Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TVP Regionalna

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

napisał(a) GDA Zobacz post
    16 kanalow tv maja wyslac na satelite?
    ludzie pomyslcie troche

must carry nie obowiazuje platform satelitarnych
    Zasada must carry obowiązuje wszystkich operatorów rozprowadzających program, w tym również platformy satelitarne. (Dawniej zasada ta obowiązywała tylko sieci kablowe, jednak bodajże wraz z wejściem w życie ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej rozszerzono must carry również na innych operatorów, w tym na platformy satelitarne).

Oczywiście najlepszym, chodź nierealnym i nieopłacalnym rozwiązaniem jest umieszczenie na satelicie wszystkich 16 kanałów regionalnych TVP. Jednak, aby platforma nc+ wywiązała się z wypełnienia zasady must carry wystarczy, iż dołączy do oferty JEDEN kanał regionalny. Już wcześniej cytowałem fragment ustawy... jednak chyba nie wszyscy umieją czytać ze zrozumieniem

"(...) i JEDNEGO regionalnego programu telewizyjnego rozpowszechnianego przez Telewizję Polską S.A (...)"
    ----------
    Proszę o wprowadzenia do nboxów możliwości układania własnej listy kanałów z WŁASNĄ NUMERACJĄ.

Komentarz

napisał(a) michal Zobacz post
      jednak bodajże wraz z wejściem w życie ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej rozszerzono must carry również na innych operatorów, w tym na platformy satelitarne
      "bodajże" - daj linka do tej ustawy
      TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

wystarczy wpisać w google ustawa o radiofonii i telewizji i to będzie art 43 ust 1
        Ostatni raz edytowany przez Luki555; 2013-09-03, 13:37.

Komentarz

Ok - przeczytałem

i zgodnie z ustawą (rzeczywiście zostało to poprawione - także zwracam honor) TVP Warszawa musi zostać dołączona do cenki ale tylko i wyłacznie TVP Warszawa

więc te prośby o 16 regionów podarujcie sobie już

Komentarz

Niczego nie podarujemy. Albo wszystkie 16 regionów TVP daje na sat, albo niech spada razem ze swoim haraczem.

Komentarz

Ale teraz do kogo piszesz bo chyba sie zgubiłem?

Komentarz

są jeszcze przepisy o must cary ale to juz są ogólne informacje że KRRiT nakłada na operatorów obowiązek dołanczania kanałów do swoich ofert tak zwany must cary

Komentarz

napisał(a) michal Zobacz post
                  Zasada must carry obowiązuje wszystkich operatorów rozprowadzających program, w tym również platformy satelitarne. (Dawniej zasada ta obowiązywała tylko sieci kablowe, jednak bodajże wraz z wejściem w życie ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej rozszerzono must carry również na innych operatorów, w tym na platformy satelitarne).

Oczywiście najlepszym, chodź nierealnym i nieopłacalnym rozwiązaniem jest umieszczenie na satelicie wszystkich 16 kanałów regionalnych TVP. Jednak, aby platforma nc+ wywiązała się z wypełnienia zasady must carry wystarczy, iż dołączy do oferty JEDEN kanał regionalny. Już wcześniej cytowałem fragment ustawy... jednak chyba nie wszyscy umieją czytać ze zrozumieniem

"(...) i JEDNEGO regionalnego programu telewizyjnego rozpowszechnianego przez Telewizję Polską S.A (...)"
                  Problem jest taki, że w ustawie jest napisane o operatorach, którzy mają obowiązek udostępniać kanały. Platformy mówią, że nie są operatorami....

Spójrzmy na sytuację Polsatu w telewizji na kartę i stanowisko "operatora".
                  Ostatni raz edytowany przez connor; 2013-09-03, 15:47.

Komentarz

napisał(a) Pawel85 Zobacz post
                    Niczego nie podarujemy. Albo wszystkie 16 regionów TVP daje na sat, albo niech spada razem ze swoim haraczem.
                    Tyle, że niektórzy tutaj domagają się (niemal żądają) by platformy cyfrowe dokonały rzeczy niemożliwej to znaczy by zaczęły nadawać 16 kanałów regionalnych, które póki co nie są nadawane satelitarnie. Telewizja Polska prawdopodobnie nie ma najmniejszych zamiarów by rozpocząć takie nadawanie (nadawanie w NTC wystarczająco dużo kosztuje).

