Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem HDCP na tunerze ITI2849ST - a przez ostatnich 5 lat nic sie nie działa

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problem HDCP na tunerze ITI2849ST - a przez ostatnich 5 lat nic sie nie działa

Witam Prosił był kogoś o info kto ma taki tuner na własność ITI2849ST i przytrafiła mu się taka nieprzyjemna sytuacja czy grzecznie wymienił tuner w skymaxie czy też tak jak ja podjął walkę z NC+ i odrzucono mu pierwszą reklamacje co robić dalej z problemem hdcp czy tylko wymiana tunera na swój koszt czy rozwiązywać umowę z winy nc+ .

• kwankrzy1
    replied
    Nie ten sam jabolek bo ja tv mam ok wszystkie wejścia HD działaja z innymi sprzętem bez problemu tylko z tunerem nc+ był problem.

Leave a comment:

• jabolek
    replied
    mam ten sam problem, w tej chwili muszę oddać tv 42lg650 do naprawy, nie działa nawet wejście "component in", a było tak pięknie ...

Leave a comment:

• Pablo70
    replied
    Gdyby wyjście HDMI było dobre nie miałbyś komunikatu o błędzie HDCP więc masz uszkodzone wyjście HDMI.Ale tłumacz to sobie jak chcesz.

Leave a comment:

• kwankrzy1
    replied
    Bo byłem w dwóch serwisach i powiedzieli że się z tym nie będą bawić i najlepiej wymienić dekoder, do skymaxa też pisałem bo telefonów nie odbierają i radzili to samo co innym przysłać zobaczą jak się nie da naprawić wymienią a jak HDMI wyświetla komunikat HDCP to nie powinno być wejście HDMI uszkodzone bo jak coś jest uszkodzone to nie działa wcale tym bardziej że dzień wcześniej wszystko śmigało , temat już zamykam mam cyfrowy Polsat przez pół roku za free i żadnego problemu z HDCP nie ma a nc + będę obchodził z daleka bo tak jak pisałem z konsultantem nc+ chciałem niech mi kartę odparuja i mam ich gdzieś a nie naprawiać coś co za chwilę się znów może zepsuć a tak to moduł c+ bym sobie kupił i wyszło by mnie o wiele taniej niż naprawa lub wymiana .

Leave a comment:

• Pablo70
    replied
    Dlaczego z góry zakładasz konieczność wymiany ?Komunikowałeś się ze Skymax ?Zapytaj o szacunkowy koszt naprawy.Jeśli będzie nieakceptowalny popytaj w lokalnych serwisach.

Leave a comment:

• kwankrzy1
    replied
    Tylko jak będzie konieczność wymiany dekodera to myślisz że każdy serwis ci sparuje kartę z innym dekoderem . Wątpię

Leave a comment:

• Pablo70
    replied
    Przecież nikt Ci nie karze naprawiać w Skymax-ie. Możesz oddać do dowolnego serwisu który się podejmie naprawy. Skoro dekoder działa na wyjściach SD to nie są konieczne jakiekolwiek działania z softem.Masz ewidentnie uszkodzone wyjście HDMI.

Leave a comment:

• kwankrzy1
    replied
    Czytajcie co napisali z nc+ Dostawca usług nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości odbioru lub wadliwy odbiór przez abonenta usług z przyczyn właściwości użytkowanego sprzętu własnego .to z tego wynika że ponoszą odpowiedzialność za wpłaty abonamentu przez abonenta jak mogą nie ponosić odpowiedzialności jak przy przejściu z tnk na abonament oni mi aktualizowali dekoder do możliwości odbioru kanałów w abonamencie . Strasznie głupi ksiądz musiał.chrzcic tego co takie sformułowanie wymyślił.😂

Leave a comment:

• kwankrzy1
    replied
    Ale się przegadujecie temat chciałem zamknąć nie może być tak że operator platformy zmusza kogoś do korzystania z monopolu skymaxa na naprawy sprzętu kupionego na własność ja pisałem do nich o uwolnienie karty to tak jak by karta SIM telefonu była przypisano do konkretnego modelu który kupiłeś u operatora i telefon ci się zepsuł ale karta nie będzie działać z innym telefonem bo jest sparowana z zepsutym proste , Klijent nie może być zmuszany do naprawy sprzętu bo sprzęt jest jego własnością i może robić z nim co chce a pytam się a czyja własnością jest karta.w dekoderze za którą muszę płacić abonament moja czy operatora a parafrazując od tego wszystkiego idziesz do maca i możesz zjeść same frytki lub frytki z rybą a w nc+ nie da się tego rozdzielić . Więc mam na nich wy........bane wziolem Polsat za 20 Zeta im wpłacę jeszcze 180 Zeta a przez sezon letni pooglądam na działce poroniony nc+ na kablu euro i tyle w temacie Dziękuję wszystkim za włączenie się w dyskusję..

Leave a comment:

• Pablo70
    replied
    Ja nie rozkminiam wersji czy telefon możesz używać czy nie tylko fakt, ze po gwarancji masz go naprawić na własny koszt.Operator nie rozwiąże umowy z powodu zepsutego telefonu.A to , że kartę możesz przełożyć to inna bajka.
    Analogicznie jest w nc+. Nie rozwiąże umowy z powodu uszkodzonego prywatnego dekodera.

Leave a comment:

• therektor
    replied
    Wszystko rozumiem co jest napisane. Nie rozumiem (tu był bluzg) traktowania klienta, zarówno blokowania postów, czepiania się słówek... itp. Wracając do telefonu to nie widzę problemu aby używać karty w innym a nie tym który daje mi operator. Nie muszę go naprawiać gdyby cokolwiek się z nim stało, przekładam kartę do innego i tyle. Czegoś nie rozumiesz? Tu nie ma w ogóle analogi i niepotrzebnie przywołałeś ten przykład.

Leave a comment:

• Pablo70
    replied
    Przecież kupił dekoder sparowany z kartą.Czego nie rozumiesz w tej kwestii ?
    Przeczytaj jeszcze raz porównanie z telefonami bo chyba masz problemy z interpretacją słowa pisanego.Nie napisałem zdania na temat simlocka.
    Napisałem, że kupujesz telefon i po gwarancji naprawiasz go na koszt własny.Identycznie jak z dekoderem w powyższej kwestii.

Leave a comment:

• therektor
    replied
    Jakby używał prywatnego to poszedłby do sklepu i kupiłby dowolny dekoder z konaksem, wsadził kartę i nie byłoby temat. Przywołując operatorów komórkowych to chyba kpisz... oczywiście telefony mogą być z simlockiem ale większość da się ściągnąć i używać dowolnych kart, ostatnio zawierając nową umowę bez problemu dostałem telefon odblokowany.

Leave a comment:

• Pablo70
    replied
    Chłopie używasz prywatnego sprzętu do odbioru platformy więc nie miej pretensji, że nie chcą ci za darmo naprawić.Trzeba się było zastanowić przed zakupem dekodera a nie teraz pretensje.

Analogicznie jest np.u operatorów komórkowych.Podpisujesz umowę na abo z telefonem.Po upływie gwarancji i uszkodzeniu telefonu też go zgłosisz do operatora żeby ci za darmo naprawiał ?

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+