Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PLANETE+ HD

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • #31
  napisał(a) sonikus Zobacz post
  Bo tam są tematy do których trzeba dorosnąć, dzieciarnia nie znajdzie tam nic dla siebie.
  10/10
  Na forum od 01.2011,Abonent N od 10.10.2008,Abonent nc+ od 22.03.2013,kolejna umowa od 01.05.2015 Comfort+Extra+ Multi+ 8 x Canal+, Canal+VOD + HBO HD,Filmbox, Turbobox + 500 GB 79.90/24 mieś.

  Komentarz


  • #32
   Planete jest tak samo przereklamowany jak te całe Ceplusy. Na tyle zachwytów fanboji to po prostu powinny być kanały idealne. A są co najwyżej poprawne.

   Od Planete bardziej cenię History HD czy NGC HD (nawet pomimo tego że oba ostatnio idą w stronę Discoszajsu, to jednak jest tam możliwość wybrania jeszcze interesujących programów). Viasatów niestety nie miałem przyjemności oglądać, ale i tak interesowałby mnie tylko ten kanał w HD (Viasat Nature/History HD czy jak o tam się zwie?)

   Komentarz


   • #33
    WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL


    Warsztaty dla dzieci „Jak zrobić film?” i „Dźwiękobraźnia” oraz poranki edukacyjne dla młodzieży - oto atrakcje 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL dla najmłodszych widzów.

    W programie 10. festiwalu PLANETE+ DOC znajdzie się wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, a także ich rodziców i opiekunów:
    • Warsztaty „Jak zrobić film?” - niedziela 12 maja, godz. 14.00, warszawskie kino Iluzjon.
     Zajęcia dla dzieci w wielu 7-11 lat poprowadzą redaktorzy magazynu „FilmPRO” Filip Kovcin i Małgorzata Stasiak. Młodzi uczestnicy warsztatów obejrzą prezentację multimedialną dotyczącą podstawowych zagadnień związanych z realizacją filmu oraz wykonają praktyczne ćwiczenia filmowe. Efektem zajęć będzie film, który dzieci przygotują wspólnie z prowadzącymi.
    • Pokaz filmu „Więcej niż miód” i warsztaty „Dźwiękobraźnia” - czwartek 16 maja, godz. 14.00, warszawskie kino Iluzjon.
     Specjalny pokaz filmu „Więcej niż miód” o przyszłości świata bez pszczół będzie dostosowany do potrzeb rodziców z niemowlętami – odbędzie się w sali z przyciszonym dźwiękiem i przygaszonym światłem. W tym samym czasie zostaną przeprowadzone warsztaty dla przedszkolaków, podczas których dzieci wykonają instrumenty z przedmiotów codziennego użytku, będą improwizować na instrumentach, śpiewać i tworzyć własne melodie. Po pokazie, nawiązując do tematyki filmu, specjaliści udzielą rodzicom eko-porad, zwiększających ich świadomość ekologiczną.
    • Pokazy specjalne dla gimnazjalistów i licealistów - od 13 do 17 maja, godziny przedpołudniowe, warszawska Kinoteka.
     Młodzi widzowie będą mieli okazję zobaczyć sześć filmów dokumentalnych wyselekcjonowanych z programu festiwalu, m.in.: „Zaciemnienie” o roli edukacji w rozwoju państw na przykładzie Gwinei, „Ludzki wymiar” o jakości życia we współczesnych metropoliach czy „Pussy Riot. Modlitwa punka” o najsłynniejszych więźniarkach Władimira Putina granicach sztuki. Po każdej projekcji odbędzie się dyskusja, której celem będzie wykształcenie u młodzieży umiejętności wyciągania wniosków i wygłaszania własnego zdania.
    • Wykład dla nauczycieli pt. „Jak rozmawiać z nastolatkami o seksualności?” - sobota 11 maja, godz. 11.30, warszawska Kinoteka.
     Wykład odbędzie się po projekcji filmu „Seksowne dzieci”, który porusza problem nadmiernej seksualizacji młodzieży w internecie. Zostanie na nim omówione zagadnienie uprzedmiotowienia dziewcząt i kobiet we współczesnym świecie, a także pornografii i jej wpływu na zachowanie młodych ludzi.    10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL - jubileuszowa edycja jednego z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych na świecie odbędzie się w dniach 10-19 maja w warszawskich kinach Kinoteka i Iluzjon. Uczestnicy obejrzą ponad 140 filmów. Impreza po raz drugi będzie miała równoległą odsłonę we Wrocławiu. Od 12 do 19 maja w Dolnośląskim Centrum Filmowym (DCF) pokazanych zostanie ponad 50 filmów. Projekcjom w obu miastach będą towarzyszyć m.in.: debaty, spotkania z twórcami, wystawy, koncerty, warsztaty, wykłady mistrzowskie i konferencje. Ponadto w ramach „weekendu z festiwalem PLANETE+ DOC” (17-19 maja) impreza odbędzie się także w kinach studyjnych w 20 innych miastach Polski.

    Więcej informacji o 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL na www.planetedocff.pl oraz www.facebook.com/PlaneteDoc.

    Głównymi Partnerami festiwalu i fundatorami Nagrody Publiczności są kanał dokumentalny PLANETE+ oraz platforma cyfrowa nc+. Mecenasem festiwalu jest Bank Millennium.

    Komentarz


    • #34
     Prezentujemy listę premier Planete+ na okres 20 – 26 maja 2013:


     20.05.13 – PONIEDZIAŁEK

     PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
     20:15 Podróże z pasją: Szwedzi na zamku (4/6), Polska, 2007, (18 min.)

     „Podróże z pasją” to pełne niezapomnianych wrażeń spotkania z historią, pokazane w niekonwencjonalny sposób, w pięknej scenerii i malowniczym krajobrazie różnych regionów Polski. Reżyserka Dorota Tuńska odwiedza z kamerą miejsca ważnych walk m.in. pod Grunwaldem, tereny, gdzie odbyła się jedna z bitew napoleońskich pod Pułtuskiem w 1806 roku, upamiętniona na Łuku Triumfalnym w Paryżu, czy bitwa nad Bzurą, największa podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku. Opowieści wzbogacone są o tajemnice, legendy, spotkania z fascynującymi ludźmi, prawdziwymi pasjonatami historii, którzy wcielają się w różne epoki i kostiumy historyczne m.in.: średniowiecznych rycerzy, Wikingów, halabardników.

     PREMIERA W PAŚMIE: FILMOWE DOCHODZENIA
     20:45 Balto. Bohater psiego zaprzęgu, (Balto - a Hero From Alaska), Norwegia, 2011, (56 min.)

     W 1925 roku pies imieniem Balto uratował od śmierci mieszkańców alaskańskiego miasta Nome. Sława dzielnego husky przeminęła jednak szybko, a psi bohater skazany został na lata udręki i zaniedbania.

     Zima 1925 roku upływała na Alasce pod znakiem rekordowych mrozów i ciężkich burz śnieżnych, które odcięły od świata mieszkańców Nome. Na domiar złego w miasteczku rozszalała się epidemia dyfterytu, grożąc zagładą całej populacji. Z pomocą pospieszył wówczas Norweg Hunnar Kaasen ze swym psim zaprzęgiem prowadzonym przez Balto, mieszańca husky z wilkiem. Dzięki ich poświęceniu udało się sprowadzić do Nome serum i zahamować rozwój epidemii. Historia szybko obiegła całą Amerykę, a Balto stał się gwiazdą mediów i filmu. Niestety jego sława nie trwała długo.
     „Balto. Bohater psiego zaprzęgu” to opowieść o czworonożnym bohaterze, którego pomnik po dziś dzień stoi w nowojorskim Central Parku.     21.05.13 – WTOREK

     PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
     20:15 Ekipa, Polska, 2007, (21 min.)

     Zabawna i wzruszająca zakulisowa historia polskiej kinematografii.

     Elektrycy, oświetleniowcy, wózkarze - ludzie, którzy skrywają się w cieniu, gdzieś za kulisami, a przecież właśnie oni są fundamentem każdego filmu. Są to ludzie, którzy z pasją oddają się swojej pracy, nie zważając na trudy i niebezpieczeństwa. Najważniejsza jest dla nich świadomość bycia kimś ważnym w wielkim wydarzeniu. Z ich wypowiedzi dowiadujemy się wiele na temat pracy przy filmach Wajdy, Munka czy Morgensterna.


     PREMIERA W PAŚMIE: NASZA PLANETA
     20:45 Opłynąć Arktykę, (The Northern Passage - Touring the Top of the World), Norwegia, 2011, (54 min.)

     Dwaj przyjaciele dokonali niemożliwego: opłynęli biegun północny w jedno lato!

     Norweski badacz Börge Ousland i szyper Thorleif Thorleifsson dokonali tego wyczynu w 2010 roku. Umożliwiły im to przede wszystkim zmiany klimatyczne, które od lat następują na całym świecie. Trzykadłubowiec o nazwie „Northern Passage”, wykonany z włókna szklanego, miał tylko jeden silnik, poza tym łódka była na tyle mała, by móc płynąć nią po mieliźnie lub nieść ją po lodzie. O wyprawie można było powiedzieć - ekologiczna!
     Podróż miała wiele punktów zwrotnych - gdy Norwedzy stracili kurs przy wybrzeżach Syberii czy gdy musieli płynąć w nocy, a trudność polegała na tym, by w kompletnych ciemnościach nie wpłynąć na lód.     22.05.13 – ŚRODA

     PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
     20:15 Dokoła Wojtek Polska V (4/6), Polska, 2012, (30 min.)