Komentarz

napisał(a) connor Zobacz post
                      Problem jest taki, że w ustawie...
                      Nie. Jedyny problem jest taki jak w piosence Kombi: "Nie ma zysku...". Dlatego regionów na satelicie nie ma i nie będzie.

Komentarz

A jakby tak wszystkie kanały zbić w jeden?
                        wszystkie tvn-y połączyć w jeden kanał,
                        wszystkie polsaty, wszystkie tvp, hbo, cinemax-y, filmboxy itd, itp,
                        Mielibyśmy zajefajną platformę, a miejsca na prawdziwe HD byłoby w nadmiarze.

Komentarz

bardzo chętnie bym widzial takie kanaly

15 kanalow w hd z b.dobra ramowka

a nie kilkaset badziewi reklamowych w ktorych w kolko to samo leci

Komentarz

Jeśli nie przez satelitę, to zawsze mogą przez internet nadawać.
                            JAKI SENS MA FORUM, NA KTÓRYM PYTANIA SĄ USUWANE LUB POZOSTAJĄ BEZ ODPOWIEDZI?

Komentarz

i tak sie dzieje juz

www​.tvpstream.tvp.pl

Komentarz

dolacza tvp warszawa innej mozliwosci nie ma
                                uplink cenki jest w warszawie wiec i taki sygnal wysla na satelitę
                                A co powiesz na to, że słoweńska telewizja publiczna za niecały miesiąc opuszcza HotBird? Przy okazji zwalnia się transponder, tylko trzeba wywalczyć miejsce i wygrać z konkurencją (np. skupującym ostatnio transpondery na HotBirdzie Sky Italia). Tylko trzeba pamiętać, że nc+, Cyfrowy Polsat, Orange Polska (tak naprawdę nc+ dla Neostrady) i TVP powinny ponad wszelkimi podziałami połączyć siły i... wygrać ten transponder.

Nie dosyć że tp są przeładowane do granic mozliwości i mamy hade jakie mamy
                                to wy postulujecie wrzucenie 16 KANAŁÓW o znikomej wartości?

przedszkole - inaczej tego nie mogę nazwac
                                1) Przy DVB-S2/MPEG4 można mieć 16 stacji regionalnych w przynajmniej przyzwoitej jakości SD.
                                2) Jest też inny argument - w razie możliwości poszczególne regiony mogą odłączyć się od pasma wspólnego. Jeżeli TVP Warszawa jako pierwszy region odłączył się od pasma wspólnego, to co trzeba było zrobić z tym fantem?
                                3) Nie są tak znikomej wartości (choć TVP Olsztyn zamiast rezygnacji prezydenta Elbląga z dotacji unijnej na nowy stadion piłkarski wolały emitować w wiadomościach wiadomość o jakimś dzikim psowatym, który zapędził się do rolnika spod Nidzicy [choć nazwisko obecnego prezydenta Elbląga = nazwa dzikiego psowatego, który zapędził się do rolnika spod Nidzicy], ale nie można tak mówić o każdym innym regionie)

napisał(a) Jarosław K. Zobacz post
                                Jeśli nie przez satelitę, to zawsze mogą przez internet nadawać.
                                i tak sie dzieje juz
                                www​.tvpstream.tvp.pl
                                Czy widziałeś kiedykolwiek przeglądarkę internetową w BOX-ach+ (bądź nbox-ach)?
                                Tutaj alternatywą byłoby jedynie dołączenie aplikacji TVP Stream do BOX-ów+ (przy okazji rozwiązanie to załatwiłoby raz na zawsze kwestię TVP Parlament), jednakże należałoby się:
                                1) uporać z innymi dekoderami platformy nc+ niż MediaBOX+ i turboBOX+ (w tym usługa Multiroom+)
                                2) udostępnić aplikację TVP Stream w cenie abonamentu (jeżeli patrząc na to, że TVN Player jest dodatkowo płatny, sceptycyzm jest uzasadaniony).
                                CLRA (turboBOX+) + 2850ST (BOX+)
                                Samsung LE32C650 (TV LCD)
                                Samsung UE32F5300 (TV LCD)
                                Od 7.11.2013 nc+: Universe+ + Multiroom Premium HD= 69 PLN/mies.

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+