Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prawa do pokazywania rozgrywek kanałów sportowych dostępnych w nc+

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• marcelnorbert
    replied
    napisał(a) Pawel85 Zobacz post
    @marcelnorbert, nie można wszystkiego sprowadzać do tematu fuzji C+ i Nki (chociaż od początku pisałem że nic dobrego z tej fuzji nie będzie) bo nie tylko w Polsce Canal+ słabnie, czy nawet całkowicie zwija się z rynku. Nawet we Francji potracili najważniejsze prawa.

U nas też już kilka lat temu Canal+ dostał sygnał ostrzegawczy po tym jak Nka podkupiła im prawa filmowe. Po fuzji odzyskali te prawa + zyskali LM czy LE ze sportu, ale jak widać długo z tym nie pociągnęli. Może nawet ich to uśpiło. Wcale bym się nie zdziwił jakby za jakiś czas gruchnął news że przykładowo HBO podkupiło jakąś wytwórnię od Canal+. Zresztą już teraz Canal+ zapodaje takie "hity" jak Zombiebobry, o czym pisałem w temacie o Canal+.
    Mnie to przypomina jedną powtórkę z rozrywki z rodzimego rynku Vivendi tj. były TPS i C+ FRANCE i będzie to samo z NC+ i CP gdzie jak znam życie ujednolicenie systemu kodowania do Nagra MA w obu pozostałych platformach sprowadzi nas za niedługo do fuzji NC+ i CP

Ja nie robię z siebie alfy i omegi ale coraz bardziej mi na taki rozwój sytuacji wskazuje tylko ciekawi mnie czy UOKiK by sie na to zgodził bo tylko to zagadnienie jest teraz rozgryzane przez obie platformy
    Ostatni raz edytowany przez marcelnorbert; 2015-08-25, 10:05.

Leave a comment:

• czarus9999
    replied
    Może z wielu Was jest nadal zaskoczona tym, że jakiś kanał widmo ma lige włoską, hiszpańską, francuską, belgijską i szkocką, ale chce Wam przypomnieć coś.

Canal+ swego czasu chwalił się prawami do ligi francuskiej, pucharu ligi oraz 2 ligi francuskiej. Ile tej ligi pokazał? 2 spotkania na kolejkę, bez meczów 2 ligi francuskiej, praktycznie z okrojonym pucharem ligi francuskiej.
    Redakcja sportowa Canal+ była tak duża, że komentatorzy odpoczywali sobie po 4 tygodnie, gdyż w jeden weekend komentowali Ci, w drugim inni, inni jeszcze się nudzili i czekali na swoją kolejkę.
    Canal+ miał kilka anten na pokazywanie meczów: Canal+, Canal+ Family, Canal+ family 2, Canal+ Sport, n37, n38, oraz nSport.

Eleven ma 2 kanały i chce pokazać 6-7 meczów ligi hiszpańskiej, 5-6 meczów ligi włoskiej, 5-6 meczów ligi francuskiej. Ponad to pokazuje lepiej skróty, oraz zapowiedzi, min. Serie A Show, który Canal+ nie potrafił. Pokazuje brami nawet z 2 ligi francuskiej. Posiada mniejsze zaplecze komentatorów. Widzimy jak Święcicki czy inni komentują w ciągu weekendu mase spotkań.

Dlaczego Canal+ mając tyle anten własnych, oraz tylu komentatorów nie umiało pokazać więcej niż 2 spotkania ligi włoskiej i francuskiej? Eleven potrafi a ma mniej komentatorów

Leave a comment:

• czarus9999
    replied
    Nka miała się dobrze przed fuzją, kupili ligę włoską, opakowali ją studiem, mieli LM, którą lepiej dla mnie się oglądało na N niż obecnie na nc+. Po fuzji porobili śmieszne studia, ekspertów, nie oglądało się już LM tak jak w N.

To wtedy Cyfra+ szukała odbicia, bo marnymi krokami spadała na dno. Ale gdy usłyszeli, że ITI jest na sprzedaż szybko wzięli się do roboty i na kolanie robili tą fuzję.
    Już kiedyś mówiłem, że to nieporozumienie i że to nie fuzja i przejęcie. I to faktycznie jest przejęcie i czas pokazał wszystko jak jest

Leave a comment:

• Pawel85
    replied
    @marcelnorbert, nie można wszystkiego sprowadzać do tematu fuzji C+ i Nki (chociaż od początku pisałem że nic dobrego z tej fuzji nie będzie) bo nie tylko w Polsce Canal+ słabnie, czy nawet całkowicie zwija się z rynku. Nawet we Francji potracili najważniejsze prawa.