     „Kanon Krajoznawczy Polski” zawiera obiekty i miejsca uznane za kwintesencję obrazu Polski. Zaliczono do niego 300 zabytkowych budowli, kilkadziesiąt najwartościowszych muzeów oraz 600 obiektów w 400 miejscowościach i 23 parkach narodowych. W serii „Dokoła Wojtek Polska V” podróżnik Wojtek Nowakowski rusza w wędrówkę, opartą właśnie o „Kanon”, w województwo dolnośląskie.

     Seria zachęca do turystyki pozytywnej i aktywnej. Wojtek Nowakowski odwiedza miejsca osobliwe, wyróżniające się za sprawą ludzi, zdarzeń, ezoterycznych dziwności. Dostojne - acz niekiedy puste - zabytkowe mury, ożywają dzięki scenkom historycznym z udziałem bohaterów związanych z danym miejscem. Wcielą się w nich - prowadzący program i miłośnicy historii – bractwa rycerskie, poszukiwacze skarbów, tropiciele tajemnic. W programie nie zabraknie także obrazków ze sztandarowych, corocznych imprez uznanych za wizytówki regionów.


     PREMIERA W PAŚMIE: NAUKA I TECHNIKA
     20:50 W poszukiwaniu pożądania, (Lust auf die Lust - von Zaubertränken und Aphrodisiaka), Austria, 2011, (50 min.)

     Poszukiwania skutecznego afrodyzjaku trwają od zarania ludzkości. Eliksiry miłości, środki wzbudzające pożądania i potrawy potęgujące doznania są wszechobecne w naszej historii. Coś, co kiedyś obiecywała magia, dzisiaj potrafi wyjaśnić biochemia. Oto opowieść o seksualnych stymulatorach i efektach ich działania.

     „Jak jabłoń między leśnym drzewem - tak mój luby pomiędzy młodzieńcami. Chętnie siedziałam w jego cieniu, a jego owoc był słodkim dla mego podniebienia” - czytamy w Księdze Salomona. Ludzkość od zawsze poszukiwała owoców, ziół i tajemnych składników mających działać jak afrodyzjaki. Wierzono, że odpowiedni napar bądź eliksir wzmaga libido, a wraz z nim seksualne doznania. Oczekiwano, że rozbudzi namiętność i podniesie potencję.
     Fakt, że wiara w magiczną moc afrodyzjaków przetrwała tyle wieków, każe poważnie się zastanowić. Czy tak naprawdę można zmierzyć natężenie pożądania? Z punktu widzenia nauki odpowiedź nie jest jednoznaczna. Badacze zauważają jednak stymulujące działanie określonych substancji, często nie będąc w stanie nawet wytłumaczyć, czemu zawdzięczają one swe efekty.
     Gustav W. Trampitsch, reżyser filmu, postanowił poznać tajemnicę miłosnych eliksirów. Ich sekretów szukał na targach z przyprawami w Egipcie, Meksyku i Indii, w świątyniach na Tajwanie, w pamiętających dawne wieki ogrodach oraz w... muzeum alchemii. Kosztował azteckiej czekolady, tradycyjnej herbaty, chińskich grzybków. Zasięgał opinii szamanów, zielarzy i naukowców. Wszystko po to, aby prześledzić dzieje afrodyzjaków w historii ludzkości i znaleźć odpowiedź na pytanie: czy to naprawdę działa, a jeśli tak to w jaki sposób?

     Komentarz


     • #35
      23.05.13 – CZWARTEK

      PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
      20:15 Koniec ulicy, Polska, 2005, (25 min.)

      Codzienność mikrospołeczności, której większość stanowią górnicze rodziny, a rytm nadaje zmianowa praca.

      Krótka uliczka na Górnym Śląsku, gdzie wszyscy się znają. Nie bez przyczyny domy nazywa się familokami. Tu tradycje zakorzenione w mentalności ludzi nie ulegają dramatycznym zmianom. Jednak budowa Drogowej Trasy Średnicowej zmieni ulicę Piekarską w trasę szybkiego ruchu. W marcu wyburzono już ostatni dom. Tożsamość tego miejsca, w którym życie toczyło się powoli i zwykle, pozostanie już tylko w pamięci mieszkańców nowego osiedla.
      Dokument został wyprodukowany w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.


      PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
      20:45 Z wyciągniętymi rękami (1/2), Polska, 2006, (51 min.)
      PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
      21:45 Z wyciągniętymi rękami (2/2), Polska, 2006, (51 min.)

      W bloku komunistycznym w dążeniach do niezależności przewodziły Węgry i Polska. Polacy stopniowo, konsekwentnie i co najważniejsze skutecznie obalali komunizm, natomiast Węgrzy polegli przy pierwszym zrywie w październiku 1956 roku.

      To doświadczenie, tak jak dla Polski Powstanie Warszawskie, stało się traumą narodową Węgrów. Gdy wolny świat z niedowierzaniem śledził rozwój wydarzeń w Budapeszcie, Polacy byli już związani z Węgrami wspólnym działaniem. Poznański Czerwiec stał się zaczynem, choć nie bezpośrednią przyczyną, wydarzeń na Węgrzech. Na relację obu narodów, poza wspólną dolą pod sowieckim butem, miała wpływ też nieodległa historia. W powstaniu 1847 roku o wolność Węgier walczyli również Polacy, głównie z Galicji, i wstępowali w szeregi powstańców jako ochotnicy. Istniał nawet legion polski pod dowództwem gen. Józefa Wysockiego. Do wojska przyjęto również generałów Józefa Bema i Henryka Dembińskiego. Ostatecznie o klęsce powstańców zadecydowała postawa Rosji. Car Mikołaj I obawiał się, że gdy Węgry zwyciężą, upadnie autorytet Habsburgów.      24.05.13 – PIĄTEK

      PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
      20:15 Felgarz z Woli, Polska, 2008, (12 min.)

      Przedstawiciele cechów rzemieślniczych są coraz rzadziej spotykani w Warszawie.

      Tytułowy felgarz jest jedną z ostatnich osób, które wykonują tę pracę w stolicy. Pełen ciepła i poczucia humoru film prezentuje postać człowieka, który poświęcił się swojej pasji.
      Film zrealizowany w ramach Kursu Dokumentalnego prowadzonego przez Fundację Edukacji Filmowej Andrzeja Wajdy oraz Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, pod opieką artystyczną Marcela Łozińskiego i Jacka Bławuta. Film otrzymał Nagrodę im. Macieja Szumowskiego na 48. Krakowskim Festiwalu Filmowym 2008 - Maciejko oraz Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Etiuda & Anima 2008” Kraków 2008.


      PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
      20:25 Poszukiwacze skarbów, Polska, 2009, (19 min.)

      Film opowiada o wyprawie po skarb, który obrósł już w legendy i mity w rodzinnych podaniach.

      Dwaj bracia starannie pucują poloneza, kupują wykrywacz metalu i wyruszają w podróż do Lwowa, gdzie ich ojciec przed wojną ukrył kosztowności. „Poszukiwacze skarbów” to ciepła, pełna humoru opowieść, w której poszukiwanie skarbu jest tylko pretekstem do przeżycia przygody.      25.05.12 – SOBOTA

      PREMIERA W PAŚMIE: PORTRETY
      20:45 Każde dotknięcie zostawia ślad. Alina Szapocznikow, Polska, 2009, (48 min.)

      „Lubię pracować w materiałach, w których każde dotknięcie zostawia ślad” - mówiła Alina Szapocznikow. „Fizyczny kontakt z materią daje mi uczucie przekazywania siebie rzeźbie”.

      Alina Szapocznikow (1926 - 1973) pozostawiła po sobie nie tylko niezwykłe rzeźby, ale także działającą na wyobraźnię legendę: pięknej utalentowanej artystki, naznaczonej cierpieniem - pobytem w gettach i obozach koncentracyjnych, śmiertelną chorobą nowotworową. W filmowym portrecie Aliny Szapocznikow autorki starają się zajrzeć pod powierzchnię legendy, by przybliżyć jej osobę, stosunek do życia, także tego codziennego, do ludzi, historii i oczywiście sztuki. Dotarły do bliskich artystce osób, polskich i francuskich wybitnych artystów i twórców kultury, uczestników życia artystycznego. Przyjaciele nie tylko wspominają artystkę, ale także w bardzo osobisty i emocjonalny sposób interpretują jej twórczość, noszącą cechy autobiograficzne. Reżyser Andrzej Wajda wspomina jej wyjazd w 1963 roku na stałe z Warszawy do Paryża w poszukiwaniu nowych materiałów dla rzeźb, jej odwagę i pasję eksperymentowania. Szapocznikow w latach 60. ubiegłego wieku stworzyła serie rzeźb z wykorzystaniem odlewów fragmentów ciała w barwnym poliestrze. Co także niezwykłe - samodzielnie wykonywała odlewy ciała własnego i zaprzyjaźnionych osób. Francuska artystka Annette Messager, wspomina, że pięknej rzeźbiarce, tworzącej tak osobistą intymną sztukę, trudno było się przebić w ówczesnym zmaskulinizowanym środowisku francuskich artystów z kręgu Nowego Realizmu.
      Alina Szapocznikow nigdy nie opowiadała przyjaciołom o swojej wojennej młodości, jednak pod koniec życia stworzyła serie rzeźb, w których nawiązywała do Holocaustu. „Być może trudne wspomnienia powróciły pod wpływem choroby” - zastanawiają się jej przyjaciele. Annette Messager zaznacza: „chociaż jej sztuka porusza tematykę śmierci, to jednocześnie igra z nią. W języku francuskim mamy wyrażenie faire la nique a la mort, kpić ze śmierci, być ponad. I w twórczości i w życiu Alina taka właśnie była".
      Film pokazuje zarówno wyjątkową osobowość artystki, jak i wybitną twórczość - rzeźby piękne i niepokojące swoją biologiczną i „barokową” formą. Formą „wokół której można tańczyć” według słów samej artystki. Prace Aliny Szapocznikow niedostatecznie docenione za życia, dziś należą do najbardziej prestiżowych kolekcji na świecie.


