Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozszerzona instalacja antenowa (HotBird, Astra).

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Rozszerzona instalacja antenowa (HotBird, Astra).

Wątek dotyczy instalacji antenowej do odbioru z satelity HotBird i Astra.

Mam pytanie techniczne,
    Zmieniałem antenę na nowa, gdyż stara – stalowa przerdzewiała była Zatem postanowiłem kupić coś z aluminium i padło na Fuba 85 z polecanym przez wielu Megasat Diavolo Monoblock Quad.
    Udało mi się na HotBirdzie osiągnąć 83% na sile i 100% na jakości – czy jest sens jeszcze wchodzić na dach i „dopieszczać”? Udało się komuś uzyskać lepsze ustawienie? Jakie? Jaką metodykę przyjąć?
    Natomiast trochę słabiej wypada sygnał z Astry 71% sila 74% jakość – jak mógłbym przy moim zestawie polepszyć te wartości? Niby próbowałem różnych ustawień, ale wszystko było robione raczej metodą spontaniczną, a potrzebowałbym jakiś fachowych wskazówek.

Z góry dziękuje za pomoc.
    - projekt związany zupełnie z niczym

Komentarz

Witam.

Napisz z jakiego dekodera pochodzą te wyniki. Skale wartości parametru "Jakość" różną się znacząco między dekoderami. Ponadto istotny jest transponder, którego dotyczy wynik (lub miejsce w menu, z którego został odczytany).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Turbobox rekorder n-ki z dyskiem 500GB.
        Dane odczytane z ustawień dla anteny. Nie mam teraz dostępu do dekodera - tam gdzie można osobno wybrać LNB dla Astry i HotBirda i odpowiednio przełączając się między nimi widzieć parametry Siły i Jakości.

Komentarz

Nie widzę sensu skupiania się na tych wartościach dopóki dopóty kanały działają dobrze bez szatkowania
          TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

W przypadki dekodera ITI-5720SX i anteny 90 cm spodziewam się wyników "Jakość" 100% na wszystkich transponderach. Rozszerzony test instalacji antenowej (najważniejsze transpondery z satelity Hot Bird) opisany jest tu.
            Sposób regulacji anteny opisuje FAQ (z wartości BER nie można korzystać w przypadku tego dekodera).
            FAQ opisuje sposób regulacji konwertera pracującego w układzie zez. Podane są kanały na których warto sprawdzić "Jakość" sygnału.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Witam.
              napisał(a) GDA Zobacz post
              Nie widzę sensu skupiania się na tych wartościach dopóki dopóty kanały działają dobrze bez szatkowania
              Radzisz poczekać, aż będzie padał ulewny deszcz...
              Płacąc duża duża antenę, spodziewamy się, ze będzie odbierać lepiej niż mała. Przy złym ustawieniu (niesprawnym konwerterze) to wcale nie jest pewne.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Tak dokładnie - radzę poczekać
                skoro działa dobrze i podczas deszczu też tak będzie to po co się trudzić?

sam dobrze wiesz że wskazania tych parametrów w box-ach pozostawiają wiele do życzenia

Komentarz

Tak dokładnie - radzę poczekać
                  skoro działa dobrze i podczas deszczu też tak będzie to po co się trudzić?

sam dobrze wiesz że wskazania tych parametrów w box-ach pozostawiają wiele do życzenia
                  hmm,a co jak podczas deszczu nie będzie działać jak należy?wygonisz bidaczka na dach?
                  wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie
                  i wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych,
                  oni też mają swoją opowieść.
                  unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha.

Desiderata

Komentarz

przy tych parametrach?

83% na sile i 100% na jakości

gwarantuje że bedzie działać

Komentarz

przy tych parametrach?

chyba o astrę chodziło mu bardziej.
                      wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie
                      i wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych,
                      oni też mają swoją opowieść.
                      unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha.

Desiderata

Komentarz

przy monoblocku musi się niestety pogodzić że nie dostroi Astry tak jak w osobnych dwóch konwerterach by było
                        bo każde skręcenie kąta na Astrze powoduje "uciekanie" Hot-Birda i odwrotnie

Komentarz

przy tych parametrach?

Poczekajmy na wyniki z innych transponderów (np. 11508V, 11411H). Przy odbiorze z transpondera podstawowego (11449H), z którego mamy dane "Jakość" 100% można uzyskać na tym dekoderze przy antenie 60 cm (przy dobrej pogodzie).

Co do gwarancji nie można jej udzielić. Badania jednoznacznie pozują , że przerw w odbiorze niestety nie da się uniknąć (krótkich przerw). To tylko kwestia intensywności opadu. Pozostawiając antenę nieprecyzyjnie ustawioną , godzimy się jednocześnie na zakłócenia i przerwy w odbiorze przy opadach mniej intensywnych niż pozwala (potencjalnie) posiadany sprzęt.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

napisał(a) nOlsbit Zobacz post
                            Poczekajmy na wyniki z innych transponderów (np. 11508V, 11411H). Przy odbiorze z transpondera podstawowego (11449H), z którego mamy dane "Jakość" 100% można uzyskać na tym dekoderze przy antenie 60 cm (przy dobrej pogodzie).

Pozdrawiam.

nOlsbit
                            Dziś już przy zachmurzonym niebie straciłem troszkę na jakości wg wskazań
                            HotBird 80/94
                            Astra 67/52
                            i odpowiednio podaje wyniki (siła/jakość):
                            27 (BBC HD) - transponder 10834V 80/94
                            13 (TVP HD) - transponder 11258H 80/92
                            112 (Eurosport HD) - transponder 11278V 78/100
                            9 (KUCHNIA+ HD) - transponder 11411H 80/62
                            11 (TVP1 HD) - transponder 11449H 80/92
                            1 (TVN HD) - transponder 11508H 78/98
                            7 (Polsat HD) - transponder 12265V 79/100

500 ArteHD 78/30

BER zawsze 0.0E0
                            Dekoder CLRA
                            Ostatni raz edytowany przez tecumseh; 2013-04-24, 19:18.

Komentarz

przy takich parametrach bedziesz mial poprawny odbior
                              proponuje nie wchodzic co chwila w nie i nie sprawdzac czy czasami o punkt nie spadlo bo to nie ma sensu

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+