Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Domo+ HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Ramówka Domo+ na okres 16-22 czerwca

  Ramówka Domo+ na okres 16-22 czerwca

  Premierą tygodnia jest dokument „Mikrotopia” (piątek, 20.06, 22:00). Film była pokazywany na tegorocznym PLANETE+ DOC Film Festival, którego partnerem jest kanał dokumentalny PLANETE+
  Jakie to uczucie mieszkać w samochodzie lub w wąskiej metalowej kapsule ponad drzewami, a cały swój dobytek nosić w plecaku? Dla większości dom oznacza stabilizację, stałość i trwałość. Jednak w obliczu wzrostu ludzkiej populacji i technologii współczesne społeczeństwo musi stać się coraz bardziej mobilne i dążyć do minimalizmu.

  Komentarz


  • Mikrotopia
   (Microtopia)
   film dokumentalny,
   52’
   prod. Szwecja, 2013
   Jonas Kellagher; Eight Millimetres AB, Solaris Filmproduktion   Jakie to uczucie mieszkać w samochodzie lub w wąskiej metalowej kapsule ponad drzewami, a cały swój dobytek nosić w plecaku? Dla większości dom oznacza stabilizację, stałość i trwałość. Jednak w obliczu wzrostu ludzkiej populacji i technologii współczesne społeczeństwo musi stać się coraz bardziej mobilne i dążyć do minimalizmu.

   Rozwiązaniem mogą okazać się przenośne mieszkania, które można z łatwością transportować w coraz to nowe miejsca. Film pokazuje, w jaki sposób współcześni architekci, artyści, a także zwykli aktywiści próbują za wszelką cenę zrealizować marzenie o przenośnym i mobilnym życiu, które może zapewnić ludziom całkowitą wolność. Oprócz różnorodnych wspaniałych koncepcji architektonicznych minidomów, widzowie poznają opinie współczesnych nomadów, ludzi bezdomnych, zestresowanych, potrzebujących prywatności i izolacji. Opowiadają oni o własnej koncepcji domu i sposobie, w jaki próbują ją zrealizować.

   Twórcy filmu obserwują, jak funkcjonują domy na chodniku, dachu, w przemysłowych przestrzeniach, a także na łonie natury, dzięki czemu można przyjrzeć się, jak korespondują one ze współczesną architektoniczną ideą minidomów. Czy rzeczywiście jest to prawdziwa i realna szansa dla coraz bardziej powiększającej się ludzkości, czy raczej czysty eksperyment dla tych, którzy mogą sobie na to pozwolić lub nie mają innego wyjścia? Ten pięknie nakręcony film bez wątpienia podejmuje niezwykle ważny problem dotyczący współczesności i stara się rozwiązać go w zaskakujący sposób.

   PREMIERA: PIĄTEK, 20 CZERWCA, 22:00

   Komentarz


   • Ramówka Domo+ na okres 23-29 czerwca

    Ramówka Domo+ na okres 23-29 czerwca

    W tym okresie stacja wprowadzi aż dwie premiery, w tym jedną produkcję własną. Od 29 czerwca, w każdą niedzielę o 16:30 widzowie zobaczą premierowy odcinek drugiego sezonu serii „Home staging – mieszkania do sprzedania”- produkcji własnej Domo+. Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, wraca w drugim sezonie programu „Home staging – mieszkania do sprzedania” Po raz kolejny pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć 10 różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.

    Z kolei w środę, 25 czerwca o 22:00 będzie można obejrzeć premierę serii „Miasto przechodzi na zielonym”. Świat miejskiej zieleni podobnie, jak świat szkła i betonu ma swoich bohaterów – to ludzie, którzy uznają miasto, to więcej niż korki, biurowce i smog.

    Komentarz


    • Home staging – mieszkania do sprzedania 2
     seria poradnikowa,
     10 x 52’
     prod. Polska, 2014
     Forward Group dla Domo+     Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, wraca w drugim sezonie programu „Home staging – mieszkania do sprzedania” Po raz kolejny pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć 10 różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.

     Już w pierwszym odcinku drugiej serii Maria odwiedzi znanego aktora i muzyka Rafała Olbrychskiego, który chce sprzedać swoje duże mieszkanie w Józefosławiu. Ogrodzone osiedle, baseny i bogaci mieszkańcy – tak wyglądają realia tej nieruchomości. Prowadząca zajrzy także do sympatycznego starszego małżeństwa. Para mieszkająca dotychczas w mieszkaniu przy ulicy Puławskiej postanowiła kupić sobie spokojne lokum na Targówku, a poprzednią nieruchomość sprzedać. Jednak okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie i dlatego zwrócili się o pomoc do Marii Semczyszyn.

