Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Domo+ HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Trawniki Ameryki
  (American Savannah)
  film dokumentalny
  52’
  prod. Kanada, 2007

  Dzięki filmowi "Trawniki Ameryki" widzowie dosłownie i przenośni dotrą do korzeni hodowli trawy. Dowiedzą się, z czego wynika miłość ludzi do miękkich, zielonych "dywanów", jakie relacje ma człowiek z przyrodą i dlaczego hasanie po trawie sprawia tyle mu przyjemności.

  Odpowiedź na te pytania jest bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. W grę wchodzi wiele czynników antropologicznych, społecznych, historycznych, a nawet elementy psychoanalizy. Chęć otaczania się zielenią towarzyszy człowiekowi od setek lat. Jest częścią kultury i wynika m.in. z potrzeby kontrolowania natury. Film z dużą dawką humoru bada fascynację, a niekiedy nawet obsesję społeczeństw na punkcie idealnie wypielęgnowanych trawników.

  EMISJA: DOMO+, PIĄTEK, 2 MAJA, 22:35

  Komentarz


  • Ramówka DOMO+ na okres 5-11.05

   Ramówka DOMO+ na okres 5-11.05

   Od soboty, 10 maja o 22:00 co tydzień stacja będzie zapraszać na dwa premierowe odcinki jednej z najpopularniejszych wśród widzów serii „Ucieczka na wieś 8”. Zawrotne tempo życia w mieście, ciągły hałas i wieczne korki mogą zmęczyć nawet najbardziej zatwardziałych mieszczuchów. Coraz więcej osób marzy o ucieczce na wieś. Ósma seria popularnego brytyjskiego programu przedstawi bilans zysków i strat po podjęciu takiej decyzji.

   W tym tygodniu DOMO+ wprowadzi także nową serię krótkometrażową, czyli „Green Touch 2” (od środy, 7 maja, 18:55). Seria „Green Touch” prezentuje najbardziej zdumiewające „zielone” domy. W ten sposób podkreśla zalety ekologicznego budownictwa. Widzowie zobaczą nie tylko utopijne projekty, ale też materiały przyszłości oraz niezwykłe pomysły, które w przyszłości staną się powszechne.

   Komentarz


   • Ucieczka na wieś 8
    (Escape to the Country 8)
    seria dokumentalna
    20 x 60’
    prod. Wielka Brytania, 2013
    Boundless Productions    Zawrotne tempo życia w mieście, ciągły hałas i wieczne korki mogą zmęczyć nawet najbardziej zatwardziałych mieszczuchów. Coraz więcej osób marzy o ucieczce na wieś. Ósma seria popularnego brytyjskiego programu przedstawi bilans zysków i strat po podjęciu takiej decyzji.

    "Ucieczka na wieś" ukazuje ludzi, którzy podjęli odważną decyzję i postanowili na dobre opuścić miasto. W każdym odcinku widzowie mają okazję poznać osoby, które poszukują idealnego domu na wsi. W znalezieniu nowego "gniazdka" pomagają im gospodarze programu, którzy doradzą, czym się kierować przy zakupie takiej nieruchomości.

    Udaje im się znaleźć niezwykłe oferty, wśród których są zamki, małe dworki oraz urocze domki wiejskie. Korzystając z okazji, prowadzący poznają uroki życia na wsi i sami zaczynają rozważać, czy przypadkiem nie osiedlić się poza miastem...

    PREMIERA: OD SOBOTY, 10 MAJA, 22:00, CO TYDZIEŃ

    Komentarz


    • Green Touch 2
     (Green Touch 2)
     seria dokumentalna,
     30 x 15’
     prod. Francja, 2013
     dyst. TV ONLY

     Seria „Green Touch” prezentuje najbardziej zdumiewające „zielone” domy. W ten sposób podkreśla zalety ekologicznego budownictwa. Widzowie zobaczą nie tylko utopijne projekty, ale też materiały przyszłości oraz niezwykłe pomysły, które w przyszłości staną się powszechne.

     PREMIERA: KUCHNIA+, OD ŚRODY, 7 MAJA, 18:55

     Komentarz


     • Ramówka kuchni+ na okres 12-18 maja

      Ramówka kuchni+ na okres 12-18 maja

      We wtorek, 13 maja o 20:25 wystartuje premierowo seria „Zamki na piasku”. Australia ma blisko 34 tysiące linii brzegowej, ale tylko w niektórych miejscach znajdują się architektoniczne perły stojące na plażach. Program to unikalna możliwość wejścia do najpiękniejszych australijskich domów nad morze. Przewodnikiem po świecie marzeń będzie architekt Peter Colquhoun.

