Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Domo+ HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Stockholm Design
  film dokumentalny
  52’
  prod. Francja, 2012
  dyst. TV ONLY  Twórcy filmu zabierają widzów za kulisy najważniejszego wydarzenia w świecie skandynawskiego designu - Stockholm Design Week 2012. Tak wygląda raj projektantów.

  Co roku w Sztokholmie odbywa się specjalne wydarzenie, na które zjeżdżają najlepsi projektanci ze wszystkich skandynawskich krajów. Jest to Stockholm Design Week i Stockholm Furniture & Light Fair. Nie jest ono przeznaczone wyłącznie dla specjalistów i branży. Może w nim uczestniczyć każdy, kto jest zainteresowany designem, czyli każdy dla kogo to, co nas otacza ma znaczenie.

  Film pokazuje od kuchni jak funkcjonuje tak duże wydarzenie i co na jego temat mają do powiedzenia jego uczestnicy.

  EMISJA: DOMO+, SOBOTA, 2 SIERPNIA, 17:05

  Komentarz


  • Ramówka Domo+ na okres 4-10.08

   Ramówka Domo+ na okres 4-10.08

   W tym tygodniu stacja wprowadzi dwie premiery. Pierwszą z nich będzie emitowana od poniedziałku, 4 sierpnia o 21:00 seria „Miasta nad wodą”. Niektórzy ludzie na świecie mają to szczęście, że mieszkają w miastach portowych. Bryza morska z rana jest dla nich codziennością, a domy przy plaży to oczywistość. Dzięki tej serii będziemy będzie można zobaczyć, jak wygląda życie i architektura w nadmorskich miejscowościach.

   Drugim hitem będzie seria „Agentki” (od 5 sierpnia, 21:00). Kiedy kupujemy mieszkanie rzadko zdarza się, że potrzebujemy pomocy. Zwracamy się wtedy do agent a nieruchomości. Tak bardzo skupiamy się na samej sprzedaży, że nie zastanawiamy się nad pracą tego człowieka. I kulisy właśnie ich pracy ukaże ten program.

   Komentarz


   • Miasta nad wodą
    (Waterfront cities od the world)
    seria dokumentalna
    13x60’
    prod. Wielka Brytania, 2010
    Splash Media

    Niektórzy ludzie na świecie mają to szczęście, że mieszkają w miastach portowych. Bryza morska z rana jest dla nich codziennością, a domy przy plaży to oczywistość. Dzięki tej serii będzie można zobaczyć, jak wygląda życie i architektura w nadmorskich miejscowościach.

    W każdym z 13 odcinków widzowie zobaczą jedną miejscowość, która jest ulokowana nad wodą. Będą mogli obejrzeć, dlaczego mieszkanie nad morzem jest marzeniem dużej części ludzi.

    Wszystko to będzie można obejrzeć oczami słynnej na całym świecie fotografika Heidi Hollinger. Seria pokaże takie miasta jak: Bangkok, Buenos Aires, Cape Town, Hawana, Helsinki, Houston, Lizbona, Maryslia, Melbourne, Moskwa, Reykjavík, San Francisco czy Tel Awiw.

    PREMIERA: PONIEDZIAŁEK, 4 SIERPNIA, 21:00

    Komentarz


    • Agentki
     (The Agents)
     seria dokumentalna
     16x30’
     prod. Kanada, 2010
     W Network

     Kiedy kupujemy mieszkanie rzadko zdarza się, że potrzebujemy pomocy. Zwracamy się wtedy do agent a nieruchomości. Tak bardzo skupiamy się na samej sprzedaży, że nie zastanawiamy się nad pracą tego człowieka. I kulisy właśnie ich pracy ukaże ten program.

     Twórcy serii śledzą życie agentów nieruchomości. Ich sukcesy i porażki. Przyglądają się, jak młodzi adepci zawodu starają się wybić, a weterani próbują się utrzymać. Agenci muszą mierzyć się nie tylko z trudnym produktem czy problematycznymi klientami, ale także z wynikającymi z kryzysu finansowego kłopotami.

     W serii zaprezentowane są historie kilku osób, w tym Leslie Dennis, która jest jedną z czołowych agentek w regionie oraz młodej Katie Aeby, która już w tym momencie dużo poświęciła dla kariery. Dzięki serii widzowie przekonają się jak trudno jest utrzymać się na szczycie pracując na rynku nieruchomości.

