Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prawa do pokazywania rozgrywek kanałów sportowych dostępnych w nc+

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Granatnik
    replied
    Te dwie marginalne pod względem oglądalności ligi nc+ mogła spokojnie zignorować, jeśli chciała zaoszczędzić trochę kasy. Więcej problemów sprawia brak ligi hiszpańskiej ale ją w sumie się oglądało dla meczów Barcy i Realu, które dalej będą na antenie Canal+ w Lidze Mistrzów. Mecze innych drużyn hiszpańskich pewnie miały oglądalność na poziomie meczów ligi włoskiej, czyli też dosyć denną. Bez tych trzech lig Canal+ może przeżyć jako sportowy kanał premium jeśli oczywiście jeszcze nie straci czegokolwiek istotnego ze swojej obecnej oferty. Za rok może być problem z prawami do ligi angielskiej i być może na tę okoliczność nc+ szykuje zaoszczędzoną kasę i sojusz z Eurosportem.

PS. A co się stało z FOX Sports? Na wiosnę było jeszcze o nich głośno, że chcą wygrać przetarg na prawa do Ekstraklasy i innych lig?
    Ostatni raz edytowany przez Granatnik; 2015-08-28, 02:41.

Leave a comment:

• _michal
    replied
    i dobrze. Z czasów świetności francuskiej ligi już niewiele zostało. Chyba trzymali to tylko z powodów sentymentalnych.
    A włoska jest nudna jak flaki z olejem i od dłuższego czasu tułała się po różnych kanałach.

Leave a comment:

• Granatnik
    replied
    Na necie piszą, że podobno nc+ z Eleven negocjuje tylko prawo do pokazywania niektórych meczów La Liga na Canal+, czyli jakąś formę sublicencji na tą ligę. Nie ma natomiast mowy o innych utraconych ligach ani o wprowadzeniu do nc+ paczki z kanałami Eleven. Może to kolejny fake ale może nie...w każdym razie współgrałoby to z innymi spekulacjami o tym, że nc+ świadomie odpuściła sobie ligi włoską i francuską.

Leave a comment:

• Maccie
    replied
    napisał(a) Granatnik Zobacz post
    @up: Jak chodzi o różne show, telenowele i ilość reklam to wygląda to "trochę" inaczej...

A jeśli chodzi o cyrk z ligą włoska w TVN Turbo (fajnie chociaż, że ten kanał leci w HD!) to najpewniej Eleven bardziej łasi się do nc+ nić do CP. Zasadne jest tylko pytanie na jakich warunkach chcieliby się wślizgnąć na tą platformę. Dodatkowo płatny pakiet czy darmowo dla abonentów, sublicencja na niektóre mecze, na wyłączność czy też nie...
    zobaczymy;)

Leave a comment:

• Granatnik
    replied
    @up: Jak chodzi o różne show, telenowele i ilość reklam to wygląda to "trochę" inaczej...

A jeśli chodzi o cyrk z ligą włoska w TVN Turbo (fajnie chociaż, że ten kanał leci w HD!) to najpewniej Eleven bardziej łasi się do nc+ niż do CP. Zasadne jest tylko pytanie na jakich warunkach chcieliby się wślizgnąć na tą platformę: dodatkowo płatny czy też darmowy pakiet dla abonentów, sublicencja na niektóre mecze/ligi, na wyłączność czy też nie...
    Ostatni raz edytowany przez Granatnik; 2015-08-27, 19:44.

Leave a comment:

• Maccie
    replied
    Jak widzę, co się na tym rynku dzieje to w sumie czemu nie? Interes, interes...a czy stream w internecie to jest niby superinteres, który tak mocno przyświeca prywatnemu kapitałowi??? Przecież to raczej zwykły cyrk...

Ja po prostu uważam, że np. TVP mogłaby zakupić prawa np. do jednej mocnej ligi, żeby mieć jakiś tam kontent premium dla szerszej widowni na kanałach niekodowanych. Nadawcy publicznemu nie powinno chodzić przecież tylko o zysk, bo jest jeszcze tzw. "misja". W sumie lepsze przecież to, niż tem żałosny kabaret jaki ma miejsce teraz, gdy nagle wyskakuje jakiś nadawca-krzak i przejmuje takie prawa a potem daje je darmo na necie i błąka się po innych kanałach organizując tam pokątnie transmisje...
    Celem telewizji publicznej nie jest segment premium ani nawet konkurowanie ze stacjami komercyjnymi

Leave a comment:

• Maccie
    replied
    napisał(a) luk230 Zobacz post
    Jak po raz pierwszy w TVN Turbo pokazali mecz Arsenal-Chelsea do którego prawa miało Eleven to napisałem że coś jest na rzeczy... Później okazało się że Eleven dogadało się z TVN. Teraz znowu kolejny mecz i to w sumie ciekawy będzie na antenie TVN Turbo. Wydaje mi się że Eleven będzie w NC+ i to za darmo a nie wiem czy czasem też nie na wyłączność. Ale to tylko moje przemyślenia...
    Dziwne to nieprawdaż?

