Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podpięcie głośników

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Podpięcie głośników

Hej, czy jest jakaś możliwość podpięcia głośników do dekodera ?

napisał(a) luckyskill Zobacz post
    Hej, czy jest jakaś możliwość podpięcia głośników do dekodera ?
    Jeżeli Twoje głośniki mają złącze optyczne- to sprawa jest prosta. wystarczy kabel SPDIF
    Jeżeli natomiast takiego złącza nie mają, to trzeba kombinować. Jakim kablem masz podłączony dekoder do TV?

Komentarz

Kablem HDMI

Komentarz

Samych głośników nie podłączysz. Muszą być głośniki z wbudowanym wzmacniaczem(aktywne) lub wzmacniacz z głośnikami. Jeśli wzmacniacz nie ma wejścia optycznego to możesz podłączyć do dekodera przejściówkę SCART>CHINCH, ale będziesz miał wtedy tylko dźwięk stereo.
        Attached Files

Komentarz

Te głośniki chyba mają: http://www.ceneo.pl/16679352#tab=spec

Komentarz

Wzmacniacz w sobie mają ale wejścia optyka nie. Więc podłaczysz przejściówką z postu wyżej.
            Attached Files

Komentarz

Witam.

Zwróć uwagę na kabel pokazany na ilustracji (#4). Tak samo wyglądający z zewnątrz może być w dwóch różnych wykonaniach. Potrzebujesz kabel według schematu z rys. Można użyć także innych kabli - opisałem w poście ->link.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

A podłączając je do monitora, do wejścia "line in" da radę? Bo mam w monitorze wbudowane głośniki, ale strasznie ciche.

Komentarz

Nie bo IN to wejście, a Ty musiałbyś mieć OUT. Wyjaśnij co kombinujesz? Najprościej głośniki podłączyć do TV. Takie zwykłe za kilkadziesiąt zł wystarczą.

Komentarz

Monitory komputerowe mogę posiadać różnorodne zestawy wejść i wyjść.
                    Np. monitor, który używam pozwala wyświetlać obraz z PC i jednocześnie przekazywać fonię stacji radiowej odbieranej przez dekoder (wykorzystuję do tego wejście Jack 3,5 mm w monitorze).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Cześć,
                      Przepraszam za wskrzeszanie, ale mam podobny problem.
                      Otóż chcę podłączyć Box+ do monitora i wzmacniacza od kolumn. Z racji iż jakoś specjalnie mocno mi nie zależało na jakości obrazu, pierwszy plan zakładał użycie konwertera HDMI->VGA+Audio (działającego z Raspberry Pi). Tutaj lipa - Box+ nie zasila HDMI kiedy podłączyłem zasilanie osiągnąłem tylko tyle, że obraz na chwilę mignie po czym widzę "Signal out of range". Konwerter tani, chiński, bez oznaczeń, więc trudno powiedzieć gdzie tkwi problem.
                      Następnie spróbowałem opcję HDMI-DVI. Tutaj jest OK, tylko dźwięku brak :/ Myślałem nad dokupieniem DAC Fiio D03K, ale tam ma wpisane, że obsługuje tylko tryb PCM.
                      I teraz pytania:
                      1. Jak ustawić/wymusić w dekoderze tryb PCM? Nie widzę takiej opcji a nie chciałbym wydawać około 130-140zł na DAC jakby miał potem nie działać.
                      2. Jaki ew. inny tani DAC będzie działał?
                      3. Jaki ew. konwerter HDMI->VGA+audio będzie działał?
                      4. Czy jeśli obraz jest podpięty w trybie HDMI-DVI to czy dźwięk będzie przekazywany na złącze Euro/Scart? Czy tylko n SPDIF? Jak z jakością na złączu Scart?

Komentarz

Pracuję...
                      X
                      nc+