Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana skali "Jakość" Miernika Sygnału (od 15 lipca 2013 r.)

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Zmiana skali "Jakość" Miernika Sygnału (od 15 lipca 2013 r.)

  Po aktualizacji oprogramowania w dekoderach turboBOX+ (ITI-5720SX) zmienią się wyniki pomiaru sygnału antenowego. Dotyczy to głównie sygnałów odbieranych w standardzie 8PSK/DVB-S2, a więc wyników odczytywanych z Ekranu Aktywacyjnego i menu Antena (pomiar dotyczy transpondera 11449H) oraz wyników dla kanałów HD i niektórych kanałów SD. Jeśli przy oprogramowaniu w wersji 0x54 wyniki parametru „Jakość” wynosiły 100% to przy oprogramowaniu 0x5E (i nowszym) będą niższe, np. takie jak na ilustracji:  Początek skali parametru „Jakość” (0%) nie ulega zmianie i określa jakość sygnału antenowego przy której odbiór programów staje się niemożliwy. Koniec skali został wybrany tak, by przy typowym zestawie antenowym „Jakość” nie przekraczała 100% (dla sygnałów 8PSK/DVB-S2). Powala to doprowadzić do optimum proces regulacji zestawu antenowego, bo uzyskanie wartości 100% kończy możliwości doprecyzowania ustawień. Takie zasady stosowane są w dekoderze mediaBOX+.

  O ocenie jakości sygnału antenowego informuje kolor paska „Jakość". Testy należy przeprowadzić przy dobrej pogodzie, ponieważ podczas opadów atmosferycznych sygnał docierający z satelity słabnie (co wpływa oczywiście na wyniki).
  • Kolor zielony - jakość sygnału zalecana (ponad 50%). Warunki atmosferyczne praktycznie nie wpływają na odbiór programów.
  • Kolor pomarańczowy - sygnał o dopuszczalnej jakości (ponad 20%). Można spodziewać się zaników odbioru przy obfitym deszczu.
  • Kolor czerwony - sygnał o słabej jakości (poniżej 20%). Odbiór w dalszym ciągu możliwy, ale zależny od opadów. Zaniki odbioru przy wartościach bliskich 0%.

  Wyniki odczytywane z Miernika Sygnału zależą od kanału, który dekoder obierał przed uruchomieniem pomiaru. Miernik wskazuje parametry sygnału odbieranego z transpondera przekazującego dany kanał oraz sygnału z którego korzysta nagrywarka (przy konfiguracji „Dwie Anteny”). Wyniki często różnią się dla sygnałów z poszczególnych transponderów (transponder emituje od kliku do kilkunastu kanałów), bo są to osobne systemu nadawcze.
  Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2014-05-18, 23:13. Powód: literówka
Pracuję...
X
nc+