      W tym tygodniu stacja zaprosi także na kolejny odcinek popularnej serii „Domy gwiazd” (niedziela, 18 maja, 16:00). Tym razem, w odcinku 11. Dorota Szelągowska odwiedzi dom znanej polskiej florecistki Sylwii Gruchały

      Komentarz


      • Zamki na piasku
       (Sandcastles)
       seria dokumentalna
       12 x 30
       prod. Australia, 2012
       Fred Media

       Australia ma blisko 34 tysiące linii brzegowej, ale tylko w niektórych miejscach znajdują się architektoniczne perły stojące na plażach. Program to unikalna możliwość wejścia do najpiękniejszych australijskich domów nad morze. Przewodnikiem po świecie marzeń będzie architekt Peter Colquhoun.

       Marzeniem wielu ludzi jest posiadanie domu nad morzem. Są ludzie, dla których to marzenie stało się faktem. Prowadzący Peter Colquhoun przemierza z kamerą wybrzeża Australii w poszukiwaniu największych architektonicznych cudów na antypodach. Są to domy artystów, sportowców, ale także bogatszych mieszkańców Australii.

       Widzowie poznają nie tylko wspaniałe wnętrza tych mieszkań, ale także ich magiczne otoczenie i historię ludzi, którzy mają szczęście, by nazywać te miejsca domem.

       W każdym z dwunastu odcinków twórcy serii zaprezentują jeden budynek, który został doceniony rozmaitymi nagrodami zarówno w kraju, jak z za granicą. Widzowie będą mogli podziwiać m.in. opisywany w magazynach całego świata Holman House czy uwielbiany przez Australijczyków Bass Straight.

       PREMIERA: OD WTORKU, 13 MAJA, 20:25,
       WTORKI I CZWARTKI

       Komentarz


       • Domy gwiazd 2
        magazyn
        12 x 25’
        prod. Polska, 2014
        Produkcja własna DOMO+        „Domy gwiazd” wracają w drugim sezonie. Nie wszystkie gwiazdy chętnie chwalą się swoimi mieszkaniami i rezydencjami. Polskie sławy strzegą prywatności jak oka w głowie. Dorocie Szelągowskiej udało się jednak podpatrzyć, jak mieszkają piękni, znani i bogaci ludzie świata show-biznesu, mediów i sportu.

        Gospodyni serii, Dorota Szelągowska spędzi z gwiazdami cały dzień, by poznać i przybliżyć ich gust, upodobania i pomysły na wystrój wnętrz. Rozmawiając z bohaterami poszczególnych odcinków, prowadząca nie tylko ujawni ciekawostki z życia gwiazd, ale także zaprezentuje ich mieszkania, domy czy ogródki. Sprawdzi gdzie śpią, jedzą, odpoczywają i pracują. Widzowie dowiedzą się, w jakim stylu urządzone są mieszkania osób znanych z ekranów telewizji i pierwszych stron gazet. Prowadząca zagości m.in. u aktorki Laury Łącz, senatora Andrzeja Persona, psycholożki Małgorzaty Ohme i dziennikarza Mikołaja Komara.

        Widzowie zobaczą nie tylko wnętrza domów celebrytów, ukryte dotychczas przed oczami ciekawskich. Zgłębią również tajemnice swoich ulubionych gwiazd w ich domowym zaciszu. Będą mieli okazję przekonać się, że podobnie jak inni, oni też czasami bałaganią lub są nadmiernie pedantyczni, mają dobry gust lub nie przywiązują uwagi do stylu. Niektóre domy wraz z komentarzem Doroty Szelągowskiej bez wątpienia dostarczą widzom dużą dawkę inspiracji.

        Dorota Szelągowska jest projektantką wnętrz, scenarzystką ("Moja krew", "Taniec z gwiazdami" TVN) i dziennikarką ("Pani", "Maleman"). Prowadziła m.in. "Rower Błażeja" oraz "Dietosferę" - program emitowany na antenie kuchni+. Za napisaną wspólnie z matką, Katarzyną Grocholą, książkę pt. "Makatka" została uhonorowana "Różą Gali 2011".

        PRAPREMIERA: W KAŻDĄ NIEDZIELĘ, OD 9 MARCA 2013, 11:20
        PREMIERA: W KAŻDĄ NIEDZIELĘ, OD 9 MARCA 2013, 16:00

        Komentarz


        • Ramówka DOMO+ na okres 19-25 maja

         Ramówka DOMO+ na okres 19-25 maja

         W tym tygodniu DOMO+ szczególnie poleca dokument „Ludzki wymiar” (23 maja, 22:30). Miasto to nie tylko budynki ze szkła i betonu poustawiane w uporządkowanym chaosie na terenie, gdzie koncentracja ludzkości wydaje się być już niemożliwa do przełknięcia. Twórcy dokumentu „Ludzki wymiar” pokazują, że miasto może być czymś więcej, że to właśnie ono mas służyć człowiekowi, a nie na odwrót.

