Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

HDMI 1.4 a 2.0

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • HDMI 1.4 a 2.0

  Witam,

  mam mały dylemat. Wymieniłem dekoder na ultrabox i na razie wszystko śmiga aczkolwiek nie mam jak sprawdzić czy 4k wyświetlane jest poprawnie. Najprawdopodobniej mam podłączony kabel w standardzie 1.4 a z tego co czytam od 2.0 różni się tylko tym, że ten pierwszy 4k@30hz a drugi 4k@60hz. Czy warto wymieniać kabel na high speed 2.0a jeśli obecny nie powoduje żadnych problemów z obrazem? Dziś transmisja z finału Ligi Europy i chciałbym mieć pewność, że obraz będzie wyświetlany poprawnie na 100% zaoferowanych obecnie możliwości. Pozdrawiam.

 • #2
  Obraz masz lepszy przy ustawieniu dekodera na hd czy na ustawieniu 4k czyli 2160?

  Komentarz


  • #3
   Szczerze mówiąc nie sprawdzałem bo na 2160 wygląda ok. Będę musiał porównać jak wrócę z pracy.

   Zastanawia mnie kwestia czy jeśli w szczegółach HDMI mam taką rozdzielczość jak na załączonym obrazku tzn. że kabel HDMI poprawnie obsługuje 60hz? Czy ta informacja "wyświetlana rozdzielczość 3840x2160 (50hz) progresywny" jest w ogóle miarodajna?

   Zwyczajnie szkoda wydawać tę parę zł na dodatkowy kabel no ale z drugiej strony jeśli nie wyciągam w tej chwili maxa z nowego dekodera też to trochę mija się z celem.

   Komentarz


   • #4
    napisał(a) look Zobacz post
    Zastanawia mnie kwestia czy jeśli w szczegółach HDMI mam taką rozdzielczość jak na załączonym obrazku tzn. że kabel HDMI poprawnie obsługuje 60hz?
    Oznacza, że poprawnie obsługuje format 4k 50Hz. W Europie w transmisjach satelitarnych nie używa się formatów 60-cio Hertzowych.

    Czy ta informacja "wyświetlana rozdzielczość 3840x2160 (50hz) progresywny" jest w ogóle miarodajna?
    Tak.
    USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

    Komentarz


    • #5
     Witam,
     Moim zdaniem cały problem tkwi w jakości kabla (w tym jego długości) oraz zgodności urządzenia nadającego i odbierającego.
     Proponuje wpisać w wyszukiwarce tekst "Wszystko o kablach HDMI. Ile HDMI jest w HDMI? "Artykuł opisuje problematykę przesyłu obrazu 4K i przedsatwia rozwiązania. Pół roku temu też szukałem rozwiązania problemu przy przesyle obrazu 4K pomiędzy komputerem a monitorem na kablu o długości około 8 m. Próbowałem kilka kabli i cały czas miałem problem z uzsykaniem i jakością obrazu 4K. Po przeczytaniu artykułu znalazłem właściwy kabel i od tej pory zniknął problem jakości obrazu.

     Komentarz


     • #6
      W takim razie skoro wyświetla wszystko poprawnie to będę trzymał się tego, że wszystko jest ok i na razie wstrzymam się z wymianą kabla i sprawdzę jak dzisiaj będzie wyglądała transmisja Finału LE. Tylko czy fakt, że pokazuje mi taka wyświetlaną rozdzielczość świadczy o tym, że kabel w pełni wykorzystuje 4k, sygnał nie jest ograniczony i obsługuje 4k@60hz a nie 4k@30hz?
      Ostatni raz edytowany przez look; 2018-05-16, 13:54.

      Komentarz


      • #7
       napisał(a) look Zobacz post
       Tylko czy fakt, że pokazuje mi taka wyświetlaną rozdzielczość świadczy o tym, że kabel w pełni wykorzystuje 4k, sygnał nie jest ograniczony i obsługuje 4k@60hz a nie 4k@30hz?
       Ten dekoder nie potrafi generować formatu 3840x2160 ani w 30 ani w 25 Hz. Tak więc jeśli wyjście dekodera ustawiłeś na 2160p, to na pewno transmisja dekoder-telewizor idzie w formacie 3840x160p50.

       USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

       Komentarz


       • #8
        Dzięki jeszcze raz za potwierdzenie. Chyba kabel HDMI jest ok. Wczoraj oglądając finał LE w Canal+ 4k i porownujac z transmisją na nadawaną w HD różnica była znaczna na korzyść 4k. Zacieram ręce na przyszłe transmisje Pozdrawiam

        Komentarz


        • #9
         look Dziękujemy.
         Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
         Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.


         Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

         Komentarz

         Pracuję...
         X
         nc+