Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem HDCP na tunerze ITI2849ST - a przez ostatnich 5 lat nic sie nie działa

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Problem HDCP na tunerze ITI2849ST - a przez ostatnich 5 lat nic sie nie działa

Witam Prosił był kogoś o info kto ma taki tuner na własność ITI2849ST i przytrafiła mu się taka nieprzyjemna sytuacja czy grzecznie wymienił tuner w skymaxie czy też tak jak ja podjął walkę z NC+ i odrzucono mu pierwszą reklamacje co robić dalej z problemem hdcp czy tylko wymiana tunera na swój koszt czy rozwiązywać umowę z winy nc+ .

Skoro dekoder jest Twoją własnością i okres gwarancji się skończył to wymiana czy naprawa leży w gestii użytkownika.Podłączałeś dekoder do innego gniazda w telewizorze lub innego telewizora ?

Komentarz

Raczej nie zgadzam się z tobą przez 5 lat nie było problemu z żadnym błędem obecnie dekoder sprawny odbiera kanału na kablu euro więc nie można mówić że jest uszkodzony robiłem wszystko 3 telewizory podłączone były , gniazda zmieniane , kable zmieniane , resety TV i dekodera . Napisałem do nc+ niech mi odparują kartę dekodującą i ja sobie kupie wtedy tam gdzie będę chciał dekoder lub moduł c+a nie zmuszać ludzi do kupowania i naprawiania w skymaxie zresztą jeżeli dekoder by się nie włączał lub też nie wyświetlał niczego tak na wejściach hd jak i na euro to wtedy się z tobą zgadzam na swój koszt muszę naprawić lub wymienić a tak dekoder sprawny , ja płace abonament a oglądam niebieski komunikat HDCP zamiast HD. Zresztą przetrzepałem internet i znalazłem kilka nazwijmy to podobnych przypadków ale na innych dekoderach więc z tego wnioskuje że Soft jest winowajcą tylko trudno się nc+ do tego przyznać jak mi nie uwzględnią reklamacji to kończę z nimi współprace. Dzięki za odpowiedź Pozdrawiam

Komentarz

Nie masz racji.Za wyjście sygnału HD i SD odpowiadają różne bloki dekodera.Widocznie uszkodzeniu uległ ten odpowiadający za wyjście HD dlatego na kablu euro masz sygnał.Tyle że w standardowej jakości.Miałem kiedyś dokładnie takie samo uszkodzenie turbodekodera.Na kablu HDMI był komunikat HDCP a na euro był obraz.Turbodekoder ma na szczęscie jeszcze wyjście component więc miałem obraz HD na tym właśnie wyjściu ale i tak docelowo został wymieniony.

Elektronika ma to do siebie, że może się uszkodzić.Gniazda HDMI są bardzo wrażliwe np. na wypinanie wtyczek przy podłączaniu/odłączaniu.To, że 5 lat działało bez problemu to tylko się cieszyć.Niestety teraz czeka cię naprawa na własny koszt albo oglądanie kanałów w standardzie SD. Moim zdaniem (i nie tylko moim) nie warto podpisywać umowy z nc+ na własnym sprzęcie bo w przypadku awarii mamy tylko niepotrzebny problem na głowie.Miałbyś dekoder operatora to byś go wymienił za free.

Komentarz

Zobaczymy ja jestem cierpliwy jak.wejscie HD mógło ulec uszkodzeniu skoro dzień wcześniej kanały HD śmigały a na drugi dzień błąd HDCP dekoder wyświetla a druga sprawa jak bardzo dużo osób ma taki komunikat z tego co wyczytałem i w najgorszym wypadku spróbuję rozwiążelac. umowę z nc+ z ich winy bo .nie może być tak że klijent płaci abonament nawet na własnym sprzęcie a nie może oglądać kanałów HD ani nabyć we własnym zakresie innego dekodera bo kartę parują z dekoderem i tym samym zmuszają Klijenta do korzystania z serwisu skymax .Napisałem odwołanie już od nieuznanej reklamacji i czekam i tak jak pisakem sprzęt na własność jest uszkodzony wtedy kiedy nie można go włączyć lub nie działa żadne wejście czy HD czy euro w moim przypadku wejście HD działa i wyświetla znany wszystkim komunikat Klijenta nie powinny interesować żadne zabezpieczenia przed kopiowaniem HD ma działać i tyle zobaczymy co mi odpiszą .Jak nie to niech mi kartę odparuja bo płacę za możliwość oglądania HD a nie mogę oglądać bo jest HDCP nie z mojej winy zresztą ja dekoder kupiłem z telewizją na kartę i po namowie konsultanta ktutego przeklinam przeszedłem na abonament . Nie odpuszczę i nie dołożę żadnej złotówki a mam mieć możliwość korzystania z oglądania kanałów HD bo za to płacę jak nie to się rozstaje z nc+ miałem pozytywne zdanie o tej platformie ale w momencie kiedy zlewają Klijenta zmieniłem.je szwagier ma dekoder Polsatu cyfrowego i już 8 lat mija i nie ma problemu z HDCP dziwne .