      PREMIERA W PAŚMIE: SEANS PLANETE+
      21:45 Była sobie miłość. Rosyjska rodzinka, (Once There Was Love), Szwecja, 2012, (58 min.)

      Ania i Żenia mieli córkę Nadię. Byli bardzo młodzi i wkrótce pojawiły się problemy. Żenia wylądował w więzieniu za gwałt, a Ania i Nadia zamieszkały z jego rodziną.

      Przez dwanaście lat Ania pracowała z matką Żeni w ich zakładzie obuwniczym, miała romans z teściem, emerytowanym policjantem, który na co dzień zajmował się wnuczką. Gdy trafił do więzienia za bicie Ani, dziewczyna zdecydowała się opuścić rodzinę męża i rozwieść się. Wkrótce znalazła szczęście u boku innego mężczyzny.
      „Była sobie miłość…” to opowieść o przeciętnej rodzinie z rosyjskiej klasy średniej, która się rozpada na drobne kawałki.


      26.05.13 – NIEDZIELA

      PREMIERA W PAŚMIE: SPOŁECZEŃSTWO
      20:45 Złota rybka, (The Cod Game), Szwecja / Polska / Luksemburg, Belgia, 2012, (57 min.)

      Marcin Cholewiński jest najmłodszym rybakiem w Darłówku. Gotowy kontynuować rodzinny fach, chce dowieść swoich umiejętności. Nawet jeżeli będzie to oznaczało złamanie prawa.

      Krótko po tym, jak Marcin kupuje swoją pierwszą łódź, Unia Europejska nakłada karę na polskich rybaków za kontynuowane latami przełowienia. Rybacy z Darłówka nie mogą już łowić dorszy. Cholewiński nic sobie jednak nie robi z unijnych kar - zachęcany przez miejscowy związek rybacki, gotów jest łamać obowiązujące przepisy.

      Realizowany na przestrzeni dwóch lat dokument „Złota rybka” ukazuje życie grupkę polskich rybaków i ich walkę z Unią Europejską.

      Komentarz


      • #36
       LAUREACI 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL

       LAUREACI 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL


       Zakończyła się 10., jubileuszowa edycja PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, podczas której zaprezentowano ponad 140 filmów dokumentalnych z całego świata. Główne trofeum zdobył „Nie zapomnij mnie”. „Scena zbrodni” otrzymała Nagrodę Publiczności, ufundowaną przez telewizję PLANETE+ i platformę cyfrową nc+, a „Prawa Matthew” Nagrodę Magicznej Godziny.

       Najwyższe trofeum na 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL - NAGRODĘ MILLENNIUM i 8 000 euro otrzymał „Nie zapomnij mnie” Davida Sievekinga. „To niezwykle subtelny, ściskający za gardło, piękny, mądry film, w którym - prowadzeni za rękę przez reżysera, krok po kroku, zbliżamy się do głównych bohaterów. Nieśpiesznie wchodzimy w ich świat i wstrzymujemy oddech, przewidując nieuchronność wydarzeń” - uzasadniło Jury. Wyróżnienie specjalne przyznano dokumentowi „Mundial. Gra o wszystko” Michała Bielawskiego który mówi o „jednym wydarzeniu z dwóch różnych perspektyw i emocjonuje, jak strzał w sam środek bramki”.

       NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI, na którą zagłosowało blisko 6 000 widzów, oraz 2 000 euro, ufundowane przez kanał dokumentalny PLANETE+ i platformę cyfrową nc+, zdobyła „Scena zbrodni” Joshuy Oppenheimera, Anonymous i Christine Cynn. Twórcy przekonują indonezyjskich zbrodniarzy, aby odegrali przed kamerą wydarzenia sprzed 50 lat.
       „Scena zbrodni” otrzymała także GRAND PRIX DOLNEGO ŚLĄSKA - NAGRODĘ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO i 3 000 euro.

       NAGRODĘ MAGICZNEJ GODZINY i 4 000 euro dla najlepszego filmu średniometrażowego otrzymał obraz „Prawa Matthew” Marca Schmidta. „Oczarował nas pełnym szacunku, ludzkim podejściem do tematu i przejmującą historią. Przez cały czas patrzymy głównemu bohaterowi prosto w oczy, co daje brutalny i rozbrajający zarazem obraz wewnętrznego życia skołatanego umysłu” – tak jurorzy uzasadnili swój wybór. Przyznali także wyróżnienia specjalne filmom: „Joanna” Anety Kopacz i „Kobiety z Hotelu Pasażer” Patricii Correi i Valentiny Mac-Pherson.

       Nagrodę CANON CINEMATOGRAPHY AWARD i 4 000 euro dla twórcy najlepszego obrazu otrzymała „Elena" Petry Costy za „niezwykłe pokazanie żalu i tęsknoty za pomocą plastycznych obrazów”. Z kolei GREEN CROSS WARSAW AWARD i 3 000 euro wygrał „Ludzki wymiar” Andreasa M. Dalsgaarda, który pokazuje, że „poprawa jakości życia, która rozpoczyna się od zmiany codziennych warunków bytowania, inicjuje zmianę w sposobie myślenia i w efekcie nasz wpływ na cały ekosystem”.

       W konkursie na najlepszy film o prawach człowieka NAGRODĘ AMNESTY INTERNATIONAL i 3 000 euro otrzymał „Gang z Gulabi” Nishthy Jain. „To inspirujący i poruszający dokument o ruchu kobiet z południowych Indii, które mimo braku wykształcenia i wbrew tradycyjnym podziałom w społeczeństwie odważają się stawić czoło przemocy i innym formom łamania praw człowieka”.

       NAGRODĘ NOS CHOPINA i 1 000 euro dla najlepszego filmu o tematyce muzycznej otrzymał „Duch Piramidy” Andreasa Koefoeda. Jury doceniło obraz za „brak dosłowności w podejściu do muzycznego tematu oraz płynne zespolenie z pozostałymi wątkami filmu, za pomieszanie porządków - muzyki, krajobrazu, przyrody i duchowości, oraz za wszechobecność nienachalnej metafizyki”. Natomiast NAGRODĘ DOC ART i 1 000 euro dla najlepszego filmu o sztuce otrzymała „(Nie)prawdziwa historia Monty Pythona według Grahama Chapmana 3D” Billa Jonesa, Jeffa Simpsona i Bena Timletta. „Film zwraca uwagę swoją oszałamiającą wizualnością, jednak, co istotne, nie jest tu ona celem samym w sobie, lecz wiąże się nierozerwalnie z filmową opowieścią oraz doskonale oddaje jej istotę” – uzasadnili jurorzy.

       Wręczono również NAGRODĘ MIESIĘCZNIKA „FOCUS” dla największej osobowości festiwalu. Jej laureatem został Jean-François André Clervoy - francuski inżynier i astronauta, weteran trzech wypraw w kosmos zorganizowanych przez NASA.

       10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL odbywał się w dniach 10-19 maja w Warszawie, 12-19 maja we Wrocławiu i 17-19 maja w 20 miastach w Polsce. 11. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL odbędzie się w dniach 9-18 maja 2014.

       Głównymi Partnerami festiwalu i fundatorami Nagrody Publiczności są kanał dokumentalny PLANETE+ oraz platforma cyfrowa nc+.

       Komentarz


       • #37
        TOŻSAMOŚĆ PŁCIOWA I SZTUKA, WOLNOŚĆ I CENZURA

        TOŻSAMOŚĆ PŁCIOWA I SZTUKA, WOLNOŚĆ I CENZURA - FILMY W PLANETE+ I KONFERENCJA


        W maju i czerwcu widzowie PLANETE+ zobaczą filmy dokumentalne poświęcone wolności w sztuce i wyrażaniu tożsamości płciowej. Stacja objęła także patronatem medialnym konferencję „Cenzura, demokracja, płeć. Feministyczna krytyka i strategie oporu”, która odbędzie się w dniach 22-23 maja w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.

        PLANETE+ poszerza horyzonty, proponując na antenie nieszablonowe dokumenty i tematy pobudzające do dyskusji, a poza anteną wspierając inicjatywy związane z ciekawymi zjawiskami kulturowymi i społecznymi. Patronat nad konferencją „Cenzura, demokracja, płeć. Feministyczna krytyka i strategie oporu” wpisuje się w strategię stacji.

