Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

BOX+ Sagecom HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• BOX+ Sagecom HD

W tym wątku dyskutujemy na temat dekodera BOX+ Sagecom HD.

SAGEMCOM umożliwia odbiór pakietu programów nadawanych z satelity przez nc+ oraz innych, niekodowanych programów telewizyjnych w jakości HD, a także stacji radiowych. Najnowsza wersja oprogramowania umożliwia podłączenie do portu USB pamięci flash lub dysków twardych. Dzięki temu dekoder można wykorzystać jako urządzenie PVR. Funkcja TIME SHIFTING umożliwia zatrzymanie emitowanej audycji, a następnie powrót do wybranego fragmentu programu.

BOX+ HD PVR-ready Sagemcom
    Oglądasz programy w jakości HD oraz masz wygodny przewodnik po kanałach.

BOX+ HD PVR-ready Sagemcom umożliwia odbiór pakietu programów nadawanych z satelity przez nc+ oraz innych, niekodowanych programów telewizyjnych w jakości HD, a także stacji radiowych. Najnowsza wersja oprogramowania umożliwia podłączenie do portu USB pamięci flash lub dysków twardych. Dzięki temu dekoder można wykorzystać jako urządzenie PVR. Funkcja TIME SHIFTING umożliwia zatrzymanie emitowanej audycji, a następnie powrót do wybranego fragmentu programu.

Pomoc
    instrukcja dekodera BOX+ (Sagemcom)

• High Definition

Dzięki jakości HD (High Definition) obraz nabiera wyrazu, kolory intensywności, a Ty sam dostrzegasz jeszcze więcej szczegółów. Już teraz możesz oglądać wybrane programy w jakości HD i docenić wszystkie możliwości, jakie daje jakość High Definition.

• Time shifting

Funkcja TIME SHIFTING umożliwia zatrzymanie emitowanej audycji, a następnie powrót do wybranego fragmentu programu. Dekoder zapamiętuje ustawiony w dekoderze program i może odtworzyć zapis z jego pamięci. więcej

• Niekodowane bezpłatne kanały satelitarne

W ofercie jest ponad 350 kanałów FTA z Hot Bird, w tym kanał Arte HD, oraz ponad 130 z satelity Astra.

• PVR Ready

Masz możliwość podłączenia zewnętrznego dysku twardego USB do Dekodera BOX+. Dzięki niemu, możesz oglądać filmy i seriale z twojej własnej, domowej kolekcji, oraz nagrywać programy bezpośrednio na dysk.

• Tuba.FM

Podłącz dekoder do Internetu i włącz serwis muzyczny Tuba.FM, który sam dopasowuje muzykę do gustu słuchaczy. więcej

• Moje Polskie Radio

Podłącz dekoder do Internetu i korzystaj z unikatowego serwisu zawierającego blisko 100 radiowych kanałów tematycznych, w tym wszystkie programy Polskiego Radia. więcej

Komentarz

posiadam w/w dekoder wraz ze srebrno-szarym pilotem podłączony do tv Sony Bravia. jak zmienić rozdzielczość na wyższą niż 576p które mi aktualnie pokazuje?
      przejrzałem już internety i instrukcję obsługi i nic nie mogę zrobić.
      sposób, który podajecie z * odpada bo na pilocie zwyczajnie nie ma gwiazdki. wg instrukcji w menu->ustawienia powinna być opcja "ustawienia telewizora" ale ja takiej opcji nie mam, a w opcjach które sąw menu dostępne nigdzie nie ma możliwości wyboru rodzielczości. w prawym górnym rogu pilota jest przycik HD ale nie działa (podobnie jak sat/ant i serw. na dole pilota. po ich wciśnięciu na dekoderze pojawia się Ucr i do momentu ponownego wciśnięcia jednego z tych klawiszy pilot nie działa).