     PREMIERA: WTOREK, 5 SIERPNIA, 21:00

     Komentarz


     • Ramówka Domo+ na okres 11-17 sierpnia

      Premierą tygodnia jest kontynuacja znanej już widzom serii „Aż do nieba 2” (od 17 sierpnia, 21:00). Drapacze chmur to wyjątkowe przykłady zdumiewającej wyobraźni architektów. Poszczególnie miasta i kraje prześcigają się w budowaniu coraz to wyższych konstrukcji. Program zabierze widzów w podróż po najbardziej interesujących drapaczach chmur na świecie.

      Komentarz


      • Aż do nieba 2
       (Up to the sky 2)
       seria dokumentalna
       4x30’
       prod. Niemcy, 2012
       Parnass Film

       Drapacze chmur to wyjątkowe przykłady zdumiewającej wyobraźni architektów. Poszczególnie miasta i kraje prześcigają się w budowaniu coraz to wyższych konstrukcji. Program zabierze widzów w podróż po najbardziej interesujących drapaczach chmur na świecie.

       Nigdy wcześniej tak dużo ludzi nie żyło w miastach, jak na początku XXI wieku. W Azji miasta przekraczające 15-20 milionów mieszkańców nie są już niczym nadzwyczajnym. Liczba takich miast zwiększa się coraz szybciej. Z tego powodu architekcie stają przez poważnym wyzwaniem zapewnienie przestrzeni życiowej dla tak dużej liczby ludzi. Rozwiązaniem się właśnie drapacze chmur. Miasto zamiast rozbudowywać się poziomo, rośnie pionowo.

       W czterech odcinkach serii widzowie zobaczą przykłady drapaczy chmur z całego świata. Twórcy programu odwiedzą z kamerami: Tokio, Seul, Monachium i Chicago.

       PREMIERA: NIEDZIELA, 17 SIERPNIA, 21:00

       Komentarz


       • Ramówka Domo+ na okres 18-24 sierpnia

        Ramówka Domo+ na okres 18-24 sierpnia

        W tym tygodniu Domo+ szczególnie poleca premierowy odcinek produkcji własnej stacji „Home staging – mieszkania do sprzedania” (17 sierpnia, 16:30). Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, wraca w drugim sezonie programu „Home staging – mieszkania do sprzedania” Po raz kolejny pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć 10 różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.

        Widzowie zobaczą także premierowy odcinek „Domów marzeń – nad morzem” (17.08, 13:00). Każdy chciałby mieć wspaniały dom nad morzem i budzić się rano przy morskiej bryzie. Są ludzie, którzy chcą spełnić swoje marzenia o kupnie domu nad morzem. W wydaniu pieniędzy i zakupie pomoże im słynna brytyjska prezenterka Jenni Falconer.

        Komentarz


        • Home staging – mieszkania do sprzedania 2
         seria poradnikowa,
         10 x 52’
         prod. Polska, 2014
         Forward Group dla Domo+

         Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, wraca w drugim sezonie programu „Home staging – mieszkania do sprzedania” Po raz kolejny pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć 10 różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.

         Już w pierwszym odcinku drugiej serii Maria odwiedzi znanego aktora i muzyka Rafała Olbrychskiego, który chce sprzedać swoje duże mieszkanie w Józefosławiu. Ogrodzone osiedle, baseny i bogaci mieszkańcy – tak wyglądają realia tej nieruchomości. Prowadząca zajrzy także do sympatycznego starszego małżeństwa. Para mieszkająca dotychczas w mieszkaniu przy ulicy Puławskiej postanowiła kupić sobie spokojne lokum na Targówku, a poprzednią nieruchomość sprzedać. Jednak okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie i dlatego zwrócili się o pomoc do Marii Semczyszyn.

         „Home staging - mieszkania do sprzedania” to pierwszy w Polsce program poświęcony niezwykle popularnej na świecie usłudze home stagingu, która w USA znana jest już od lat 70. XX wieku. Home staging to angielski termin oznaczający profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Home staging różni się od tradycyjnie pojmowanej architektury wnętrz tym, że jest tani, szybki i ukierunkowany na sprzedaż lub wynajem. Nieruchomość należy zaprezentować potencjalnym nabywcom tak, aby zostali oczarowani i zainteresowani nieruchomością już na samym początku jej oglądania.