Leave a comment:

• Granatnik
    replied
    Jak widzę, co się na tym rynku dzieje to w sumie czemu nie? Interes, interes, zysk, zysk...a czy darmowy stream w internecie to jest niby ten super-zysk, który tak mocno przyświeca podobno prywatnemu kapitałowi??? Przecież to raczej zwykły cyrk...

Ja po prostu uważam, że np. TVP mogłaby zakupić prawa np. do jednej mocnej ligi, żeby mieć jakiś tam kontent premium dla szerszej widowni na kanałach niekodowanych. Nadawcy publicznemu nie powinno chodzić przecież tylko o zysk, bo jest jeszcze tzw. "misja". W sumie lepsze przecież to, niż ten żałosny kabaret jaki ma teraz miejsce, gdy to nagle wyskakuje jakiś nadawca-krzak i przejmuje takie prawa a potem daje je darmo na necie i błąka się po innych kanałach organizując tam pokątnie gościnne transmisje...
    Ostatni raz edytowany przez Granatnik; 2015-08-27, 19:32.

Leave a comment:

• luk230
    replied
    napisał(a) Maccie Zobacz post
    Komedia.Istna komedia.Faktycznie w ciagu miesiąca bedą wszędzie..za darmo
    Jak po raz pierwszy w TVN Turbo pokazali mecz Arsenal-Chelsea do którego prawa miało Eleven to napisałem że coś jest na rzeczy... Później okazało się że Eleven dogadało się z TVN. Teraz znowu kolejny mecz i to w sumie ciekawy będzie na antenie TVN Turbo. Wydaje mi się że Eleven będzie w NC+ i to za darmo a nie wiem czy czasem też nie na wyłączność. Ale to tylko moje przemyślenia...

Leave a comment:

• Maccie
    replied
    Najwyraźniej na Półwyspie Arabskim też stwierdzili, ze streamowanie tych meczyków z darmo w necie to nie jest dobry pomysł i trzeba się połasić do dystrybutorów...

A tak przy okazji...czy takich praw do transmisji nie może kupić państwowa telewizja za środki z budżetu państwa i pokazywać je wszystkim na otwartych kanałach?
    Może ale jaki interes ma w tym?

Leave a comment:

• Granatnik
    replied
    Najwyraźniej na Półwyspie Arabskim też stwierdzili, ze streamowanie tych meczyków z darmo w necie to nie jest dobry pomysł i trzeba się połasić do dystrybutorów...

A tak przy okazji...czy takich praw do transmisji nie może kupić państwowa telewizja za środki z budżetu państwa i pokazywać je wszystkim na otwartych kanałach?
    Ostatni raz edytowany przez Granatnik; 2015-08-27, 19:17.

Leave a comment:

• Maccie
    replied
    Oto info: http://www.tvnturbo.pl/aktualnosci,1...bo,177080.html

A po losowaniu grup Ligi Mistrzów 2015/16 czeka nas tej jesieni kilka niewątpliwych szlagierów: Bayern Monachium - Arsenal, PSG - Real Madryt, Juventus - Manchester City, Juventus - Sevilla, Barcelona - Roma, Bayern - Arsenal. Oczywiście tylko na antenie Canal+!
    Komedia.Istna komedia.Faktycznie w ciagu miesiąca bedą wszędzie..za darmo

Leave a comment:

• Granatnik
    replied
    Oto info: http://www.tvnturbo.pl/aktualnosci,1...bo,177080.html

A po losowaniu grup Ligi Mistrzów 2015/16 czeka nas tej jesieni kilka niewątpliwych szlagierów: Bayern Monachium - Arsenal, PSG - Real Madryt, Juventus - Manchester City, Juventus - Sevilla, Barcelona - Roma, Bayern - Arsenal. Oczywiście tylko na antenie Canal+!
    Ostatni raz edytowany przez Granatnik; 2015-08-27, 19:14.

Leave a comment:

• morrrgoth
    replied
    Na razie to ja widzę, że Eleven przybiegła z ligą włoską do...TVN Turbo!
    Jakieś info?

Leave a comment:

• Maccie
    replied
    No w Polsce raczej nie. Najwyżej coś z tego byłoby dobrym uzupełnieniem kontentu premium na antenie Canal+.
    Jako uzupełnienie owszem ale jako podstawa to chyba na zasadzie jak sportklub

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+