Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakość sygnału przy wymianie konwertera Sharp na Twin Inverto Black Ultra ?

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Jakość sygnału przy wymianie konwertera Sharp na Twin Inverto Black Ultra ?

  Cześć

  Czy wzrośnie jakość sygnału przy wymianie konwertera Sharp Universal Twin LNB (bs1k0el250a) na Twin Inverto Black Ultra ?


  Jestem posiadaczem telewizji nc+ od 2011 roku. Posiadam antenę satelitarna o średnicy 80 cm, która była oferowana w sprzedaży wraz z oferta w tamtym okresie. Posiadam konwerter firmy Sharp Universal Twin LNB (bs1k0el250a) oraz od 2014 roku dekoder model: mediabox+. Zastanawia mnie co może być przyczyna słabej jakości sygnału na moim dekoderze.

  Parametry, które są widoczne to siła 100% na obu antenach oraz jakość, która skacze wzależności od programu miedzy 50-67 %. Jakość była znacznie lepsza około 80-85% kiedy przez pierwsze 3 lata użytkowałem dekoder Tuner ADB ITI2850ST Nbox dekoder HD z DVB-T, Po przesiadce na tych samych ustawianiach jakość spadła do wyżej wymienionych wartości. Talerz znajduje się na balkonie 2 piętro przymocowany do balustrady. Dekoder podłączony klasycznie w 2 wejścia antenowe bez multi room oraz switch.

  Ponieważ regulacja anteny nie były ruszane od 2011 roku za jednym zamachem szykuje się do ponownej korekty ustawień anteny satelitarnej i wymiany konwertera z Sharp Universal Twin LNB (bs1k0el250a) na Twin Inverto Black Ultra.

  Czy wymiana konwertera na ten konkretny model wpłynie na poprawę jakości sygnału ? Może polecicie inny model konwertera wartego uwagi.  Każda rada mile widziana z góry dziękuję.  Pozdrawiam

  Maciek

 • #2
  gogigi79, jeżeli ustawienia anteny nie były doprecyzowane od 2011r. sugeruje spróbować ponownie ustawić antenę i obecny konwerter tak aby poprawić wartość "Jakość". Nie polecamy konkretnego modelu konwertera.
  Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
  Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.


  Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

  Komentarz


  • #3
   jak wszystko dobrze chodzi poza siłą sygnału na wskaźniku tunera to nie ma sensu mieszać - co do konwertera to można się rozczarować

   Komentarz


   • #4
    Cześć dziękuje za odpowiedzi. Z różnych źródeł wyczytałem i słyszałem, że faktycznie wskazaniem jakości sygnału na dekoderach nie ma co się sugerować bo one rożnie pokazują jeżeli przy dobrych warunkach atmosferycznych nie pokazuje się tzw. szachownica lub obraz nie przerywa to ustawienia są poprawne.

    Dla osób, które w przyszłości trafia na mój post i są zainteresowane odpowiedzią odpowiem tak - zdecydowałem się na zakup i wymianę konwertera. Po podłączeniu i drobnej regulacji tylko samego kąta konwertera jakość podskoczyła z 67 % na 87% dla kanału TVP1 (w zależności od kanału skacze od 83-87%). Wydaje mi się ze jest troszkę bardziej wyraźniejszy obraz i z takiego obrotu sprawy jestem zadowolony.

    Komentarz

    Pracuję...
    X
    nc+