        Na konferencji poruszane będą kwestie współczesnej cenzury oraz jej związków z polityką, ekonomią i tożsamością płci, a także teorią, mediami i sztuką. Integralną część stanowić będzie dyskusja o strategiach oporu wobec cenzury. Zostaną omówione m.in. przypadki Doroty Nieznalskiej - artystki skazanej na prace społeczne za obrazę uczuć religijnych, Ulli Karttunen - fińskiej artystki skazanej za dzieło sztuki, w którym krytykowała internetowy rynek pornografii nieletnich, czy Pussy Riot - feministycznej grupy z Rosji, skazanej za antyputinowski performance w jednej z moskiewskich cerkwi.

        Na antenie PLANETE+ zostaną pokazane filmy związane z tematyką konferencji: „Interseksualni. On i ona w jednym ciele” o współczesnych hermafrodytach, „Cześć, jestem lesbijką” o kulturze lesbijskiej w Danii - jednym z najbardziej liberalnych krajów na świecie,„Coming out po kameruńsku” o nietolerancji dla homoseksualistów w Afryce, czy „Onanistki”, wnikliwy dokument przedstawiający fakty i mity dotyczące tego rodzaju przyjemności. Z kolei o sztuce traktuje dokument „Przez dziurkę od klucza - świat obrazów Alfreda Kubina” o jednym z najbardziej oryginalnych artystów XX wieku, którego prace były zapowiedzią surrealizmu czy „Louise Bourgeois, rzeźbiarka. Pająk, kochanka i mandarynka”- podróż przez życie i do wyobraźni ikony sztuki nowoczesnej Louise Bourgeois.

        Emisje w PLANETE+:

        24 maja, godz. 00:35 „Coming out po kameruńsku”
        25 maja, godz. 22:50 „Interseksualni. On i ona w jednym ciele”
        25 maja, godz. 01:00 „Przez dziurkę od klucza - świat obrazów Alfreda Kubina”
        30 maja, godz. 23:55 „Louise Bourgeois, rzeźbiarka. Pająk, kochanka i mandarynka”
        05.06, godz. 21:50 „Cześć, jestem lesbijką”
        08.06, godz. 23:00 „Onanistki”

        Komentarz


        • #38
         Zachęcam do zapoznania się z premierami Planete+, które będą emitowane na antenie stacji od 27 maja do 2 czerwca 2013.         27.05.13 – PONIEDZIAŁEK


         PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
         20:15 Podróże z pasją: Dziki Zachód u stóp Śnieżki
         (5/6), Polska, 2007, (18 min.)

         Sześcioodcinkowa seria dokumentalna o najciekawszych miejscach w Polsce, związanych z różnymi wydarzeniami historycznymi.

         „Podróże z pasją” to pełne niezapomnianych wrażeń spotkania z historią, pokazane w niekonwencjonalny sposób, w pięknej scenerii i malowniczym krajobrazie różnych regionów Polski. Reżyserka Dorota Tuńska odwiedza z kamerą miejsca ważnych walk m.in. pod Grunwaldem, tereny, gdzie odbyła się jedna z bitew napoleońskich pod Pułtuskiem w 1806 roku, upamiętniona na Łuku Triumfalnym w Paryżu, czy bitwa nad Bzurą, największa podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku. Opowieści wzbogacone są o tajemnice, legendy, spotkania z fascynującymi ludźmi, prawdziwymi pasjonatami historii, którzy wcielają się w różne epoki i kostiumy historyczne m.in.: średniowiecznych rycerzy, Wikingów, halabardników.


         PREMIERA W PAŚMIE: FILMOWE DOCHODZENIA
         20:45 Omega-3. Czyim kosztem?
         , (Tainted Gold), Norwegia, 2012, (48 min.)

         Kapsułki z kwasem tłuszczowym omega-3 to bardzo popularny suplement, zażywany przez każdego, kto chce podnieść odporność organizmu lub walczyć ze stanami zapalnymi. Nic dziwnego, że ich produkcja stała się bardzo lukratywnym biznesem. Biznesem, który ukrywa przed konsumentami swe ciemne strony.

         Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 mają zbawienny wpływ na zdrowie - spowalniają starzenie, podnoszą odporność, działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo. Problem w tym, że ludzki organizm ich nie wytwarza. Pozyskać można je jedynie z zewnątrz, a najbogatszym źródłem cennych kwasów jest rybi olej.
         Pomysł nakręcenia niniejszego dokumentu pojawił się w kwietniu 2009 roku, gdy twórcy filmu dowiedzieli się, że kapsułki sprzedawane na norweskim rynku nie są wcale wypełnione tranem z miejscowych łososi, lecz wyciągiem z południowoamerykańskich ryb, co do świeżości których można mieć poważne zastrzeżenia. Tak rozpoczęło się śledztwo, które zaprowadziło ich m.in. do Chile i Peru. Wkrótce na jaw wyszły nadużycia miejscowych hodowców - okazało się, że tony organicznych odpadów, toksycznych środków i żrącej sody wyrzucają wprost do morza lub na okoliczne plaże. Paradoksalnie, gdy chilijskie i peruwiańskie lokalne społeczności cierpią na coraz liczniejsze choroby, ludzie w Europie łykają produkowany tam tran. Dla zdrowia.
         Pomimo surowych przepisów i nadzoru nad hodowlami proceder kwitnie w najlepsze, na co przymykają oko norwescy zleceniodawcy. Nie obchodzi ich, że niskie standardy produkcji i transportu doprowadzają do sytuacji, w której rybi olej dociera z Ameryki do Europy zepsuty.
         Reżyserka Marit Higraff i jej ekipa przyjrzeli się z bliska funkcjonowaniu przemysłu, którego nikt wcześniej nie odważył się wziąć pod lupę. Norwescy filmowcy szybko przekonali się, że wart miliardy euro biznes jest naprawdę potężny i wpływowy, i skutecznie potrafi uciszać śmiałków gotowych wytykać mu nadużycia.


         28.05.13 – WTOREK


         PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
         20:15 Mój Kanion
         , Polska, 2010, (25 min.)

         „Mój Kanion” to film o niezwykłej ekspedycji do najgłębszego na Ziemi Kanionu Colca w peruwiańskich Andach.

         Międzynarodowa ekspedycja, polsko-amerykańsko-peruwiańska, w latach 2008-09 odważnie wkroczyła do jednego z ostatnich miejsc na Ziemi, które nie zostały jeszcze odkryte przez człowieka. Ściany kanionu pną się tu na wysokość ponad czterech tysięcy metrów, a nieprzewidywalny nurt Rio Colca rwie z siłą kilkunastu wodospadów pomiędzy wielkimi i ostrymi jak brzytwa głazami. Koryto rzeki nie przekracza w najszerszych miejscach dwustu metrów, a temperatura w nocy spada do 2-3 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że niektórym uczestnikom tego niebezpiecznego przedsięwzięcia puszczały nerwy. Z żalem oglądali się za siebie, wiedząc, że po wejściu do głębokiego kanionu, nie będą już mogli się wycofać, a jedyną deską ratunku będzie tylko marsz do przodu.
         Film „Mój Kanion” jest dokumentalnym zapisem zmagania się ludzi z żywiołem. I choć rzeka pozostała nieujarzmioną, to jednak uczestnikom wyprawy Colca Condor, na czele z jej charyzmatycznym przywódcą Jerzym Majcherczykiem, udało się zrealizować zakładane cele. Tym samym, jako pierwsi na świecie, zdobyli i zbadali naukowo najgłębszy na Ziemi Kanion Colca, wpisując się w historię odkryć na miarę największych zdobywców i odkrywców XX wieku. Dzięki ich osiągnięciu stał się wielką atrakcją turystyczną, a jednocześnie szansą rozwoju dla zacofanego do tej pory i biednego południowego regionu peruwiańskich Andów.


         PREMIERA W PAŚMIE: NASZA PLANETA
         20:45 Dzikie Nairobi
         , (Wildes Nairobi - Wo Leoparden durch die Gärten schleichen), Austria, 2011, (50 min.)

         Z trzema milionami mieszkańców Nairobi jest jednym z największych miast Afryki. Jednak metropolia, otoczona dzikimi parkami i rozległymi sawannami, bywa także domem dla wielu niebezpiecznych zwierząt.

         Zaledwie kilka metrów od lotniska mieści się park narodowy. Za autostradą lwy, hieny, żyrafy i nosorożce wylegują się na trawie, odgrodzone od ludzi jedynie elektrycznym pastuchem. W centrum Nairobi setki marabutów chodzą po trzypasmowych ulicach. Hordy małp terroryzują ludzi spacerujących po miejskich parkach, a krokodyle i hipopotamy pływają w basenach.
         Oto podróż filmowa do Nairobi - miasta pełnego sprzeczności, gdzie dzika natura ściera się z nowoczesną technologią, a ludzie i zwierzęta żyją jako sąsiedzi.


         29.05.13 – ŚRODA


         PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
         20:15 Dokoła Wojtek Polska V
         (5/6), Polska, 2012, (27 min.)

         „Kanon Krajoznawczy Polski” zawiera obiekty i miejsca uznane za kwintesencję obrazu Polski. Zaliczono do niego 300 zabytkowych budowli, kilkadziesiąt najwartościowszych muzeów oraz 600 obiektów w 400 miejscowościach i 23 parkach narodowych. W serii „Dokoła Wojtek Polska V” podróżnik Wojtek Nowakowski rusza w wędrówkę, opartą właśnie o „Kanon”, w województwo dolnośląskie.

