Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TVP Regionalna

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Hanys
    założył(a) wątek TVP Regionalna

TVP Regionalna

01.09.2013 startuje ten kanal.Liczymy ze nc+ wprowadzi ten kanal do swojej oferty.Dlatego zalozylem ten temat zeby kazdy mogl sie wypowiedziec.

• Leon
    replied
    napisał(a) wlodek.z. Zobacz post
    Jeżeli wszystko jest ok to czemu trzeba płacić i ściągają.
    Każdy ma swój rozum, powinien mieć. Jeżeli coś jest niezgodne z K RP a Ty tego nie przestrzegasz to narażasz się na konsekwencje prawne. Jeżeli TK RP jako najwyższy urząd orzekający co jest zgodne a co nie z K RP orzekł, że ustawa nakazująca płacić jest niezgodna z K RP to dlaczego pytasz "trzeba płacić" ?
    Rząd kolesi zrobi wszystko aby zebrać kasę od naiwnych. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Leave a comment:

• Kipcior
    replied
    A mnie w tej historii wlodka rozbił "wizytator" za oknem Wiekszej bzdury nie słyszałem. Kontroler musi przyjść do Ciebie do domu, wylegitymować się, pokazać stosowne upranienia i dopiero jak go wpuścisz może skontrolować. Z takiej kontroli sporządzany jest protokół. Ale możesz go nie wpuścić i wtedy robi notatkę służbową, która nie jest podstawą żadania zapłaty abonamentu, bo kontroli de fato nie było.

znalazłem jeszcze taką oto wypowiedź trybunały konstytucyjnego:

"Nienaruszalność mieszkania to jedna z podstawowych zasad konstytucyjnych wyrażona w art. 50 Konstytucji. Gwarantuje każdemu m.in. to, że przeszukanie mieszkania może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony. "

Więc w bajki se włóż historię o wizytatorach kręcących sie po osiedlu i zaglądających do okien, a może siedzi służbowo na wieżowcu z lornetką i notuje okno po oknie??
    Co więcej jeszcze można by takiego gościa podać do sądu za to, że podgląda mnie bez mojej

Leave a comment:

• Jarosław K.
    replied
    To nie zarejestrowanie telewizora to nic nie daje, bo jak przyjdzie powiastka do zapłaty to ty musisz udowodnić , że go nie masz, tylko jak udowodnić jak mają wgląd do kartoteki użytkowników sprzętu telewizyjnego np dekodery, poza tym co jakiś czas niektóre kanały maja info LOKOWANIE PRODUKTU, to jednocześnie wskazuje ile w danej chwili pracuje odbiorców na tym kanale.
    Co Ty opowiadasz? Jak nie zarejestrujesz telewizora to nie przyjdzie żadna powiastka do zapłaty. Może przyjść najwyżej, jeżeli telewizor zarejestrujesz i nie będziesz płacił. I byłbym bardzo wdzięczny za wyjaśnienie, jaką "kartotekę użytkowników sprzętu telewizyjnego np dekoderów" masz na myśli.

Leave a comment:

• dizmar
    replied
    ...
    Wystarczy,że wizytator stanie pod twoim oknem i będzie widział że oglądasz.
    Abonament nie jest za oglądanie powtarzam to już kolejny raz. Kiedy to zrozumiesz? Oczywiście znowu Twoja ironia został zrozumiana przez mnie.

Leave a comment:

• danielqs
    replied

Czyli jak ktoś mieszka na 4 piętrze to musi uważać na podejrzanych osobników kręcących się wkoło bloku z drabiną, żeby tylko czasem nie chcieli go podglądać przez okno co ogląda. Nie daj Boże jak ktoś mieszka w wieżowcu i zobaczy przez okno drabinę z wozu strażackiego, bo nie będzie wiedział czy to pożar czy może wizytator i musi szybko chować telewizor do piwnicy.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    napisał(a) Leon Zobacz post
    To jest nieprawda. Przeczytaj.
    22/3/A/2010

WYROK

z dnia 16 marca 2010 r.

Sygn. akt K 24/08*

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że abonament telewizyjny jest niezgodny z Konstytucją RP.

napisał(a) dizmar Zobacz post
    I co mam uwierzyć, ze jeżeli ukazuje się info o LOKOWANIU PRODUKTU to idzie informacja, że ja dizmar oglądam akurat TV. No jeszcze tak nie jest przynajmniej jeżeli oglądam z anteny (nie istotne czy SAT czy naziemnej) Nie ma technicznej możliwości aby mój TV poprzez antenę wysyłał informację o oglądaniu go czyli o swoim włączeniu w tym momencie. Jeżeli z wykorzystaniem internetu jest to już oczywiście możliwe.
    Ostatni raz edytowany przez wlodek.z.; 2014-01-26, 19:26.

