Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozszerzona instalacja antenowa (HotBird, Astra).

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Dawid_nc+
  założył(a) wątek Rozszerzona instalacja antenowa (HotBird, Astra).

  Rozszerzona instalacja antenowa (HotBird, Astra).

  Wątek dotyczy instalacji antenowej do odbioru z satelity HotBird i Astra.

 • Guest's Avatar
  Guest replied
  pKracy
  w przedstawionej przez Ciebie propozycji ważne jest abyś upewnił się, że Quad i Twin zmieszczą się na Zezie. Jeśli tak, instalacja będzie działać ale sugerujemy abyś podłączył Astre i Hot Bird pod obydwa wejścia obsługujące Premium BOX. Przy Twojej propozycji dekoder może nie odbierać części kanałów.

  Leave a comment:


 • pKracy
  replied
  Uszanowanie wszystkim, mam pytanie związane z rozszerzoną instalacją.
  Wykupiłem nc z opcją multiroom, mam Premiumbox+ jako dekoder główny i Wifibox+ jako dodatkowy. Konwerter twin, po jednym kablu do każdego dekodera. Antena 90cm.
  Wymyśliłem, że kupię konwerter quad, aby do Premiumbox+ podłączyć drugi kabel i móc skorzystać z nagrywarki. Natomiast dotychczasowy twin chciałbym wykorzystać przez zez do odbioru Astry w taki sposób, by jednym z dwóch kabli Premiumbox+ posłać sygnał z dwóch konwerterów (przez diseqc), podobnie uczynić z jedynym kablem do Wifibox+.
  Mam pytanie, czy taki sposób podłączenia jest możliwy, tzn. czy Premiumbox+ nie zbiesi się, mając łączony sygnał przez diseqc w jednym kablu, a w drugim bez diseqc tylko HotBirda?

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

  Leave a comment:


 • mietek...
  replied
  Witam. Mam problem z moim dekoderem Sagemon DSI87. W instrukcji jest napisane, że fabryczna konfiguracja antenowa to LNB1 Hotbird, a LNB2 Astra. Niestety u mnie mam na odwrót, że LNB1 Astra, LNB2 Hotbird i w żaden sposób nie umiem tego przeskoczyć w ustawieniach dekodera. Można to jakoś obejść?

  Leave a comment:


 • nOlsbit
  replied
  Witam.

  Dekoder turboBOX+ odbiera wyłącznie kanały według listy przygotowanej przez nc+ ( http://ncplus.pl/oferta/kanaly/kanaly-fta ). Nie ma tam kanałów z satelity Astra 28,5°E. Kanały z tego satelity (po przygotowaniu instalacji antenowej) można odbierać na dekoderach BOX+ 2849ST, 2850ST, które są własnością Abonentów (dekodery działające w takim trybie mają funkcję wyszukiwania kanałów i obsługują przełącznik DISEqC 4x1)).

  Pozdrawiam.

  nOlsbit

  Leave a comment:


 • Folus
  replied
  A czy na nBox Turbo jest możliwość mieć ASTRA (28,2°E)

  Leave a comment:


 • nOlsbit
  replied
  Witam.

  Czy odbierasz jakiś kanał wymieniony na liście: https://forum.ncplus.pl/forum/showpo...2&postcount=73?
  Napisz coś więcej o antenie i sposobie odbioru z dwóch satelitów oraz podaj typ dekodera.

  Pozdrawiam.

  nOlsbit

  Leave a comment:


 • gmickey92
  replied
  Jaka może być przyczyna braku odbioru większości kanałów w jakości HD na Astrze i HB z FTA? Już lepiej chyba nie jestem w stanie ustawić anteny.

  Leave a comment:


 • therektor
  replied
  Widziałem coś takiego u klienta który mnie "zawezwał" do ustawienia anteny. W trakcie roboty pokazał mi taką aplikację ale nie interesowałem się tym bo zdanie mam takie: paski wskaźników z dekoderów są dla mnie niczym. Dekoder był "były n" z enigmą, telefon jakiś "dotykowy". Czyli cokolwiek z linuxem ma takie możliwości.
  Zresztą jak sytuacja z wczoraj, robota podobna do tej powyżej (tylko zawiesić i ustawić nową antenę). Facet dalej nie ma sygnału na swoim dekoderku, chwali się że on sobie zrobi "kat siaring" (pisownia zgodna z wymową), to mu tłumaczę skoro podstawowych zagadnień z techniki satelitarnej nie zna po co pcha się w coś takiego. Tak swoją drogą czy nc+ weźmie się za tego typu złodziei, czy też za strony udostępniające stream live?