     „Home staging - mieszkania do sprzedania” to pierwszy w Polsce program poświęcony niezwykle popularnej na świecie usłudze home stagingu, która w USA znana jest już od lat 70. XX wieku. Home staging to angielski termin oznaczający profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Home staging różni się od tradycyjnie pojmowanej architektury wnętrz tym, że jest tani, szybki i ukierunkowany na sprzedaż lub wynajem. Nieruchomość należy zaprezentować potencjalnym nabywcom tak, aby zostali oczarowani i zainteresowani nieruchomością już na samym początku jej oglądania.

     PREMIERA: NIEDZIELA, 29 CZERWCA, 16:30

     Komentarz


     • Miasto przechodzi na zielonym
      (Cities turn green)
      seria dokumentalna,
      3 x 60’
      prod. Wielka Brytania, 2012
      TV ONLY

      Świat miejskiej zieleni podobnie, jak świat szkła i betonu ma swoich bohaterów – to ludzie, którzy uznają miasto, to więcej niż korki, biurowce i smog.

      Zieleń w mieście kojarzy się przede wszystkim z trawnikami i parkami. Jednak, jak pokaże seria „Miasto przechodzi na zielonym”, są ludzie, którzy widzą w tym coś więcej. W ich wizji jest także miejsce dla miejskich ogrodów. A w nich pasterzy, pszczelarzy czy ogrodników.

      To nowe spojrzenie na tkankę miasta promowane jest przez wybitnych wizjonerów, kreatywne umysły i innowacyjnie myślące osobowości. Ich postulatem jest przywrócenie miasta jego mieszkańcom oraz stworzenie silnie połączonych lokalnych społeczności. To oni i ich pomysły będą głównymi bohaterami trzyodcinkowej serii dokumentalnej „Miasto przechodzi na zielonym”.

      PREMIERA: OD ŚRODY, 25 CZERWCA, 22:00

      Komentarz


      • Ramówka Domo+ na okres 30.06-06.07

       Ramówka Domo+ na okres 30.06-06.07

       Hitem tygodnia będzie film „Narrogin (6 lipca, 15:00)”. Dokument opowiada o procesie projektowania wieży widokowej Banksia, której budowę zaproponowali architekt Jakub Szczęsny i kuratorka Kaja Pawełek. W ramach projektu "SPACED Art Out of Place", organizowanego przez IASKA, Polacy spędzili w ubiegłym roku w Australii dwa miesiące, tworząc koncepcję architektoniczną dla miasta Narrogin.

       Komentarz


       • Narrogin
        (Narrogin)
        film dokumentalny,
        30’
        prod. Polska, 2012        Dokument opowiada o procesie projektowania wieży widokowej Banksia, której budowę zaproponowali architekt Jakub Szczęsny i kuratorka Kaja Pawełek. W ramach projektu "SPACED Art Out of Place", organizowanego przez IASKA, Polacy spędzili w ubiegłym roku w Australii dwa miesiące, tworząc koncepcję architektoniczną dla miasta Narrogin.

        IASKA to organizacja NGO powstała w 1998 roku z inicjatywy farmerów i artystów w Australii. W 2010 roku zainicjowała projekt "SPACED. Art Out of Place", do którego zostali zaproszeni polski architekt i artysta Jakub Szczęsny oraz kuratorka sztuki i architektury współczesnej Kaja Pawełek. W ramach rewitalizacji historycznej stacji kolejowej w centrum miasta Narrogin Polacy zaproponowali budowę 18-metrowej stalowej wieży widokowej z fasadą poruszaną za pomocą sensorów ruchu. W ten sposób budowla mogłaby wchodzić w reakcję ze zwiedzającymi, być jak żywy organizm.

        Narrogin wydaje się pod każdym względem odległe od polskich realiów, jednak w wielu wymiarach, niczym w soczewce, skupia problemy zglobalizowanego świata, wspólne już niemal pod każdą szerokością geograficzną. Wizualizacja wieży powstała w oparciu o pogłębione badanie lokalne: Szczęsny i Pawełek rozmawiali z mieszkańcami o historii regionu i ich oczekiwaniach co do nowej budowli. Odkrywali specyfikę Narrogin, jego rzeczywistość mającą znamiona postkolonialne, ujawniające szereg lokalnych problemów, jak konflikty pomiędzy aborygeńskimi klanami czy częste samobójstwa wśród młodych mężczyzn. Poprzez swój nietypowy projekt chcieli pokazać, że architektura i sztuka mogą pomóc w odzyskiwaniu i wzmacnianiu tożsamości miejsca.

