Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

FAQ - nbox HDTV recorder

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • #16
  FAQ - nbox HDTV recorder [16].

  Czy można skopiować zawartość dysku nbox recorder na zewnętrzną pamięć USB?

  Nie. Ograniczenie to wynika z konieczności ochronny praw autorskich.

  Komentarz


  • #17
   FAQ - nbox HDTV recorder [17].

   Chcę podłączyć projektor do nbox recorder, który nie jest wyposażony w wejście HDMI, ale posiada złącze Component.

   Należy połączyć projektor z nbox kablem Componet (FAQ). Ten sposób pozwala na przykazywanie obrazu w jakości HD, jednak z ograniczeniem przy odtwarzaniu VOD, kiedy rozdzielczość obrazu zostanie automatycznie obniżona do standardowej.
   Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 15:57.

   Komentarz


   • #18
    FAQ - nbox HDTV recorder [18].

    Czym różni się instalacja antenowa dla nbox recorder w porównaniu z typową instalacją antenową?

    nbox recorder wyposażony jest w dwa tunery i zaleca się podłączenie do obu niezależnych sygnałów z zestawu antenowego. Oznacza to poprowadzenie do anteny dwóch kabli koncentrycznych oraz użycie w zestawie antenowym konwertera przynajmniej z dwoma wyjściami (Twin). Stosując specjalny konwerter typu SCR (Single Cable Distribution) można doprowadzić potrzebne sygnały także za pośrednictwem jednego kabla koncentrycznego – szczegóły opisuje dokument: .


    Jest możliwe używanie nbox recorder ze standardową instalacją antenową z konwerterem z jednym wyjściem i połączonym jednym kablem koncentrycznym. Wymaga to zmian w konfiguracji ustawień anteny, które polegają na wyłączeniu obsługi wejścia antenowego ANT 2 (szczegółowy opis). Jego wyłączenie spowoduje ograniczenie możliwości nagrywania innych programów niż oglądane na telewizorze. Można również spodziewać się opóźnień w aktualizacji oferty VOD.
    Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 15:59.

    Komentarz


    • #19
     FAQ - nbox HDTV recorder [19].

     Po wymianie konwertera w antenie, którą posiadałem wcześniej, na Twin pozostał mi stary konwerter wyposażony tylko w jedno wyjście antenowe. Czy mogę zastosować go do odbioru z Astry?

     Tak owszem, jest to możliwe. Wymaga do odpowiedniej konfiguracji dotyczącej przełącznika DISEqC menu ANTENA (1,2) zgodnej z podłączeniami w instalacji antenowej (informacja o konfiguracji tu). Należy liczyć się z ograniczeniami w oglądaniu programów z jednoczesnym nagrywaniem innych nagrywaniu .
     Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 16:00.

     Komentarz


     • #20
      FAQ - nbox HDTV recorder [20].

      Jak sprawdzić parametry odbieranego sygnału?

      Podobnie jak w przypadku nbox (FAQ [7,8,9] ) MIERENIK SYGNAŁU (menu DIAGNOSTYKA) pozwala odczytać parametry odbieranego z satelity sygnału dla oglądanego programu. W przypadku nbox recorder zobaczymy dwa wyniki: dla wejścia antenowego ANT 1 oraz ANT 2. Aby sprawdzić, który wynik dotyczy oglądanego programu należy najpierw ustalić z którego z wejść antenowych sygnał trafia do nagrywarki, a które wejście antenowe związane jest z oglądanym programem. W tym celu należy obserwować wyniki przy wybraniu różnych programów (z różnych transponderów). Wyniki będą się zmieniać dla wejścia antenowego, z którego sygnał służy wyświetlania obrazu. Nagrywarka odbiera sygnał z zwykle z tego samego transpondera więc wyniki rzadko zmieniają się.

      Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 15:57.

      Komentarz

      Pracuję...
      X
      nc+