Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z pobraniem listy kanałów.

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problem z pobraniem listy kanałów.

Witam,

od ok 8 lat jestem abonentem nc+, do tej pory instalacje antenową ustawiałem sam i nie było z tym problemu. Posiadałem starego białego nboxa na, ktorym łatwo było złapac Hotbirda... ponad rok temu nboxa wymieniłem na wifibox+ (Sagemcom DSIW74). Od jakiegoś czasu spadala mi stopniowo jakośc obrazu, postanowiłem wczoraj wymienic konwerter, gdyz poprzedni miał juz prawie 10 lat, wcześniej posiadałem monoblocka teraz zakupilem najzwyklejszy LNB single. Problem pojawia się podczas ustawiania, w obecnym dekoderze sila i jakość są na 0, gdy ruszam talerzem uzyskuje siłe na poziomie 83 i jakośc na poziomie 95 ale w momencie gdy chce pobrac liste kanałów pojawia sie komunikat iż brak kanałów do pobrania... dzownilem na infolinie nc+ mam zasadę, że rozmawiam z kilkoma konsultantami, wykonalem ich polecenia czyli ustawienia fabryczne odlaczenie od prądu odpięcie anteny, zmiana z dvb-s na dvb-s2 nic nie pomaga. Czytałem , że ten dekoder odbiera tylko hotbirda... Talerz mam skierowany jak sąsiedzi... dekoder sprawdzony na instalacji sasiada pobiera liste kanałów... nie bardzo wiem w czym może tkwic problem... i lekko sie juz irytuje bo nie lubie nie wiedzieć

zaletą starego dekodera było to, że siła pokazywana była zawsze, nie wiem czy może u mnie jest cos nie tak , ale tutaj wartośc jest 0 póki nie złapię czegoś ( no właśnie czego ?)

Z góry będę wdzięczny za wszelką pomoc.

@mibor,
    problem związany jest z ustawieniem anteny na niewłaściwy transponder / satelitę. Proszę o doprecyzowanie ustawienia anteny i konwertera. Informacja jak ustawić antenę znajduje się pod adresem http://ncplus.pl/pomoc/instalacja/instalacja-anteny . Szczególną uwagę proszę zwrócić na zestawienie wartości kątów potrzebnych do ustawienia anteny.
    Ostatni raz edytowany przez Aleksandra_nc+; 2017-04-27, 13:01.

Komentarz

Czyli jak rozumiem na wifiboxie mozna tez złapac astre ?, i czy to normalne ze sila i jakość są na 0 w momencie gdy nie łapię sygnału żadnego satelity ?

Komentarz

Czy problem został załatwiony? Szukam też odpowiedzi.
        Buty, torebki, sport, fitness - moje zajafki

Komentarz

@mibor,
          Astre możesz również ustawić ale w Twoim przypadku odbierasz sygnał prawdopodobnie z innej satelity HOT Bird (zarówno satelity Astra jak i HOT Bird jest kilka). Spróbuj wykonać zalecone przeze mnie czynności i ustaw antenę zgodnie z instrukcją z podanej strony.

Komentarz

Pracuję...
          X
          nc+