Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

BOX+ Sagecom HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Witam. Mam problem z moim dekoderem Sagemon DSI87. W instrukcji jest napisane, że fabryczna konfiguracja antenowa to LNB1 Hotbird, a LNB2 Astra. Niestety u mnie mam na odwrót, że LNB1 Astra, LNB2 Hotbird i w żaden sposób nie umiem tego przeskoczyć w ustawieniach dekodera. Można to jakoś obejść?

Komentarz

@mietek...,

niestety dekoder ma przypisane LNB na stałe i nie można ich zmienić. Jeżeli masz pod LNB 1 Astrę, a pod LNB 2 Hotbird, należy dokonać zmiany na konwerterze. W innym wypadku dekoder nie pobierze listy kanałów.
      Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
      Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

Witam,
        po aktualizacji oprogramowania w moim dekoderze przestała działać pauza podczas odtwarzania nagranych filmów. Ponadto, przy przewijaniu z prędkoœciš np x16 po wciœnięciu klawisza powrotu do odtwarzania dekoder przechodzi w pauzę i nie mogę przejœć do trybu odtwarzania.
        Dane w moim dekoderze.
        wersja oprogramowania: 4.4.43/6.1/2015.1106
        wersja aktualizacji 74​

Komentarz

hugoss,

odepnij dysk od dekodera, a następnie wykonaj reset fabryczny. W tym celu naciśnij menu na pilcie, a następnie wejdź w zakładkę ustawienia/diagnostyka/ustawienia fabryczne, wprowadź kod PIN i wybierz opcję przywróć ustawienia fabryczne i zatwierdź klawiszem OK. Dekoder powinien się wyłączyć i ponownie uruchomić. Po uruchomieniu dekodera podepnij dysk twardy i zweryfikuj działanie usługi.
          Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
          Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

napisał(a) Kasia_nc+ Zobacz post
            hugoss,

odepnij dysk od dekodera, a następnie wykonaj reset fabryczny. W tym celu naciśnij menu na pilcie, a następnie wejdź w zakładkę ustawienia/diagnostyka/ustawienia fabryczne, wprowadź kod PIN i wybierz opcję przywróć ustawienia fabryczne i zatwierdź klawiszem OK. Dekoder powinien się wyłączyć i ponownie uruchomić. Po uruchomieniu dekodera podepnij dysk twardy i zweryfikuj działanie usługi.
            Niestety, tak zrobiłem ale nic nie pomogło. Jedynym skutkiem było skasowanie zaplanowanych nagrań.

Komentarz

napisał(a) hugoss Zobacz post
              Witam,
              po aktualizacji oprogramowania w moim dekoderze przestała działać pauza podczas odtwarzania nagranych filmów. Ponadto, przy przewijaniu z prędkoœciš np x16 po wciœnięciu klawisza powrotu do odtwarzania dekoder przechodzi w pauzę i nie mogę przejœć do trybu odtwarzania.
              Dane w moim dekoderze.
              wersja oprogramowania: 4.4.43/6.1/2015.1106
              wersja aktualizacji 74​
              Jak to zwykle bywa na forum, ten co ma jakiś problem i zada pytanie zwykle sam na nie odpowiada, gdyż jest jedynym zainteresowanym rozwiązaniem problemu. Otóż udało mi się rozwiązać problem. W moim tunerze miałem pilota z kolorowymi klawiszami sterowania odtwarzaniem w którym klawisz startu odtwarzania i pauzy były jednym zielonym klawiszem. Po aktualizacji firmware mój pilot przestał być obsługiwany przez mój tuner i zmieniłem pilota na takiego czarnego na baterie pastylkowe w którym klawisz startu i odtwarzania nie są tymi samymi klawiszami ale oddzielnymi. Dzięki zamianie pilota, którego z wysyłką zakupiłem w necie za niecałe 20zł, mogę ponownie cieszyć się pełnym komfortem przy odtwarzaniu nagrań. Mam nadzieję, że się komuś to kiedyś przyda.
              Ostatni raz edytowany przez hugoss; 2016-12-22, 15:02.

Komentarz

Pracuję...
              X
              nc+