         Komentarz


         • Ludzki wymiar
          (Human Scale)
          film dokumentalny
          90’
          prod. Dania, Bangladesz, Chiny, Nowa Zelandia, USA, 2012
          Final Cut for Real

          Miasto to nie tylko budynki ze szkła i betonu poustawiane w uporządkowanym chaosie na terenie, gdzie koncentracja ludzkości wydaje się być już niemożliwa do przełknięcia. Twórcy dokumentu „Ludzki wymiar” pokazują, że miasto może być czymś więcej, że to właśnie ono mas służyć człowiekowi, a nie na odwrót.

          50% ludzi na całym świecie żyje na terenach miejskich. Do 2050 roku liczba ta ma osiągnąć 80%. Życie w wielkim mieście jest z jednej strony pełne uroku i możliwości, ale z drugiej dosyć problematyczne. Większość problemów współczesności odbija się na tkance miejskiej. Rosnące ceny ropy i gazu, zmiany klimatyczne, problem samotności i problemy zdrowotne wynikające ze stylu życia są chlebem powszednim. Wcale nie musi tak być. Duński architekt Jan Gehl badał ludzkie zachowania w mieście przez ponad 40 lat. Obserwował, jak struktura współczesnego miasta ingerowała w ludzkie życie i kreowała społeczne interakcje. Duńczyk głęboko wierzy, że jesteśmy w stanie tak zmienić nasze miasta, aby ich funkcjonalność była dopasowana do naszych potrzeb i przynajmniej w części niwelowała problemy dnia codziennego.

          „Ludzki wymiar” to dokument zbierający opinie od myślicieli, architektów i miejskich planistów z całego świata. Film podważa nasze założenia dotyczą spojrzenia na nowoczesność i próbuje sprawdzić, co się stanie jeśli w centrum naszej koncepcji znów postawimy człowieka.

          PREMIERA: PIĄTEK, 23 MAJA, 22:30

          Komentarz


          • Ramówka DOMO+ na okres 26.05.01.06

           Ramówka DOMO+ na okres 26.05.01.06.

           Hitem tygodnia w DOMO+ jest dokument „Eames: architekt i malarka” (30 maja, 22:30). Film opowiada o małżeństwie Charlesa i Ray Eamesów - jednych z najważniejszych i najsłynniejszych projektantów mebli XX wieku. Dokument przedstawi nie tylko ich życie prywatne, ale i najważniejsze osiągnięcia na tle rozwoju modernizmu oraz początków ery komputerowej.

           Komentarz


           • Eames: architekt i malarka
            (The Architect and the Painter)
            Film dokumentalny
            84’
            prod. USA, 2011            Film opowiada o małżeństwie Charlesa i Ray Eamesów - jednych z najważniejszych i najsłynniejszych projektantów mebli XX wieku. Dokument przedstawi nie tylko ich życie prywatne, ale i najważniejsze osiągnięcia na tle rozwoju modernizmu oraz początków ery komputerowej.

            Charles i Ray Eamesowie to ikona amerykańskiego designu. Ona malarka, on architekt, przez ponad cztery dekady byli jednymi z najważniejszych projektantów w Stanach Zjednoczonych. W pierwszym filmie dedykowanym Eamesom zaprezentowane są nie tylko ich najważniejsze osiągnięcia, ale też liczne zainteresowania. Autorzy najbardziej znani ze swoich charakterystycznych mebli ze sklejki i tworzyw sztucznych, byli wszechstronnymi artystami. Interesowała ich fotografia, filmy, architektura wnętrz, grafika, a nawet projektowanie zabawek.

            Twórcy filmu dokumentalnego "Eames: architekt i malarka" opowiadają historię założycieli słynnego "Eames Office", które przez 40 lat było miejscem, gdzie przecinały się doświadczenia architektów, designerów, malarzy, rzeźbiarzy, technologów. Ich firma dzięki koncentracji na interdyscyplinarności i tkwiącym w niej potencjale przełamywała bariery myślenia o projektowaniu i stała się w tamtych czasach jednym z najbardziej kreatywnych miejsc Ameryki.