         Seria zachęca do turystyki pozytywnej i aktywnej. Wojtek Nowakowski odwiedza miejsca osobliwe, wyróżniające się za sprawą ludzi, zdarzeń, ezoterycznych dziwności. Dostojne - acz niekiedy puste - zabytkowe mury, ożywają dzięki scenkom historycznym z udziałem bohaterów związanych z danym miejscem. Wcielą się w nich - prowadzący program i miłośnicy historii – bractwa rycerskie, poszukiwacze skarbów, tropiciele tajemnic. W programie nie zabraknie także obrazków ze sztandarowych, corocznych imprez uznanych za wizytówki regionów.


         PREMIERA W PAŚMIE: NAUKA I TECHNIKA
         20:50 Granice światła
         , (Limits of Light), Austria, 2011, (50 min.)

         Film dokumentalny o granicach ludzkiej percepcji.

         Ludzie świat głównie widzą - to nasz najważniejszy zmysł. I okazuje się, że jest on o wiele wspanialszym miejscem niż sądzimy.
         Ten film ukazuje świat poza naszą codzienną percepcją. Nie udałoby się to bez odpowiedniego wyposażenia technicznego. Widzowie po raz pierwszy zobaczą światło kolorowe i promienie gamma, które mogą zniszczyć życie na Ziemi, czy fale radiowe, bez których rozwój współczesnych społeczeństw byłby niemożliwy. Twórcy przedstawią także wielkich pionierów, m.in. Newtona, Einsteina, Herschela i Roentgena, których geniusz przeniósł świat poza granice światła.

         Komentarz


         • #39
          30.05.13 – CZWARTEK


          PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
          20:15 Marta Dwoje Oczu
          , Polska, 2012, (27 min.)

          Film dokumentalny o kobiecie nurkującej jaskiniowo w cenotach Meksyku.

          Cenoty są największym skarbem półwyspu Jukatan. To ukryte w dżungli jaskinie, które tworzą długie korytarze, pełne stalaktytów i stalagmitów. Woda jest krystalicznie czysta i przejrzysta, rafa koralowa pamięta czasy paleogenu, pływają tu m.in. pielęgnice, żółwie słodkowodne, węgorze czy jadowite węże, a także rosną lotosy.


          PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
          20:50 Mur berliński - życie w podzielonym mieście
          , (Stab Mauerjahre - Leben im geteilten Berlin), Niemcy, 2011, (51 min.)

          Opowieść o życiu w mieście prawie przez 30 lat podzielonym murem na dwie części.

          Mur berliński był symbolem zimnej wojny - rozdzielił miasto, rodziny, przyjaciół. Twórcy filmu wracają do 1961 roku, kiedy został postawiony. Na podstawie materiałów archiwalnych i wypowiedzi świadków rekonstruują najważniejsze wydarzenia z życia Berlińczyków na przestrzeni 30 lat, m.in. przemówienie Johna F. Kennedy’ego „Ich bin ein Berliner” w ramach solidarności z mieszkańcami Berlina Zachodniego, studenckie demonstracje przeciwko wojny w Wietnamie, przebieg rewolucji aksamitnej w 1989 roku, która była krokiem milowym do zburzenia muru berlińskiego i zakończenia zimnej wojny. Ten film to ważny i fascynujący obraz wydarzeń historycznych końca XX wieku w Europie.


          PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
          21:50 Doktor Śmierć. Pościg za zbrodniarzem
          , (Die Jagd nach Dr. Tod - Protokoll einer Fahndung), Niemcy, 2008, (57 min.)

          Sadystyczny lekarz, dr Aribert Heim był jednym z największych hitlerowskich zbrodniarzy. Aby uniknąć aresztowania, na długi czas dosłownie zapadł się pod ziemię.

          Heim, członek SS, był lekarzem obozowym w obozie koncentracyjnym Mauthausen. Choć funkcję tę pełnił zaledwie dwa miesiące, zdążył zapracować sobie na przydomek Doktor Śmierć. Austriacki medyk specjalizował się głównie w okrutnych eksperymentach - testował rozmaite trucizny na więźniach obozu, a mówiono, że z czystego sadyzmu zdolny był bez narkozy pozbawiać ludzi organów i czekać na ich zgon.
          Po wojnie Heim długo wiódł spokojne życie, pracując m.in. jako ginekolog w Baden-Baden. Dopiero w 1962 roku wydano za nim list gończy... i to był początek wielkich poszukiwań skutecznie ukrywającego się przed sprawiedliwością Doktora Śmierci.


          31.05.13 – PIĄTEK


          PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
          20:15 Lucjan Myrta. Świat w kolorze bursztynu
          , Polska, 2012, (30 min.)

          Opowieść o życiu i twórczość słynnego mistrza bursztynnika Lucjana Myrty.

          Lucjan Myrta to słynny sopocki mistrz bursztynnik. Jego największym dziełem jest Bursztynowy Skarbiec - ważąca tonę szkatuła z wyrzeźbionymi scenami z życia Chrystusa. To największy przedmiot wykonany z bursztynu w dziejach ludzkości. Prace Myrty były wystawiane w Japonii, Niemczech i innych krajach.


          PREMIERA W PAŚMIE: PLANETE+ DOC
          20:55 Hot Doc odc. 34 „Bałkańskie melodie”
          , Polska, 2013, (15 min.)

          Zero tabu i maksimum kontrowersji - oto „Hot Doc”.

          „Hot Doc” to pierwszy autorski program stacji PLANETE+. W każdym odcinku prowadząca Katarzyna Surmiak-Domańska porusza kontrowersyjny, drażliwy lub ważny i interesujący, ale nieobecny w dyskursie publicznym temat. Motyw przewodni danego odcinka bezpośrednio nawiązuje do filmu, który widzowie obejrzą po zakończeniu programu. O problemach współczesnego człowieka i otaczającej go rzeczywistości prowadząca rozmawia z zaproszonymi gośćmi: ekspertami, twórcami filmowymi oraz innymi osobami na co dzień stykającymi się ze społecznymi zagadnieniami świata.


          PREMIERA W PAŚMIE: PLANETE+ DOC
          21:10 Bałkańskie melodie
          , (Balkan Melodie), Szwajcaria / Niemcy / Bułgaria, 2012, (91 min.)

          Przez ponad 50 lat przedsiębiorca Marcel Cellier wraz z żoną Catherine podróżowali po Bałkanach, zauroczeni tamtejszą muzyką ludową. Ich podróże szybko przekształciły się w życiową pasję. W czasach żelaznej kurtyny takie podróże nie były łatwe. Małżeństwo Cellierów nagrywało muzykę i na taśmie 8 mm dokumentowało podróże. Marcel wprowadził na muzyczne salony świata Georghe Zamfira, który był flecistą lokalnego zespołu ludowego.

          Zamfir podbił świat, a ścieżka dźwiękowa do „Dawno temu w Ameryce” zapewniła mu wieczną sławę. Innym wielkim odkryciem Marcela był bułgarski zespół chóralny Le Mystère des Voix Bulgares. Niespotykana skala głosu i oryginalny sposób śpiewu spowodowały, że ten chór kobiecy objechał cały świat. Dziś, w okrojonym składzie, próbuje tworzyć na granicy folku i jazzu.
          Film, wykorzystując materiały archiwalne, przybliża nam pionierów fascynacji bogactwem i oryginalnością muzyki Bałkanów oraz pokazuje ich odkrycia. Cellier nie tylko wynajdywał gwiazdy muzyki bałkańskiej, ale co więcej - wydawał ich płyty, otrzymując m. in. Nagrodę Grammy. Dziś, dzięki filmom E. Kusturicy oraz muzyce Bregovica, muzyka bałkańska uzyskała status muzyki popularnej.
          Z przyjemnością oglądamy w filmie materiały archiwalne, a także dzisiejsze życie gwiazd muzyki z Bałkanów. Mistyczny Zamfir twierdzi, że rumuńska muzyka ludowa ocali świat. Nowe zespoły bałkańskie, grające muzykę folk, są rozchwytywane na świecie. W filmie wystąpił jeden z nich: Mahai Rai Banda. Może zatem stary mistrz ma rację? Kolejny film muzyczny Stefana Shwieterta, po jego „Accordion Tribe” i „Heimatklaenge”, potwierdza, że szwajcarski reżyser ma niezwykły talent do muzycznych opowieści filmowych.
          Film był pokazywany na PLANETE+ DOC 2012.


          01.06.13 – SOBOTA


          PREMIERA W PAŚMIE: PORTRETY
          20:45 Stadnina w Piber. Opowieść o białych koniach
          , (Piber - Die Kinderstube der welstberühmten Lipizzaner-Hengste der Spanischen Hofreitschule), Austria, 2007, (43 min.), WERSJA DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH

          Renesansowy pałacyk w Piber w austriackiej Styrii u schyłku XVIII wieku stał się kwaterą cesarskiego zarządu hodowli koni. Od tamtego czasu stadnina znana jest jako główny ośrodek chowu słynnych lipicanów.

          Konie lipicańskie wyhodowano w okolicach roku 1580, co czyni je najstarszą rasą na świecie. Dziś w ich chowie specjalizuje się przede wszystkim stadnina w Piber. Styryjskie miasteczko, położone nieopodal stolicy prowincji Grazu, cieszy się klimatem i glebą idealną dla hodowli. Właśnie z Piber pochodzą ogiery wykorzystywane w renomowanej Hiszpańskiej Szkole Jazdy w Wiedniu, specjalizującej się w klasycznym ujeżdżaniu, sięgającym tradycjami baroku. Oto jak dziś funkcjonuje słynna hodowla i jaką rolę spełnia w kulturowym dziedzictwie całej Austrii.


