Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podłączenie dekodera do anteny satelitarnej (instalacja dwukablowa).

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• therektor
    replied
    @kimus jak szukasz wrażeń próbuj i co mówił "znajomy monter"? Do około 100 metrów z dobrym przewodem nie powinno się nawet myśleć o czymś takim. Wracając do dobrego przewodu, nawet dłuższe kawałki nie są straszne (to sprawdzone). Mam rolki po 250 i 306 metrów - zależy od producenta (takie kupuję) ale nigdy nie próbowałem podłączyć przez cały kłębek. Może jak będę miał za dużo czasu to podłączę przez całą rolkę i zobaczę co się stanie ale na pewno nie za prędko to nastąpi.
    Te stare inverto to całkiem niezłe konwertery. Jeżeli się nie rozszczelni/padnie elektronika/wypali się osłona promiennika/padnie separacja nie wymieniaj, dopóki działa i działa dobrze zostaw jak jest. Jeżeli tak zostawiłeś jak na zdjęciu to pofatyguj się jeszcze raz żeby zsunąć osłonę na złączki bo na zdjęciu widać że nigdy nie była używana (śniedzi na gniazdku na ogół nie ma tak dużo gdy jest opuszczona osłona).

Leave a comment:

• kimus
    replied
    ok. udało za pomocą miernka dsf-10. Jak myślicie czy dołączyć jeszcze wzmacniacz sygnalu czy może wymienić konwerter? Znajomy monter mówi, że nie warto.
    Attached Files

Leave a comment:

• kimus
    replied
    napisał(a) therektor Zobacz post
    Brak sygnału z 11.508 (tyle co pokazałeś na zdjęciach). Dziwne że odbierasz gdy nie ma jakości. Powinno być raczej wszystko działa oprócz tego transpondera. Antena mogła się przesunąć, wiatr mógł ją wygiąć, wygiąć uchwyt (musiało nastąpić jakiekolwiek przemieszczenie co skutkuje brakiem sygnału). Wątpię że to dotyczy tylko jednego transpondera. Równie dobrze konwerter zaczął się sypać, wyciął ten fragment pasma i zbiegło się to z wichurami.
    Dzieki, czyli najpierw zajmę się anteną (chociaż to masakra na dachu spadzistym w bloku) i dam znać jak poszło

Leave a comment:

• therektor
    replied
    Brak sygnału z 11.508 (tyle co pokazałeś na zdjęciach). Dziwne że odbierasz gdy nie ma jakości. Powinno być raczej wszystko działa oprócz tego transpondera. Antena mogła się przesunąć, wiatr mógł ją wygiąć, wygiąć uchwyt (musiało nastąpić jakiekolwiek przemieszczenie co skutkuje brakiem sygnału). Wątpię że to dotyczy tylko jednego transpondera. Równie dobrze konwerter zaczął się sypać, wyciął ten fragment pasma i zbiegło się to z wichurami.

Leave a comment:

• kimus
    replied
    Po ostatnich wiatrach wyskakuje coś takiego i nie wiem czy o co chodzi (chociaż obieram tv). Poradźcie co mam zrobić?
    Attached Files

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    @Pauliskaaa92,
    spróbuj zamienić kable antenowe miejscami i sprawdź, czy po zamianie antena druga będzie pokazywała prawidłowe parametry siły i jakości.

Leave a comment:

• Pauliskaaa92
    replied
    Witam.
    mam wielki problem. zakupiłam wczoraj tv w nc+. Podłączyliśmy go na dwa kable. Pierwszy działa super jakość i siła prawie 100 % a druga wogóle nic jakość 0% a sila skacze. nie wyszukuje żadnego kanału. dekoder wymieniany był już na inny, kable antenowe nowe. antena ustawiona prawidłowo ( bo gdyby nie była na pierwszej antenie też by bylo 0 % ? ). gdzie tkwi problem? czy ktos mi może pomóc?

Leave a comment:

• willycoach
    replied
    Problem rozwiązany

Dziękuje za sugerowanej konfiguracji, problem rozwiązany.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    @willycoach,
    sprawdź czy konfiguracja dekodera jest prawidłowa. W tym celu wejdź do menu przyciskiem SETUP i odszukaj planszę Instalacja -> Antena. Następnie wybierz metodę konfiguracji 1 (dwie anteny) i zatwierdź ją wybierając dalej, aż do pobrania listy kanałów.