Leave a comment:

• gunner78
    replied
    przeciez lokowanie produktu, to tylko informacja o tym, ze w audycji masz markowe produkty, a nie jak np. u kiepskich... mocne fulle, kiepy itp itd

Leave a comment:

• dizmar
    replied
    ..., poza tym co jakiś czas niektóre kanały maja info LOKOWANIE PRODUKTU, to jednocześnie wskazuje ile w danej chwili pracuje odbiorców na tym kanale.
    ...
    I co mam uwierzyć, ze jeżeli ukazuje się info o LOKOWANIU PRODUKTU to idzie informacja, że ja dizmar oglądam akurat TV. No jeszcze tak nie jest przynajmniej jeżeli oglądam z anteny (nie istotne czy SAT czy naziemnej) Nie ma technicznej możliwości aby mój TV poprzez antenę wysyłał informację o oglądaniu go czyli o swoim włączeniu w tym momencie. Jeżeli z wykorzystaniem internetu jest to już oczywiście możliwe.
    napisał(a) Leon Zobacz post
    ...
    Trybunał Konstytucyjny orzekł, że abonament telewizyjny jest niezgodny z Konstytucją RP.
    A czyż ja gdziekolwiek mówiłem o jego legalności lub nie? Tylko wyjaśniałem, że abonament nie jest za oglądanie tylko za posiadanie sprawnego odbiornika i nic więcej. Sprawa zgodności abonamentu z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej to już zupełnie inny temat. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie kończy z automatu obowiązywania przepisów które uznał on jako niezgodne z najwyższym aktem prawnym.
    Ostatni raz edytowany przez dizmar; 2014-01-26, 19:19.

Leave a comment:

• Leon
    replied
    napisał(a) dizmar Zobacz post
    Jak na razie abonament jest za posiadanie sprawnego i zgłoszonego na poczcie odbiornika a nie za oglądanie czegokolwiek. Nic w tej sprawie nie zmieniło się od wprowadzenia abonamentu w czasach bardzo już odległych. Ewentualna opłata audiowizualna też tym bardziej nie będzie zależała od tego czy oglądasz bądź nie TVP lub nawet cokolwiek. Trochę rozumienia prawa by się przydało Inna sprawą jest przeznaczenie zebranych pieniędzy.
    22/3/A/2010

WYROK

z dnia 16 marca 2010 r.

Sygn. akt K 24/08*

Leave a comment:

• dizmar
    replied
    Tak w potocznej mowie TV naziemna bezpłątna, tylko abonament co ściągają jest płatny za co? a wkrótce mamy być opłata audiowizualna? ...
    Jak na razie abonament jest za posiadanie sprawnego i zgłoszonego na poczcie odbiornika a nie za oglądanie czegokolwiek. Nic w tej sprawie nie zmieniło się od wprowadzenia abonamentu w czasach bardzo już odległych. Ewentualna opłata audiowizualna też tym bardziej nie będzie zależała od tego czy oglądasz bądź nie TVP lub nawet cokolwiek. Trochę rozumienia prawa by się przydało Inna sprawą jest przeznaczenie zebranych pieniędzy.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    napisał(a) Jarosław K. Zobacz post
    No i co? Mnóstwo ludzi nie płaci, tych odbierających naziemną telewizję również. Wystarczy, że nie mają zarejestrowanego telewizora.
    To nie zarejestrowanie telewizora to nic nie daje, bo jak przyjdzie powiastka do zapłaty to ty musisz udowodnić , że go nie masz, tylko jak udowodnić jak mają wgląd do kartoteki użytkowników sprzętu telewizyjnego np dekodery, poza tym co jakiś czas niektóre kanały maja info LOKOWANIE PRODUKTU, to jednocześnie wskazuje ile w danej chwili pracuje odbiorców na tym kanale.
    Ja nie płacę ze względów zdrowotnych , utrata słuchu pow. 70 % na oba ucha.

Leave a comment:

• Jarosław K.
    replied
    Ja nie płacę mimo gotowości sprzętu.
    No i co? Mnóstwo ludzi nie płaci, tych odbierających naziemną telewizję również. Wystarczy, że nie mają zarejestrowanego telewizora.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    napisał(a) Jarosław K. Zobacz post
    Jak to za co? Za posiadanie telewizora gotowego do odbioru programu. Nie ma to żadnego związku z telewizją naziemną, jak odbierasz wyłącznie sygnał satelitarny to też musisz płacić.
    Ja nie płacę mimo gotowości sprzętu.

Leave a comment:

• Jarosław K.
    replied
    Tak w potocznej mowie TV naziemna bezpłątna, tylko abonament co ściągają jest płatny za co? a wkrótce mamy być opłata audiowizualna? odbiór sygnału wiąże się z obowiązkiem opłacania abonamentu RTV,
    tu poczytaj
    Jak to za co? Za posiadanie telewizora gotowego do odbioru programu. Nie ma to żadnego związku z telewizją naziemną, jak odbierasz wyłącznie sygnał satelitarny to też musisz płacić.

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+