Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Box+

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

Wątpię, aby te dekodery były rozwijane.

Komentarz

No i co wiadomo coś o tym nowym oprogramowaniu na naszego nbox-a (5800s) ?
      Czy pozostaniemy bez nowego oprogramowania?
      Jak zwykle na szarym końcu.

Komentarz

Może się komuś wydać dziwne, jednak piszę całkiem poważnie.
        Wczoraj swoim sposobem oglądałem dwa programy na dwóch kanałach.
        Dziwna rzecz, oglądając na kanale 25 Polsat Biznes, gdy przełączam na kanał 2 czyli TVN7 mam czarny obraz ale jest głos.
        Myślałem na początku, że to jakaś chwilowa przypadłość ale dzisiaj jest to samo.
        Napiszę od razu, że wskaźniki siła/jakość są na bardzo wysokim poziomie.
        Może ktoś kto ma n-boxa STM Model ITI 5800S BXZB i chciałby potwierdzić czy to u mnie oznaki starzenia a może ogólna przypadłość?

Komentarz

Spróbuj zrobić ten reset i zobacz czy nadal tak będzie:
          1. Wyciągnij kartę z czytnika,
          2. Odłącz dekoder na 10 sekund od zasilania,
          3. Podłącz dekoder,
          4. Kartę włóż dopiero w momencie, gdy pojawi się komunikat: "Brak karty. Dekoder jest zablokowany proszę włożyć kartę do czytnika".

Komentarz

Spróbuję, dam znać.

No niestety, to samo.
            Dziwna przypadłość, oczywiście jeżeli przełączę z innego kanału na kanał 2, to wszystko jest ok, jak przełączam z kanału 2 na kanał 25, też jest ok.
            Pokazuję się info brak obrazu i dźwięku, jednak głos jest, a obrazu ni hu, hu.
            To nie jest kłopot, zastanowiło mnie tylko przez chwilę " co się dzieje"
            Ostatni raz edytowany przez Leon; 2013-09-03, 19:30.

Komentarz

@Leon

próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne z poziomu Menu dekodera?

Komentarz

Właśnie to robię.
                Zobaczymy czy się coś zmieni.

Jurek, zapewniam jeszcze raz, że piszę poważnie.
                "Z braku laku" tak się trochę tym zająłem. Pobawiłem się trochę i dzieje się tak tylko wtedy jak przełączam z 25 na 2 kanał. Z innych kanałów, 54, 26, 82, 72 i jeszcze kilku innych jak przełączę na kanał 2 tych objawów nie ma.
                Oczywiście jak przełączę z 25 na 2 to nie ma obrazu, jest głos, jak przełączę na kanał 1 albo 3 i wrócę na 2 to wszystko jest ok.
                Fajna zabawa, może ktoś sprawdzi u siebie na n-boxie STM Model ITI 5800S BXZB, czy jest to tylko u mnie taka przypadłość?
                Ostatni raz edytowany przez Leon; 2013-09-04, 12:41.

Komentarz

oczywiście biorę na serio opisany przez ciebie problem.
                  Jeżeli masz podłączony dekoder do Internetu, prześlij proszę nam Diagnostykę.
                  Przyznaję, że problem niecodzienny.

Komentarz

Niestety, odłączyłem od internetu, za bardzo mnie denerwował "OK"
                    A jak jesteśmy przy tym temacie, to wysyłając diagnostykę, ktoś tam u Was, będzie wiedział czego szukać, od kogo to diagnostyka itd..

Komentarz

My mamy możliwość odczytania takiej diagnostyki.
                      Dzięki temu nie musisz przesyłać z osobna wszystkich potrzebnych do diagnostyki zgłaszanego problemu bo mamy wszystko w jednym miejscu co nam ułatwia sprawę.

Komentarz

witam , potwierdzam to samo na moim dekoderze

Komentarz

Witam, cieszę się, że się ktoś odezwał.
                          Panie, Panowie zróbcie u siebie test, to nic nie kosztuje, włączyć na kanał 25 a później przełączyć na kanał 2.
                          Zastanawia mnie fakt czy ten feler w n-boxie kwalifikuje go do wymiany?

Komentarz

Jurek_nc+, dzisiaj tj. 05-09-2013 o godz. 10:53 wysłałem diagnostykę n-boxa.
                            Jeżeli można to poprosiłbym o odpowiedź, co zostało ustalone.

Komentarz

@Leon
                              sprawdziłem Diagnostykę, również testowaliśmy na naszych dekoderach i problemu nie zauważyliśmy.

Spróbuj zmienić ustawienia konwertera, bo może mieć to również na to wpływ.
                              Jeżeli nie, to raczej będzie tutaj w grę wchodzić wymiana dekodera.

Próbowałeś powtórzyć tą czynność na innym zestawie antenowym?

Komentarz

Ustawień konwertera nie będę zmieniał, bo uważam, że wskaźniki mam bardzo dobre, siła/jakość jest na granicy 90/90.
                                Nie próbowałem na innym zestawie bo w sąsiedztwie nie mam takiej możliwości a dalej nie będę robił wyprawy.
                                Dopóki tylko taki problem jest nie będę wymieniał dekodera, umowa kończy mi się za parę miesięcy, wtedy się zastanowię i podejmę decyzję.
                                Niemniej jednak dzięki za zainteresowanie problemem i za porady.
                                Aby zakończyć ten opis to zauważyłem taki dziwny objaw, że 1 raz po włączeniu dekodera przełączając z kanału 25 na 2 obraz wskakuje normalnie, gdy to zrobię czyli powtórzę to już nie ma obrazu, gdy dekoder gra już chwilę to ten dziwny objaw pojawia się za każdym razem.

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+