         PREMIERA: NIEDZIELA, 29 CZERWCA, 16:30

         Komentarz


         • Domy marzeń – nad morzem
          (Fantasy Homes by the Sea)
          seria dokumentalna,
          10x60’
          prod. Wielka Brytania, 2010
          Splash Media

          Każdy chciałby mieć wspaniały dom nad morzem i budzić się rano przy morskiej bryzie. Są ludzie, którzy chcą spełnić swoje marzenia o kupnie domu nad morzem. W wydaniu pieniędzy i zakupie pomoże im słynna brytyjska prezenterka Jenni Falconer.

          Jeśli jesteście fanami „Ucieczka na wieś” to na pewno spodobają Wam się także „Domy marzeń - nad morzem”. W każdym odcinku prowadząca odwiedza parę, która ma budżet na to by kupić dom nad morzem. Prowadząca przedstawia bohaterom propozycje, które mieszczą się w ich zasięgu cenowym. Ostatecznie to oni podejmują decyzję o zakupie.

          Jenni Falconer pokazuje im także nieruchomości, które mogłyby być ich własnością gdyby pieniądze nie były problemem. Tym samym widzowie mają wgląd nie tylko w bardziej rzeczywiste i finansowo realne domy, ale także te fantazyjne, o których można tylko pomarzyć.

          PREMIERA: NIEDZIELA, 13 LIPCA, 13:00

          Komentarz


          • Ramówka Domo+ na okres 25-31 sierpnia

           Ramówka Domo+ na okres 25-31 sierpnia

           W tym tygodniu na widzów czekają dwa hity w postaci filmów dokumentalnych. 30 sierpnia o 17:20 stacja pokaże „Dream Window: spojrzenie na japoński ogród”. Film pokazuje japońskie ogrody, które są uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Odkrywa sekrety zarówno klasycznych, jak i współczesnych ogrodów. W filmie w rolę komentatorów wcielają się wybitne japońskie osobowości, które opowiadają o roli ogrodów we współczesnym społeczeństwie.

           Dzień później, 31 sierpnia o 21:00 Domo+ zaprezentuje film „Nowy Jork – z betonu do zieleni”. W 2007 roku ówczesny burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg przyjął plan, który zakładał przekształcenie „Wielkiego Jabłka” w „Zielone Jabłko”. W ten sposób rozpoczęła się ekologiczna rewolucja w jednym z największych miast świata.

           Komentarz


           • Dream Window: spojrzenie na japoński ogród
            (Dream Window: Reflections on the Japanese Garden)
            film dokumentalny
            47’
            prod. USA, 1992            Film pokazuje japońskie ogrody, które są uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Odkrywa sekrety zarówno klasycznych, jak i współczesnych ogrodów. W filmie w rolę komentatorów wcielają się wybitne japońskie osobowości, które opowiadają o roli ogrodów we współczesnym społeczeństwie.

            W programie zaprezentowany został m.in. legendarny ogród Saiho-ji Temple w Kyoto, Cesarska Willa Katsura i przepiękny ogród Shugaku-in - jedno z najbardziej znanych miejsc w Kraju Kwitnącej Wiśni czy zapierający dech w piersiach Sogetsu Hall w Tokio. Film Johna Junkermana wzbogacają wspaniałe zdjęcia oddające artyzm i pietyzm japońskiej sztuki ogrodniczej, której nikt wcześniej nie pokazał na dużym ekranie. Azjatyckie ogrody podkreślają urodę miejsca, w którym się znajdują, starają się wyeksponować przyrodę, bez ingerencji w jej naturalny kształt. W Europie zielone zakątki tworzy się zupełnie inaczej, dlatego japońskie ogrody są dla mieszkańców Starego Kontynentu egzotyczne i niezwykłe.

            EMISJA: niedziela, 30 sierpnia, 17:20

            Komentarz


            • Nowy Jork – z betonu do zieleni
             (From Big Apple to Green Apple)
             Film dokumentalny
             52’
             prod. Francja, 2012
             dyst. TV ONLY

             W 2007 roku ówczesny burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg przyjął plan, który zakładał przekształcenie „Wielkiego Jabłka” w „Zielone Jabłko”. W ten sposób rozpoczęła się ekologiczna rewolucja w jednym z największych miast świata.