        Jakub Szczęsny - architekt; Grupa Projektowa Centrala. Studiował w szkole Paris La Defense i na Wydziale Architektury w Barcelonie. W latach dziewięćdziesiątych był ilustratorem i dyrektorem artystycznym w agencji reklamowej. Pracuje głównie nad eksperymentalnymi domami dla odważnych klientów oraz ingerencjami w przestrzeniach publicznych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Australii. Kocha Pałac Kultury za to, że wygląda jak scenografia Gotham City z Batmana.

        Kaja Pawełek - kuratorka sztuki i architektury współczesnej zajmuje się aktywnie sztuką publiczną. Realizowała między innymi projekt "Dotleniacz" autorstwa Joanny Rajkowskiej (z ramienia CSW Zamek Ujazdowski) oraz wiele innych działań w przestrzeni publicznej.

        EMISJA: DOMO+, niedziela, 6 lipca, 15:00

        Komentarz


        • Ramówka Domo+ na okres 7-13.07

         Ramówka Domo+ na okres 7-13.07

         Premierą tygodnia jest seria „Domy marzeń – nad morzem” (13.07, 13:00). Każdy chciałby mieć wspaniały dom nad morzem i budzić się rano przy morskiej bryzie. Są ludzie, którzy chcą spełnić swoje marzenia o kupnie domu nad morzem. W wydaniu pieniędzy i zakupie pomoże im słynna brytyjska prezenterka Jenni Falconer.

         Drugą nowością, którą w tym okresie wprowadzi kanał jest seria „Holiday Home Sweet Home” (polski tytuł do potwierdzenia, 07.07, 21:00). Seria to swoisty przewodnik po najciekawszych letnich domach i rezydencjach Wielkiej Brytanii. W ten świat wprowadzi widzów Lisa Faulkner.

         Komentarz


         • Domy marzeń – nad morzem
          (Fantasy Homes by the Sea)
          seria dokumentalna,
          10x60’
          prod. Wielka Brytania, 2010
          Splash Media

          Każdy chciałby mieć wspaniały dom nad morzem i budzić się rano przy morskiej bryzie. Są ludzie, którzy chcą spełnić swoje marzenia o kupnie domu nad morzem. W wydaniu pieniędzy i zakupie pomoże im słynna brytyjska prezenterka Jenni Falconer.

          Jeśli jesteście fanami „Ucieczka na wieś” to na pewno spodobają Wam się także „Domy marzeń - nad morzem”. W każdym odcinku prowadząca odwiedza parę, która ma budżet na to by kupić dom nad morzem. Prowadząca przedstawia bohaterom propozycje, które mieszczą się w ich zasięgu cenowym. Ostatecznie to oni podejmują decyzję o zakupie.

          Jenni Falconer pokazuje im także nieruchomości, które mogłyby być ich własnością gdyby pieniądze nie były problemem. Tym samym widzowie mają wgląd nie tylko w bardziej rzeczywiste i finansowo realne domy, ale także te fantazyjne, o których można tylko pomarzyć.

          PREMIERA: NIEDZIELA, 13 LIPCA, 13:00

          Komentarz


          • Holiday Home Sweet Home
           seria dokumentalna,
           20x60’
           prod. Wielka Brytania, 2012
           Twofour

           Seria to swoisty przewodnik po najciekawszych letnich domach i rezydencjach Wielkiej Brytanii. W ten świat wprowadzi widzów Lisa Faulkner.

           Program pokaże zarówno wille przy plaży, jak i rezydencje osadzone na terenach wiejskich. Razem z gospodynią serii widzowie przyjrzą się temu gdzie wypoczywają Brytyjczycy. Jednak to nie budynki będą głównymi bohaterami, lecz ludzie, których Lisa przedstawi. Widzowie będą mogli również poznać Wielką Brytanię od strony, której do tej pory nie znali.

           PREMIERA: PONIEDZIAŁEK, 7 LIPCA, 21:00

           Komentarz


           • Ramówka Domo+ na okres 14-20 lipca

            Ramówka Domo+ na okres 14-20 lipca

            W tym tygodniu stacja szczególnie poleca premierowy odcinek autorskiej produkcji „Home staging – mieszkanie do sprzedania” (20 lipca, 16:30). Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, wraca w drugim sezonie programu „Home staging – mieszkania do sprzedania” Po raz kolejny pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć 10 różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.