U nas też już kilka lat temu Canal+ dostał sygnał ostrzegawczy po tym jak Nka podkupiła im prawa filmowe. Po fuzji odzyskali te prawa + zyskali LM czy LE ze sportu, ale jak widać długo z tym nie pociągnęli. Może nawet ich to uśpiło. Wcale bym się nie zdziwił jakby za jakiś czas gruchnął news że przykładowo HBO podkupiło jakąś wytwórnię od Canal+. Zresztą już teraz Canal+ zapodaje takie "hity" jak Zombiebobry, o czym pisałem w temacie o Canal+.

Leave a comment:

• marcelnorbert
    replied
    Mnie poprzedni układ Cyfra+ HD,''N'' i CP pasował kto chciał miał trzy platformy inny chciał mieć dwie miał a kto chciał mieć jedną też miał. Obecnie pozostałe na naszym rynku DTH platformy różnią się od siebie tylko kanałami tematycznymi o kontencie sportowym oraz paroma kanałami na tzw. wyłączność jak MGM HD,ADVENTURE HD czy MOTOWIZJA a reszta praktycznie taka sama ofertowo i cenowo

Leave a comment:

• czarus9999
    replied
    Po bardzo długim odpoczynku powitałem znowu na forum
    Okres bana się skończył już dawno temu, wielu z Was ochłonęło.

Pamiętacie jak mówiłem już przed fuzją, że to będzie gwóźdź do trumny dla Canal+? Wielu się ze mnie śmiało, poprzez co dostałem bana. Wielu się śmiało, że mówię takie rzeczy, że Canal+ się rozrośnie, że to niemożliwe, itd. Pamiętacie? Więc gdzie jest ten wielki Canal+ sprzed tematu fuzji?

Jak widzicie teraz na tym forum panuje wielka pustka, wielkie narzekanie, wiele strat lig piłkarskich oraz wytwórni. Dzieje się źle.

A nie mówiłem?

Leave a comment:

• Maccie
    replied
    napisał(a) marcelnorbert Zobacz post
    @Paweł85 Ujmę to tak Vivendi wiedziało w co się pakuję myśląc najwidoczniej tak że przejmiemy ''n'' powstanie NC+ w dwa pozostałe lata od 2013 roku nałapiemy abonentów na ligi piłkarskie a póżniej ''ciach'' nie walczymy o nie bo co sie okazuje od ITI ''dostali toksyczny portfel zobowiązań'' w prezencie od ''n'' która chciała być platforma najnowocześniejszą sprzętowo programowo i tego ja nie neguje ale zadłużając sie niebotycznie biorąc wszystko na przysłowiowy kredyt.

Niestety potocznie mówiąc ''żaba połkneła toksyczna żabę'' która długo będzie sie VIVENDI odbijać na żołądku.

Po drugie pieniądze poszły na Ekstraklapę niebotycznie duże a wiadomo baza abonentów od startu pomniejszyła sie o prawie 500 tyś a to sa nie małe pieniądze w skali miesiąca dla takiej platformy i te pieniądze wyparowly.

Ja jako stary po-Cyfra+ HD jestem bardzo zniesmaczony rozwojem sytuacji w NC+ i nie będę ukrywał ze abonowałem też byłą ''n'' równolegle z Cyfrą+ HD i to mi odpowiadało a jedynym mankamentem był fakt że ''n'' musiałem oglądać na sparowanym Spambox+ a Cyfrę+ HD i CP na moim TechniSat-ku CI+ z czysta Nagra MA z sygnatury za pomocą karty Cyfry+ HD i i cam CI+ z C.P.i było git malina ale tak to jest jak była ''n'' upierała sie na spambox+ a nie na moduły CAM CI+
    Widzisz,tyle ze Canal+ w życiu nie powinien pchać sie w fuzje.Tzn nie fuzje a zwyczajne przejęcie konkurenta by sie go pozbyć.

Leave a comment:

• marcelnorbert
    replied
    @Paweł85 Ujmę to tak Vivendi wiedziało w co się pakuję myśląc najwidoczniej tak że przejmiemy ''n'' powstanie NC+ w dwa pozostałe lata od 2013 roku nałapiemy abonentów na ligi piłkarskie a póżniej ''ciach'' nie walczymy o nie bo co sie okazuje od ITI ''dostali toksyczny portfel zobowiązań'' w prezencie od ''n'' która chciała być platforma najnowocześniejszą sprzętowo programowo i tego ja nie neguje ale zadłużając sie niebotycznie biorąc wszystko na przysłowiowy kredyt.

Niestety potocznie mówiąc ''żaba połkneła toksyczna żabę'' która długo będzie sie VIVENDI odbijać na żołądku.

Po drugie pieniądze poszły na Ekstraklapę niebotycznie duże a wiadomo baza abonentów od startu pomniejszyła sie o prawie 500 tyś a to sa nie małe pieniądze w skali miesiąca dla takiej platformy i te pieniądze wyparowly.