          PREMIERA W PAŚMIE: SEANS PLANETE+
          21:35 Zagubieni w meandrach pamięci
          , (Lost Down Memory Lane), Belgia / Holandia, 2010, (55 min.)

          „Wiesz co mi dolega? Mam Alzheimera. A wiesz, co to znaczy? Że najpierw zwariuję, a potem umrę”. To słowa jednej z bohaterek dokumentu „Zagubieni w meandrach pamięci”, filmu opowiadającego o demencji i rozpadzie tożsamości z punktu widzenia chorych.

          Dom spokojnej starości w Essen niedaleko Antwerpii. Jeden z pokoi zajmuje ośmioro sędziwych ludzi, dotkniętych chorobą Alzheimera. Obecnie znajdują się w pierwszej fazie - dokuczają im zaburzenia koncentracji i utrata pamięci. Jednak w ciągu kolejnego roku schorzenie odbierze im znacznie więcej.
          Klasa Van Es, dziennikarka i producentka, przez rok przyglądała się życiu podopiecznych domu w Essen. Obserwowała codzienną rutynę, jak również wyjątkowe dni, kiedy seniorzy mogli popływać, jeździć na rowerze lub udekorować świąteczną choinkę. Jej kamera skupiła się na trzech starszych paniach: Anicie, pewnej siebie Holenderce z klasy wyższej, pochodzącej ze skromnej rodziny żeglarzy Louis i zaradnej Alice. Reżyserce udało się dotrzeć do bohaterek, poznać ich prywatne historie oraz zobaczyć, jak choroba stopniowo niszczy ich osobowości.
          Film w bardzo osobisty sposób opowiada o rozpadzie tożsamości. Wrażenie intymności pogłębia muzyka skomponowana przez belgijskiego jazzowego kompozytora Jefa Neve'a.


          02.06.13 – NIEDZIELA


          PREMIERA W PAŚMIE: SPOŁECZEŃSTWO
          20:45 Ameryka - bieda dla każdego
          , (Supermagt i Frit Fald), Dania, 2012, (51 min.)

          Marilyn Breinsweiger mogła pochwalić się dobrą pracą jako projektantka odzieży. Do czasu aż nadszedł kryzys. Dzisiaj kobieta mieszka w obozowisku namiotów rozbitym w lesie pod New Jersey przez podobnych jej desperatów. To tylko nieliczne ofiary fali biedy zalewającej USA.

          Amerykańska gospodarka znajduje się w najgorszym stanie od czasu wielkiego kryzysu. Lata nieodpowiedzialnej polityki energetycznej i udział w zbrojnych konfliktach poważnie nadszarpnęły mocarstwową pozycją Stanów Zjednoczonych, a ostateczny cios zadał jej ekonomiczny boom Chin. Obserwując rekordowo wysoki dług, powiększające się bezrobocie i ubóstwo obywateli specjaliści przestrzegają: Ameryka chyli się ku upadkowi.
          W ciągu kilku lat siedem milionów mieszkańców USA stało się bezdomnymi, a dwa razy tyle utraciło pracę. „Ameryka - bieda dla każdego” to spojrzenie na wielki kryzys widziany z perspektywy zwykłych ludzi, którym – w przeciwieństwie do banków i korporacji - nikt nie rzuci koła ratunkowego.

          Komentarz


          • #40
           Poniżej prezentujemy polecane przez Planete+ pozycje, które emitowane będą od 3 do 9 czerwca 2013r.           03.09.13 – PONIEDZIAŁEK

           PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
           20:15 Podróże z pasją: Napoleon w Pułtusku (6/6), Polska, 2007, (18 min.)

           PREMIERA W PAŚMIE: FILMOWE DOCHODZENIA
           20:45 Vasa 1628. Okręt, czasy i ludzie (1/2), (Vasa 1628), Szwecja, 2012, (58 min.)


           04.09.13 – WTOREK

           PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
           20:15 Siwa - Wrota Pustyni (1/7), Polska, 2012, (24 min.)

           Seria dokumentalna o nurkowaniu w egipskiej oazie Siwa.

           Osamotniona oaza Siwa leży na Saharze, blisko granicy Egiptu z Libią. Charakteryzują ja 300 tysięcy palm, liczne źródła i rozlewiska, niezmącona cisza i surowość przyrody. Nurkowanie w tej oazie jest o tyle niezwykłe, gdyż jest to nurkowanie w samym sercu pustyni, w krystalicznie czystej wodzie o głębokości do 14 metrów, z bogatą fauną i florą.

           PREMIERA W PAŚMIE: NASZA PLANETA
           20:45 Lot ibisa, (Der Flug des Waldrapp), Austria, 2003, (50 min.)

           Nauczyć migrujące ptaki wędrówek? Zakrawa to na absurd. A jednak austriaccy ornitolodzy postanowili zmienić trasę migracji pewnego stada. Wszystko po to, aby ibis łysy powrócił do Europy.

           Od XVI wieku ibisowi łysemu poświęcano najwyżej krótkie wzmianki w europejskich atlasach ptaków. Przez stulecia tępiony i przeganiany, charakterystyczny gatunek znajduje się dzisiaj na skraju wymarcia. Niegdyś widywano go często w południowej Europie, dziś egzystują jedynie dwie jego populacje - w Arabii i w Maroku. Jak jednak przekonują naukowcy z Austrii, jest nadzieja, że ibisy powrócą jeszcze na Stary Kontynent.
           Ornitolodzy ze stacji badań w Grünau postanowili zrealizować niekonwencjonalny projekt - poprowadzić stado ibisów do zimowych leży, położonych na włoskich bagnach Maremma. Dwóch naukowców, dwie motolotnie, piętnaście ptaków i 860 kilometrów do pokonania. Oto jak wyglądało to wielkie przedsięwzięcie w praktyce.


           05.06.13 – ŚRODA

           PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT

           20:15 Dokoła Wojtek Polska V (6/6), Polska, 2012, (30 min.)

           PREMIERA W PAŚMIE: NAUKA I TECHNIKA
           20:50 Choroby na sprzedaż, (Maladies à vendre), Francja, 2011, (51 min.)

           Jak ktoś powiedział - koncerny farmaceutyczne dbają o to, byśmy umierali długo i szczęśliwie. Opinia wydaje się dość brutalna i sprzeczna z zadaniami stojącymi przed firmami produkującymi medykamenty. Czy rzeczywiście?

           „Choroby na sprzedaż” ujawniają sensacyjne fakty na temat praktyk biznesu farmakologicznego. Dokument jest wynikiem połączenia dziennikarskiego śledztwa oraz wywiadów z ekspertami: lekarzami, redaktorami pism medycznych, biegłymi sądowymi, specjalistami od marketingu, przedstawicielami organizacji pozarządowych i byłymi pracownikami koncernów farmaceutycznych. Zdaniem autorów dokumentu firmy farmaceutyczne częściej niż leki sprzedają dziś choroby. Przy mniej lub bardziej aktywnym udziale ekspertów oraz służby zdrowia wpaja się ludziom potrzebę zażywania kolejnych medykamentów, mających kurować fikcyjne przypadłości. Nowoczesna farmakologia zamieniła się w biznes, w którym nauka spełnia funkcję usługową. Jednak zamiast szukać skutecznych leków na prawdziwe plagi trapiące ludzkość, takie jak rak czy cukrzyca, przemysł farmaceutyczny zajmuje się dziś nabijaniem sobie kabzy w łatwy sposób. Od ponad 30 lat sprzedaje leki na choroby, które wcześniej nie istniały. Jednym z przykładów jest przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne (PMDD), czyli nieprzyjemne podenerwowanie, które większość kobiet odczuwa tuż przed miesiączką. Wystarczyła seria artykułów w prasie medycznej, a dolegliwość znana od zarania ludzkości doczekała się oficjalnej medycznej kategorii diagnostycznej. Jednocześnie koncerny farmaceutyczne przedstawiły cudowny lek przynoszący ulgę w PMDD. Był nim znany antydepresant Prozac, tyle że sprzedawany pod inną nazwą i w innym kolorze. Przy okazji jego cenę podniesiono czterokrotnie. W końcu żadna kobieta nie będzie go zażywać codziennie…


           06.06.13 – CZWARTEK

           PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
           20:45 Pamięć. Tajemnice lasów Piaśnicy, Polska, 2011, (40 min.)

           Opowieść o zbrodniach hitlerowskich na Pomorzu w czasie II wojny światowej w trzech aktach.

           Akt pierwszy to rekonstrukcja tragicznych wydarzeń w pierwszych miesiącach niemieckiej okupacji na Pomorzu i w lasach Piaśnicy. Drugi to pełna tajemnic, niedomówień i manipulacji historia o piaśnickiej zbrodni w czasach komunizmu. Natomiast akt trzeci to zajmująca opowieść o tych, którzy mimo problemów i obojętności otoczenia starają się przywrócić tym wydarzeniom prawdziwy wymiar historyczny, a ofiarom oraz ich rodzinom pozwolić na godne uczczenie pamięci tych, którzy zginęli.
           Film jest nie tylko opowieścią historyczną. To także uniwersalny moralitet o potrzebie wspierania pamięci narodowej i osobistej, na której współcześni Polacy budują swoją tożsamość i przyszłość.

           PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
           21:35 Duma i zdrada, Polska, 2011, (41 min.)

           „Duma i zdrada” to opowieść o wyborach dokonywanych przez człowieka w obliczu ważnych wydarzeń historycznych.

           Treścią filmu są wydarzenia z II wojny światowej wciąż mało znane, gdyż zarówno wstydliwa góralska kolaboracja, którą w źródłach znaleźć można po hasłem Goralenvolk, jak i działania Konfederacji Tatrzańskiej i oddziałów Szaroty, stanowią wciąż poważne wyzwanie dla historyków, wydawców i filmowców. Twórcom udało się dotrzeć do unikatowych świadectw i osób, których rodziny dotknęła, często boleśnie, historia.
           Walory artystyczne filmu i jego emocjonalny przekaz wzmacniają fabularyzowane inscenizacje. To nie tylko pasjonująca lekcja historii, ale także niezwykły, uniwersalny obraz pokazujący cienką granicę dzielącą dumę od zdrady. Autorzy postanowili ukazać zjawisko Goralenvolku w kontekście rodzin, również potomków osób uwikłanych w kolaborację z Niemcami. Mówią także o ruchu oporu na Podhalu, w tym działalności Konfederacji Tatrzańskiej.

           Komentarz


           • #41
            07.06.13 – PIĄTEK

            PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
            20:15 Mój dom, Polska, 2012, (28 min.)

            Dwie kobiety, jeden dom. Paradoksy historii wpisane w intymną opowieść Polki i Niemki. Losy równoległe splecione wojną.


            Kto jest najeźdźcą, represjonowanym, winnym, a kto ofiarą? Narracja wspomnień i obrazów jest płynna jak granice wojny na jej peryferiach. Rytuały codzienności i detal są językiem opowieści.
            „Mój dom” to tradycyjna dokumentacja i eksperymentalne przetwarzanie archiwaliów w impresji o wysiedleniach.


            08.06.12 – SOBOTA

            PREMIERA W PAŚMIE: PORTRETY
            20:50 Stieg Larsson - ten, który napisał Millenium, (Stieg Larsson - The Man Behind Millenium), Szwecja, 2011, (52 min.)

            Rankiem 9 listopada 2004 roku Stieg Larsson zmarł na zawał serca. Niezbyt znany poza rodzinną Szwecją dziennikarz nie doczekał wielkiego sukcesu - wydania swego wielkiego dzieła, osławionej trylogii Millenium.

            W chwili śmierci Larsson miał zaledwie 50 lat. Dopiero kilka miesięcy po jego zgonie na sklepowe półki trafiła pierwsza z części kryminalnego tryptyku, który stał się przebojem wydawniczym w 48 krajach oraz kanwą dla cyklu kasowych hollywoodzkich superprodukcji.
            Kim tak naprawdę był autor trylogii Millenium? Jego biografia zaczęła wychodzić na jaw dopiero w świetle walki rozgorzałej o schedę po zmarłym. Wciąż jednak niewiele było o Larssonie wiadomo. Oprócz tego, że gdyby nadal żył, byłby jednym z najbogatszych ludzi w Szwecji.
            „Stieg Larsson…” to pierwszy taki filmowy portret autora. Opowiada jego losy od skromnego dzieciństwa spędzonego na wsi na północy kraju po karierę reportera - specjalisty od neonazizmu i prawicowego ekstremizmu. Na potrzeby dokumentu wypowiedzieli się także najbliżsi przyjaciele oraz współpracownicy człowieka, który przywrócił wielką popularność powieści kryminalnej.

            PREMIERA W PAŚMIE: SEANS PLANETE+
            23:00 Onanistki, (Les Branleuses), Francja, 2011, (59 min.)

            „Masturbacja to seks z kimś kogo naprawdę kochasz” - mówił Woody Allen. Film „Onanistki” jest wnikliwym badaniem nad tym rodzajem przyjemności.

            Seks jest tematem we wszystkich mediach, ludzie myślą i mówią o nim każdego dnia, lecz o masturbacji kobiet powiedziano tyle różnych rzeczy, że trudno odróżnić prawdę od mitu. Dla reżysera niniejszego filmu nie ma tematów tabu - wszelkie tajemnice i analizy przedstawia z humorem i mądrością.


            09.06.13 – NIEDZIELA

            PREMIERA W PAŚMIE: SPOŁECZEŃSTWO
            20:45 Agnieszki tu nie ma, Polska, 2011, (51 min.)

            Film o poszukiwaniach przez autora filmu swej siostry przyrodniej, której nigdy nie poznał.

            Ojciec reżysera filmu, Pawła, to Andrzej Rodan, popularny pisarz książek o zabarwieniu erotycznym. Była żona porwała jego 7-letnią córkę i wywiozła do Niemiec. Andrzej twierdzi, że próbował interweniować - chciał jechać po Agnieszkę, lecz przeszkodził mu stan wojenny. Opowiada, że dziewczynka była bardzo do niego przywiązana. Mimo to on już dawno się poddał i jak twierdzi: „to nie ojciec powinien szukać dziecka, ale dziecko ojca. Powinno chcieć dotrzeć do korzeni. Ja płaciłem alimenty, które były wysyłane do RFN aż do jej 25 roku życia, mimo że nie studiowała i nawet nie ukończyła liceum. Pracowała jako pomoc hotelowa, podczas, gdy dzieci jej wujka Antoniego, współautora jej porwania skończyły studia i żyją dostatnie...". Należy dodać, że kiedy w sprawie alimentów Agnieszka była przesłuchiwana w sądzie w Heilderbergu (na prośbę sądu łódzkiego), powiedziała, że nic nie wiedziała o alimentach. Okazało się, że o to wystąpiła jej matka ze swoim pełnomocnikiem, bratem Antonim.
            Paweł namawia ojca, by wspólnie szukali Agnieszki. Ojciec jest nieugięty, mówi: „mogła odezwać się, dać znać, była tyle razy w Polsce”. Paweł jednak chce poznać swoją siostrę, wyjaśnić, dlaczego się nie odezwała. Czy uda mu się uzyskać adres przyrodniej siostry? Czy wyruszy do Niemiec, by z nią porozmawiać?

            Komentarz


            • #42


             Po krótkiej przerwie, prezentujemy premiery stacji PLANETE+, na okres od 26 czerwca do 30 czerwca. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi poniższych premier, możecie się zapoznać po kliknięciu w tytuł produkcji.


             26.06.13 – ŚRODA

             PREMIERA W PAŚMIE: NAUKA I TECHNIKA
             20:45 Przemilczane historie lotnicze: Pionowzlot „Pogostick” (1/6), (Untold Tales of Air and Space), USA, 1997, (49 min.), od lat dwunastu

             PREMIERA W PAŚMIE: NAUKA I TECHNIKA
             21:40 Przemilczane historie lotnicze: Mig 15 - spotkanie po latach (2/6), (Untold Tales of Air and Space), USA, 1997, (47 min.), od lat dwunastu


             27.06.13 – CZWARTEK

             PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
             20:45 Na wirażu historii: Traktaty rzymskie (5/20)
             , (Quand le monde bascule), Francja, 2009, (52 min.), od lat dwunastu

             PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
             21:45 Na wirażu historii: Narodziny V Republiki (6/20)
             , (Quand le monde bascule), Francja, 2009, (52 min.), od lat dwunastu


             28.06.13 – PIĄTEK

             PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
             20:15 Buntownicy futbolu: Caszely (3/5)
             , (Les rebelles du foot), Francja, 2012, (26 min.), od lat dwunastu

             PREMIERA W PAŚMIE: PLANETE+ DOC
             20:45 Hot Doc odc. 36 „Banany! Ciąg dalszy”
             , Polska, 2013, (15 min.), OD LAT DWUNASTU

             PREMIERA W PAŚMIE: PLANETE+ DOC
             21:00 Banany! Ciąg dalszy
             , (Big Boys Gone Bananas!), Szwecja, 2011, (86 min.), od lat dwunastu


             29.06.12 – SOBOTA

             PREMIERA W PAŚMIE: PORTRETY
             20:45 Pa, pa, polityko
             , Polska, 2012, (40 min.), od lat dwunastu, wersja dla osób niesłyszących

             PREMIERA W PAŚMIE: SEANS PLANETE+
             21:35 Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym (3/22)
             , Polska, 2003, (25 min.), od lat szesnastu, film w wersji z audiodeskrypcją

             PREMIERA W PAŚMIE: SEANS PLANETE+
             22:05 Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym (4/22)
             , Polska, 2003, (27 min.), od lat szesnastu, film w wersji z audiodeskrypcją


             30.06.13 – NIEDZIELA

             PREMIERA W PAŚMIE: SPOŁECZEŃSTWO
             20:45 Muzułmańska ekonomia: Cena raju (2/2)
             , (Islamic economics), Niemcy, 2012, (50 min.), od lat dwunastu

             Komentarz


             • #43
              PREMIERY PLANETE+ OD 1 DO 7 LIPCA 2013


              Prezentujemy premiery kanału Planete+ na okres 1 - 7 lipca 2013. W nadchodzący poniedziałek (1 lipca), polecamy kanadyjski film dokumentalny "Cyfrowe pokolenie. Cała prawda o przeciążeniu informacją". Trzy miliardy użytkowników telefonów komórkowych wysyła codziennie dwanaście miliardów smsów. Użytkowników komputerów jest zaledwie miliard, ale szacuje się, że liczba ta podwoi się w ciągu najbliższych czterech lat. Czy technologia stwarza nowe sposoby komunikowania czy zasypuje ludzi lawiną niepotrzebnych informacji? Z kolei we wtorek (2 lipca), zapraszamy na dwa pierwsze odcinki serii "Rejs w nieznane". Od wyprawy kontenerowcem do Chin po rejs Łabą. Od Spitzbergenu po Dodekanez, od Szkocji po Malediwy. 22-odcinkowa seria „Rejs w nieznane” zabiera widzów w podróż do najbardziej fascynujących zakątków świata. Tydzień zakończy premiera w paśmie społeczeństwo - "Świat w pieluchach" (7 lipca, niedziela). Każde dziecko zużywa około 6 000 pieluch, zanim samo zacznie załatwiać się w toalecie. Pieluchy są symbolem postępu w nowoczesnym społeczeństwie i koszmarem ekologów. Założone na zaledwie kilka godzin, potem rozkładają się przez 400 lat.