  Leave a comment:


 • szybki_jozek
  replied
  Czy jest jakaś aplikacja na Andoida, żeby komórkę skomunikować z nboxem przez WiFi, i na komórce widzieć paski siły i jakości ?

  Leave a comment:


 • maniekok3
  replied
  Mieszkam na parterze bez balkonu więc antenę umieściłem u sąsiada na 4 piętrze ( blok 4 piętrowy ) lecz położenie bloku nie daje idealnego ustawienia anteny . Podczas większego deszczu śniegu sygnał zanika , chcę zainstalować antenę na dachu bloku . Spółdzielnia zgodziła się pod warunkiem instalacji poprzez obejmę .
  Jakiej anteny i konwertera użyć aby odbierać sygnał z Astra i Hotbird na turbo dekoderze z mul tirom czyli 3 wejść LNB - 1500zł + - za zestaw .

  Leave a comment:


 • nOlsbit
  replied
  Witam.
  napisał(a) HieronimDWed Zobacz post
  Ale jeżeli ustawię antene tylko na ASTRĘ dla czterech użytkowników czy jestem zmuszony ustawiać w dekoderach sygnał diseq?
  Wiele zależy od dekoderów. Na przykład dekodery nc+ produkowane przez firmę do uruchomienia wymagają sygnału z satelity Hot Bird (poza nielicznymi wyjątkami przy przy dekoderach zakupionych).
  Konwerter Blue Line - MonoBlock Quad na dwie satelity
  Jeśli taki konwerter współpracuje z odpowiednią anteną i został odpowiednio zamontowany, ustawienie zestawu na jednego satelitę zapewnia jednocześnie ustawienie na drugiego satelitę (np. Hot Bird i Astra 19,2E). Dekoder wybiera satelitę sygnałami DISEqC.

  Pozdrawiam.

  nOlsbit

  Leave a comment:


 • HieronimDWed
  replied
  Rozszerzona instalacja antenowa HotBird Astra

  Mam pytanie.
  Zakupiłem Konwerter Blue Line - MonoBlock Quad na dwie satelity.
  Ale jeżeli ustawię antene tylko na ASTRĘ dla czterech użytkowników czy jestem zmuszony ustawiać w dekoderach sygnał diseq?
  NP.1 dekoder LNB1 Astra . 2 dekoder LNB1 ASTRA. 3 dekoder Astra LNB1 itd...z każdym.
  Bo rozumiem żeby odbierać Hotbird muszę ustawić antene na Hotbirda i LNB1 hotbird LNB2 ASTRA.
  Właœciwie na teraz chodzi mi o to czy muszę ingerować do ustawień dekoderów bo teraz pracujš na astrze na czterech Antenach i czterech dekoderach a chce instalacje włšczyć do jednej anteny.Narazie ma być tylko ASTRA.Potem zmiany zwišzane z możliwoœciami MonoBlock Quad .

  Leave a comment:


 • szybki_jozek
  replied
  Witam po dłuższej nieobecności.  Na jakim transponderze najlepiej ustawiać antenę pod HB i Astrę ?

  Leave a comment:


 • milewan
  replied
  napisał(a) nOlsbit Zobacz post
  Reakcja konwertera monoblock na sygnały LNB 1 i LNB 2 (wysyłane przez dekoder) zależą od konwertera. Można ustalić którą część (prawą lub lewą) włącza konwerter przysłaniając "pokrywki" (oświetlacze) konwertera np. ręką. Po przesłonięciu aktywnej zanika obraz i obniżają się wyniki na Mierniku Sygnału w dekoderze.

  Pozdrawiam.

  nOlsbit
  dzieki, udalo sie. musialem monoblok ustawic tak jak na moim zdjeciu bo mieszkam w niemczech. ustawienia w dekoderze nc+ sam

  jedna antenna
  disecq
  hotbird lnb 2 sila 64%
  astra lnb 1 sila 80%

  super sprawa. pozdrawiam

  Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+