Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak obrazu 4k

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Brak obrazu 4k

Cześć

Mam problem. Otóż mój ojciec ma telewizor 4k ( 2013/2014 rok ) no i postanowił wziąć dekoder 4k. Zakupiliśmy dziś kabel Hdmi oczywiście High speed standard 2.0b no i podłączamy no i przy wybieraniu rozdzielczości na 2160 - lipa, nie ma obrazu, brak sygnału ( przełącza spowrotem na 1080p). Zmieniałem wtyczki z tyłu telewizora od hdmi - na żadnej nie działa. No i zacząłem węszyć po necie i z tego co wyczytałem starsze telewizory mają owszem 4k które sobie teraz odtworzę na usb (filmy, zdjęcia) ale gorzej z kompatybilnością złączy. Początkowo myślałem ,że to chodzi o standard hdmi ,że jest za duży ale potem doczytałem ,że żeby wyświetlać treści 4k potrzebny jest standard hdcp 2.2 a takowy telewizor pewnie go nie ma. I co mogę w takim wypadku zrobić? czy taki konwerter hdcp 2.2 do 1.4 za 2 stówki z allegro da rade to ogarnąć? Czy jest jakaś inna opcja? a może skoro hdmi nie ma odpowiedniego/lub hdcp to może zamontowanie modułu cl+ w Tv który obsługuje 4k coś da? Czy będzie to samo???

Proszę o jakieś rady

Pozdr

Gdyby problem leżał w HDCP to przy takich eksperymentach pojawiałby się na telewizorze choć na chwilę jakiś obraz, lub przynajmniej plansza z informacją o problemie z HDCP. Być może ten telewizor nie obsługuje w ogóle formatu 3840x2160p50 - jedynego formatu 4k w jakim może pracować wyjście HDMI Ultraboxa. Zacznij od ustalenia modelu tego telewizora aby poszukać w necie jego specyfikacji.
    USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

Obsługuje 4k (lg55la9650) , tylko właśnie z tego co czytałem starsze telewizory maja probłem z kompatybilnością wtyczek /czy właśnie tego hdcp, myślałem że to wina np kabla bo jest 2.0 a może wtyczka w tv obsługuje 1.4 hdmi ale niby kable działają wstecz z kompatybilnością. Ogołnie jak właćzam na 2160 wcale nie przełącza, brak sygnału , a czasem właśnie zdarzało się ,że migał obraz z informacją o hdcp 2.2
      Ostatni raz edytowany przez guciooo; 2018-05-25, 11:43.

Komentarz

Witam serdecznie.

Mam podobny problem tylko ze u mnie gdy chce zmienic na rozdzielczosc 4k w ogole nie mam takiej opcji w ustawieniach dekodera jest max 1080i,1080p.

Pytanie oczywiscie to co moze byc przyczyna?

Tv: https://www.philips.co.uk/c-p/42PUS7...specifications
        (zakupiony w 2014)

Kabel HDMI: https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and...FcYQGwodsk0K1Q

Z tego co udalo mi sie wywnioskowac TV jest tylko zdolny pracowac w 4k na HDMI1 i na tym tez jest podlaczony dekoder.
        Na innych tanszych kablach jest tak samo brak mozliwosci wybrania duzej rozdzielczosci.
        Nie znalazlem nigdzie ustawienia rozdzielczosci na 4k w telewizorze bezposrednio czy to oznacza ze sam dostosuje sie do 4k czy to moze byc przyczyna ze dekoder w ogole tej rozdzielczosci nie wyswietla?

Wczoraj montowany i ustawiany talerz 100cm- Poziom 96% Jakosc 95% HB.
        UNICABLE-Konweter BLUELINE SCR24

Czy to bedzie wina TV ? Poniewaz jest juz leciwy i na stronie jest napisane ze HDCP 2.2 jest dostepne na HDMI1.

A oto rozdzielczosci ze strony TV jakie obsluguje w UHD
        • up to 4K Ultra HD 3840 x 2160p
        • @24, 25, 30 Hz

Czy 30hz tworzy problem iz dekoder nie wyswietla mi nawet opcji do wlaczenia tej rozdzielczosci ?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Komentarz

Jeszcze jedna ciekawostka.
          Zrobilem zrzut z instr PL ktory mowi o wejsciach.
          Czy to oznacza ze moge ogladac tylko filmy na nim w rodzielczosci UHD a dekoder juz nie pojdzie ? Skoro pisze komputer,konsole,czy blu ray to dekoder tez powinnien smigac ?!
          I drugi zrzut przedstawia UHD ze dziala na HDMI4 ??? strasznie to pokickane...

Komentarz

napisał(a) tubis18 Zobacz post
            A oto rozdzielczosci ze strony TV jakie obsluguje w UHD
            • up to 4K Ultra HD 3840 x 2160p
            • @24, 25, 30 Hz

Czy 30hz tworzy problem iz dekoder nie wyswietla mi nawet opcji do wlaczenia tej rozdzielczosci ?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
            Włączenie w Ultraboxie rozdzielczości 2160p oznacza, że dekoder wysyła do telewizora obraz w 3840 x 2160p @50 Hz.
            Ze specyfikacji jaką podałeś wynika, że Twój TV nie odtwarza tego formatu.

Żadne zmiany HDCP nic tu nie pomogą.

USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

Dzień dobry,
              pozwolę sobie na skorzystanie z danego tematu, aby zamieścić zapytanie odnośnie mojego problemu.
              Posiadam projektor benq tk800 ( https://www.benq.com.pl/product/proj...pecifications/ ), który obsługuje format 4k i częstotliwość do 120 Hz. Po podłączeniu kabla HDMI 2.0 i próbie zmiany formatu w dekoderze obraz staje się czarny na 30 sekund po czym wraca na poprzedni format 1080. Zanim zacząłem szukać rozwiązań, upewniłem się, że nie jest to wina projektora lub kabla i jak się okazuje obraz jest wyświetlany z odtwarzacza bluray 4K.
              Niestety na infolinii nc+ nie znalazłem pomocy (osoba jedynie zasugerowała mi, abym wymusił 4k na pilocie), ani w punkcie, ponieważ nie są w stanie sprawdzić funkcji 4k na telewizorze. Na wszelki wypadek wymieniono mi dekoder na nowy jednak nic się nie zmieniło.
              Czy ktoś miałby pomysł na rozwiązanie tego problemu?
              Pozdrawiam

Komentarz

Pracuję...
              X
              nc+