odbiera bbcbrit jakość 0 a na innych kanałach jakość 60.... dekoder biały nbox i na nim wszystko gra
                                Sprawdź odbiór następujących kanałów na mediaBOX+ na dekoderze który nie odbiera BBC Brit HD (przynajmniej cześć z tej listy).

Kod:
                                Numer	Nazwa
                                21	Superstacja
                                24	TV6
                                87	Travel Channel
                                92	Disney Junior
                                95	Polsat Jim Jam
                                102	Boomerang
                                118	BBC Brit HD
                                120	Polsat Sport News
                                143	MTV Rocks
                                184	CBS Europa