              Więcej informacji dotyczących oferty stacji od 1 do 7 lipca znajdziecie poniżej. Po kliknięciu w interesujący Was tytuł, zostaniecie przeniesieniu na stronę zawierającą szczegółowe informacji na temat produkcji.


              01.07.13 – PONIEDZIAŁEK

              PREMIERA W PAŚMIE: FILMOWE DOCHODZENIA
              20:40 Cyfrowe pokolenie. Cała prawda o przeciążeniu informacją
              , (CrackBerry’d: The Truth About Information Overload), Kanada, 2010, (53 min.), od lat dwunastu


              02.07.13 – WTOREK

              PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
              20:15 Siwa - Wrota Pustyni (5/7)
              , Polska, 2012, (24 min.), od lat siedmiu

              PREMIERA W PAŚMIE: NASZA PLANETA
              20:45 Rejs w nieznane: Kontenerowcem do Chin (1/22)
              , (Croisières à la découverte du monde), Francja, 2012, (52 min.), od lat dwunastu

              PREMIERA W PAŚMIE: NASZA PLANETA
              21:45 Rejs w nieznane: Skarby Morza Czerwonego (2/22)
              , (Croisières à la découverte du monde), Francja, 2012, (51 min.), od lat dwunastu


              03.07.13 – ŚRODA

              PREMIERA W PAŚMIE: NAUKA I TECHNIKA
              20:45 Przemilczane historie lotnicze: Projekt „Pluton” (3/6)
              , (Untold Tales of Air and Space), USA, 1997, (52 min.), od lat dwunastu

              PREMIERA W PAŚMIE: NAUKA I TECHNIKA
              21:45 Przemilczane historie lotnicze: Wodnosamolot Seadart (4/6)
              , (Untold Tales of Air and Space), USA, 1997, (55 min.), od lat dwunastu


              04.07.13 – CZWARTEK

              PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
              20:45 Na wirażu historii: Kryzys kubański i rządy Kennedy’ego (7/20)
              , (Quand le monde bascule), Francja, 2009, (52 min.), od lat dwunastu

              PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
              21:45 Na wirażu historii: Praska wiosna (8/20)
              , (Quand le monde bascule), Francja, 2009, (50 min.), od lat dwunastu


              05.07.13 – PIĄTEK

              PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
              20:15 Buntownicy futbolu: Drogba (4/5)
              , (Les rebelles du foot), Francja, 2012, (27 min.), od lat dwunastu


              06.07.12 – SOBOTA

              PREMIERA W PAŚMIE: PORTRETY
              20:45 Claude Monet w Giverny. Dom Alice
              , (Claude Monet À Giverny, La Maison D’Alice), film dokumentalny, Francja, 2011, (49 min.), od lat dwunastu

              PREMIERA W PAŚMIE: SEANS PLANETE+
              21:45 Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym (5/22)
              , Polska, 2003, (25 min.), od lat szesnastu, film w wersji z audiodeskrypcją

              PREMIERA W PAŚMIE: SEANS PLANETE+
              22:15 Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym (6/22)
              , Polska, 2003, (27 min.), od lat szesnastu, film w wersji z audiodeskrypcją


              07.07.13 – NIEDZIELA

              PREMIERA W PAŚMIE: SPOŁECZEŃSTWO
              20:45 Świat w pieluchach
              , (Couchorama), Francja, 2011, (52 min.), od lat siedmiu
              Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-06-28, 19:01.

              Komentarz


              • #44
               PREMIERY OD 10-14 LIPCA 2013r.

               10 lipiec

               PREMIERA W PAŚMIE: NAUKA I TECHNIKA
               20:45 Przemilczane historie lotnicze: Program Zeta - ściśle tajne (5/6), (Untold Tales of Air and Space), USA, 1997, (50 min.), OD LAT DWUNASTU

               PREMIERA W PAŚMIE: NAUKA I TECHNIKA
               21:45 Przemilczane historie lotnicze: Król przestworzy (6/6), (Untold Tales of Air and Space), USA, 1997, (47 min.), OD LAT DWUNASTU

               11 lipiec

               PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
               20:45 Na wirażu historii: Martin Luther King i walka o prawa obywatelskie (9/20), (Quand le monde bascule), Francja, 2009, (51 min.), OD LAT DWUNASTU

               PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
               21:45 Na wirażu historii: Francuski maj (10/20), (Quand le monde bascule), Francja, 2009, (52 min.), OD LAT DWUNASTU

               12 lipiec
               PREMIERA W PAŚMIE: WSPÓŁCZESNY ŚWIAT
               20:15 Buntownicy futbolu: Mekloufi (5/5), (Les rebelles du foot), Francja, 2012, (26 min.), OD LAT DWUNASTU

               13 lipiec

               PREMIERA W PAŚMIE: PORTRETY
               20:45 Generał Ishiwara. Człowiek, który rozpętał wojnę, (Général Ishiwara, l'homme qui déclencha la guerre), Francja, 2012, (82 min.), OD LAT DWUNASTU

               PREMIERA W PAŚMIE: SEANS PLANETE+
               22:15 Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym (7/22), Polska, 2003, (25 min.), OD LAT SZESNASTU, FILM W WERSJI Z AUDIODESKRYPCJĄ

               PREMIERA W PAŚMIE: SEANS PLANETE+
               22:45 Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym (8/22), Polska, 2003, (24 min.), OD LAT SZESNASTU, FILM W WERSJI Z AUDIODESKRYPCJĄ

               14 lipiec

               PREMIERA W PAŚMIE: SPOŁECZEŃSTWO
               20:45 Dzień z życia, (Life in a Day), USA / Wielka Brytania, 2011, (91 min.), OD LAT DWUNASTU

               Komentarz


               • #45
                PLANETE+ HD PREMIERY 29 lipca-4 sierpnia 2013

                30.07.13 – WTOREK


                PREMIERA W PAŚMIE: NASZA PLANETA

                20:45 Rejs w nieznane: Śródziemnomorskie stolice (9/22), (Croisières à la découverte du monde), Francja, 2012, (51 min.), OD LAT DWUNASTU


                PREMIERA W PAŚMIE: NASZA PLANETA

                21:45 Rejs w nieznane: Dodekanez, archipelag na pograniczu dwóch światów (10/22), (Croisières à la découverte du monde), Francja, 2012, (51 min.), OD LAT DWUNASTU

                31.07.13 – ŚRODA                PREMIERA W PAŚMIE: NAUKA I TECHNIKA
                20:45 Samoloty serii X: Nietypowe konstrukcje / Wyżej i szybciej (5/7), USA, (43 min.), OD LAT DWUNASTU

                PREMIERA W PAŚMIE: NAUKA I TECHNIKA
                21:40 Samoloty serii X: Ekstremalne warunki / Rewolucja w aerodynamice (6/7), USA, (43 min.), OD LAT DWUNASTU

                01.08.13 – CZWARTEK                PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
                20:45 Na wirażu historii: Upadek muru berlińskiego (15/20), (Quand le monde bascule), Francja, 2009, (53 min.), OD LAT DWUNASTU

                PREMIERA W PAŚMIE: HISTORIA
                21:45 Na wirażu historii: Rewolucja cyfrowa (16/20), (Quand le monde bascule), Francja, 2009, (52 min.), OD LAT DWUNASTU

                03.08.12 – SOBOTA


                PREMIERA W PAŚMIE: PORTRETY
                20:45 Koniec i początek. Spotkanie z Wisławą Szymborską, (End and beginning. Meeting Wisława Szymborska), Holandia, 2011, (84 min.), OD LAT SIEDMIU

                PREMIERA W PAŚMIE: SEANS PLANETE+
                22:15 21:45 Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym (13/22), Polska, 2003, (24 min.), OD LAT SZESNASTU, FILM W WERSJI Z AUDIODESKRYPCJĄ

                PREMIERA W PAŚMIE: SEANS PLANETE+
                22:45 Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym (14/22), Polska, 2003, (27 min.), OD LAT SZESNASTU, FILM W WERSJI Z AUDIODESKRYPCJĄ

                04.08.13 – NIEDZIELA


                PREMIERA W PAŚMIE: SPOŁECZEŃSTWO
                20:45 Słoneczna olimpiada, (Solskensolympiaden 1912), Szwecja, 2011, (58 min.), OD LAT DWUNASTU, WERSJA DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+