            EMISJA: piątek, 30 maja 2013, 22:30

            Komentarz


            • Ramówka Domo+ na okres 02-08.06

             Ramówka Domo+ na okres 02-08.06


             Premierą tygodnia jest nowa seria prowadzona przez znaną widzom Domo+ Kirstie Allsopp. 3 czerwca stacja rozpocznie emisję serii „Zrób to sam i wygraj z Kirstie”. Znana ze swojego zamiłowania do ręcznie robionych rzeczy i domowych dekoracji Kirstie Allsopp postanawia sprawdzić swoje umiejętności konkurując z bardziej doświadczonymi artystami i ekspertami.

             Komentarz


             • Zrób to sam i wygraj z Kirstie
              (Kirstie's Handmade Showdown)
              seria poradnikowa,
              7 x 60’
              prod. Wielka Brytania, 2011
              Raise the Roof dla Channel 4              Znana ze swojego zamiłowania do ręcznie robionych rzeczy i domowych dekoracji Kirstie Allsopp postanawia sprawdzić swoje umiejętności konkurując z bardziej doświadczonymi artystami i ekspertami.

              Widzowie DOMO+ znają Kirstie Allsopp między innymi z takich programów jak „Zrób sobie dom z Kirstie” czy „Idealne Święta Kirstie i Phila”. Tym razem gospodyni programu nie tylko doradzi, jak można przerobić stare rzeczy w swoim domu, ale zacznie uczyć się nowych umiejętności, by następnie stanąć w szranki ze specjalistami w danej dziedzinie i poddać swoje dzieła ostatecznej ocenie.

              W każdym odcinku, by wygrać z najlepszymi fachowcami prowadząca uczy się tworzenia wiklinowych koszyków, projektowania biżuterii, pieczenia, układania kwiatów i przygotowywania papierowych ozdób. A wraz z nią widzowie będą mogli doskonalić się w zakresie tych samych umiejętności.

              PREMIERA: OD WTORKU, 3 CZERWCA, 21:05

              Komentarz


              • Ramówka Domo+ na okres 9-15 czerwca

               Ramówka Domo+ na okres 9-15 czerwca

               Hitem tygodnia jest premiera serii „Richard E. Grant i sekrety hoteli” (od 9 czerwca, 22:00). Sekrety słynnych i nierzadko osławionych hoteli całego świata – oto, co przed widzami odkryje w swoim programie słynny brytyjski aktor Richard E. Grant. Prowadzący zabierze widzów w świat niezwykle luksusowych hoteli posiadających nierzadko pełną skandali i sekretów historię. Richard E. Grant odwiedzi ten najbardziej znane, niemal ikoniczne miejsca, których tajemnice często były skrywane przed kamerami. Ten ukryty dotychczas przed oczami ciekawskich obraz przedstawia skandale o charakterze seksualnym, przykłady niepoprawnych zachowań znanych i cenionych osobowości i ekstrawaganckie wymagania bogaczy.

               Komentarz


               • Richard E. Grant i sekrety hoteli
                (Hotel Secrets with Richard E. Grant)
                seria dokumentalna,
                8 x 60’
                prod. Wielka Brytania, 2012
                Burning Bright dla Sky                Sekrety słynnych i nierzadko osławionych hoteli całego świata – oto, co przed widzami odkryje w swoim programie słynny brytyjski aktor Richard E. Grant.

                Prowadzący zabierze widzów w świat niezwykle luksusowych hoteli posiadających nierzadko pełną skandali i sekretów historię. Richard E. Grant odwiedzi ten najbardziej znane, niemal ikoniczne miejsca, których tajemnice często były skrywane przed kamerami. Ten ukryty dotychczas przed oczami ciekawskich obraz przedstawia skandale o charakterze seksualnym, przykłady niepoprawnych zachowań znanych i cenionych osobowości i ekstrawaganckie wymagania bogaczy.

                Prowadzący odwiedza z kamerą takie hotele jak: George V w Paryżu, nowojorski Four Seasons, Chateau Marmont w Los Angeles, MGM Grand w Las Vegas i Savoy w Londynie.

                Rozmawia z najbardziej znanymi w branży hotelarskiej osobami, w tym z miliarderem Donaldem Trumpem i hotelarzami Ianem Schragerem i Andrém Balazsem.

                Richard E. Grant to urodzony w Królestwie Suazi ceniony brytyjski aktor. Światową sławę zdobył dzięki udziałowi w filmie „Drakula” F. F. Coppoli oraz uhonorowanym wieloma nagrodami „Gosford Parku”. Na swoim koncie ma także udział w kultowym serialu „Doktor Who”.

                PREMIERA: OD PONIEDZIAŁKU, 9 CZERWCA, 22:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+