Ja jako stary po-Cyfra+ HD jestem bardzo zniesmaczony rozwojem sytuacji w NC+ i nie będę ukrywał ze abonowałem też byłą ''n'' równolegle z Cyfrą+ HD i to mi odpowiadało a jedynym mankamentem był fakt że ''n'' musiałem oglądać na sparowanym Spambox+ a Cyfrę+ HD i CP na moim TechniSat-ku CI+ z czysta Nagra MA z sygnatury za pomocą karty Cyfry+ HD i i cam CI+ z C.P.i było git malina ale tak to jest jak była ''n'' upierała sie na spambox+ a nie na moduły CAM CI+

Leave a comment:

• Pawel85
    replied
    [ciach] Różnica jest taka że wcześniej potracili prawa filmowe na rzecz tej złej Nki, a teraz jest powtórka z rozrywki tyle że potracili prawa sportowe na rzecz kanału widmo, streamu internetowego.
    Ostatni raz edytowany przez Monika_nc+; 2015-08-25, 09:06. Powód: zbędny komentarz

Leave a comment:

• marcelnorbert
    replied
    Panowie i panie a nie mówiłem Niestety NC+ czy to się komuś podoba czy nie oprócz praw do wytwórni filmowych i sportowych po byłej ''n'' dostała też spory bagaż zadłużenia wobec ADB i ogólnie po ITI koszyk długów

Nie wiem gdzie Vivendi miało oczy ale Julian o 6 mln. abonentów w NC+ może zapomnieć i niech walczy o utrzymanie bazy 2 mln. abonentów bo 6 mln. to może mieć widzów z racji tego iż przeciętnie w rodzinie jest 2 + 1 (rodzice i jedno dziecko)

Mnie te ligi które odpadły z C+ mało interesują ale wiem iz dużo moich znajomych abonowało czy to Cyfra+ HD czy obecnie NC+ dla tych rozgrywek i tej gorzkiej pigułki ''nie przełkną ot tak'' i powiedzą

[ciach]
    Ostatni raz edytowany przez Monika_nc+; 2015-08-26, 11:27. Powód: prowokowanie do zbędnej dyskusji

Leave a comment:

• Emilio1985
    replied
    Cóż, 20 lat C+ w Polsce wystarczy...

Leave a comment:

• Pawel85
    replied
    Koźmiński na tt:

Odnosząc się w sprawach TV do bitew z przeszłości, do Europy zbliża się potężna fala. Jeśli nc plus przegra angielską w X, to kaplica.
    https://twitter.com/UEFAComPiotrK/st...93323639717888

Leave a comment:

• CavieZ
    replied
    Więc C+ umiera.. Mówię oczywiście o polskich kanałach. Wstyd i hańba! Jak można tak upaść by stracić takie ligi w piłce nożnej? Ok Mają Ligę Mistrzów i Ligę angielską. Mnie liga angielska nie interesuje bo wolę hiszpańską, która bije ją na głowę. Zresztą jestem pewny, że na świecie jest więcej fanów La Liga niż angielskiej.

Wracając do rzeczy. C+ trzyma się jeszcze mając LM, która i tak będzie przez wielu oglądana w necie (nie będę spamował ale każdy wie gdzie można za niższą kwotę oglądać w dobrej jakości). Czy warto płacić za pakiet premium dla samej LM?

Kanał seriale puszcza ciekawe seriale ale są one już dużo wcześniej dostępne w necie. Discovery nigdy nie włączałem i jakoś nie mam ochoty. Co do filmów na podstawowych C+ to hm większość to same francuskie szmiry. Co nie włączę to jakieś francuskie produkcje..

Oj czekam na Netflix bo będzie bardziej opłacalne a obecnie wystarczy opcja Genisys

C+ pakiet wykupie jak będzie 2 runda w LM czyli już jak wyjdą z grupy. W netii mogę sobie swobodnie co miesiąc wybierać które mają lecieć pakiety ;)

Leave a comment:

• ronin1964
    replied
    ciekawe jak długo będą mieć focha i nie dołączą Eleven do NC+,za długo nie mogą czekać bo CP nie śpi i takiej okazji nie przegapi ..........chyba że coś nie wiemy i nc+ razem z CP dogadali się że nie dołączą tych kanałów.....jak by nie patrzeć to samo może spotkać Polsat sport ,Eleven ala bEin może podkupić ich prawa min.siatkę f1......

Leave a comment:

• dizmar
    replied
    napisał(a) profik Zobacz post
    .... Za obecne prawa sportowe też płacą 120-150% więcej niż w poprzednich przetargach...
    Jeżeli nie kupili to płacą o 100% mniej. Jest na dodatkowe premie dla zarządu? Jest.

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+