Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozszerzona instalacja antenowa (HotBird, Astra).

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • #46
  napisał(a) nOlsbit Zobacz post
  Reakcja konwertera monoblock na sygnały LNB 1 i LNB 2 (wysyłane przez dekoder) zależą od konwertera. Można ustalić którą część (prawą lub lewą) włącza konwerter przysłaniając "pokrywki" (oświetlacze) konwertera np. ręką. Po przesłonięciu aktywnej zanika obraz i obniżają się wyniki na Mierniku Sygnału w dekoderze.

  Pozdrawiam.

  nOlsbit
  dzieki, udalo sie. musialem monoblok ustawic tak jak na moim zdjeciu bo mieszkam w niemczech. ustawienia w dekoderze nc+ sam

  jedna antenna
  disecq
  hotbird lnb 2 sila 64%
  astra lnb 1 sila 80%

  super sprawa. pozdrawiam

  Komentarz


  • #47
   Witam po dłuższej nieobecności.   Na jakim transponderze najlepiej ustawiać antenę pod HB i Astrę ?
   w polskiej TV nie ma co oglądać, chyba, że płacisz relatywnie 3 x więcej niz bogaty Szwed, Francuz, Holender, Brytol czy Niemiec, a polskie FTA to rekord światowego dziadostwa

   Komentarz


   • #48
    Rozszerzona instalacja antenowa HotBird Astra

    Mam pytanie.
    Zakupiłem Konwerter Blue Line - MonoBlock Quad na dwie satelity.
    Ale jeżeli ustawię antene tylko na ASTRĘ dla czterech użytkowników czy jestem zmuszony ustawiać w dekoderach sygnał diseq?
    NP.1 dekoder LNB1 Astra . 2 dekoder LNB1 ASTRA. 3 dekoder Astra LNB1 itd...z każdym.
    Bo rozumiem żeby odbierać Hotbird muszę ustawić antene na Hotbirda i LNB1 hotbird LNB2 ASTRA.
    Właœciwie na teraz chodzi mi o to czy muszę ingerować do ustawień dekoderów bo teraz pracujš na astrze na czterech Antenach i czterech dekoderach a chce instalacje włšczyć do jednej anteny.Narazie ma być tylko ASTRA.Potem zmiany zwišzane z możliwoœciami MonoBlock Quad .

    Komentarz


    • #49
     Witam.
     napisał(a) HieronimDWed Zobacz post
     Ale jeżeli ustawię antene tylko na ASTRĘ dla czterech użytkowników czy jestem zmuszony ustawiać w dekoderach sygnał diseq?
     Wiele zależy od dekoderów. Na przykład dekodery nc+ produkowane przez firmę do uruchomienia wymagają sygnału z satelity Hot Bird (poza nielicznymi wyjątkami przy przy dekoderach zakupionych).
     Konwerter Blue Line - MonoBlock Quad na dwie satelity
     Jeśli taki konwerter współpracuje z odpowiednią anteną i został odpowiednio zamontowany, ustawienie zestawu na jednego satelitę zapewnia jednocześnie ustawienie na drugiego satelitę (np. Hot Bird i Astra 19,2E). Dekoder wybiera satelitę sygnałami DISEqC.

     Pozdrawiam.

     nOlsbit

     Komentarz


     • #50
      Mieszkam na parterze bez balkonu więc antenę umieściłem u sąsiada na 4 piętrze ( blok 4 piętrowy ) lecz położenie bloku nie daje idealnego ustawienia anteny . Podczas większego deszczu śniegu sygnał zanika , chcę zainstalować antenę na dachu bloku . Spółdzielnia zgodziła się pod warunkiem instalacji poprzez obejmę .
      Jakiej anteny i konwertera użyć aby odbierać sygnał z Astra i Hotbird na turbo dekoderze z mul tirom czyli 3 wejść LNB - 1500zł + - za zestaw .