            Komentarz


            • Home staging – mieszkania do sprzedania 2
             seria poradnikowa,
             10 x 52’
             prod. Polska, 2014
             Forward Group dla Domo+             Maria Semczyszyn, ekspertka ds. rynku nieruchomości, dyplomowana home stagerka, wraca w drugim sezonie programu „Home staging – mieszkania do sprzedania” Po raz kolejny pomoże poszukującym pomocy właścicielom mieszkań odmienić je tak, by szybko przyniosły duży zysk przy sprzedaży lub wynajmie. W programie będzie można zobaczyć 10 różnych mieszkań i wnętrz, których właściciele starają się na nich zarobić, ale nie idzie to do końca po ich myśli.

             Już w pierwszym odcinku drugiej serii Maria odwiedzi znanego aktora i muzyka Rafała Olbrychskiego, który chce sprzedać swoje duże mieszkanie w Józefosławiu. Ogrodzone osiedle, baseny i bogaci mieszkańcy – tak wyglądają realia tej nieruchomości. Prowadząca zajrzy także do sympatycznego starszego małżeństwa. Para mieszkająca dotychczas w mieszkaniu przy ulicy Puławskiej postanowiła kupić sobie spokojne lokum na Targówku, a poprzednią nieruchomość sprzedać. Jednak okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie i dlatego zwrócili się o pomoc do Marii Semczyszyn.

             „Home staging - mieszkania do sprzedania” to pierwszy w Polsce program poświęcony niezwykle popularnej na świecie usłudze home stagingu, która w USA znana jest już od lat 70. XX wieku. Home staging to angielski termin oznaczający profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Home staging różni się od tradycyjnie pojmowanej architektury wnętrz tym, że jest tani, szybki i ukierunkowany na sprzedaż lub wynajem. Nieruchomość należy zaprezentować potencjalnym nabywcom tak, aby zostali oczarowani i zainteresowani nieruchomością już na samym początku jej oglądania.

             PREMIERA: NIEDZIELA, 29 CZERWCA, 16:30

             Komentarz


             • Ramówka Domo+ na okres 21-27 lipca

              Ramówka Domo+ na okres 21-27 lipca

              Hitem tygodnia będzie dokument „Burj Khalifa” (25 lipca, 22:00). Jeszcze w 1995 roku w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich mieszkało ponad 650 tysięcy osób. W 2005 roku było to już 1 200 000 ludzi, a dzisiaj miasto liczy sobie ponad 2 200 000 mieszkańców. Mimo tak szybkiego przyrostu, Dubaj w mniejszym stopniu rozrasta się w poziomie, a bardziej w pionie. To właśnie tam powstał największy budynek świata – Burj Khalifa.

              Komentarz


              • Burj Khalifa
               (Burj Khalifa – Dubai's Vertical City)
               film dokumentalny
               52’
               prod. Zjednoczone Emiraty Arabskie, 2011
               GTV               Jeszcze w 1995 roku w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich mieszkało ponad 650 tysięcy osób. W 2005 roku było to już 1 200 000 ludzi, a dzisiaj miasto liczy sobie ponad 2 200 000 mieszkańców. Mimo tak szybkiego przyrostu, Dubaj w mniejszym stopniu rozrasta się w poziomie, a bardziej w pionie. To właśnie tam powstał największy budynek świata – Burj Khalifa.

               Burj Khalifa to najwyższa, w pełni znajdująca się na nad powierzchnią wody, konstrukcja stworzona przez człowieka. Jednocześnie jest trzecią co do wielkości konstrukcją na świecie. Budowa trwała 5 lat i zakończyła się w 2009 roku. Wieżowiec ma 163 piętra i 829 metrów wysokości.

               Dokument opowiada nie tylko o samym budynku, jako architektonicznym cudzie. Skupia się także na historycznym otoczeniu miejsca, w którym stoi, robotnikach, którzy go zbudowali czy ludziach pracujących w jego wnętrzu. Widzowie poznają także szczegóły niebezpiecznej operacji mycia okien w wieżowcu, opis planu ewakuacyjnego, tak dużego budynku, czy tajemnice najwyżej ulokowanej restauracji na świecie.

               EMISJA: PIĄTEK, 25 LIPCA, 22:00

               Komentarz


               • Ramówka Domo+ na okres 28.07-3.08

                Ramówka Domo+ na okres 28.07-3.08

                Pozycją hitową w tym tygodniu jest dokument „Stockholm Design” (2 sierpnia , 17:05). Twórcy filmu zabierają widzów za kulisy najważniejszego wydarzenia w świecie skandynawskiego designu - Stockholm Design Week 2012. Tak wygląda raj projektantów.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+