Komentarz

Jak by uszkodzeniu uległ jak ty to opisujesz blok HD to nie mam prawa mieć żadnego obrazu bo wejście HD jest uszkodzone i kabel nie przesyla na tv sygnalu ( jakby tak było to tematu bym na forum nie zakładał tylko do skymaxa dekoder odsyłał i płacił bo wyjście z dekodera HD nie działa wcale ) a jak wyświetla komunikat to HD działa to jest chyba logiczne tylko że wyświetla komunikat o zabezpieczeniach HDCP. A dziwne jest że skymax wymaga wysłania dekodera i karty a jak bym chciał wysłać sama kartę to ciekawe czy bo mi ją sparowali z odświeżonym dekoderem tego samego typu .bo mój dekoder zostaje w skymaxie jeżeli jest uszkodzony oni wysyłają mi odświeżony z moja karta sparowana z nim a mój naprawią i odswiezą i sprzedadzą a nie sposób się do skymax dodzwonić a na email to tak odpisują że jak jesteś dociekliwy to ostatnie pytanie pozostaje bez odpowiedzi.Mnie interesuje tylko moja karta ktora jest w dekoderze niech mi ją uwolnią jak nie chcą wymienić dekodera lub naprawić na ich koszt a ja sobie już poradzę .

Komentarz

Odradzam wszystkim szczerze platformę nc+ traktują klijentowi jak idiotów piszą że nie są odpowiedzialni za właściwości prawidłowego odbioru czegokolwiek poprzez ich sprzęt odrzucili mi 2 reklamację zamiast podejść do długoletniego Klijenta z empatia to odpowiedzialni są tylko za pobieranie abonamentu .Zamykam temat i zastanówcie się dobrze zanim z nimi podpiszecie jakakolwiek umowę .Wszystkie inne urządzenia współpracują przez HD wspaniałe nawet Polsat cyfrowy który wyprobowałem od znajomego .

Komentarz

Chłopie używasz prywatnego sprzętu do odbioru platformy więc nie miej pretensji, że nie chcą ci za darmo naprawić.Trzeba się było zastanowić przed zakupem dekodera a nie teraz pretensje.

Analogicznie jest np.u operatorów komórkowych.Podpisujesz umowę na abo z telefonem.Po upływie gwarancji i uszkodzeniu telefonu też go zgłosisz do operatora żeby ci za darmo naprawiał ?

Komentarz

Jakby używał prywatnego to poszedłby do sklepu i kupiłby dowolny dekoder z konaksem, wsadził kartę i nie byłoby temat. Przywołując operatorów komórkowych to chyba kpisz... oczywiście telefony mogą być z simlockiem ale większość da się ściągnąć i używać dowolnych kart, ostatnio zawierając nową umowę bez problemu dostałem telefon odblokowany.
                  wyłącz tefałen, włącz myślenie

Komentarz

Przecież kupił dekoder sparowany z kartą.Czego nie rozumiesz w tej kwestii ?
                    Przeczytaj jeszcze raz porównanie z telefonami bo chyba masz problemy z interpretacją słowa pisanego.Nie napisałem zdania na temat simlocka.
                    Napisałem, że kupujesz telefon i po gwarancji naprawiasz go na koszt własny.Identycznie jak z dekoderem w powyższej kwestii.

Komentarz

Wszystko rozumiem co jest napisane. Nie rozumiem (tu był bluzg) traktowania klienta, zarówno blokowania postów, czepiania się słówek... itp. Wracając do telefonu to nie widzę problemu aby używać karty w innym a nie tym który daje mi operator. Nie muszę go naprawiać gdyby cokolwiek się z nim stało, przekładam kartę do innego i tyle. Czegoś nie rozumiesz? Tu nie ma w ogóle analogi i niepotrzebnie przywołałeś ten przykład.
                      wyłącz tefałen, włącz myślenie

Komentarz

Ja nie rozkminiam wersji czy telefon możesz używać czy nie tylko fakt, ze po gwarancji masz go naprawić na własny koszt.Operator nie rozwiąże umowy z powodu zepsutego telefonu.A to , że kartę możesz przełożyć to inna bajka.
                        Analogicznie jest w nc+. Nie rozwiąże umowy z powodu uszkodzonego prywatnego dekodera.

Komentarz

Ale się przegadujecie temat chciałem zamknąć nie może być tak że operator platformy zmusza kogoś do korzystania z monopolu skymaxa na naprawy sprzętu kupionego na własność ja pisałem do nich o uwolnienie karty to tak jak by karta SIM telefonu była przypisano do konkretnego modelu który kupiłeś u operatora i telefon ci się zepsuł ale karta nie będzie działać z innym telefonem bo jest sparowana z zepsutym proste , Klijent nie może być zmuszany do naprawy sprzętu bo sprzęt jest jego własnością i może robić z nim co chce a pytam się a czyja własnością jest karta.w dekoderze za którą muszę płacić abonament moja czy operatora a parafrazując od tego wszystkiego idziesz do maca i możesz zjeść same frytki lub frytki z rybą a w nc+ nie da się tego rozdzielić . Więc mam na nich wy........bane wziolem Polsat za 20 Zeta im wpłacę jeszcze 180 Zeta a przez sezon letni pooglądam na działce poroniony nc+ na kablu euro i tyle w temacie Dziękuję wszystkim za włączenie się w dyskusję..

Komentarz

Czytajcie co napisali z nc+ Dostawca usług nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości odbioru lub wadliwy odbiór przez abonenta usług z przyczyn właściwości użytkowanego sprzętu własnego .to z tego wynika że ponoszą odpowiedzialność za wpłaty abonamentu przez abonenta jak mogą nie ponosić odpowiedzialności jak przy przejściu z tnk na abonament oni mi aktualizowali dekoder do możliwości odbioru kanałów w abonamencie . Strasznie głupi ksiądz musiał.chrzcic tego co takie sformułowanie wymyślił.😂

Komentarz

Przecież nikt Ci nie karze naprawiać w Skymax-ie. Możesz oddać do dowolnego serwisu który się podejmie naprawy. Skoro dekoder działa na wyjściach SD to nie są konieczne jakiekolwiek działania z softem.Masz ewidentnie uszkodzone wyjście HDMI.

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+