             Bloomberg postanowił stawić czoła zmianom klimatycznym i problemom związanym z przeludnieniem miasta oraz technologicznym zacofaniem. Wszystkie te elementy stały o podstaw stworzenia projektu „PlaNYC”. Jego strategicznymi celami były: poprawa jakości wody i powietrza, lepsze wykorzystanie przestrzeni i ziemi, unowocześnienie źródeł energii i publicznego transportu. Był to najbardziej kompleksowy plan, jaki został stworzony przez amerykańskie miasto lub stan w XXI wieku. Już 2007 roku sytuacja w Nowym Jorku była zdecydowanie lepsza niż w ciągu ostatnich dekad. Po tragedii z 2001 roku miasto podniosło się gwałtownie. Bezrobocie i współczynnik przestępczości spadły, a ulice są czystsze. Problemem jest jednak nadal kwestia przeludnienia. Do 2030 roku Nowemu Jorkowi ma przybyć dodatkowy milion mieszkańców. Tym samym pojawi się więcej samochodów i więcej energii będzie potrzeba do zaspokojenia potrzeb nowojorczyków. Plan zakłada m.in. ograniczenia w poruszaniu się samochodami po centrum miasta, budowę parków, sadzenie drzew i modyfikację system dostarczania energii.

             EMISJA: NIEDZIELA, 21 SIERPNIA, 21:00

             Komentarz


             • Niestety nie udało mi się obejrzeć tego odcinka czy będzie jeszcze kiedyś powtórka? Z przyjemnością go zobaczę. Już sama zajawka jest bardzo zachęcająca

              Komentarz


              • napisał(a) Marinka14 Zobacz post
               Niestety nie udało mi się obejrzeć tego odcinka czy będzie jeszcze kiedyś powtórka? Z przyjemnością go zobaczę. Już sama zajawka jest bardzo zachęcająca
               Napisz proszę o którą pozycję dokładnie chodzi? Prześlę zapytanie w tej kwestii.

               Komentarz


               • Ramówka Domo+ na okres 1-7 września

                Ramówka Domo+ na okres 1-7 września

                Na początek września stacja przygotowała kilka nowych produkcji własnych oraz świeże zagraniczne tytuły.

                Już w środę, 3 września o 21:00 Domo+ pokaże premierowo produkcję własną „Mieszkanie – nowe wyzwanie”. W każdym odcinku Damian Urbańczyk, znany widzom Domo+ z serii „Luksus na sprzedaż”, poznaje potrzeby oraz możliwości finansowe bohaterów – osób, które chcą kupić mieszkanie lub dom. Po zebraniu niezbędnych informacji dobiera oferty spełniające ich szczegółowe wymagania. Następnie oprowadza potencjalnych kupców po trzech wybranych nieruchomościach, rozmawiając z nimi o niuansach związanych z poszukiwaniem mieszkania czy domu. Przy okazji podpowiada jak znaleźć odpowiednie miejsce, na co zwracać uwagę podczas kupna nowego lokum, w co najlepiej zainwestować i jak uniknąć najczęstszych błędów.

                W sobotę, 6 września o 18:00 wystartuje autorska produkcja „Daleko od miasta”. Gospodyni programu, dziennikarka Natalia Sosin postanowiła odwiedzić byłych mieszkańców miast, którzy podjęli odważną decyzję i układają sobie życie na nowo – daleko od miasta. Zapyta ich o to co robią, jak zarabiają na utrzymanie i czy nie brakuje im miejskich atrakcji.

                W niedzielę, 7 września o 16:30 na antenę wróci Maria Semczyszyn w trzecim sezonie „Home stagingu”. Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, trzeci raz wkroczy do mieszkań i domów ludzi, chcących sprzedać lub wynająć swoją nieruchomość. W programie będzie można zobaczyć 16 różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.

                Nie zabraknie także zagranicznych produkcji, w tym „Cennych gratów” oraz „Stylowego domu Kirstie”. Oba tytuły są nowością na antenie stacji.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+