Komentarz

napisał(a) kowal+
        niestety kombinacja z menu zamiast gwiazdki nie działa.
        Tu masz instrukcję pilota http://cyfraplus.pl/sprzet/sagemcom_...ja_obslugi.pdf
        Dla pewności zmień w ustawieniach dekodera opcję "Sterowanie telewizorem" na "tak".
        Sprawdź w telewizorze, czy masz ustawione automatyczne wybieranie źródła sygnału.
        Ostatni raz edytowany przez wlodek.z.; 2014-03-23, 11:41.

Komentarz

Przejrzałem obie instrukcje do dekodera (ze starym i nowym softem) i z tego co piszą w instrukcji zmianę rozdzielczości mamy w sekcji Ustawienia telewizora (Menu,4,5)

Komentarz

czytałem już instrukcję dekodera jednak są spore rozbieżności z tym co czytam i ze stanem faktycznym.
            po pierwsze mój pilot wygląda tak:

wciskając * pod klawiszem C wyświetla mi aktualnie oglądany program, kiedy przytrzymam ją kilka sekund ekran wygasa na 2-3sek. i wraca. próbowałem tych podanych przez Ciebie Włodku kombinacji z tym przyciskiem oraz z Menu ale niestety bez rezultatu.
            w Menu nie mam opcji Ustawienia telewizora.
            czuję, że to problem z dekoderem/pilotem albo ja popełniam jakiś głupi błąd.

Komentarz

Co się dzieje po sekwencyjnym naciśnięciu klawiszy:
              menu ->4 -> 5
              abonent od 01.03.2007r.

Komentarz

pojawia się menu (7-dniowy program, ustawienia, moje nagrania itp) i to wszystko. próbowałem w różnych odstępach czasowych wciskać te przyciski ale rezultat zawsze ten sam.

Komentarz

Witam.
                  napisał(a) kowal+ Zobacz post
                  jak zmienić rozdzielczość na wyższą niż 576p które mi aktualnie pokazuje?
                  Włącz główne menu, wyszukaj zakładkę USTAWIENIA, wybierz ją, następnie poszukaj zakładki USTAWIENIA TELEWIZORA, a w niej znajdziesz USTAWIENIA HD. Po jej otwarciu zobaczysz USTAWIENIA TELEWIZORA HD i możliwość zmiany na 1080i.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Jeżeli wejdziesz w opcję"ustawienia" , co tam znajdujesz?
                    abonent od 01.03.2007r.

Komentarz

problem rozwiązany. oczywiście zawinił użytkownik, który nie widział, że po wejściu do menu ustawienia zmieniają się ikonki na dole ekranu;)
                      Ostatni raz edytowany przez kowal+; 2014-03-25, 16:04.

Komentarz

Mam pytanie dot. współpracy tego tunera z zewnętrznym HDD. Podpięty jest pod tuner 500GB dysk. Nagrywanie działa, ale... Po zapełnieniu 25% dysku tuner stwierdza, że już nic więcej nie nagra komunikując, że np jest jakieś nagranie wcześniejsze albo nie włączając nagrywania.

I teraz pytanie, czy i jak można to zmienić aby móc dalej nagrywać?

Bo trochę to dziwne, aby (tak się domyślam) time sift blokował 75% pojemności dysku.

Komentarz

czy podłączając pod sagema dysk twardy będe mógł korzystać w vod?

Komentarz

@kowal+ VOD z dysku dostępne jest wyłącznie na dekoderach z wbudowanym dyskiem, wyjątkiem aktualnie jest WiFi Premiumbox+, ale to również jest zawsze dekoder główny.

@zloty_2000 miałeś może na tym dysku robione partycje ? dekoder przy formatowaniu dysku pod siebie mógł nie usunąć podziału. Czy podłączałeś również dysk pod komputer i sprawdzałeś ile faktycznie jest zajętego miejsca ?
                            Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
                            Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Komentarz

dzięki Damian za odp. a czy mógłbyś jeszcze doradzić w jaki model dekodera powinienem się zaopatrzyć aby móc korzystać z VOD ale jednocześnie pozostać na starych warunkach Multiroom?
                              Obecnie mam 2 Sagemy i 2 karty Kameleon. oba urządzenia działają niezależnie, bez podłączania kablami, wi-fi i tego typu pierdół.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+