      Komentarz


      • #51
       Czy jest jakaś aplikacja na Andoida, żeby komórkę skomunikować z nboxem przez WiFi, i na komórce widzieć paski siły i jakości ?
       w polskiej TV nie ma co oglądać, chyba, że płacisz relatywnie 3 x więcej niz bogaty Szwed, Francuz, Holender, Brytol czy Niemiec, a polskie FTA to rekord światowego dziadostwa

       Komentarz


       • #52
        Widziałem coś takiego u klienta który mnie "zawezwał" do ustawienia anteny. W trakcie roboty pokazał mi taką aplikację ale nie interesowałem się tym bo zdanie mam takie: paski wskaźników z dekoderów są dla mnie niczym. Dekoder był "były n" z enigmą, telefon jakiś "dotykowy". Czyli cokolwiek z linuxem ma takie możliwości.
        Zresztą jak sytuacja z wczoraj, robota podobna do tej powyżej (tylko zawiesić i ustawić nową antenę). Facet dalej nie ma sygnału na swoim dekoderku, chwali się że on sobie zrobi "kat siaring" (pisownia zgodna z wymową), to mu tłumaczę skoro podstawowych zagadnień z techniki satelitarnej nie zna po co pcha się w coś takiego. Tak swoją drogą czy nc+ weźmie się za tego typu złodziei, czy też za strony udostępniające stream live?
        wyłącz tefałen, włącz myślenie

        Komentarz


        • #53
         Jaka może być przyczyna braku odbioru większości kanałów w jakości HD na Astrze i HB z FTA? Już lepiej chyba nie jestem w stanie ustawić anteny.

         Komentarz


         • #54
          Witam.

          Czy odbierasz jakiś kanał wymieniony na liście: https://forum.ncplus.pl/forum/showpo...2&postcount=73?
          Napisz coś więcej o antenie i sposobie odbioru z dwóch satelitów oraz podaj typ dekodera.

          Pozdrawiam.

          nOlsbit

          Komentarz


          • #55
           A czy na nBox Turbo jest możliwość mieć ASTRA (28,2°E)

           Komentarz


           • #56
            Witam.

            Dekoder turboBOX+ odbiera wyłącznie kanały według listy przygotowanej przez nc+ ( http://ncplus.pl/oferta/kanaly/kanaly-fta ). Nie ma tam kanałów z satelity Astra 28,5°E. Kanały z tego satelity (po przygotowaniu instalacji antenowej) można odbierać na dekoderach BOX+ 2849ST, 2850ST, które są własnością Abonentów (dekodery działające w takim trybie mają funkcję wyszukiwania kanałów i obsługują przełącznik DISEqC 4x1)).

            Pozdrawiam.

            nOlsbit

            Komentarz


            • #57
             Witam. Mam problem z moim dekoderem Sagemon DSI87. W instrukcji jest napisane, że fabryczna konfiguracja antenowa to LNB1 Hotbird, a LNB2 Astra. Niestety u mnie mam na odwrót, że LNB1 Astra, LNB2 Hotbird i w żaden sposób nie umiem tego przeskoczyć w ustawieniach dekodera. Można to jakoś obejść?

             Komentarz


             • #58
              Uszanowanie wszystkim, mam pytanie związane z rozszerzoną instalacją.
              Wykupiłem nc z opcją multiroom, mam Premiumbox+ jako dekoder główny i Wifibox+ jako dodatkowy. Konwerter twin, po jednym kablu do każdego dekodera. Antena 90cm.
              Wymyśliłem, że kupię konwerter quad, aby do Premiumbox+ podłączyć drugi kabel i móc skorzystać z nagrywarki. Natomiast dotychczasowy twin chciałbym wykorzystać przez zez do odbioru Astry w taki sposób, by jednym z dwóch kabli Premiumbox+ posłać sygnał z dwóch konwerterów (przez diseqc), podobnie uczynić z jedynym kablem do Wifibox+.
              Mam pytanie, czy taki sposób podłączenia jest możliwy, tzn. czy Premiumbox+ nie zbiesi się, mając łączony sygnał przez diseqc w jednym kablu, a w drugim bez diseqc tylko HotBirda?

              Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

              Komentarz


              • #59
               pKracy
               w przedstawionej przez Ciebie propozycji ważne jest abyś upewnił się, że Quad i Twin zmieszczą się na Zezie. Jeśli tak, instalacja będzie działać ale sugerujemy abyś podłączył Astre i Hot Bird pod obydwa wejścia obsługujące Premium BOX. Przy Twojej propozycji dekoder może nie odbierać części kanałów.

               Komentarz

               Pracuję...
               X
               nc+