P.S. Muszę także przypomnieć, że zgodnie z Regulaminem korzystanie z naszych usług, jest dozwolone wyłącznie na terenie RP.
    Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-09-22, 14:38.

Leave a comment:

• willycoach
    replied
    PROBLEM Z NAGRYWARKA

Dziendobry, przepraszam z gory za moja gramatyke ale sie wychowalem za granica i jednak moj polski jest slaby. Mam problem za z moim dekoderem MEDIABOX+, jak nagrywam jeden program i chce ogladac drugi to na ekranie mi wyskakuje nastepujaca wiadomosc ("W trakcie nagrywania przy podlaczonej jednej antenie odbior niektorych programow jest niemozliwy. Aby jednoczesnie nagrywac i oglądac kanaly, podłacz druga antene."). Moj dekoder jest podłaczany dwoma kablami do anteny i jak sie nie myle jest mozliwosc korzystania z nagrywania i ogladania w tym samym czasie, nawet ze jest tylko jedna antena podłaczona. (Moze sie myle). Mam jednak sytuacje dziwna z programami tvn, bo jedynie jak nagrywam tvn lub tvn siedem, tvn turbo czy tvn24 to moge ogladac wlasnie tylko programy nadawane przez tvn bo na innych programach wychodzi mi na ekranie wiadomosc jaka napisalem na gorze. Jednak moje pytanie jest czy osoba co instalowala mi antene popelnyla jakisz bład. Chcialem zaznaczyc ze odbieram nc+ za granica we wloszech ale chyba ten problem nie jest zwiazany z odbieraniem za granica.
    Dziekuje bardzo za pomoc

Leave a comment:

• nOlsbit
    replied
    Witam.

Antena satelitarna musi być precyzyjnie nakierowana na satelitę. Nawet mała odchyłka (niewidoczna 'na oko') skutkuje brakiem sygnału (chodzi o "Jakość"). Instalator, który wykonał setki instalacji, nie trafia z ustawieniem anteny tak, aby od razu uzyskać sygnał z satelity. Zajmuje to kilka minut, a osoba niewprawiona może potrzebować kilkudziesięciu. Warunkiem powodzenia jest brak przeszkód na trasie miedzy anteną a satelitą (-> nFAQ).

Pomocny będzie opis instalowania anteny satelitarnej dostępny na forum: http://forum.ncplus.pl/forum/files/f...cji_anteny.pdf oraz wskazówki w nFAQ: http://forum.ncplus.pl/forum/forumdisplay.php?f=95.
    Proszę zacząć od skopiowania możliwie najdokładniej kierunku anteny sąsiadów (np. obiektu w oddali wskazywanego przez ramię konwertera), a następnie zmieniać małymi krokami elewację anteny (wysokość).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Leave a comment:

• kotkowa
    replied
    Witam serdecznie!

Jeżeli mój post trafił do złego tematu to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

Otóż mam spory problem. Przeprowadziłam się z parteru na piętro i chciałam ponownie "zainstalować" nc+. Dekoder podłączony, antena wisi no i po załączeniu włącza się menu więc przeszłam do poszukiwania odpowiedniej siły i jakości.
    I tu zaczyna się problem... siła non stop skacze mi od 0% do 90%, cały czas, gdzie bym nie przekręciła anteny, cały czas skacze... poruszanie jej w górę i w dół, na boki czy też poruszanie konwertera nie przynosi żadnych efektów. Siła cały czas szaleje, a jakości całkowicie brak. Jedynie na trybie jednokablowym (który w sumie nic mi nie mówi) jest siła 80% i jakoś 10%, ale nie da się wtedy pobrać listy kanałów. Nie mam pojęcia co robić, na dole nam wszystko działało, poprzedni sąsiedzi z góry również bez problemu łapali sygnał. Zmieniliśmy cały kabel, kupiłam najdroższy jaki był, zmieniliśmy też konwerter, pojechaliśmy z dekoderem gdzie sprzedawca go sprawdził i powiedział, że wszystko jest z nim w porządku. Nie wiem co robić, jestem już tydzień bez telewizji, a zapłacić za nią trzeba, może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Pozdrawiam

Leave a comment:

• nOlsbit
    replied
    Witam.
    napisał(a) waldikens;771647\
    Czyli ewidentnie gorsza jakość jest na drugim wejściu konwertera które akurat służy mi do nagrywania.
    Dekodery produkcji ADB (w tym nbox hdtv recorder 500 GB) nie mają stałego przydziału tunera do nagrywarki. Może to być równie dobrze "Antena 1" jak też "Antena 2". W tym przypadku to raczej "Antena 1" została przydzielona do nagrywarki. Jeśli nie nagrywałeś podczas sprawdzania parametrów sygnału, to nagrywarka odbiera sygnał z transpondera 11449H (tu transmituje się boxVOD+), czyli ten sam co wykorzystywany przez kanał TVP 1 HD. Potwierdzają to podobne wyniki dla "Antena 1" i "Antena 2" dla pierwszego pomiaru.
    np. TVP1 antena1 siła 80% jakość 56% antena2 siła 82% jakość 54%
    np. TVN24 antena1 siła 80% jakość 40% antena2 siła 85% jakość 16%
    np.Canal+ sport antena1 siła 80% jakość 41% antena2 siła 85% jakość 21%
    Nie powinno być tak dużej zmiany parametru "Jakość" (z 56% na 40%) dla "Antena 1" przy zamianie kanału (chyba, że zmieniła się pogoda)- na tym wejście antenowym nie powinno być zmian (to zwykle wskazuje na usterkę konwertera).
    Wyniki, które przedstawiłeś należy zinterpretować tak:
    Transponder 11449H ok. 55%
    Transponder 11508V ok. 16% (transmituje paczkę kanałów TVN HD)
    Transponder 11278V ok. 21% (transmituje CANAL+ SPORT HD)
    Jeśli w tym czasie nie padał deszcz to te wyniki są poniżej oczekiwań (szczegóły) - 16% to czerwony kolor paska "Jakość".

W takiej sytuacji warto precyzyjnie wyregulować ustawienie anteny i konwertera -> nFAQ (potencjalne wyniki z Miernika Sygnału zależą od wielkości anteny i położenia w Polsce). Aby dokładnie ocenić stan instalacji antenowej warto sprawdzić wyniki pomiaru sygnału dla kilku transponderów -> post. Należy porównywać wyniki uzyskana przy dobrej pogodzie (opady pochłaniają część sygnału).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    napisał(a) waldikens Zobacz post
    Posiadam nbox hdtv recorder 500 GB podłączony do podwójnego konwertera. Od paru dni zauważyłem że na różnych kanałach występują duże procentowe różnice.
    np. TVP1 antena1 siła 80% jakość 56% antena2 siła 82% jakość 54%
    np. TVN24 antena1 siła 80% jakość 40% antena2 siła 85% jakość 16%
    np.Canal+ sport antena1 siła 80% jakość 41% antena2 siła 85% jakość 21%
    Czyli ewidentnie gorsza jakość jest na drugim wejściu konwertera które akurat służy mi do nagrywania. Zrobiłem zamiane kabli i nadal było identycznie (troche to dziwne)
    Czyżby z wejściem antena2 w dekoderze było coś nie tak?
    Może ktoś coś poradzić? Zrobiłem reset dekodera sprawdziłem wtyczki itp.
    Kanały nadawane są z różnych częstotliwości. Dlatego też, dane odczytywane z Miernika sygnału na kanale TVP1 HD, mogą być inne niż te odczytane na np. CANAL+ Sport. W każdym przypadku, jakość nie powinna być mniejsza od zalecanej tj. 50%. Sugeruję zatem doprecyzowanie ustawień anteny.

Leave a comment:

• tchórzofredka
    replied
    napisał(a) Doveling Zobacz post
    Czyli raczej antena mimo małej średnicy, nie powinna robić aż takich problemów? Co do pochodzenia samego konwertera, jest to Cabletech Gold Quad 0,5 dB. Możecie podać jakieś konwertery naprawdę solidnej jakości, gdybym zdecydował się na wymianę?

I jeszcze wracając do anteny. Jak pisałem, działam na starej n-kowej 70cm, ale w garażu mam jakąś zwykłą o średnicy 10 cm większej. Lepiej wyjdę na wymianie czaszy czy jednak pozostawić tą mniejszą?
    zwróć konwenter potrzebujesz 0.3dB z 0.5dB nadaje się do analogu

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+